Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu başlıkta stres atıyoruz (Videolu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kaç gün önce yolda karşılaştığım ve memeli olduğunu tahmin ettiğim yaşam formu ile yaşadığımız heyecan dolu saniyeleri sizlerle paylaşmak istedim. Videonun tartışılabilecek bir yanı var mı bilemiyorum. İzleyin kendiniz karar verin Ben bir süredir aracı kullanan canlının kulaklarını çınlatıyorum, siz de çınlatın

Ek bilgiler;

-Araç sinyal vermiyor. Işık yüzünden net anlaşılmıyor ama sinyal yok.

-Araca bir temasım olmadı. Geçiş anında fren ve rüzgar yüzünden hafif bir sarsıntı var kamerada ama temas yok.

-Olayın üstüne polis ile görüştüm, video ile birlikte adliyeye gidip suç duyurusunda bulunup vs..vs.. bir yığın prosedürü atlatıp, bir yığın uğraştan sonra bir sonuç alabileceğimi söyledi. Zamanım olsa uğraşırdım lakin günde 12 saat çalışan bir adamım. Uğraşacak zamanım yok. Onun yerine video üzerinden stresimizi atalım hiç değilse bir işe yarasın istedim

İşte O Anlar;

Not: Videoda ses yok. BİİİİİİP lemekle uğraşamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ne stres atması resmen stres oldum sanki ben kaza yapacakmışım gibi.

Motosikleti
    R25
    Bu gün sinirlenmedim derken izledim yine strese girdim bıktım artık ya ben biriyle kavga etmedikçe deşarj olamıcam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Sen şikayet etmezsen işlerim var diye yarın birgün ya seni yada başka birini bu tür şerefsizler işe giderken öldürecek.Evet biraz zor ve zaman alacak ama kelebek etkisi diye bir şey var senin burada bundan hakkını alman belkide kaç kişinin hayatını kurtaracak.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Aracın sinyal vermemesi hata, ama verse de dönüyor zaten. Yanlış mı gördüm? Şehir içinde 70 falan gibi gidiyorsunuz. En son 50 küsür gördüm sonra daha da hızlandınız. Boş verin el alemi, kendinizi düşünün, hızlı gitmeyin. Karşınızdaki ne yapacak bilemezsiniz. Geçmiş olsun.

Caddy nin göz göre göre dönüşü adam öldürmeye teşebbüs resmen kabul doğrudur ama şehir içinde o hızlara çıkmakta bu tür tehlikelere davetiye çıkartır. Daha sakin ve öngörülü sürmek lazım. Kazasız sürüşler.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak ettim kameranın gps inden hızıma baktım 64.4 km hıza çıktığımda fren yapmaya başlamışım.

@Wing750;
    Yüksek hızın kötü olduğu konusunda hemfikiriz. Çevredeki araçlardan bir miktar daha yüksek hızla seyretmekse "etik" olarak tartışabileceğimiz ancak güvenlik açısından kesinlikle tartışmayacağım bir konu. (Kural olarak hatalı ve bu yüzden ceza yersem kesinlikle itirazsız kabul ederim) Zira ülkemizde "takip mesafesi" olgusu sizin "kaçabildiğiniz mesafe" olarak tanımlanıyor. Videonun başında görebileceğiniz gibi ışıklı kavşaktan sola dönüş yapıyorum ve arkamdaki araçlarla aramda mesafe bırakmak amacıyla hızlanıyorum.

Tekrar belirtme ihtiyacı hissediyorum. Yüksek hızın tehlikeli olduğu konusunda kesinlikle bir itirazım yok ancak motosikletinizi 3. dünya ülkesindeki eğitimsiz güruh içerisinde "İstanbul Beyefendisi" gibi kullanırsanız yaşayacağınız tehlike kesinlikle benimkinden fazla olacaktır.

Not: Profil fotoğrafınızdaki sizsiniz diye düşündüm "İstanbul Beyefendisi" tanımını kesinlikle rencide edici yahut sarkastik şekilde değil gerçekten öyle bir imajınız olduğunu düşündüğüm için kullandım. Lütfen yanlış anlamayın

@ÖmerFaruk199;
    Kesinlikle haklısın ve bu durum beni son derece rahatsız ediyor ama bu iş için mağazamı kapatıp adliyeye gitmem ve bunu defalarca kez yapmam lazım. Ülkemizin adalet sistemini düşündüğün zaman beni anlayacağını düşünüyorum.

Yorumlar için teşekkürler.

Not: 11. saniyede yanımdan geçen arabanın farları bile yanmıyor. :D İzledikçe çok ilginç ayrıntılar çıkıyor.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim kameranın gps inden hızıma baktım 64.4 km hıza çıktığımda fren yapmaya başlamışım.

@Wing750;
    Yüksek hızın kötü olduğu konusunda hemfikiriz. Çevredeki araçlardan bir miktar daha yüksek hızla seyretmekse "etik" olarak tartışabileceğimiz ancak güvenlik açısından kesinlikle tartışmayacağım bir konu. (Kural olarak hatalı ve bu yüzden ceza yersem kesinlikle itirazsız kabul ederim) Zira ülkemizde "takip mesafesi" olgusu sizin "kaçabildiğiniz mesafe" olarak tanımlanıyor. Videonun başında görebileceğiniz gibi ışıklı kavşaktan sola dönüş yapıyorum ve arkamdaki araçlarla aramda mesafe bırakmak amacıyla hızlanıyorum.

Tekrar belirtme ihtiyacı hissediyorum. Yüksek hızın tehlikeli olduğu konusunda kesinlikle bir itirazım yok ancak motosikletinizi 3. dünya ülkesindeki eğitimsiz güruh içerisinde "İstanbul Beyefendisi" gibi kullanırsanız yaşayacağınız tehlike kesinlikle benimkinden fazla olacaktır.

Not: Profil fotoğrafınızdaki sizsiniz diye düşündüm "İstanbul Beyefendisi" tanımını kesinlikle rencide edici yahut sarkastik şekilde değil gerçekten öyle bir imajınız olduğunu düşündüğüm için kullandım. Lütfen yanlış anlamayın

@ÖmerFaruk199;
    Kesinlikle haklısın ve bu durum beni son derece rahatsız ediyor ama bu iş için mağazamı kapatıp adliyeye gitmem ve bunu defalarca kez yapmam lazım. Ülkemizin adalet sistemini düşündüğün zaman beni anlayacağını düşünüyorum.

Yorumlar için teşekkürler.
    İstanbul beyefendisi tanımını iltifat kabul edip teşekkür ediyorum. Ancak o beyefendiler yok artık İstanbul'da burası şu an Türkiye'nin en tehlikeli ve en saygısız insanlarının yaşadığı şehir. Ben de her gün onların arasındayım. O nedenle dikkatli olun demek ihtiyacı duydum. Denizli'ye de iş gereği yılda bir kaç kez giderim. Süratli olursanız polisten ceza yemenizin hiç önemi yok. Ödersiniz geçer. Allah korusun başka cezalar acı verir. Kazasız belasız sürüşler.
    Metilen bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)