Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Chopper / Enduro?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bodyponk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar forumda yeniyim iki motor arasında kaldım abilerimden kardeşlerimden yardım istiyorum.En son 2008-2012 arasında mondial 150kn kullanmıştım yolda 90 ile giderken ön tekerin patlaması sonucu motoru zar zor durdurarak çok büyük tehlike atlatmıştım o korku bana yetti 6 yıldır hiç motor kullanmadım. Şuanda tekrardan bir motor hevesi sardı fakat iki motor arasında kaldım.15bin tl lik bir bütçem var sizce Mondial RX3İ Evo 2017 (ikinci el 12.000-15.000tl arası) almak mı mantıklı yoksa Kuba superlight 200 (sıfır 11.500tl) motor almak mı mantıklı. 25 yaşında 1.90 boyunda 135 kiloyum yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    rx3i evo daha mantıklı

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    rx3 derim..

soru mantıksız derim. doğal olarak cevaplamakta mantıksız olur demiş olurum ne kadar mantıksız? kırmızı kazak mı alayım siyah pantolon mu kadar mantıksız.
    computeus bunu beğendi.

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    yeşil çorap giy

rx3i evo larda bazı problemler çıkmamış mıydı ? bir de arkadaş ikinci el alacakmış ? tabii kullananlar daha iyi bilir yorumlar , bir de anladığım kadarıyla biraz da boy ve kilo ya da uygun bir motor tavsiyesi istiyorsun doğru mu ? Honda crf250l alınabilir veya rks blackster 250i veya rks cruiser 250, veya lifan lf250b alınır , superlight 200 de olur üzerine oturunca hah işte bu güzel dediğin hangisi olursa onu al
    Bodyponk bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx3i evo larda bazı problemler çıkmamış mıydı ? bir de arkadaş ikinci el alacakmış ? tabii kullananlar daha iyi bilir yorumlar , bir de anladığım kadarıyla biraz da boy ve kilo ya da uygun bir motor tavsiyesi istiyorsun doğru mu ? Honda crf250l alınabilir veya rks blackster 250i veya rks cruiser 250, veya lifan lf250b alınır , superlight 200 de olur üzerine oturunca hah işte bu güzel dediğin hangisi olursa onu al
    15 lerde stop etme problemi vardı çözdüler o sorunu parça değişimi ve yazılım ile ama 16 alması daha mantıklı hem arka jant değişmiş ve ön jant değişmiş olur
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Bodyponk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reberemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soru mantıksız derim. doğal olarak cevaplamakta mantıksız olur demiş olurum ne kadar mantıksız? kırmızı kazak mı alayım siyah pantolon mu kadar mantıksız.
    Sorunun mantıksız olduğunu düşünmüyorum soru Gayet açık enduro/chopper arasında muallakta kaldım bu yüzden buradaki arkadaşlara danıştım. Chopper olarak 10bine alınabilecek en iyi motor kuba sl200 Fakat Enduro düşündüğümüzde fiyatlar artıyor.Bende araştırdığımda 13bin civarında alınabilecek en iyi enduro motor Mondial RX3i evo gözüküyor. Sizce hangisini almak daha mantıklı olur Kuba sl200'de herhangi bir şikayet okumadım R3Xi evo da kronik birtakım hatalar varmış. Bu fiyat aralığında başka önerilere de açığım.

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 lerde stop etme problemi vardı çözdüler o sorunu parça değişimi ve yazılım ile ama 16 alması daha mantıklı hem arka jant değişmiş ve ön jant değişmiş olur
    Zaten 2017 alacak sanırım, 2017 de gelenlerde bi kronik sorun var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten 2017 alacak sanırım, 2017 de gelenlerde bi kronik sorun var mı ?

Alıntı Bodyponk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun mantıksız olduğunu düşünmüyorum soru Gayet açık enduro/chopper arasında muallakta kaldım bu yüzden buradaki arkadaşlara danıştım. Chopper olarak 10bine alınabilecek en iyi motor kuba sl200 Fakat Enduro düşündüğümüzde fiyatlar artıyor.Bende araştırdığımda 13bin civarında alınabilecek en iyi enduro motor Mondial RX3i evo gözüküyor. Sizce hangisini almak daha mantıklı olur Kuba sl200'de herhangi bir şikayet okumadım R3Xi evo da kronik birtakım hatalar varmış. Bu fiyat aralığında başka önerilere de açığım.
    Pekala Madem öyle Daha net daha açık seçik daha kesin ve daha ciddi ifade ile anlatayım motorsiklet ya da otomobil seçmek nasıl bir şahsi seçim bir tarz Konusu ise Enduro,Cruiser(chopper değil) kros naked racing seçmekte öyledir. Buna dışarıdan destek olunamaz yardımcı olunamaz bireysel tercih konusu olan durumlarda İnsanlar kendileri karar vermek zorundadırlar. Sizin tarzınıza Sizin zevkinizin bu tarzlardan hangisi olacağına dışarıdan el atılamaz. bu durumda destek olmak isteyen her insan aslında ister istemez size kendi beğenisini önermiş olur. objektif cevap alamazsınız subjektif kalır. örnekler sınırsız sayıda arttırılabilir. aklıma gelen bir başka örnekle destekleyeyim fikrimi. Lokantaya oturup tavuk mu yiyeyim pide mi yiyeyim diye soramazsın. kendiniz önce şunu kararlaştırınız: siz bir enduro sever misiniz? cruiser sever misiniz?

Pekala Madem öyle Daha net daha açık seçik daha kesin ve daha ciddi ifade ile anlatayım motorsiklet ya da otomobil seçmek nasıl bir şahsi seçim bir tarz Konusu ise Enduro,Cruiser(chopper değil) kros naked racing seçmekte öyledir. Buna dışarıdan destek olunamaz yardımcı olunamaz bireysel tercih konusu olan durumlarda İnsanlar kendileri karar vermek zorundadırlar. Sizin tarzınıza Sizin zevkinizin bu tarzlardan hangisi olacağına dışarıdan el atılamaz. bu durumda destek olmak isteyen her insan aslında ister istemez size kendi beğenisini önermiş olur. objektif cevap alamazsınız subjektif kalır. örnekler sınırsız sayıda arttırılabilir. aklıma gelen bir başka örnekle destekleyeyim fikrimi. Lokantaya oturup tavuk mu yiyeyim pide mi yiyeyim diye soramazsın. kendiniz önce şunu kararlaştırınız: siz bir enduro sever misiniz? cruiser sever misiniz?
    Ne abarttın arkadaş ya alt tarafı şu kadar bütçeye hangi motoru alıyım diye sormuş arkadaş enduro sever mi cruiser sever miymiş hepsini sever olamıyor mu, bu foruma danışmaya gelmiş hemen herkes gibi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motorsiklet değil zaten, motosiklet :D

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu biraz ağır oldu yalnız, bu arada Coruscant ın neresindensin içinden mi ?

Motosikleti
    speederbike
    Merkez caminin iki sokak yanındayım.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Bu biraz Ronaldo mu? Buffon mu? gibi olmuş.....Birbirlerine çok uzak ve alakasız motosiklet tipleri.

teşekkür ederim. konunun özü yazının anlatmak istediği bu idi ve bundan ibaretti :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

bak şimdi aziz kardeşim. birinde yere yakın oturur bacaklarını tüm diğer motorculardan farklı olarak öne uzatır kollarını da oldukça açık tutarsın. bazı cruiserleri sürerken bazı enduro sürenlere başını kaldırır bakarsın. cruiser sürerken talebin beygir gücünden ziyade torktur. enduroda ise taleplerin bunlar değildir. çoğu noktada tam aksini talep edersin. bir insan aynı anda birbirinin zıttı şeyleri talep ediyor olamaz bilmem anlatabiliyor muyum? soran kardeşimin tam da bu nedenle daha net olarak ne istediğine karar vermeli ki yardım edilebilsin. buna abartmak değil ileride üzülmesin diye baştan yardım etmeye çalışmak denir.

Motosikleti
    speederbike
    Temeli sağlam tutmak lazım. Yoksa nasılsa anlaşılıyor diye diye, kuralları ata ata, el kol hareketleriyle anlaşmaya başlarız ;)

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    adam 135 kilo superlight 140 kilo üstüne birde sıfır almayı düşünüyor verilen paraya değmez superlightın sıfırı 5500-6000 di 2 sene önce. ve motora hiçbişey eklemediler o yandan bu yana. o yüzden alınması çok mantıksız. birde bunlar sonuçta düşük cc ne superlight gerçekten cruiser ne evo tam olarak enduro o yüzden pekte büyütmeye gerek yok. şuan için en önemli faktör vücut ölçüleriyle rahat edeceği motoru sürmesi.
    Bodyponk bunu beğendi.

Temeli sağlam tutmak lazım. Yoksa nasılsa anlaşılıyor diye diye, kuralları ata ata, el kol hareketleriyle anlaşmaya başlarız ;)
    hayır aslında tam tersidir anlatım sanatı açısından. typo anlam değiştirmiyorsa kasma der geçeriz. konuya odaklanmak efektiftir zira. ama madem dil ve anlatım konuşuyoruz sohbet edebiliriz. örneğin "yoksa" bir edat mıdır bağlaç mı? bağlaç ise cümle başı bağlaçlarından mıdır? cümleler yoksa sözcüğü ile başlayabilirler mi? ;)

Motosikleti
    speederbike
    Bağlaçtır, ama cümle başı bağlacı da değilmiş. Sayenizde bir şey öğrendim, teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)