Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Katil olmaya 5 kala

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 125-MT25- MT07 - şuan MT09
    Merhabalar,

Arkadaşlar naparsak yapalım ne kadar dikkatli kullanırsak kullanalım böyle şeyler karşılaşabiliyoruz. Önümden atlayan arkadaş uçarak refüje düştü Allahtan başına bir şey gelmedi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Duran tirafikte 40 60 km re hızı geçmemeni tavsiye nereden ne çıkıcağı belirsiz
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hocam diğer araçlara göre aşırı hızlısın.
    Orada ben olsam o yavaş akan trafikte bir motosikletin o hızla geliyor olacağını tahmin edemem ve muhtemelen aynı olayı yaşardım.
    İşine karışmak gibi olmasın ama tehlikeli sürüyorsun biraz daha yavaşlamanı tavsiye ederim
    ogzcngdk ve saltuque bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT 125-MT25- MT07 - şuan MT09
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam diğer araçlara göre aşırı hızlısın.
    Orada ben olsam o yavaş akan trafikte bir motosikletin o hızla geliyor olacağını tahmin edemem ve muhtemelen aynı olayı yaşardım.
    İşine karışmak gibi olmasın ama tehlikeli sürüyorsun biraz daha yavaşlamanı tavsiye ederim
    Hocam öncelikle hızım 60 civarlarında ara ara trafikte benim hızıma çıkıp duruyor tabiki savunulucak bir şey yok doğru değil sürüş şeklim fakat abinin e5 te olması hiç normal değil

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sen ona çarpsaydın sonuçta ne olurdu düşündün mü? Duran trafikte o dar yerde o hız yapılmaz. Bir arabadaki yolcu bunalır kapıyı açar, yaya da geçer kedi köpek de geçer her şey olabilir. Hata sende biliyorsun.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    En korktuğum durumlar.
    Araba trafiği dururken emniyet şeridinden gitmek. Her an bir kapı açılabilir, görüş açık değilken yaya..
    Tarfik durduğu anda hemen yavaşlayarak devam ediyorum ama bu seferde arkadan gelen kurye ve hızlı arkadaşlar rahatsız etmeye başlıyorlar.
    Ki siz çok hızlısınız.
    Bence yapmayın, durabileceğiniz hızda gidin veya duramasanız bile az hasarla atlatırsınız.
    MSMorkan bunu beğendi.

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    Valla bence arkadaşın başına bişey gelmiştir bir yeri yarılmadıysa kesin kas veya doku zedelenmesi yaşamıştır,olayın heycanıyla iyiyim demiştir.ben sırf buyuzden geceleri sürmüyorum ama ben hobi amaçlı sürdüğüm için işi gücü olanlar mecbur sürecekler ozamanda ona uygun gitmeleri gerektiğini düşünüyorum.umarım iki tarafta bu olaydan ders çıkarıp azami dikkati gösterirler.kazasız sürüşler dilerim.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    İstanbul'da motosiklet kullanan 10 motosiklet sürücüsünden 8'i orada o hızla gidebilir, gidiyor. Evet ancak suç sende, suç bizde. Neredeyse duran trafikte o hızla gidilmez. Trafik aksa da dursa da oradan motosikletle geçilmez. Orası araç trafiğinin akması gereken bir yol değil.

Ama yapıyoruz işte. Bu şehir, bu trafik insana neler neler yaptırıyor. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    yayanın orada olmaması gerekir ancak bu gibi durumlar için hızınızı siz ayarlamalısınız. yaya atlar, kapı açılır, yerde çukur, taş v.b. vardır. genelde bu gibi durumlarda benim hızım 20-30 u geçmez ancak arkadan gelen motorlu arkadaş çok rahatsız ederse müsait bir yerde şeride girip yol veririm.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ucuz atlatılmış. Geçmiş olsun. Herkes yazmış zaten. Neredeyse tüm motosikletlilerin çektiği şeyler bunlar. Yavaş gidince de sıkıştırılıyoruz. Bir şekilde ortasını ayarlamaya çalışıyoruz.

Adamın orada olmaması gerektiğini okuyunca da rahmetli Barkın abinin olayı geldi aklıma. Maalesef bizim ülkede hiçbir şey olması gereken yeri de olmaması gereken yeri de takmıyor.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Yayanın yaptığı yanlış elbette ama kusura bakmayın sizin yaptığınız çok daha yanlış. Öyle bir trafikte, o hızda, hemde emniyet şeridinde... Herşey faul.

e5ten bostancı sapagına bağlandığım bir aksam yolun ortasındaki korkuluklardan yola atlayan birine çarpıyordum. aklım gitmişti. kötü durumlar. ama hızınız fazla. o araya araba da kırabilirdi.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Barkın abinin kazası geldi aklıma

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Oradan insan da çıkabilir herhangi bir araçtan kapıda açılabilir. kaldıki gittiğin yol şerit bile değil şeridi geçtim emniyet şeridi bile değil biraz daha dikkat

Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçmiş olsun

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kubilay kardeşim tabakhaneye ne yetiştiriyorsun? çok yavaş akan trafikte arabalar ile arandaki hız farkı 20 kilometre olmalıdır en fazla ve duran arabaların yanından o hızla gitmen hiç doğru değil.

istersen 70 ile git ama görüyorsun bu durumda kaza yaparsın.

(hadi sana söz hakkı vereyim, bana de ki; "konuşana bak, otobanda duran trafikte sağdan 90 ile yardıran ben miydim len!" de bana, önüme araba atladı ve arabaya az kalsın çarpıyordum ve 90 dan ancak 20 lere falan inebildim ve araba son anda boşluk verdi de o boşluğa girdim yoksa gömmüştüm arabaya)

yani sana uyarı yapıyoruz ama takma kafana çünkü benzer hataları bizde yaptık. her şeyden önce kendi iyiliğin ve güvenliğin için biraz daha yavaş sürmelisin, en azından önünü görebilecek kadar.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    SUÇ SENDE kardeşim sende, neyin savunması bu. Adama kızıyorsun birde, insan bir iner durumuna bakar 👎

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı kubilayc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle hızım 60 civarlarında ara ara trafikte benim hızıma çıkıp duruyor tabiki savunulucak bir şey yok doğru değil sürüş şeklim fakat abinin e5 te olması hiç normal değil
    Kesinlikle haklısın sana hak veriyorum ama Türkiye şartları. Türkiyede yaşadığımızı unutmayalım

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Hiziniz cok yuksek. Yayanin orda olması tabiki sacma ama oluyor iste gecmis olsun dusuk hizda surun lütfen.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    geçmiş olsun hocam duran trafik çok tehlikeli nerden ne çıkıcak belli olmuyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)