Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

!!!chopper motorlardan anlayanlar buraya!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba motor tutkunları ,
    Chopper motorlara karşı hep ilgim olmuştur sonunda almaya karar verdim. Üniversite öğrencisi olduğum için bütçem kısıtlı 3000 - 3500 tl civarında. Alacağım motor cc olarak düşük olsun istemiyorum 250cc düşünüyorum hem başlanhıç için ideal hemde alınca 3 - 4 yıl kullanabilmek için. Biraz araştırma yaptım birkaç model arasında kaldım. Mondial 250 MCT gibi cılız motorlar hoşuma gitmiyor. alacağım motorda biraz heybet arıyorum. Arasında kaldığım modeller şunlar ;
    Kanuni Tiger 250
    Ramzey Qm 250
    Borelli Ledow Cxm250a
    Regal Raptor DD 250
    Sadece beğendiğim modeller bunlar önerebileceğiniz modeller varsa onları da duymak isterim.
    Bütçeden dolayı eski modellerine bakabiliyorum 2006-2009 yılları arası modeller.
    Bunların arasında hangi marka iyidir?
    Hangi marka daha çok sorun çıkarır?
    Yakıt yönünden hangisi daha iyidir?
    Performans olarak hangisi daha iyidir?
    görüşlerinizi bekliyorum şimdiden bütün yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle alacağın modellerin yedek parça fiyatlarına bir göz gezdirmeni isterim.

Kanuni Tiger 250 Kullandım ilk motorumdu seninle ayni hevesle basladim ayni dusuncedeydim motordan da anlamadigim icin cok zahmete girdim cok para doktum elektrikten mekanigine ariza cikarmayan yeri yoktu curuktu motor tek tek yaptirdim.
    Ardindan 2014 model cross aldim kafam cok rahatti.
    Sana tavsiyem eski model cin chopperlari saglikli olmuyor hic riske girmemeni dilerim imkanin varsa yukselt temiz bichopper al
    GODBLOOD bunu beğendi.

sonuçta 10 yıllık motor hepsi illaki arıza çıkartır buna eminim özellikle sıfırlar bile çıkartıyorken. bu bütçeye en fazla çin alabilirim freedom 250 veya süperlight 250 lerede baktım 5000 7000 arasında fiyatları benı biraz aşıyor. o yüzden çine devam

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    caracal200
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Yanlışı varsa düzeltiltirler ama o bütçeye pek sağlıklı cruiserlar yok dostum.

Ekleme: bir süre 250 MCT sürdüm. O arada da başka çinli cruiserlar sürdüm. Aşağı yukarı hepsi aynı. Arızası yoksa gider, bakımlıysa çeker, delicesine titrer. .. hani alacağın motorun çok uzun vadeli olacağını düşünme dostum. Işini görür, fazlasını bekleme derim ben.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce buraya benzer konu açan 38 üyeye tavsiye ettiğimin aynısı yazıyorum.(Cidden kendimden sıkılmaya başladım.)
    Virago 250 klonu herhangi bir motosiklet iş görür.Dolayısı ile Borelli Ledow Cxm250a.Tiger alacaksan 2008 üstü Tiger S al.
    solmyr ve tinerci bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    İlla bunlardan birini alacaksan kanuni tiger 250 s al motor bakımından hiç anlamıyorsan bu motorlara bulaşma sıfır bir motor al

TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    Ben de yeni başladım. 2 hafta once aldim motosikeltimi kardesim. Mct250. Ben 105 kilo 192 boyunda biriyim. Motosiklet belki fotoğraflardan cılız duruyor. Ama yaninda gor. Inan tiger kadar iri yarı bi makine. Git gör internetten bakarak karar verme fikrin anında değişir. Altımda küçük de kalmiyor yani makine.

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Hem mct 250 borelliden daha iridir ayrica hic cılız durmaz.bana gore en rahat sürüş ve en kötü motor ondadir.hic kimseye tavsiye etmem.illede alacagim dersen mesaj at

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir kere MCT 250 hiç de cılız değil, Tiger'dan bir farkı yok bana göre. İkincisi bu sınıftaki motorların paralel çift silindir olanları titreşim makinası olarak tasarlandıklarından onlardan uzak dur, alacaksan V motorlu olanlarına bak. Son olarak da saydığın motorları bana bedava verseler almam. Onların yerine son model 100 cc Çin motoru alamayı tercih ederim. Piyasada o paralara alacağım bir dolu güzel model varken gidip o 2006 - 2009 model nesli tükenmiş motorlara para bağlama. O motorlar mutlaka sorunlu olacaktır ve parçalarını bulmak da sıkıntılıdır. Ayrıca titreşim'den dolayı insanı motordan soğuturlar. İlla bu tarz olacaksa sıfır Mondial KT 150 al, bunlardan çok daha iyidir.

Alıntı TanerPasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yeni başladım. 2 hafta once aldim motosikeltimi kardesim. Mct250. Ben 105 kilo 192 boyunda biriyim. Motosiklet belki fotoğraflardan cılız duruyor. Ama yaninda gor. Inan tiger kadar iri yarı bi makine. Git gör internetten bakarak karar verme fikrin anında değişir. Altımda küçük de kalmiyor yani makine.
    250 mct reelde gördüm sürüş deneyimim olmadı rahatmıdır değil midir bilmiyorum ama soğuk geldi bana motor ön tekeri çok ince gözüküyor belki o yüzden cılız gözükmüştür manevra veya sürüş kolaylığı açısından artısı olabilir ama hoşuma gitmedi pek.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce buraya benzer konu açan 38 üyeye tavsiye ettiğimin aynısı yazıyorum.(Cidden kendimden sıkılmaya başladım.)
    Virago 250 klonu herhangi bir motosiklet iş görür.Dolayısı ile Borelli Ledow Cxm250a.Tiger alacaksan 2008 üstü Tiger S al.
    Tiger ile Tiger S arasında sadece yıl farkı mı var ? yoksa başka fark eden şeyler var mı ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GODBLOOD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger ile Tiger S arasında sadece yıl farkı mı var ? yoksa başka fark eden şeyler var mı ?
    Sadece yıl farkı yok.Tiger S te normal Tiger'da olan bir çok kronik sorun çözülmüş sözde.Ama yine de Tiger S ten de çok şikayet edeni duydum.Tiger S leri sadece sağ tarafta olan çift egsozundan tanıyabilirsin.Normal Tigerlarda sağda solda birer egsoz vardır.Tiger S lerde dişlilerde bir küçük değişiklik var,boya kalitesi daha iyi...

Bana kalırsa yeni başlıyorsan @Seko'nun dediği gibi 0 km olmasa bile daha yeni model düşük cc bir şeyler al.Bajaj Boxer olabilir,Mondial 150 Vulture,Drift olabilir..seçenekle çok.

Bu saydığın eski model cruiserlar sürmesi zevklidir,heybelidir yakışıklıdır ama elin anahtar tutmuyorsa başını ağrıtır.Amma illa bu fiyata 250 cc cruiser istiyorum dersen Virago 250 klonu yada Tiger S bak derim.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Artık o fiyatlara makine bulmak neredeyse imkansız.Konuştuğunuz modeller 10 yıla yakın makineler ve parçası vs zorluk çekersiniz.Japon olsa hadi neyse derdim ama çinli chopper motorlar o kadar yıl sağlam kalmıyor ,kalanlarda zaten ellerinde tutup kullanıyorlar.Yani elinizdkei para ile makine alacaksınız,birde onun sigortası vs size yine pahalıya gelecek.bence biraz daha sabır edip 6000tl civarı bir meblağa ulaştığınız zaman bu işlere girin.Bunun daha ekipmanı vs var,bilmiyorum onlarda varmı sizde.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece yıl farkı yok.Tiger S te normal Tiger'da olan bir çok kronik sorun çözülmüş sözde.Ama yine de Tiger S ten de çok şikayet edeni duydum.Tiger S leri sadece sağ tarafta olan çift egsozundan tanıyabilirsin.Normal Tigerlarda sağda solda birer egsoz vardır.Tiger S lerde dişlilerde bir küçük değişiklik var,boya kalitesi daha iyi...

Bana kalırsa yeni başlıyorsan @Seko'nun dediği gibi 0 km olmasa bile daha yeni model düşük cc bir şeyler al.Bajaj Boxer olabilir,Mondial 150 Vulture,Drift olabilir..seçenekle çok.

Bu saydığın eski model cruiserlar sürmesi zevklidir,heybelidir yakışıklıdır ama elin anahtar tutmuyorsa başını ağrıtır.Amma illa bu fiyata 250 cc cruiser istiyorum dersen Virago 250 klonu yada Tiger S bak derim.
    hocam bilgilendirme için teşekkürler lisede makine okudum şuanda otomotiv mühendisliği okuyorum yani birşeyleri sökme takma işini yapıyorum tabi daha çok arabalar üzerinde çalışıyorum motorlarla hiç uğraşmadım ama zevkli olacağını düşünüyorum ayrıca dediğin gibi 10 yıllı motorlar alırsam beni ne kadar uğraştıracaklarının farkındayım sadece en az hangisi uğraştırır onu bulmaya çalışıyorum .)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık o fiyatlara makine bulmak neredeyse imkansız.Konuştuğunuz modeller 10 yıla yakın makineler ve parçası vs zorluk çekersiniz.Japon olsa hadi neyse derdim ama çinli chopper motorlar o kadar yıl sağlam kalmıyor ,kalanlarda zaten ellerinde tutup kullanıyorlar.Yani elinizdkei para ile makine alacaksınız,birde onun sigortası vs size yine pahalıya gelecek.bence biraz daha sabır edip 6000tl civarı bir meblağa ulaştığınız zaman bu işlere girin.Bunun daha ekipmanı vs var,bilmiyorum onlarda varmı sizde.
    İlk motorum olacağı için hiçbir ekipmana sahip değilim. öğrenci olduğum için 6000 lira benim bütçemi gerçekten aşar en fazla 4000 e kadar çıkabilirim . makinaların eski olduğunun, sağlam olmadığının farkındayım arıza vereceklerinide biliyorum uğraştıracaklar ama en azından motoru öğrenmiş olacağım bir kaç seneye okulum bitince sağlam bir makine almaya kalktığımda her konuda acemiliğimi atmış olurum diye düşünüyorum .

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Öncelikle bunların hiçbiri chopper değil. Bu bütçe ile motosiklet sahibi olmak da akıl kârı değil. Bu bütçe ile alacağınız motosikletin tarzı farklı olmalı veya biraz daha biriktirip düzgün bir cruiser almalısınız. Bu saydığınız motosikletlerle yaşayacağınız sorunlar sizi pek çok şeyden soğutacaktır ve neredeyse kullanacağınız süre içerisinde kendi değerine yakın bir masrafa neden olması muhtemeldir.

Bütün bunların yanında orta seviyede temel ekipman (kask, mont, eldiven, pantolon veya dizlik, bot) için de yaklaşık 1500-2000 TL kadar ayırmanız gerekiyor. Kaza geçirirseniz zarar gören ekipmanı değiştirmek de farkında olunmayan bir giderdir. Lastik masrafı, sigortası, kaskosu, yıllık MTV'si, yağı, suyu, servisin bakım masrafları gibi kalemleri de hesaba katmanız gerekiyor. Motosiklet pahalı bir hobidir, bunu unutmayın.

Beni dinlersiniz veya dinlemezsiniz orası sizin bileceğiniz iş. Ancak ben bu bütçelerle motosiklet almamanızı; alırsanız da bu paraya alınabilecek cruiser olmayan motosikletleri almanızı, yok onları sevmem ille de bu listeden olsun nasıl olsa ekipman da alacak param olmadığından bir kask alırım yeter derseniz de parça ve servis ağı açısından Kanuni'yi tercih etmenizi tavsiye edebilirim. Özelliklerine çok hakim olmaksızın mantıklı bir karar için böyle söylüyorum. Bu arada bu motosikletlerin servislerinin bisikletçilerden farkı olmadığını gördüğünüz zaman da ayrıca soğuyacaksınız.

Son olarak keşke bu konuyu 2 defa açmasaydınız: http://www.motosiklet.net/forum/moto...ekliyorum.html
    GODBLOOD bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    tavsiyem bu paralara bu motorları alma biraz daha biriktir en azından bi hyosung gv250 al derim daha az sorunsuz bir motor.

Platikus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Tiger
    yatan bir Tiger sahibi olarak sana diyeceğim tek şey. Tiger'dan kaç..kaç kaç kaç kaç..arkana bile bakma. o derecede.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Ufak bisey al yeni al regalin dd150 si kubanin superlight vs.

Motosikleti
    tıger s 250
    kardesim bende tiger 250 S var çokta memnunum tavsıye ederım. motor kaslı duruyo emsallerıne gore ve baslangıc ıcın almıstım ben. Yenı baslama ıcın cok ıdeal motor keyfı de alırsın parcası yok dıyenlere de cok aldanma ben suana kadar arayıpta bulamadıgım parcası yok. fırma artık uretımını durdudu ama parca muhakkakkı bulunuyor. bendeki 2008 model ve 3000 tl ye almıstım gecen yaz. tamamen tecrube kazanmak için yanı neler yapılır neler yapılmaz motorla onu ogrenıyorum. bu amaclar ıcın guzel makına zaten dedıgım gıbı kaslı makına bı ıkı ufak dokunusla cok daha guzel olabılıyor mesela yan canta. butce sıkıntılıysa yanı kaz yumurtasını görüpte tavuk kıcımızı yırtmak ıstemıosak en ıdealı bu bence. şimdiden hayırlı olsun.
    GODBLOOD bunu beğendi.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    istanbula gelirsen gel benim motoru kullan sür hiç değilse bi fikrin olur iyi yada kötü tiger hakkında satmıyorum ama
    GODBLOOD bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)