Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sis farı almak istemek ama alamamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Herkese selam. NC750X motosikletim var. 0 kilometre olarak 1.5 ay önce satın aldım. Sis farı taktırmak istiyorum ama çıkmazda kaldım. Honda bana 'Eğer elektrikle bağlantılı aksesuar alacaksan Honda'nın orijinallerinden kullanmak zorundasın. Aksi halde garantin bozulur' dedi. Motosikletimin 2+2 yıl sınırsız kilometre garantisi var. Bozulsun istemiyorum. Ama Honda'nın sis farlarına da 3 bin 6 yüz (3.600) lira da vermek istemiyorum. Bu paraya motosiklet alınır. Piyasada satılan sis farlarının 50-60 liralarda başlayan fiyatlarını görünce de bu rakam bana çok uçuk geldi. Aynı şey değil o farlar biliyorum ama iş görecek sis farını 200-300 liraya çok rahat bulabiliyorsun. Benzer bir sorun yaşayıp çözüm bulan var mı? Saçma gelecek ama bisikletlerde kullanılan led farlara bile baktım. Sis farı yerine kullanılabilir mi diye. Sonuçta aydınlatmadan daha çok görünür olmak için takmak niyetindeyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servise şu öneriyi sunsanız belki işe yarar; -sis farlarını ben alayım, bağlantıyı ücreti karşılığı siz yapın.
    Ben son motoruma (2 si) 130 TL ye, üç modlu sis farı aldım, lakin bağlantıyı özellikle servise yaptırdım,hatta diğer motoruma çok basit bir şekilde kolayca bağladığım top case deki lambaları da onlara bağlattım. Şu ana dek hiç bir sıkıntısı yok.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise şu öneriyi sunsanız belki işe yarar; -sis farlarını ben alayım, bağlantıyı ücreti karşılığı siz yapın.
    Ben son motoruma (2 si) 130 TL ye, üç modlu sis farı aldım, lakin bağlantıyı özellikle servise yaptırdım,hatta diğer motoruma çok basit bir şekilde kolayca bağladığım top case deki lambaları da onlara bağlattım. Şu ana dek hiç bir sıkıntısı yok.
    Aynı şeyi sordum. Sadece Honda marka olursa garanti bozulmuyormuş. Hatta 2.600 liralık GIVI bile taktırsanız garanti bozuluyormuş. 4 yıl sis farı takmadan gezeceğim galiba.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. NC750X motosikletim var. 0 kilometre olarak 1.5 ay önce satın aldım. Sis farı taktırmak istiyorum ama çıkmazda kaldım. Honda bana 'Eğer elektrikle bağlantılı aksesuar alacaksan Honda'nın orijinallerinden kullanmak zorundasın. Aksi halde garantin bozulur' dedi. Motosikletimin 2+2 yıl sınırsız kilometre garantisi var. Bozulsun istemiyorum. Ama Honda'nın sis farlarına da 3 bin 6 yüz (3.600) lira da vermek istemiyorum. Bu paraya motosiklet alınır. Piyasada satılan sis farlarının 50-60 liralarda başlayan fiyatlarını görünce de bu rakam bana çok uçuk geldi. Aynı şey değil o farlar biliyorum ama iş görecek sis farını 200-300 liraya çok rahat bulabiliyorsun. Benzer bir sorun yaşayıp çözüm bulan var mı? Saçma gelecek ama bisikletlerde kullanılan led farlara bile baktım. Sis farı yerine kullanılabilir mi diye. Sonuçta aydınlatmadan daha çok görünür olmak için takmak niyetindeyim.
    Eğer Esengül honda ile görüşmedi iseniz bir görüşün derim. Faturalı ve CE onaylı ise garintiye sorun çıkarmadan sadece işçilik istiyorlardı diye hatırlıyorum.
    Görünür olmak istiyorsanız mercekli çakar ledlere bakın derim.
    Wing750 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kolayı var. garantiye götüreceğin zaman çıkartırsın taktırdığın sis farlarını.
    bakım vs ne yaptıracaksan yaptırdıktan sonra da geri takarsın.
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolayı var. garantiye götüreceğin zaman çıkartırsın taktırdığın sis farlarını.
    bakım vs ne yaptıracaksan yaptırdıktan sonra da geri takarsın.
    Ha haaa hiç aklıma gelmedi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Esengül'den aldım motosikletimi. Yanlış mı hatırlıyorum diye şimdi aradım. Aynı şekilde sordum yine aynı cevabı verdiler.
    Akias bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Orjinal tesisata zarar vermeden taktırın sislerinizi, hiç bir şey olmaz. Olur da elektrik tesisatında bir problem olursa aksesuarları söker gidersiniz ki çamura yatmasınlar.

Ayrıca öyle söylense de bugüne kadar kimseye hiç bir markanın bundan dolayı garanti iptali yaptığını duymadım.

kaldı ki garantim gerçekten iptal olsa da ben 3600 TL vermem sislere, o paraya komple motor yaparım zaten garantiden çıksa ne olur?
    Wing750 bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Enduro, touring, commuter tarzı kullanan hemen hepimizde var ve herkes aynı şeyi duymuştur.

Aslı şöyle, elektrik tesisatı ile ilgili bir arıza olursa ve siz tesisata müdahale etmiş iseniz sorun yaşarsınız, ki bu kabu edilebilir.

Ama başka türlü bir garanti söz konusu olursa,
    diyelim motor bloğunda arıza oldu, ve sis farı var diye itiraz ederlerse o bayinin adı lekelenir, hatta Honda'nın adı lekelenir.
    O duruma gelmeden söküverirsin sisleri olur biter.
    Wing750 bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler