Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600 cc makine tavsiyesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Merhaba arkadaşlar dün sabah motorumu sattım malesef. İlk scooterla başladık sonra naked sport modeline geçtik ortan tekrar scooter. Sonra ss serisi sonra maxiscootera dönüş derken gel gelelim yine bir motor vakası

Bütçe 20 bin civarı düşünüyorum. Kışa doğru yada kışın alacağım. Aklıma gelen açıkcası bu paraya zaten 600 cc 4 silindir makine sadece yamaha fz6 fazer 600 var. 98 hp modelini arkadaşlarımda kullanmışlığım oldu tam aradığım hissiyat var motorda. Yazları tatile giderken Karadeniz turu olsun memlekete gitmek olsun uzun yolda çok keyif verecek gibi geliyor bana. Sizin tavsiyeleriniz nedir 22 23 bine r6 vs denk geliyor 2006 model. Bu paralar bu modellere bağlanır mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    r6 yı duydum geldim

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    2006 model...12 senelik makine.Kullanım kitaçığında bile 10 yıl ömür yazarken... eyyorlamam bu kadar

20 bin e alınan 4 silindir için 3-4 bin lira kenarda para tutmak lazım söyliyim.

Motosikleti
    VFR 800
    Belki biraz fiyat da kırarsa XJ600 Diversion de Fazer 600'e bir alternatif olabilir. Fazer'a göre daha küçük yapıda bir motosiklet, aks mesafesi düşük, kıvrak bir motor olsa gerek;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...81260289/detay

wing41'in de dediği gibi kenarda, sıvı değişimleri ve lastik gibi konuları düşünürsek en az 3 bin lirayı bulundurmak gerekebilir. Çok arttı herşey... Gönlüne göre bir motosiklet çıkar umarım.

Motosikleti
    Cevaplar için teşekkürler tabi aldıktan sonra ağır bir bakım gerekecek keyifli sürüş için. Sıvı değişimleri. Did marka bir zincir. Yağı balataları. E birde üstüne bir lastik takımı isterse oh gel keyfim gel olur. 250 300cc ss sınıfı bakım düşük km yüksel model bakmaya mı çalışsak acaba aklıma xmax 400 geliyor ama viteslinin tadı başka malum. Yakıt konusu çok önemli değil günde işe gidiş gelişim 5 km onun harici geziyorum yani haftada 150 200 lira yaksada sorun olmaz benim için ki bir motor da yakmaz o kadar zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Valla ben her sabah saat 5 de malum siteye girip 10 dakikasını öldüren bi adamım araba için 30 motor için 20 çok kritik bi rakam ya 5 üstüne çıkıp temiz bi 600lük ya 5 altına inip temiz bi 250lik aldırır 😃 20 ye alacağın 250lik pahalı 600lük yıkık olabilir.

Motosikleti
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben her sabah saat 5 de malum siteye girip 10 dakikasını öldüren bi adamım araba için 30 motor için 20 çok kritik bi rakam ya 5 üstüne çıkıp temiz bi 600lük ya 5 altına inip temiz bi 250lik aldırır �� 20 ye alacağın 250lik pahalı 600lük yıkık olabilir.
    Vallahi katılıyorum , iki rakamda iki taşıt türü için çok tehlikeli. Şöyle bir durum var ben aracımı satsam 2006 model dizel getz 25 bin etmiyor )) şimdi 25 bin çıkarıp motora bağlamak günümüz şartlarında ciddi meblağ. Gel gelelim iş yeri evime 2.5km . Sabah 10da otoparka çekiyorum akşam 5.30da çıkıp evin otoparkına çekiyorum. İzin günlerimde anca alıcam arkama arkadaşımı babamı da bir deniz yapacağız yada beşiktaşta bir nargile o kadar Çoğunlukla babamla gezmeye gittiğim için nargile cafeye , denize vs rahat etmesi için joymax'e dönmüştüm. Şimdi 25 bin civarına çıkacağımı sanmıyorum 21 22 max olur gibi. Bu paraya 4 silindir işine girdiğimde yüksek km, yaşlı ve yorgun bir araç beni bekliyor gibi , fakat cc düşürünce gerçi r25 bile 15 binden aşşağı yok ne yapsam şaşırdım açıkcası

Yamaha Xj-6 nokta bitti
    Emre Fırat ve OzanAntalya bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Karadeniz turu gibi uzun rotalardan bahseden birinin çok rüzgar alan çıplak yada aşırı eğik oturmak gereken spor motosiklet tercih etmesi !! hemde dört silindir benzin canavarları yok ben 200+ hızlara çıkmam zaten diyorsanız neden hem az tüketen hemde çok daha konforlu iki silindir makinaları tercih etmiyorsunuz ? örnek vermek gerekirse NC750X , Versys yada Vstrom gibi.. 20-25 arası bütçeyle bu makinalar bulunur vede yüksek devir çeviren motorlardan yaş itibarı ile çok daha iyi durumdadırlar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi katılıyorum , iki rakamda iki taşıt türü için çok tehlikeli. Şöyle bir durum var ben aracımı satsam 2006 model dizel getz 25 bin etmiyor )) şimdi 25 bin çıkarıp motora bağlamak günümüz şartlarında ciddi meblağ. Gel gelelim iş yeri evime 2.5km . Sabah 10da otoparka çekiyorum akşam 5.30da çıkıp evin otoparkına çekiyorum. İzin günlerimde anca alıcam arkama arkadaşımı babamı da bir deniz yapacağız yada beşiktaşta bir nargile o kadar Çoğunlukla babamla gezmeye gittiğim için nargile cafeye , denize vs rahat etmesi için joymax'e dönmüştüm. Şimdi 25 bin civarına çıkacağımı sanmıyorum 21 22 max olur gibi. Bu paraya 4 silindir işine girdiğimde yüksek km, yaşlı ve yorgun bir araç beni bekliyor gibi , fakat cc düşürünce gerçi r25 bile 15 binden aşşağı yok ne yapsam şaşırdım açıkcası
    Temiz bi fazer6 s2 denk getirme şansın var. Bi arkadaşım 2007 modelini 20 bine almıştı 3 ay önce çantalı felan şu an 24.5 istiyor 23e vermiyor..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karadeniz turu gibi uzun rotalardan bahseden birinin çok rüzgar alan çıplak yada aşırı eğik oturmak gereken spor motosiklet tercih etmesi !! hemde dört silindir benzin canavarları yok ben 200+ hızlara çıkmam zaten diyorsanız neden hem az tüketen hemde çok daha konforlu iki silindir makinaları tercih etmiyorsunuz ? örnek vermek gerekirse NC750X , Versys yada Vstrom gibi.. 20-25 arası bütçeyle bu makinalar bulunur vede yüksek devir çeviren motorlardan yaş itibarı ile çok daha iyi durumdadırlar..
    Merhaba , kendim karadenizliyim memleketim Artvin Karadenizinde en dibi hatta ve hatta köyüm o hopa sahilinden ayrıldıktan sonra 5 saat daha içeride kalıyor Yıllık izinde bir 15 gün kaçma fırsatım oluyor onun haricinde istanbulda kalabalık şehir hayatı koşuşturmacası. fz6 tam ihtiyaçlarımı görüyor gibi , r6 ile saçma bir kıyaslama yaptığımda kafamda babam arkada çok rahatsız olacak çünkü genelde hep birlikte gezeriz nargile içmeye bile birlikte motorla gideriz. Kendisi daha çok yamaha xmax 400 diyor fakat bende scooter istemiyorum. 2 silindir motorlarda ne kadar vibrasyon yok denilsede bir miktar hissediliyor. Birde çift silindir motor sesini pek hazetmiyorum önceden r25'im vardı şu apaçilerin tiger egzost takıp dip gaz gezip gaz kapatıp çatır çutur egzos patlatmalarından dolayı nefret edip sattım. r6 oturuş pozisyonu rahatsız gidon mesafesi kısıtlı ama dediğim gibi günlük max5 km harici hep gezmek olucak , senede 1 kere uzun yol. 1500 km yol yapacağım uzun yolda çok sürat seven biri değilim 200+ hızlarda işim yok evde bekleyen annem babam var tabiki , karadeniz sahil yolu genel olarak 150 km hızla sabit gitmeye ideal. Benzin canavarı motorlar ama bu yollarda 1500 kmde 500 tl benzin ile basmadan normal araç gidemiyor bu zamlarla 600 cc bir motorla 600 700 yakması çok sorun değil benim için. Keyfi alınan bir alet ihtiyaç değil , amacım işe gidip gelirken aman az yaksın yol parası vermeyeyim diyen biri olsam pcx 125 alıp 100 km de 2 lt ile kullanmak olurdu ilk işim ) Bütçemin yettiği doğrultuda alıp tadını çıkartmak istiyorum. Birde yaz aylarını beklersem önümüzdeki yaz 25 bin üzeride ayarlayabilirim bütçemi ama şuandan itibaren mart ayına kadar 8 ay var ayırabileceğim bütçe 18-21 bin arası olabilir anca. Yazında fiyatlar artıyor :/
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz bi fazer6 s2 denk getirme şansın var. Bi arkadaşım 2007 modelini 20 bine almıştı 3 ay önce çantalı felan şu an 24.5 istiyor 23e vermiyor..
    fazer 6 da s2 çok tutulmuyor gibi geldi bana fz6 lar 98 hp daha çok tercih ediliyor gibi görüyorum ben. Şuan acelem yok mart nisan ayı gibi kısmet olursa alacağım. Alacağım kesin ama marka belirleyemedim içimde hala çok ss motorlar var :/

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bütçe 25bin e kadar olduğu için Yamaha Tracer 700 ü eklemedim ama hem güzel uzayan hemde sesi dört silindirlilerden aşağı kalmayan bir motor , İstanbul Daytona da hafta içi test sürüş imkanı var , yazdığım motorların hepsi 150 -160 km ye kadar titreşim konusunda rahatsızlık vermez , kendim 150bin km dir vstrom kullanıyorum , tek marşda 400 km sürdüğüm oldu popo hariç uyuşan karıncalanan bir yerim olmadı dün cbf1000 kullanan bir arkadaşla muhabbet ediyorduk o da seleden şikayetçiydi ve jel gibi bir şeyler takviye etmekden bahsediyordu..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe 25bin e kadar olduğu için Yamaha Tracer 700 ü eklemedim ama hem güzel uzayan hemde sesi dört silindirlilerden aşağı kalmayan bir motor , İstanbul Daytona da hafta içi test sürüş imkanı var , yazdığım motorların hepsi 150 -160 km ye kadar titreşim konusunda rahatsızlık vermez , kendim 150bin km dir vstrom kullanıyorum , tek marşda 400 km sürdüğüm oldu popo hariç uyuşan karıncalanan bir yerim olmadı dün cbf1000 kullanan bir arkadaşla muhabbet ediyorduk o da seleden şikayetçiydi ve jel gibi bir şeyler takviye etmekden bahsediyordu..
    Tracer 700 güzel ama 30 bine bile kazalıları mevcut , bugün devamlı r6'sını kullandığım bir abimiz vardı onla denk geldim 1.5 sene önce satıp joymax'e dönmüşü.Fiyatlar biraz daha düşüktü 17.500 liraya vermişti makineyi

Dedim böyle böyle abim 20-22 bin liraya r6 ve fazer arasında gidip geliyorum , düşük km yüksek model istedim mi o paraya ancak yamaha r25 var. Oda sıkınca gitmiyor bende de vardı r25 çünkü. Sorduğum zaman tavsiye edilmiyor yürütme maliyetleri yüksek vs duyumlar aldım dedim.
    Kendisinin dediği çok kulak asma , haber verirsen birliktede bakarız bir makinenin ciğerini yoklarız. Elektrik tesisatı yorgun değilse sıkıntı yaşamazsın 18 19 milyarada var internette gider bakarız dedi.

Şimdi baktığım zaman şöyle bir durum var bende de joymax 250 vardı. İnternette dönen konular en basitinden , yağ , yağ filtresi , suyu , kayışı değişiyor 800 1000 tl para ödeyenler var serviste ben hiç öyle maliyet ödemedim her türlü aletim ve garajım var olmayan parçalar için aracımı götürdüğüm ustamın dükkanını istediğim gibi kullanıyorum.
    Yani o 1000 lira yazdıkları bedelde ben 200 liraya kayışı alıyorum , yağı filtreyi alıyorum . Debriyajı söküp kendim varyatör kayışını değişiyorum. ARka balatayı zımparalayıp temizliyorum titreşimi kesiyorum uğraşıyorum yani o ciddi meblağları bulmuyor. Fren hidroliğine kadar kendim değişiyorum ucuza maal ediyorum açıkcası. Bu durum R6 da avantajıma illaki olucaktır ki eski motorlarımda karbüratör değişiminden hava yakıt karışım ayarına kadar elimden gelirdi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)