Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ailem motosiklet almama karşı

Motovento
    REKLAM ALANI

abilerim kardeşlerim ablalarım yapacak hiç bişey bulamayınca size bi sorayım dedim. şuan 16 yaşındayım ve a1 ehliyet almaya yaşım yetiyor okullar kapandıgında para kazanmak için işe girdim kazandıgım paraylada kendime çokta iyi bi motor olmasada 100lük süperboy alacaktım sırf alamayım diye beni işe göndermediler şuan motor konusu açınca bile azarlıyolar neden aldırmıyosunuz diye sorunca ölürsün diyolar motosiklet benim için hayatımda büyük bi değer taşıyo onun için ölür müsün deseler ölürüm gerçekten şimdi size bişey soracağım intihara kalkışsam belki ciddiye alırlar diye düşünüyorum yapmalı mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    aileni tehdit etme yemekte va yavaş yavaş konusunu aç videoları izlet alıştır onları drifti 80 90 bin km kullandım rx3 ü alırken yine kavga gürültü zor bela aldım aynı muhabbet ya sana bir şey olursa
    bursalıali bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Bence intihar etmeyi dene ölmezsen alırlar ölürsende yapacak bişi yok

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence intihar etmeyi dene ölmezsen alırlar ölürsende yapacak bişi yok
    Ne güzel öneri veriyorsun sen.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kırmızıyla yazmış bide. kanıyla yazmış sanki :D kardeşim sen paranı biriktir yavaş yavaşta ev içinde algı operasyonlarına, manipülasyona başla 1-2 seneye çözülürler. şimdilik al bisikletini takıl acelen yok.

Vazgeç , haklılar , tomofile yönel (ileride) motor eskidendi

Bir dost.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    boşver git dolar al...
    Carbondioxid, bursalıali ve Kızıl pars bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Adres ver babanı dövelim
    bursalıali ve oğuzhan26 bunu beğendiler.

burda herkezin ailesi karşı
    bursalıali bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    16 yaşında iken ölmeyi istemek için daha iyi sebeplerim vardı.

Acele etme, bak hepimizde var motor, başımız göğe ermedi.
    Zamanı gelince motor alırsın, binersin.

Ama annen baban artık yanında olmadığı gün (Allah gecinden versin diyeyim) onları geri getiremezsin.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    sakin ol. ben 31 yaşındayım ve motosikletimi geçen sene alabildim.
    annem gene aldırmıyordu ama motosikleti kapının önüne koyunca da bişey diyemedi. sadece dikkatli sür dedi :D

Dostum önce git ehliyetini al. Sonra git motor kullanmaya biraz alış. Sonra git ben calısıcam de işe gir çalışmaya başla patronla görüş ailen gelince iş yerine garsonluk yapıyor oğlunuz desin. Ama git o dükkanda Paketcilik yap. Ben direk motorla başlamadım 4 yıl elektrikli schooter kullandım önce 2000w sonra 3000w lik iki elektrikli aldım. ehliyeti alir almaz ilk yaz tatilimde paketcilik yaptim yoğun trafikte trafiğe ve vitesli motora alıştım hiç kaza yapmadım aileminde motor konusundaki bana olan guvenlerini kazandım. Sonra babam döküntü bile olsa mondial mct 250 verdi birtane chopper onu kullandım ve uzun yol yaptım birkaç kere. tabi yıllarca şu motordan istiyorum diyede üsteledim hep. Benim bile migdem bulanır oldu her konu açtığımda.
    Sonra bir miktar miras geldi. Dedim ki bana artık daha iyi bir motor alın bu motor dökülüyor yarın öbür gün kaza yapicam illada almam diyorsanız gider çalışırım en suratlisinden bir canavar alırım inadına son süratte basarım kendi paramla aldığım içinde karışma hakkınız olmaz. Aldılar 800cc 4 silindir sport touring. Basıyor efsane basıyor ama ben basmıyorum. Ayrıca tüm bu süre boyunca motor ekipmanının arabadaki hava yatsigindan daha güvenli olduğunu motor sürerken tüm duyularını kullanabildiğimizi vs herşeyi anlattım. 5 yıl sabrettim 15 yaşımda motor istemeye başlamıştım 18 imde chopper aldım 20 de sport touring. şimdilerde tek problemim motorum için yeterince kaslı vücutlu olmamam ağırlığı çok fazla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Bak dostum schooter kullanırken 7 8 tane kıl payı kaza atlattım ve 2 defa benim hatamdı ve süratle alakalı değildi 60 km den daha hızlı gitseydim bodoslama çarpacağım türden kazalardı bu kazalar karşı taraf hatalıydı. 10km fazla suratın bile büyük bedelleri olduğunu o dönem öğrendim 140 basan bir motorla başlarsan bu işe o manevra reflex ve trafikteki surprizlere hazırlıklı olmadığın için 60 değil de 70 basabildigin için motorla kaza yapma olsasilgin gerçekten çok yüksek aileni elektrikli schooter alma konusunda ikna et önce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

motorun trafikteki yerini öğren. schottrtlar seridir motordan daha seri ve 60 km max sürat giderler benzin parası yoktur tek eksisi max 60 km yol gidebilmeleri tek şarjda ve sessiz olmaları

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Afedersin ama gerizekalı mısın? Oldu olacak mafya kirala babanı tehdit ettir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Annenize babanıza acıyorum.

... diye bir cevap yazacaktım ki, "arkadaşa da haksızlık etmeyeyim" diye aklımdan geçti. Belki de ebeveynleri çok baskıcı? Ya da kendisi bildiğin şımarık? Kim bilir hangisi?

Her halükarda sağlıklı ruh haletinde birinin açacağı bir başlık değil.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı oğuzhan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim kardeşlerim ablalarım yapacak hiç bişey bulamayınca size bi sorayım dedim. şuan 16 yaşındayım ve a1 ehliyet almaya yaşım yetiyor okullar kapandıgında para kazanmak için işe girdim kazandıgım paraylada kendime çokta iyi bi motor olmasada 100lük süperboy alacaktım sırf alamayım diye beni işe göndermediler şuan motor konusu açınca bile azarlıyolar neden aldırmıyosunuz diye sorunca ölürsün diyolar motosiklet benim için hayatımda büyük bi değer taşıyo onun için ölür müsün deseler ölürüm gerçekten şimdi size bişey soracağım intihara kalkışsam belki ciddiye alırlar diye düşünüyorum yapmalı mıyım?
    Vakti zamanında forumda okumuştum bayan bir arkadaş annesi karşı çıkıtğı için 4 yıl sabretmiş sonrada gizliden almış motosikletini evden uzakta park edip 3 yıl boyunca o şekilde kullanmış sonra 2. motosikletini almış taki biri onu motor üstünde yakalayana kadar sonrada kabul etmişler artık Sende gizliden al evden uzakta güvenli bir yere park et.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Onları bilinçli olduğunuza ikna edin. Motosiklet eğitim videoları izleyin -Onlar da izlediğini görsün-. İzlediklerinizi de içselleştirin tabii. Ayrıca yolda gördüğünüz kötü motorcu davranışlarını eleştirin ki sizin öyle sürmeyeceğinizi anlasınlar. Ve sabırlı olun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)