Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor kullanan arkadaslarima kontra tekniğini kabul ettiremiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Merhaba arkadaşlar

Yahu bugün artık feci şekilde sinirlenme aşamasına kadar geldim hani bırakın motor bisiklet kullanmayan insanı kullanan arkadaşlarıma isyerindeki kurye arkadaşlarıma bile kontra tekniğini kabul ettiremiyorum.

Örneğin adama diyorum ki düz yolda 60-70 kmh ile gidiyorsun sol elin boşta sağ elinle gidonun sağ tarafına hafif kuvvet uygularsan motor sağa doğru yatar sağa gider diyorum bunun adı kontra tekniğidir ters mantık vardır diyorum yok abi anlatamıyorum video izletiyorum bak adam itiyor diyorum inatla itmiyor asagi bastırıyor ya da çekiyor diyor artık tartisma boyutuna geldik.

Dedim ki eve giderken müsait düz bir yolda dene gör dedim yok diyor yahu internet çağındayız bana inanmıyorsan aç araştır kardeşim yok abi bilincsizlik diz boyu tamam bilmemek ayıp değil de öğrenmekte istemiyorlar bilene de hadi len ordan diyorlar.

Bunu yapan da hergün motor ustünde olan adam olduğu için zoruma gidiyor..

Şu yukarıda anlattığımı 6-7 motor kullanıcısına anlattim hiç biri bilimsel olarak kanıtlanmış kontra tekniğini kabul etmedi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sıkma canını, hepsi bilinçsizce kontrayı veriyor zaten.
    Vermeseydi ilk virajda bariyerlerden toplardın hepsini..
    computeus bunu beğendi.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milattan sonra 2018 yılında dünyanın yuvarlak olduğunu kabul etmeyen, kandırıldığımızı söyleyen insanların yanında bence önemsiz. Yorma kendini

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yağmur yağmıyor, bulutlar suyu bize doğru itiyor deyin, onlar sizi ikna etmeye uğraşsın.
    Akias, computeus ve freelancer bunu beğendiler.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Hatta şöyle anlatayım da hesabını yap. Polıs yunusları bilirsin, trafikte falan denk gelirsen, nasıl manyak motor kullanırlar. Bunlardan ikisine anlattım kontrayı, 97-98 yılları.
    Hadi ya olur mu, devletin motorunda denemeyiz dediler, verdim benim Africa'yı.
    Arkaya da ben bindim. Düzde giderken dirseğine arkadan hafif ittiriyorum, motor sağa, sola yatıyor tabii.
    Geri işyerine geldik.
    Biz de yapıyoruz aynı şeyi ama nasıl yapıyoruz, bilmiyoruz dediler.
    Uzun süreli, eğitimi de iyi alıyorlar, nasıl anlatıyorlar bilmiyorum.

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta şöyle anlatayım da hesabını yap. Polıs yunusları bilirsin, trafikte falan denk gelirsen, nasıl manyak motor kullanırlar. Bunlardan ikisine anlattım kontrayı, 97-98 yılları.
    Hadi ya olur mu, devletin motorunda denemeyiz dediler, verdim benim Africa'yı.
    Arkaya da ben bindim. Düzde giderken dirseğine arkadan hafif ittiriyorum, motor sağa, sola yatıyor tabii.
    Geri işyerine geldik.
    Biz de yapıyoruz aynı şeyi ama nasıl yapıyoruz, bilmiyoruz dediler.
    Uzun süreli, eğitimi de iyi alıyorlar, nasıl anlatıyorlar bilmiyorum.
    Bence en büyük sorunumuz metin okumayı sevmemek kanıtlanmış video bile adamı ikna etmeye yetmiyor itmiyor çekiyor diyorlar aslında çok basit aslında dene ve gör

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    her yerde öne doğru ittirmek deniyor ama ben üstten bastırmak olduğunu düşünüyorum 😃

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yerde öne doğru ittirmek deniyor ama ben üstten bastırmak olduğunu düşünüyorum ��
    Gidonun tipine göre zor veya kolay olabilir. Bastırarak da, aslında itmiş oluyorsun diye düşünüyorum.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Keith Code'u getirip hepsini eğitsen de, yine bildiklerini okurlar. İnanmazlar.

evvela... hata sen de mi onlarda mı düşünmeni öneririm azizim. gerçekten böyle bir başlığa ihtiyacınız var mı aranızda? bunu konuşmak zorunda mısınız böyle ayrı kutuplarda iken? bu psikolojik danışman olarak sorduğum soru kendi içinde cevaplayabilirsin ikincisi sosyolog olarak diyeceğim şey. temel sosyal bilimlet eğitimi alanlar bilimsel bilgi ve gündelik bilgi kavramlarını öğrenirler. ünlü bir örnek vardır köydeki çifçti de yağmur yapacağını bilir meteoroloji mühendisi de. biri mor buluttan nemden bilir gündelik bilgidir. diğeri de teknik isimlerle anlatır ama aynı yere varır. bu konuda tamamen bundan ibarettir. sendeki bilimsel bilgi. ondaki gündelik bilgi. aynı yere varıyorsunuz. bundan sonrasi şahsi fikrimdir. kontra tekniği diye bir teknik yoktur. kontra dediğimiz şey bir yöntem bir teknik değildir. taktik ya da strateji de değildir. farklı yöntemler mümkün iken seçilip uygulanan bir seçenek değildir. aksi mümkün olmayan bir harekettir. kendisine yöntem ismini ilk veren şahıs bu karışıklığa neden oluyor. bu düzeyde algılama yeterliliği bulunan insanlara zaten sürekli yaptığı şeyi kafa karıştırarak anlatmak oluyor bu harekete isim vermek. tam tepesinden bastırınca döndüğünü zannedebilen 40 yıllık harbi motorcular bunu yapıyorken gariban kuryeye çok görmemek lazım. son olarak şunu söyleyeyim. geçenlerde şunu farkettim ki ömrü boyunca kafası ters çalışmış bebekken kıç üstü geri geri emeklemiş bir adam olarak kontrayı da ters veriyorum. yani ilgili gidonu itmiyor diğer gidonu çekeren kontra veriyorum

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kontra ne ya ben beyin gücümle virajı alıyorum mesela
    bursalıali, yürekçe ve emremm bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı reberemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontrayı da ters veriyorum. yani ilgili gidonu itmiyor diğer gidonu çekeren kontra veriyorum
    itmeyi öneririm. dozu kaçarsa çabuk(bebek işi) düzeltiriz. bebeklerin bir şeyi veriyormuş gibi yapıp geri çekmeleri !

doğrusu makul olan itmek ondan eminim. ama isteyerek yapmıyorum. saçma da olsa böyle oturmuş değiştirebilsem ne güzel. sola gitmek için solu itmiyorum. sağı kendime çekiyorum :/

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    aynı gün iki ayrı ama aynı sayılabilecek iki konu!

şüpheli!!!
    Carbondioxid ve emremm bunu beğendiler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden kabul ettirmek zorundasın ki ?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

Yahu bugün artık feci şekilde sinirlenme aşamasına kadar geldim hani bırakın motor bisiklet kullanmayan insanı kullanan arkadaşlarıma isyerindeki kurye arkadaşlarıma bile kontra tekniğini kabul ettiremiyorum.

Örneğin adama diyorum ki düz yolda 60-70 kmh ile gidiyorsun sol elin boşta sağ elinle gidonun sağ tarafına hafif kuvvet uygularsan motor sağa doğru yatar sağa gider diyorum bunun adı kontra tekniğidir ters mantık vardır diyorum yok abi anlatamıyorum video izletiyorum bak adam itiyor diyorum inatla itmiyor asagi bastırıyor ya da çekiyor diyor artık tartisma boyutuna geldik.

Dedim ki eve giderken müsait düz bir yolda dene gör dedim yok diyor yahu internet çağındayız bana inanmıyorsan aç araştır kardeşim yok abi bilincsizlik diz boyu tamam bilmemek ayıp değil de öğrenmekte istemiyorlar bilene de hadi len ordan diyorlar.

Bunu yapan da hergün motor ustünde olan adam olduğu için zoruma gidiyor..

Şu yukarıda anlattığımı 6-7 motor kullanıcısına anlattim hiç biri bilimsel olarak kanıtlanmış kontra tekniğini kabul etmedi..
    sabrınızı takdir etmek lazım ... Gidonu ittirmiyor bastırıyor diyen adama laf anlatmaya çalışıyorsunuz. Gidon kaç harekete sahip ? yani sağ sol dışında yukarı ve aşağıya doğrudamı hareket ediyorki ? Motosikletin gidonun üzerine bile otursanız tekerlek sağ ve sola doğru bir hareket etmeyecektir.

Gidon sadece sağa ve sola döner ve esneme hareketi yapamaz, bunun aksini idda eden adamla muhabbeti uzatmamanızı tavsiye ederim :D

Ben diyelim ki sağ tarafa doğru virajdayım hafif sağ yatarken soldan sol elimle gidonu hafif itiyorum sağdansa sağ elimle hafif cekiyorum iki elimde senkronize çalışıyor şimdi bunu video olarak yapıp atsam sende izletsen herhalde arkadaşınla bu konuyu kapatırsınız. Ha ayrıca sadece sağ elimle hafif çekmiyorum hafifte aşşağı şekilde bastırıyorum. ;)

Motosikleti
    Alıntı reberemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evvela... hata sen de mi onlarda mı düşünmeni öneririm azizim. gerçekten böyle bir başlığa ihtiyacınız var mı aranızda? bunu konuşmak zorunda mısınız böyle ayrı kutuplarda iken? bu psikolojik danışman olarak sorduğum soru kendi içinde cevaplayabilirsin ikincisi sosyolog olarak diyeceğim şey. temel sosyal bilimlet eğitimi alanlar bilimsel bilgi ve gündelik bilgi kavramlarını öğrenirler. ünlü bir örnek vardır köydeki çifçti de yağmur yapacağını bilir meteoroloji mühendisi de. biri mor buluttan nemden bilir gündelik bilgidir. diğeri de teknik isimlerle anlatır ama aynı yere varır. bu konuda tamamen bundan ibarettir. sendeki bilimsel bilgi. ondaki gündelik bilgi. aynı yere varıyorsunuz. bundan sonrasi şahsi fikrimdir. kontra tekniği diye bir teknik yoktur. kontra dediğimiz şey bir yöntem bir teknik değildir. taktik ya da strateji de değildir. farklı yöntemler mümkün iken seçilip uygulanan bir seçenek değildir. aksi mümkün olmayan bir harekettir. kendisine yöntem ismini ilk veren şahıs bu karışıklığa neden oluyor. bu düzeyde algılama yeterliliği bulunan insanlara zaten sürekli yaptığı şeyi kafa karıştırarak anlatmak oluyor bu harekete isim vermek. tam tepesinden bastırınca döndüğünü zannedebilen 40 yıllık harbi motorcular bunu yapıyorken gariban kuryeye çok görmemek lazım. son olarak şunu söyleyeyim. geçenlerde şunu farkettim ki ömrü boyunca kafası ters çalışmış bebekken kıç üstü geri geri emeklemiş bir adam olarak kontrayı da ters veriyorum. yani ilgili gidonu itmiyor diğer gidonu çekeren kontra veriyorum
    yazdıklarınızı komple okuduğumda verdiğiniz örneği konuşacak olursak köylü ve meteoroliji uzmanının vardığı nokta aynıdır evet ama benim bu arkadaşlarla vardığım nokta aynı değil ben gidonu sağdan itersen sağa gider diyorum o sola gider diyor sıkıntı burada

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden kabul ettirmek zorundasın ki ?
    çünkü bütün dünya da kabul edilmiş fiziksel bir olayı kabul ettirememek zoruma gidiyor özellikle hergün motosiklet üzerine en az 100 km yapan adamlara.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabrınızı takdir etmek lazım ... Gidonu ittirmiyor bastırıyor diyen adama laf anlatmaya çalışıyorsunuz. Gidon kaç harekete sahip ? yani sağ sol dışında yukarı ve aşağıya doğrudamı hareket ediyorki ? Motosikletin gidonun üzerine bile otursanız tekerlek sağ ve sola doğru bir hareket etmeyecektir.

Gidon sadece sağa ve sola döner ve esneme hareketi yapamaz, bunun aksini idda eden adamla muhabbeti uzatmamanızı tavsiye ederim :D
    Valla siz de haklısınız hocam ne diyeyim.

Alıntı Nightingale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben diyelim ki sağ tarafa doğru virajdayım hafif sağ yatarken soldan sol elimle gidonu hafif itiyorum sağdansa sağ elimle hafif cekiyorum iki elimde senkronize çalışıyor şimdi bunu video olarak yapıp atsam sende izletsen herhalde arkadaşınla bu konuyu kapatırsınız. Ha ayrıca sadece sağ elimle hafif çekmiyorum hafifte aşşağı şekilde bastırıyorum. ;)
    Dostum video da izlettim ama yok fada etmedi bunu anlaması için çok basit denemesi bedava ..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    He deyin geçin. Sorun fizik kuralında olmadığına göre? Onlar inansa da inanmasa da fizik kuralı değişmeyecek.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Valla " kontra " çok hoş tur .
    Ne mutlu yapana ....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)