Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Youtube da denk geldiğim motovlogger kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    https://www.youtube.com/watch?v=lHyQMaH4Rd4

kaza ilk 30 saniye içinde gerçekleşiyor. tüm arabaların stop lambası yanıyor r25 li arkadaş hızlandıkça hızlanıyor. yazık gerçekten ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    30 dk önce izlemiştim geçmiş olsun diyelim

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Böyle bir trafikte 90 ile aradan manevra yapmayı düşünmek nasıl bir şey anlamadım. Kaza değil bu, kasti çarpışma.

Shaggyxd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 Duke
    Aslında arkadaşın kamera açısı bile tek başına birçok şeyi anlatıyor. Amaç güvenlik, yolu göstermek değil göstergeyi göstermek daha ziyade
    Geçmiş olsun diyelim. Ama yine de o arka cama kafa atma sahnesi gülümsetti, kendi canını hiçe sayan biri için üzülemeyeceğim maalesef.Sıkışık trafikte intihar etmiş arkadaş çünkü.
    manofsteel ve dyavol-77 bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ilk kazası herhalde arabaların durduğunu görüyor hala gaz açıyor kırık çıkık olmadığına göre şanslıymış

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Adamın arabasına yazık olmuş
    Alper_tim ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Aynaları böyle kapalı olan motosikletçiden uzak durun. Aralardan hızlı geçmeyi marifet sayandan da uzak durun.
    Nasate, dyavol-77, Alper_tim ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu tur sıkışık trafikte hizim 50kmh yi biraz geçince birisi aniden durursa duramam tedirginligiyle 40 kmhye geri düşüyorum. Arkadaşta öyle bir trafikte 80-90a çıkacak iyi cesaret varmış ama fazla cesaret adamı öldürür baska söze gerek yok.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Onun için kaza dememek lazım zaten.

Kaza: İstem dışı veya umulmayan bir olay dolayısıyla bir kimsenin, bir nesnenin veya bir aracın zarara uğraması (Kaynak: TDK)

Buradaki hızlı gitme işi ne istem dışı, ne de umulmayan bir olay. O hızda gidildiğindeki duruş mesafesinin ne kadar olduğu ve o mesafenin yetmeyeceği gayet umulan ve bilinen bir şey.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yol haritasını, planı yapmış..
    Plan tutmamış.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    arkadaş birde analiz yapmış yol haritası diye, orada yapılacak tek şey fren yapmaktır.
    intihar gibi birşey yapmış ama yine de geçmiş olsun.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynalar açık olsaydı rüzgar direnciyle yavaşlayıp bu kazadan kurtulabilirdi. Her şeye rağmen geçmiş olsun. Çok ucuz atlatmış.
    Hsncinar bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Kaza günü oradaydım olayı çok net birşekilde gördüm. Videoda çok belli olmuyor ama kazayı gördüğümde gitti çocuk diyebildim...

Küçük motosikletlerin büyük motosikletleri geçmek için sıkışık trafikte extra güç harcayıp her geçtiği büyük motosikletten sonra birazdaha gaz açmasına anlam veremiyorum. Artık arkadan yaklaşan motosiklet gördüğümde direk yol verip mesafeyi açıp uzaktan takip ediyorum. Çünkü gerçekten bazı arkadaşlar her geçtiği büyük motosikletten sonra giderek hızlanmaya başlıyor ve hem kendini hem trafiği tehlikeye atıyor.

Çok motosiklet kazası gördüm ve elimden geldiği kadar yardım etmeye çalıştım hep. Bu kazanın olduğu gün bu arkadaşa yardım etmeye çalışan kalabalık kadar kalabalık bir grup görmedim. Gerçekten çok şanslıydı e 5 durdu, yan yol durdu marmara parkın önünde otobüs durakları vs herkes koşarak geldi. Bir araba durdu boynunda steteskop ile iki önlüklü doktor indi vs .. Gördüğüm kazalar arasında bukadar şanslısını hiç görmemiştim. Umarım bu kaza bize ve arkadaşa bir ders olmuştur. Herkes bukadar şanslı olmayabilir..

Kazanın ve motosikletin fotoğrafları..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    How Nature Works belgeselinin Doğal seleksiyon bölümü

Bu arada YouTube yorumlarını okudum da arkadaşın akillanma gibi bir niyeti yok. Yorumlara yazdığı yanıtlardan kolayca anlaşılıyor.
    infernus bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    beyin biraz olgunlasmali motor icin
    TIGERSHARK bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza günü oradaydım olayı çok net birşekilde gördüm. Videoda çok belli olmuyor ama kazayı gördüğümde gitti çocuk diyebildim...

Küçük motosikletlerin büyük motosikletleri geçmek için sıkışık trafikte extra güç harcayıp her geçtiği büyük motosikletten sonra birazdaha gaz açmasına anlam veremiyorum. Artık arkadan yaklaşan motosiklet gördüğümde direk yol verip mesafeyi açıp uzaktan takip ediyorum. Çünkü gerçekten bazı arkadaşlar her geçtiği büyük motosikletten sonra giderek hızlanmaya başlıyor ve hem kendini hem trafiği tehlikeye atıyor.

Çok motosiklet kazası gördüm ve elimden geldiği kadar yardım etmeye çalıştım hep. Bu kazanın olduğu gün bu arkadaşa yardım etmeye çalışan kalabalık kadar kalabalık bir grup görmedim. Gerçekten çok şanslıydı e 5 durdu, yan yol durdu marmara parkın önünde otobüs durakları vs herkes koşarak geldi. Bir araba durdu boynunda steteskop ile iki önlüklü doktor indi vs .. Gördüğüm kazalar arasında bukadar şanslısını hiç görmemiştim. Umarım bu kaza bize ve arkadaşa bir ders olmuştur. Herkes bukadar şanslı olmayabilir..

Kazanın ve motosikletin fotoğrafları..

http://i.hizliresim.com/Y6qYY6.jpg

http://i.hizliresim.com/8zPVVa.jpg

http://i.hizliresim.com/DDBQQO.jpg

http://i.hizliresim.com/nljz5N.jpg
    Arkadaş şanslıymış ama 2-3 hafta 600RR'ın içinden geçtim diye video yapmazsa iyidir.

Ayrıca bunlarda nasıl bi özgüven var ki böyle gerizekalı gibi kaza yapıp internete yüklüyorlar. Ben motoru değiştirirdim tanınmamak için.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Arabaya acıdım. Aynaları kapatıp sürmesi zaten tehlikeli. Birde çok süratli gitmesi kazayı kaçinılmaz kılmış. Şansı varmış ki ölmemiş.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verilmiş sadakası varmış

Motosikleti
    Kuba rx9
    Aynasını kapatıp video çekip birde yüklüyenleri gördükçe "engelliyorum" başka videosunu izlemeyeyim bu yetti bana, hatta bunuda izlemedim.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hıyar gibi motor kullanmanın sonu,geçmiş olsun diyeceğiz ama kaza değil göstere göstere gelmiş

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)