Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Düğün yaparken yolu kapatmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim insanlarımızın bireysel olarak 'kendini geliştirmek' gibi bir kaygısı olmadığından, bu tür primitif gövde gösterileri ile toplumda yer edinmeye çalışmakta bir beis görmezler.

grup halinde ve kaba bir şekilde hareket ederler. diğer grupları ve insanları rahatsız ederek üstünlük kurma arayışı içindedirler.

bireysel anlamda bir hiç oldukları için daima grup içinde kalmaya özen gösterirler. gruptan ayrılırlarsa, veyahut grup ile ters düşerlerse dışlanma korkusu taşıdıkları için toplu halde hareket ederken daha agresif hareketlerde bulunabilirler.

bunun sonucunda kural tanımaz bir kalabalık haline gelirler.

yanisi düğün konvoyu ile yol keserler, havaya ateş açarlar, insanları taciz ederler. kalabalık halde iken bilinç devre dışı kalır. ilkel güdüler harekete geçer.

bunu bazen bendeniz de yaşıyorum. işyerinde kalabalık halde geyik yaparken, geyiğin en harlı yerinde içeriye yabancı bir insan gelince içimdeki ilkel insan harekete geçiyor. şükür ki bilinçli bir insan olarak kendimi frenleyebiliyorum.

aynı şekilde gece kalabalık/sürü hâlinde gezen köpekler bir anda sebepsizce saldırıya geçebiliyorlar. içlerindeki alfa köpek kime saldırırsa diğerleri sorgusuz sualsiz ve bodoslama dalıyorlar hedeflerine.

ezcümle, kendiniz geliştirin. bireysel olarak donanımlı hale gelin.
    evrimsel psikososyoloji ve hayvani/doğal kökenimiz isimli makale olacakken motosiklet forumuna meze olmuş. feleğin işleri işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

ayrıca genelde olaya şöyle bakma eğilimindeyim. lan eşek sıpaları siz belediye onaylı sevişmeye başlayacaksınız diye ben niye göbek atmak zorundayım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=lcgPdK8Xcck

Allah bizi bu insan müsveddelerinden korusun.
    Bunu görmemiştim. sinirlerim zıpladı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)