Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Boyum 155 ve bayanım nasıl motor alabilirim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF150
    Üye olup hemen konu açarsan böyle olur. Konu açmadan önce biraz forum u kurcalasaydın aynısı olmasa bile benzer konulardan onyüzmilyon tane bulabilirdin. Öncelikle çevrende motoru olan birileri varsa onların motoruna bi bin ayaklarını yere bas motoru bi sağa sola salla, tart bakalım hafif bi denge kaybında müdahele edebilceğin ağırlıkta mı düşüp altında kalsan altından kalkmayı gözün kesiomu. Sonra motosiklet bayilerini gez orda motorlara bin aynısını yap. Gözüne kestirdiğin motor ları aklında tut. O marka model in kullanıcı yorumları başlığını %99 bulucaksındır. Bulamazsan illaki burda şu anda o modeli kullanan veya önceden kullanmış biri. Yada çevresinde o motora şu anda yada önceden sahip olmuş biri çıkıcaktır. İlla fikir alıcam dersen gelir sorarsın arızası bakımı yakıtı vs vs gibi konuları
    gurcanozturk ve Haleluya bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ama kısa sürede trafiği çözmek istiyorsan hemen bisiklete başla. ben 6 yıl kadar istanbulun her türlü trafiğinde bisiklet sürdüm. tüm barzo apaçi vs ile karşılaştım.
    üstüme araba mı kırmadılar, sağ şeritten giderken sol şerit boş olmasına rağmen dibimden sıfır mı geçmediler.
    beni görmezden mi gelmediler.
    her şeyi bisiklet sürerken iyice kavrıyorsun. ön duyu ön görü 6. his 7. hislerin kuvvetlenir.
    yabani ormanda yaşamayı öğrenen ceylan gibi olursun.
    Haleluya bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    burada deve gibi motorlara binen çok nadir olarak görebileceğiniz cüce boyutlu insanların videolarını koymakla bu arkadaşa bir çözüm sunmak bana göre yanlış.

O gördüğünüz videodaki arkadaşlar çok uzun zaman belki benim bahsettiğim msx 125 gibi motorlarla başlayarak, düşe kalka çok fazla emekle bu noktalara gelmiş olabilir, bence olabilir de değil bu şekilde olmuştur, hiç kimse pat diye bu işte uzmanlaşamıyor, boyumuz kilomuz gücümüz bile yetse motosikletleri devire devire buralara geliyoruz.

Benim bir bayan arkadaşım da sizin gibi 1,55 boya sahip olarak mio scooter, yamaha cross , bmw gs650 ve kawasaki er6f kullandı ancak öyle kolay kullanamadı, özel topuklu botlar giydi, gücü yetmediği için kimi zaman beni yanına çağırdı, ben onu bazı yerlerden kurtardım, motoru orta ayağa alıp zincirini bile yağlayamadığından ben veya başkaları bu işleri yaptı, devirmeler ve şanslı ki ufak kazalarla bu durumları atlattı, motoru da çok sevdiği halde bıraktı, ben hep demiştim bu kadar sıkıntı çekmeden daha hafif bir modele geçmesini ama o zaman beni dinlememişti, rüzgarlı havalarda kendisi hafif olduğu ve tutunamadığı için o koca motorlarla köprü bile geçemiyordu, aradan yıllar geçti msx 125'e bir oturdu, aklından motor ile ilgili düşünceleri atmışken şimdi bu motordan alacak , deneyimi sayesinde illa büyük motor diye kafaya takmıyor, şu anda bu boyla büyük motor kullanamaz mı kullanır ancak çekeceği çileyi de biliyor,her zaman motora başlanırken hakimiyetinizin en iyi olacağı motorla başlamalısınız, boşuna kendinize yük bindirmeyin, trafikte size en rahat sürüşü sağlayacak motoru tercih edin ki, asıl sorun olan trafik sıkıntısını atlatın, yıllardır bunu anlatıyorum, adam gidip koca motoru alıyor, gücü yerinde ama kafası değil, çünkü trafiğin şakası yok, ne örnekler var adam kontrol edemediği motoru devirip kamyon tekerlerinin altında kalabiliyor, daha rahat bir motor olsa belki şimdi yaşayacak ya da daha sonra böyle bir motora geçse bunu yaşamayacak.

Hepimiz cüsseli, güçlü, havalı motorları istiyoruz ama o gücü kullanacak kadar pişmek gerekir mi bilen yok, R25 dediğiniz motoru istemekle olmuyor, o motor neredeyse 180-200'e çıkıyor, umarım gider hakkıyla eğitim alır bu tip motora geçersiniz ancak daha virajı alamayıp patlayan çok örnek var, dikkat edin.
    splender ve Haleluya bunu beğendiler.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Önce eğitim alın. Sonra motor seçin.
    Haleluya bunu beğendi.

Haleluya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üye olup hemen konu açarsan böyle olur. Konu açmadan önce biraz forum u kurcalasaydın aynısı olmasa bile benzer konulardan onyüzmilyon tane bulabilirdin. Öncelikle çevrende motoru olan birileri varsa onların motoruna bi bin ayaklarını yere bas motoru bi sağa sola salla, tart bakalım hafif bi denge kaybında müdahele edebilceğin ağırlıkta mı düşüp altında kalsan altından kalkmayı gözün kesiomu. Sonra motosiklet bayilerini gez orda motorlara bin aynısını yap. Gözüne kestirdiğin motor ları aklında tut. O marka model in kullanıcı yorumları başlığını %99 bulucaksındır. Bulamazsan illaki burda şu anda o modeli kullanan veya önceden kullanmış biri. Yada çevresinde o motora şu anda yada önceden sahip olmuş biri çıkıcaktır. İlla fikir alıcam dersen gelir sorarsın arızası bakımı yakıtı vs vs gibi konuları

ben soru sorduğum için mutluyum gayet bilgilendim.diğer forumları okudum zaten ama ine sormak istedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada deve gibi motorlara binen çok nadir olarak görebileceğiniz cüce boyutlu insanların videolarını koymakla bu arkadaşa bir çözüm sunmak bana göre yanlış.

O gördüğünüz videodaki arkadaşlar çok uzun zaman belki benim bahsettiğim msx 125 gibi motorlarla başlayarak, düşe kalka çok fazla emekle bu noktalara gelmiş olabilir, bence olabilir de değil bu şekilde olmuştur, hiç kimse pat diye bu işte uzmanlaşamıyor, boyumuz kilomuz gücümüz bile yetse motosikletleri devire devire buralara geliyoruz.

Benim bir bayan arkadaşım da sizin gibi 1,55 boya sahip olarak mio scooter, yamaha cross , bmw gs650 ve kawasaki er6f kullandı ancak öyle kolay kullanamadı, özel topuklu botlar giydi, gücü yetmediği için kimi zaman beni yanına çağırdı, ben onu bazı yerlerden kurtardım, motoru orta ayağa alıp zincirini bile yağlayamadığından ben veya başkaları bu işleri yaptı, devirmeler ve şanslı ki ufak kazalarla bu durumları atlattı, motoru da çok sevdiği halde bıraktı, ben hep demiştim bu kadar sıkıntı çekmeden daha hafif bir modele geçmesini ama o zaman beni dinlememişti, rüzgarlı havalarda kendisi hafif olduğu ve tutunamadığı için o koca motorlarla köprü bile geçemiyordu, aradan yıllar geçti msx 125'e bir oturdu, aklından motor ile ilgili düşünceleri atmışken şimdi bu motordan alacak , deneyimi sayesinde illa büyük motor diye kafaya takmıyor, şu anda bu boyla büyük motor kullanamaz mı kullanır ancak çekeceği çileyi de biliyor,her zaman motora başlanırken hakimiyetinizin en iyi olacağı motorla başlamalısınız, boşuna kendinize yük bindirmeyin, trafikte size en rahat sürüşü sağlayacak motoru tercih edin ki, asıl sorun olan trafik sıkıntısını atlatın, yıllardır bunu anlatıyorum, adam gidip koca motoru alıyor, gücü yerinde ama kafası değil, çünkü trafiğin şakası yok, ne örnekler var adam kontrol edemediği motoru devirip kamyon tekerlerinin altında kalabiliyor, daha rahat bir motor olsa belki şimdi yaşayacak ya da daha sonra böyle bir motora geçse bunu yaşamayacak.

Hepimiz cüsseli, güçlü, havalı motorları istiyoruz ama o gücü kullanacak kadar pişmek gerekir mi bilen yok, R25 dediğiniz motoru istemekle olmuyor, o motor neredeyse 180-200'e çıkıyor, umarım gider hakkıyla eğitim alır bu tip motora geçersiniz ancak daha virajı alamayıp patlayan çok örnek var, dikkat edin.
    çok teşekkür ederim yorumunuz için bilgiledirici oldu benimiçin.tabiki eğitimini almadan asla böyle birşeye kalkışmam

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rn180 de küçük bir motor bakabilirsiniz.

Öncelikle ehliyet yoksa onu alcaksınız. Alacağınız yerin eğitim vermesine dikkat edin. Trafiği okuma açısından ilk başta scooter daha uygun olacaktır.
    beğendim gerçekten araştıracağım

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    mobilet süper 51 Al.
    Tam senlik.
    Herkes te ne yazmiş Arkadaş herkes iyilik melegi olup çikivermiş.😂😂😂

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50-100-125cc scooterlar senin kullanabileceğin motorlar.Anladığım kadarı ile sen albenisi olan bir motor olsun istiyorsun.Şuan yazıyorsun,konuşuyorsun,gezebiliyorsun bunları yapmana bir engel yok.Eğer bunları yapmaya devam etmek istiyorsan scooter ile başla.Sonrası kendiliğinden gelir.Ben fıtı fıtı gidiyorum.Sahip olduğum motor tabiatından ötürü fıtı fıtı gitmeye elverişli.Mt07-mt09 motorum olsaydı o gaz kolu bana batardı.Eminim çoğunada herzaman olmasada arada mutlaka batıyordur.
    Haleluya ve bursalıali bunu beğendiler.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Boyum 1.75 kilom 100 bana da bir motor önerin... Şimdi kendim konu açsam kimse okumaz

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum 1.75 kilom 100 bana da bir motor önerin... Şimdi kendim konu açsam kimse okumaz
    ahah �� aprilia conopord 1200 rally abs v4
    bursalıali bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı Haleluya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda harcanıyosunuz
    Kesinlikle harcanıyorum, şutlasın biri beni bu boktan ülkeden lütfen!

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mobilet süper 51 Al.
    Tam senlik.
    Herkes te ne yazmiş Arkadaş herkes iyilik melegi olup çikivermiş.😂😂😂
    hayret lan, ikinci sayfadan itibaren küfür kıyamet gırla gitmesi gereken, üçüncü sayfada olayın seyrinin birden hükümet ve feto kavgasına dönmesi, dördüncü sayfada kuvvetmira ve ahmet turan peker'in müdahalesine şahit olacağımız konu birdenbire sevgi kelebeklerinin intikal etmesi ile pembe bir genç kız odasına dönüşüvermiş. buram buram 'emotion' parfüm kokmuş ortalık.

bu arada bayan değil KADIN diyeceksiniz ulan!!!
    Haleluya, bursalıali ve potasyum bunu beğendiler.

Öncelikle Merhaba dünyanın en güzel şeyini yapıyorsun ama biraz kendimden bahsedeyim ben 15 yaşında başlayan bu aşka 21 yaşında sahip oldum hemde erkek olup kız ortamım olmasına rağmen son model arabaya binmeme rağmen ya Göksel bunlamı bizi gezdirecen YBR125'ile demelerine rağmen kulak asmayıp 7 sene sonra ilk motorumu abartmayıp 125lik gösterişsiz supersport olmayan bişi aldım. Çünkü 1 tecrübe yok 2 motoru alınca borç harçta olacaksın imkan yok. ve karenajlı motorda düşersen o plastik aksam eriyecek yaptıramıyacaksın. Dolayısı ile düşmesi kalkması kolay,maliyeti az bişi olsun dedim ve 1 senedir sıktım dişi şimdi satıyorum ybr125'i 600F alacağım (Sen sakın 600 alma R25 alacaktım arkadaşım (şerefsiz :D) kanıma girdi.
    Yani bu durumda önce akıl ve mantık süzgeçinden kendini geçir sencede R25 ile başlamak ne kadar makul akıllıca. Eğer yok kafama yatmadı bu anlattığın Göksel ben alacam babamı anamı bile dinlemiyorum dersen. Bi dene önce ybr125 cb125 tarzı birşey al sonra 2-3 ay sonra R25 yada istediğin bir şey al. Bak bakalım değiştmek isteyecekmisin o motoru yoksa o motoru haşat edercesine parçalarcasına kendini zorlayıp eğitimlere katılıp viraj çalışıp daha iyi olmak için mi çabalayacaksın.
    Unutmaki Hale R25 alıpta başlarsan yada grenajlı motor alıp başlarsan. Ay düşmeyeyim,ay orası burası sürtülmesin derken düzgün öğrenemeyeceksin motoru ve ekipmanda alamayacağın için borçtan harçtan dolayı. R25 le aslında hiçde güzel süremeyen birisi olacaksın.Benden tavsiye ne kadar sallar ne kadar iplersin bilmiyorum ama keisnlikle küçük bir motosiklet ile başlamanda fayda var.
    Şöyle bir örnek vereyim bi arkadaşım (yine senin gibi hanımefendi) dinlemedi beni Ninja 250SL ile başladı ve ilk haftadan laps diye bir yere yapıştı ve motoru kırdı. Doğal olarak Kawasaki olduğu için (Kawasaki Japonyanın Mercedes'idir. Motorun parçaları çok pahalı olduğundan altından kalkamadı ve Göksel dinleseydim seni keşke dedi ve aylar geçmesine rağmen daha hâlâ yeni yaptırabiliyor motoru,ayrıca değeride düştü motorun ve cebi yolundu baya bi.
    bunları yaşıma görmüşlüğüme geçirmişliğime ver aynı yaşlardayız belki kulağına küpe olur ama sallamayacağından adım gibi eminim sen arkadaşlarını dinle yapma etme ufak motor candır ufak motor heyecandır.Ufak motor ilk aşkın gibidir.Bende keşke ilk motoru scooter alsamda sonra vitesli birşey alsam diyorum Hale. Umarım yardımcı olmuşumdur bazı şeyleri göz arda edersin.Görüşmek üzere
    Spidi Göksel
    Haleluya bunu beğendi.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Spidi Göksel, haftasonu boş musun? Senin yazlığa gidelim mi, havuza gireriz. Hem bikinimi de getiririm
    mombohunter bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göreceğiz ,
    İstatistik yalan söylemez .
    Genel olarak Bayan konuşuyor ise yapmaz .
    Konuşmadığı işi yapar

Bu tip konu açan bayanların %99 motor falan almaz .
    %90ilk bir ay içinde formadan kaybolur
    %80ilk hafta kaybolur.

Nerde Büşra hemşire Kastamonu da çalışan . 2senedir ara ara forma gelir motor aldımı ?almadı.

Ankara'da ki İzmir li hemşire keçi örende oturan nerde aldımı almadı. Hatta bunla atışmıştık alsaydı motor ben bunu dizlik eldiven alıp hediye edecektim ..

Adana da ki krosçulara heves eden kızçe nerde aldımı almadı.

Bunlar formdan kaybolmadıkları için hatırlıyorum.
    Kaybolan ise zibilyon tane var ..

Dediğim gibi tr de kadın yapacagını söylemez direk yapar kafasına koyduğunu hiç bir güç te onu engeliyemez .
    Töre cinayeti var öleceğini bile bile canı istediği erkeğe kaçacak kadar gözü kara varlıklardır .

Sizde konu açtıgınıza göre istatistik yalan söylemez %99 almayacaksınız
    Nezamandir uyeyim bu saydigin kisileri ben bi kere bile gordugumu hatirlamiyorum. :D
    Bi de hep hemsireler. :D Meslek, sehir, isim Nasil hatirliyorsun yahu.

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nezamandir uyeyim bu saydigin kisileri ben bi kere bile gordugumu hatirlamiyorum. :D
    Bi de hep hemsireler. :D Meslek, sehir, isim Nasil hatirliyorsun yahu.
    Hatırla ma bu bir hastalık zaten .

Bizim bir üst düzey yöneticimiz var kendisi 67 yaşında Türkiye de derece yapmış muhteşem bir zekaya sahip bir adam. her gece bir şişe şarap içer , bana dedi ki s...n ben niye içiyorum dedi biliyormusun ?bilmiyorum Mehmet bey dedim , unutmak için dedi

bende eskiden , her gece iki üç duble viski içerdim unutup uyuyabilmek için çok şükür 35 yaşından sonra hafızam köreldi . Eskisi gibi hatırlamıyorum artık içki içmiyorum. Son beş senedir falan.

Neleri hstıryladıgımı söylesem oturur halime anlarsınız. Bu iyi bir şey degıl.

Unutmak ciddi bir lüks tabi bununda fazla sı iyi değil hatırlmanında .
    Alkolik olursunuz .

Haleluya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Göksel_Eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Merhaba dünyanın en güzel şeyini yapıyorsun ama biraz kendimden bahsedeyim ben 15 yaşında başlayan bu aşka 21 yaşında sahip oldum hemde erkek olup kız ortamım olmasına rağmen son model arabaya binmeme rağmen ya Göksel bunlamı bizi gezdirecen YBR125'ile demelerine rağmen kulak asmayıp 7 sene sonra ilk motorumu abartmayıp 125lik gösterişsiz supersport olmayan bişi aldım. Çünkü 1 tecrübe yok 2 motoru alınca borç harçta olacaksın imkan yok. ve karenajlı motorda düşersen o plastik aksam eriyecek yaptıramıyacaksın. Dolayısı ile düşmesi kalkması kolay,maliyeti az bişi olsun dedim ve 1 senedir sıktım dişi şimdi satıyorum ybr125'i 600F alacağım (Sen sakın 600 alma R25 alacaktım arkadaşım (şerefsiz :D) kanıma girdi.
    Yani bu durumda önce akıl ve mantık süzgeçinden kendini geçir sencede R25 ile başlamak ne kadar makul akıllıca. Eğer yok kafama yatmadı bu anlattığın Göksel ben alacam babamı anamı bile dinlemiyorum dersen. Bi dene önce ybr125 cb125 tarzı birşey al sonra 2-3 ay sonra R25 yada istediğin bir şey al. Bak bakalım değiştmek isteyecekmisin o motoru yoksa o motoru haşat edercesine parçalarcasına kendini zorlayıp eğitimlere katılıp viraj çalışıp daha iyi olmak için mi çabalayacaksın.
    Unutmaki Hale R25 alıpta başlarsan yada grenajlı motor alıp başlarsan. Ay düşmeyeyim,ay orası burası sürtülmesin derken düzgün öğrenemeyeceksin motoru ve ekipmanda alamayacağın için borçtan harçtan dolayı. R25 le aslında hiçde güzel süremeyen birisi olacaksın.Benden tavsiye ne kadar sallar ne kadar iplersin bilmiyorum ama keisnlikle küçük bir motosiklet ile başlamanda fayda var.
    Şöyle bir örnek vereyim bi arkadaşım (yine senin gibi hanımefendi) dinlemedi beni Ninja 250SL ile başladı ve ilk haftadan laps diye bir yere yapıştı ve motoru kırdı. Doğal olarak Kawasaki olduğu için (Kawasaki Japonyanın Mercedes'idir. Motorun parçaları çok pahalı olduğundan altından kalkamadı ve Göksel dinleseydim seni keşke dedi ve aylar geçmesine rağmen daha hâlâ yeni yaptırabiliyor motoru,ayrıca değeride düştü motorun ve cebi yolundu baya bi.
    bunları yaşıma görmüşlüğüme geçirmişliğime ver aynı yaşlardayız belki kulağına küpe olur ama sallamayacağından adım gibi eminim sen arkadaşlarını dinle yapma etme ufak motor candır ufak motor heyecandır.Ufak motor ilk aşkın gibidir.Bende keşke ilk motoru scooter alsamda sonra vitesli birşey alsam diyorum Hale. Umarım yardımcı olmuşumdur bazı şeyleri göz arda edersin.Görüşmek üzere
    Spidi Göksel

süpersin en işime yarayan cevaplardan biri oldu sağol boyuma göre tipi düzgün birşey görememiştim şimdi 1 2 tane kafama yatan model var (y)
    Göksel_Eren bunu beğendi.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Adana da ki krosçulara heves eden kızçe nerde aldımı almadı.
    ...
    Cidden, ne oldu o kızımıza?
    Hepimiz ne güzel desteklemiştik.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cidden, ne oldu o kızımıza?
    Hepimiz ne güzel desteklemiştik.
    Heves etti büyük ihtimal 2 tane Jarvis videosu izledi sonra bırakmıştır herhalde.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    "Tanri ' ya şükür ler olsun " hanım hayabusa düşünmez misiniz ???
    600 CC lik 4 silindir liden sonra hayabusa iyi gider ....

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    http://cycle-ergo.com/ burada aradığın cevabı bulabilirsin

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)