Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Düğün yaparken yolu kapatmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Düğün yaparken neden koskaca bir caddeyi kapatırlar ki?
    Kapattıkları cadde de öyle küçük değildi yani 2 şerit gidiş 2 şerit geliş ve ben oradan motorla geçemedim. Tabikide şikayet ettim kusura bakmasınlar.

Birazda müziğin sesini kapattım :D egzozzz :D :D :D
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim insanlarımızın bireysel olarak 'kendini geliştirmek' gibi bir kaygısı olmadığından, bu tür primitif gövde gösterileri ile toplumda yer edinmeye çalışmakta bir beis görmezler.

grup halinde ve kaba bir şekilde hareket ederler. diğer grupları ve insanları rahatsız ederek üstünlük kurma arayışı içindedirler.

bireysel anlamda bir hiç oldukları için daima grup içinde kalmaya özen gösterirler. gruptan ayrılırlarsa, veyahut grup ile ters düşerlerse dışlanma korkusu taşıdıkları için toplu halde hareket ederken daha agresif hareketlerde bulunabilirler.

bunun sonucunda kural tanımaz bir kalabalık haline gelirler.

yanisi düğün konvoyu ile yol keserler, havaya ateş açarlar, insanları taciz ederler. kalabalık halde iken bilinç devre dışı kalır. ilkel güdüler harekete geçer.

bunu bazen bendeniz de yaşıyorum. işyerinde kalabalık halde geyik yaparken, geyiğin en harlı yerinde içeriye yabancı bir insan gelince içimdeki ilkel insan harekete geçiyor. şükür ki bilinçli bir insan olarak kendimi frenleyebiliyorum.

aynı şekilde gece kalabalık/sürü hâlinde gezen köpekler bir anda sebepsizce saldırıya geçebiliyorlar. içlerindeki alfa köpek kime saldırırsa diğerleri sorgusuz sualsiz ve bodoslama dalıyorlar hedeflerine.

ezcümle, kendiniz geliştirin. bireysel olarak donanımlı hale gelin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim insanlarımızın bireysel olarak 'kendini geliştirmek' gibi bir kaygısı olmadığından, bu tür primitif gövde gösterileri ile toplumda yer edinmeye çalışmakta bir beis görmezler.

grup halinde ve kaba bir şekilde hareket ederler. diğer grupları ve insanları rahatsız ederek üstünlük kurma arayışı içindedirler.

bireysel anlamda bir hiç oldukları için daima grup içinde kalmaya özen gösterirler. gruptan ayrılırlarsa, veyahut grup ile ters düşerlerse dışlanma korkusu taşıdıkları için toplu halde hareket ederken daha agresif hareketlerde bulunabilirler.

bunun sonucunda kural tanımaz bir kalabalık haline gelirler.

yanisi düğün konvoyu ile yol keserler, havaya ateş açarlar, insanları taciz ederler. kalabalık halde iken bilinç devre dışı kalır. ilkel güdüler harekete geçer.

bunu bazen bendeniz de yaşıyorum. işyerinde kalabalık halde geyik yaparken, geyiğin en harlı yerinde içeriye yabancı bir insan gelince içimdeki ilkel insan harekete geçiyor. şükür ki bilinçli bir insan olarak kendimi frenleyebiliyorum.

aynı şekilde gece kalabalık/sürü hâlinde gezen köpekler bir anda sebepsizce saldırıya geçebiliyorlar. içlerindeki alfa köpek kime saldırırsa diğerleri sorgusuz sualsiz ve bodoslama dalıyorlar hedeflerine.

ezcümle, kendiniz geliştirin. bireysel olarak donanımlı hale gelin.
    Şekil 1A Futbol maçlarındaki halimiz ( şahsen izlemem/oynamam, genelleme yaptım )
    thedarkfire bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Düğün yapmak için de yol kapatılır düğün yapılır bakınız sokak düğünleri. Ekonomik durum

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Bilinçaltımda süperman olup hepsini sıraya dizmişliğim ve tokatlamışlığım vardır.

ADam gibi eğlenin bizde katılalım hatta, rahatsızlık vermek ister gibi eğlenmeye çalışmak nedir?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Konvoya karşı değilim ama yolu tamamen kapatmanın onaylanacak bir tarafı yok. Sen eğleneceksin diye diğer insanların işini aksatamazsın. Ben de eğlenmek istiyorum diye gece yarısı gelip evinin önünde son ses müzik dinleyeyim o zaman.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ülkede artık hiçbirşeye şaşırmıyorum ...Neremiz doğru ki ...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zaten canım cicim ayları geçsin, "lan biz ne b.k yedik de evlendik?" diyecekler, boşverin umursamayın, düğün yaparken yolu kapatmayı idam mahkumlarının son arzusu gibi görün..
    ramazan_06, mavzer-i ve thedarkfire bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    niye evlendiklerini anlamadım ki konvoyu anlayayım!

Motosikleti
    speederbike
    Belki bizim hayatımız kaymak üzere, sizin de 5-10 dakikanız kaysın bari diyorlardır.

Dün kız arkadaşımın evinin yakınında düğün vardı. evet sokakta. saat 22:00 gibi aşırı gürültü sebebiyle polise şikayet etti. polis saat 23'e kadar izin veriyoruz dedi. saat 23:00 a kadar sokakta davul zurna son ses oyun havaları. ve yaşadığı ilin en işlek caddesi. yaşlıyı, hastayı, bebeği, sabahın köründe vardiyaya gideni umursamayan saygısız rezil bir güruh. neymiş düğünmüş.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün kız arkadaşımın evinin yakınında düğün vardı. evet sokakta. saat 22:00 gibi aşırı gürültü sebebiyle polise şikayet etti. polis saat 23'e kadar izin veriyoruz dedi. saat 23:00 a kadar sokakta davul zurna son ses oyun havaları. ve yaşadığı ilin en işlek caddesi. yaşlıyı, hastayı, bebeği, sabahın köründe vardiyaya gideni umursamayan saygısız rezil bir güruh. neymiş düğünmüş.
    Egzoz takıp böğürtünce hemen motoru bağlıyorlar ama
    EmirŞengezer ve thedarkfire bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İnsan olmadıkları için yapıyorlar, bana göre başka açıklaması olamaz. Ben onlarının kültürüne, geleneklerine, göreneklerine tüküreyim. Bunu polis müdahalesiyle çok güzel önlemek mümkün. Ne damada acıyacaksın, ne geline, ne de yolu kapatanlara. Toplayıp götüreceksin hepsini, düğün de iptal olacak. Üç dört kez sert müdahale et, bak bakalım başka yapan çıkıyor mu.
    thedarkfire ve tommygun bunu beğendiler.

Allah bizi bu insan müsveddelerinden korusun.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Düğün olayı bana o kadar saçma geliyor ki anlatamam. 2 insan sevişecek diye bu kadar telaşeye değer mi çok saçma adetlerimiz var. Geçen asker uğurlaması diye kullandığım yoldaki köprüyü kapatmışlar. Işık yok zaten ve köprü bir miktar yukarı da. Bu arkadaşlar arabaları dizmişler çoğu da dışarı da. Ya birinizin mi aklına gelmez 4 lü yakmak ya da farı açık bırakmak. 120 ile giderken son anda fark ettim nasıl durduğumu bilmiyorum. Kodumun insan müvetteleri ya. Aklıma geldi gene sinir oldu bak.

Motosikleti
    speederbike
    Bunlara Allah akıl vermiş ama muhakeme yetisi vermemiş deniyor.

Motosikleti
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düğün yapmak için de yol kapatılır düğün yapılır bakınız sokak düğünleri. Ekonomik durum
    Tamamda boş bir alanda yapılabilir ne biliyim bir okul bahçesi pazar yerleri v.s ki bunun yapıldığı yere yakın benzer boş kullanılabilecek yerler var belediyeden veya artık her nereden alınıyorsa bi izin alıp oralarda yapılabilir. Koskoca yolu kapatmanın ne anlamı var. Hayır etrafta başka geçecek bir yerde yoktu yol çalışması var her yer toprak yol bi orası iyiydi. Bi ambulans itfaye v.s acil bir yere gidecek olsa o düğün yüzünden geç kalıcak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konvoya karşı değilim ama yolu tamamen kapatmanın onaylanacak bir tarafı yok. Sen eğleneceksin diye diğer insanların işini aksatamazsın. Ben de eğlenmek istiyorum diye gece yarısı gelip evinin önünde son ses müzik dinleyeyim o zaman.
    İşin müziğinde değilim yolu kapatmasalardı iyiydi sadece bildiğim kadarıyla saat gece 12 ye kadar serbest bu müzik v.s işleri yanlış bilmiyorsam eğer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yanlış biliyormuşum ben 12 ye kadar diye biliyordum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan olmadıkları için yapıyorlar, bana göre başka açıklaması olamaz. Ben onlarının kültürüne, geleneklerine, göreneklerine tüküreyim. Bunu polis müdahalesiyle çok güzel önlemek mümkün. Ne damada acıyacaksın, ne geline, ne de yolu kapatanlara. Toplayıp götüreceksin hepsini, düğün de iptal olacak. Üç dört kez sert müdahale et, bak bakalım başka yapan çıkıyor mu.
    Bende acımadan zaten aradım polisi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=lcgPdK8Xcck

Allah bizi bu insan müsveddelerinden korusun.
    Ordan oraya dönmenin ne manası var? Döneceksin niye soldan sağa girdin geri döndün?

Motosikleti
    speederbike
    Müziği örnek olarak verdim. Onlar yolu kapatmayı eğlenmek olarak görüyorsa ben de gecenin 3'ünde müzik dinlemeyi eğlence olarak görebilirim ve yapabilirim o zaman demek istedim.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Size bir anımı anlatayım, bundan yıllar önce bir iş için arabamla şehir içinde yol almaktayım, üç şeritli yolda ilerlerken trafik bir anda durma noktasına geldi, bir kaç araç ötemde dörtlüleri yakıp 80km/s hız sınırı olan yolda 30 km ile ilerleyen araçlar her üç şeridi de kapatmıştı. İşin komiği böyle durumlarda korna basmanız da pek işe yaramıyor. El mahkum, arabanın içinde küfür kıyamet bir sonraki çıkışa kadar konvoyun peşinde gittim. Akşam evde bizimkilerden öğrendim o konvoy uzaktan da olsa bir akrabamızın düğünü içinmiş. Tevekkeli değil söverken kulağım çınlıyordu

Motosikleti
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size bir anımı anlatayım, bundan yıllar önce bir iş için arabamla şehir içinde yol almaktayım, üç şeritli yolda ilerlerken trafik bir anda durma noktasına geldi, bir kaç araç ötemde dörtlüleri yakıp 80km/s hız sınırı olan yolda 30 km ile ilerleyen araçlar her üç şeridi de kapatmıştı. İşin komiği böyle durumlarda korna basmanız da pek işe yaramıyor. El mahkum, arabanın içinde küfür kıyamet bir sonraki çıkışa kadar konvoyun peşinde gittim. Akşam evde bizimkilerden öğrendim o konvoy uzaktan da olsa bir akrabamızın düğünü içinmiş. Tevekkeli değil söverken kulağım çınlıyordu
    :D hahahaha
    Yok korna işe yaramazsa bile ben siparişimi verdim :D Artık kesici :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)