Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50 cc motosikletlerde sigorta zorunluluğu kalktı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ARORA 50-10 TOROS
    Arkadaşlar geçen gün benim motorun internet sayfasına girdim, bilgilendirme yazısı altında aynen şöyle yazıyordu

DEĞERLİ KULLANICILARIMIZ 50 CC VE ALTINDAKİ MOTOSİKLET VE ELEKTRİKLİ BİSİKLET/MOTOSİKLET MODELLERİNDE, YENİ GELEN DÜZENLEME İLE ARTIK SİGORTASIZ TESCİL İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLMEKTEDİR.
    İLGİLİ MODELLER İÇİN TESCİL SIRASINDA EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 08.05.2017 TARİH VE 11088401.2961.64008-974/81473 SAYILI GENELGESİNE GÖRE ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTA POLİÇESİ ARANMAYACAKTIR.
    AYNI ZAMANDA BİLDİĞİNİZ ÜZERE 50 CC VE ALTINDAKİ MOTOSİKLET VE 4 KW ALTINDAKİ ELEKTRİKLİ MODELLER B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ İLE KULLANILABİLMEKTEDİR.
    TÜM MOTOSİKLET CAMİASI İÇİN HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE..

ARORA.

Evet arkadaşlar durum bu Ümraniye ilçe emniyete gittim araç tescil bölümündeki poliste böyle birşey duydum fazla bilgim yok dedi sadece.
    İnternette bu genelgenin aslını bulamadım, eğer bulursam bi kopyasını çıkartıp buraya atarım. Doğruysa bu durum sigorta poliçesiyle beraber sigortacıya gidip iptal ettirip kalan parayı geri almak lazım.
    Zeronix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Haberi ilk yayınlayan hatta yayınlamadan önce 2 tane 500cc model üreten firma Kuba'dır. Ayrıca sadece sigorta değil motorlu taşıtlar vergisinden de muaftır.

Motosikleti
    ARORA 50-10 TOROS
    Haberinide genelgesinide araştırdım ama tam bulamadım sadece kulaktan kulağa haberdarım şu an. Ama koca koca markalar satış rakamları anlık yükselsin diye yalan bilgiler verip satış pazarlama taktiği yapmış olamazlar heralde. bu genelgeyi bulan duyan gören buraya linkini atsın

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ney? 50cc motosikletler üretimden mi kalktı?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siğorta yok, bondrol yok, mazot yok!!

çare 50 cc.!!!
    sarpgray ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    ARORA 50-10 TOROS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ney? 50cc motosikletler üretimden mi kalktı?
    bir gün herkes 50 cc motosiklete binecek

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Çünkü gelişmiş ülkeler herzaman 50cc kulanır.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    ARORA 50-10 TOROS
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bunuda görmüştüm kuba motorda yazmış bu bilgilendirme yazısını

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

http://www.scooter.web.tr/index.php/...sigorta-kalkti

Arkadaşlar bide böyle bişey buldum, buradaki genelge gerçekmi sahtemi yoksa bilgisayardan birisimi yazdırdı belli değil, bide siz bakın

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Ee 50 cc yle geldi milletin aracina çarptı ne olacak?
    cenkyenmez bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Gusto 50cc
    Konuya dair 50cc motoru olan bir arkadaş güzel bir video hazırlamış..

https://youtu.be/W54a23cbs0w

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    videoda ki arkadaş gerçekçi bir şekilde sigorta yaptırmayınca neler olur, olabilir çok güzel anlatmış.

memleket iyice dingonun ahırı oldu. sigorta MTV yok diye millet gidip 50cc alıp(5000 tl para 2. elide pek yok bu meretin) toplu taşımaya şehir içi orta parmağını sallasa, 1 sene geçmeden gelin bakılım yine değişti derler yarın.

Bunların ipi ile kuyuya inilmez, iş yapılmaz Birilerinin damadı, oğlu bu yıl 50cc motor satmak istiyodur, adam satar amacına ulaşır seneye 600 tl sigorta geçirirler. devlet, sigorta şirketleri ve satıcı kazanır sen yine vatandaş olarak ortada kalırsın. bide 2. el 50cc motorunu kimse almaz yürümüyo diye
    Potenza bunu beğendi.

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee 50 cc yle geldi milletin aracina çarptı ne olacak?
    Kullanıcıya ceza kesilir ceza plaka zorunluluğu var plaka taktırmayanlar ceza görecek. Yakın mesafede işe git gel kısaca otobüsten kurtaracak güzel bir adım umarım böyle devam eder.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bizim arkadaşta yazlıkta sahile markete gitmek için almış 1 tane 50cc pejo sigorta yaptırmamış çay içerken konuştuk sigorta istanbulda 350 falan çıkıyor tavan fiuattan dolayı çanakkalede çok daha uyguna yaptıracaktır 150 200 tl için değmez yaptır dedim luks bi arabaya vurcan cebinden yaptırıcan yada önüne biri atladı çarptın afam öldü yada ağır tedavi masrafları oldu ne gerek var dedim sigorta olmasa araç sahibine kalacak bu masraflar

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim arkadaşta yazlıkta sahile markete gitmek için almış 1 tane 50cc pejo sigorta yaptırmamış çay içerken konuştuk sigorta istanbulda 350 falan çıkıyor tavan fiuattan dolayı çanakkalede çok daha uyguna yaptıracaktır 150 200 tl için değmez yaptır dedim luks bi arabaya vurcan cebinden yaptırıcan yada önüne biri atladı çarptın afam öldü yada ağır tedavi masrafları oldu ne gerek var dedim sigorta olmasa araç sahibine kalacak bu masraflar
    Modeli 50cc üreten ve ürettirmeye teşvik eden yasalar bunu düşünmüştür her halde sadece biz bilmiyoruzdur. Öyle tahmin ediyorum yoksa önemsenmeyecek bir konu değil. Sigorta olsa bir dert olmasa bir dert MTV olmaması güzel bir şey.
    ayzek bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ciddi misiniz ? kesin bir bilgiye ihtiyacımız var. doğruysa 50 cc akar

Aman ne büyük olay

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Dalga geçenler olmuş ama dalga geçilecek bir konu değil bir çok insanın (özellikle yaşlıların) kullanabileceği bir motosiklet olacaktır.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dalga geçenler olmuş ama dalga geçilecek bir konu değil bir çok insanın (özellikle yaşlıların) kullanabileceği bir motosiklet olacaktır.
    katılıyorum. özellikle küçük ve eğimin az olduğı şehirlerle çok ekonomik ve kullanışlı bir şehir içi ulaşım aracı...

ama nedense bu dalga geçenler belli ki damarlı seviyor.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    2 zamanlı bir tane 50'lik almak lazım o zaman. şöyle 100 km hıza kadar çıkabilen 50 cc var mı :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)