Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hem emniyet şeridine giriyorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Merak ettiğim bir şey var belki burada araba sürücüleride vardır.Sualim şu ;
    Bir araba neden emniyet şeridine sığmadığı halde emniyet şeridine girerek yolu kapatır ? Cidden anlamıyorum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Arabayla filtering yapmaya çalışanlar var emniyet şeridine girmek ne ki ?
    freelancer bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Ben hem otomobil hem de motosiklet sürücüsüyüm. Ne demek istediğinizi çok güzel anladım. Benim de merak ettiğim şu: Emniyet şeridi ne demek? Motosiklet bir araç mıdır ve kurallara uymalı mıdır? Sorum size değil sadece tüm motosiklet kullananlara.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    emniyet şeridi adından da anlaşılacağı gibi trafiği tehlikeye sokacak durumda olan araçların geçip bekleme yapabileceği emniyetli bölgedir.
    motosiklet de motorlu taşıt olduğu için o da aynı kategoride değerlendirilir.
    ancak motosikletin hacmi sebebiyle çoğu yerde bu emniyet şeridi kullanımına göz yumulmaktadır. çünkü bi engelle karşılaşsa daha çabuk trafiğe girebileceği düşünülmektedir.
    sonuç olarak, emniyet şeridi hiçbir araç tarafından keyfi kullanılmamalıdır.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emniyet şeridi adından da anlaşılacağı gibi trafiği tehlikeye sokacak durumda olan araçların geçip bekleme yapabileceği emniyetli bölgedir.
    motosiklet de motorlu taşıt olduğu için o da aynı kategoride değerlendirilir.
    ancak motosikletin hacmi sebebiyle çoğu yerde bu emniyet şeridi kullanımına göz yumulmaktadır. çünkü bi engelle karşılaşsa daha çabuk trafiğe girebileceği düşünülmektedir.
    sonuç olarak, emniyet şeridi hiçbir araç tarafından keyfi kullanılmamalıdır.
    Onun için de bol bol "motosiklet sürücüsü emniyet şeridinde park halinde duran araca çarparak yaşamını yitirdi" tarzında haberler okuyoruz.
    yulis bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabayla filtering yapmaya çalışanlar var emniyet şeridine girmek ne ki ?
    Yapmaya çalışan değil yapanlar da var çok sıkılırsam dalıyorum her tarafa, araba da ufak olduğu için geçip gidiyorum. Ayna kontrolüm ve araç hakimiyetim iyi olduğundan şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Motosikletten sonra arabaya binmek çok büyük sıkıntı yaratıyor.

Konuyla ilgili olarak da evet emniyet şeridine girmeyi ya da aracın yarısı emniyette gitmeyi ben de anlamıyorum. Dün akşam aynasız biri sağdaki kanala uçuracaktı beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hem otomobil hem de motosiklet sürücüsüyüm. Ne demek istediğinizi çok güzel anladım. Benim de merak ettiğim şu: Emniyet şeridi ne demek? Motosiklet bir araç mıdır ve kurallara uymalı mıdır? Sorum size değil sadece tüm motosiklet kullananlara.
    peki otomobil kullanırken sağınızdan geçen motosikletlere kin besliyor musunuz. İstanbul trafiğinde emniyet şeridi gibi bir gerçek var. Motosikletlere müsamaha gösteriliyor. Bana emniyet şeridinde yol veren polis bile oldu. Otomobilin ilerleyemeyeceği halde sağ tarafa çok yakın gitme sebebi nedir. Bence düşüncesizlik. Kasıtlı olarak yapan belki %5tir.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    çift yönlü tek şerit yolda neden emniyet şeridi olmaz kamyon yüzünden geçen hafta kaza yapacaktım tam bayır çıktım inişinde kamyon arıza yapmış adamın çekeceği emniyet şeridi yok 1 metre kala durabildim arkam dolu idi sola geçemedim

Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmaya çalışan değil yapanlar da var çok sıkılırsam dalıyorum her tarafa, araba da ufak olduğu için geçip gidiyorum. Ayna kontrolüm ve araç hakimiyetim iyi olduğundan şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Motosikletten sonra arabaya binmek çok büyük sıkıntı yaratıyor.

Konuyla ilgili olarak da evet emniyet şeridine girmeyi ya da aracın yarısı emniyette gitmeyi ben de anlamıyorum. Dün akşam aynasız biri sağdaki kanala uçuracaktı beni.
    Ben de araba kullanıyorum hocam. İnsanların motosiklet sürücülerine duyduğu antipati konusunda hak veriyorum hatta. Ama bir araba geçicek diye abuk subuk hareket yapan araba sürücüleri.. diyecek bişeyim yok.

İster araba isterse motosiklet olsun farketmez,emniyet şeridinden veya aracın sağından geçilmez.Ehliyet sınavında neden bunları yapamıyorsunuz?Efendi gibi trafik kurallarına uymak zorundayız.Antipati yaratmadığımız sürece kimse motorlara karşı yanlış duygu beslemez.Her gün kaldırımda yanımdan hızla geçen motorlardan bıktım ve sinir oluyorum.Bu tür hatalar ister araba,ister motor olsun bilinçsiz ve saygısız sürücülerin yarattığı bir algıdır.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Türkiye'de maalesef trafik kurallarına uygun bir trafik akışı yok.
    Makas atmalar, emniyet şeridi işgal etmeler, ters yöne girmeler vs vs.
    Ha bir de dörtlüleri yakınca tüm dünya kurallarını hiçe sayan ve kendisini haklı çıkaran hareketleri yapan magandalar da var.
    Bu işin kesin çözümü ise çok basit olsa bile biz insanlara çok zor gelen insanın insana saygı duymasından geliyor.
    Ve maalesef özellikle de trafikte kimsenin saygı çizgisi belli değil. Herkes kavgaya adam öldürmeye meraklı bir şekilde çıkıyor trafiğe.
    Çok iyi bir denetim ile belki aslan terbiye edercesine trafikteki kullanıcılar da terbiye edilebilir.
    Ama bu defa rüşvet yiyen memurlar aç kalacak.
    Yani iki ucu b.klu değnek gibi.

Emniyet whatsapp hattı açıkken az mı emniyet şeridinden gidenlerin plakasını çekip çekip gönderdim. Trafik sms atıyordu gereği yapılmıştır diye ama umarım yapmışlardır. Beter olsun insanlıktan nasibini almamış köpekler.

Bir de hakkıymış gibi sağ şeritte gidenlerin önüne önüne kırmıyorlar mı fıttırıyorum

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

peki otomobil kullanırken sağınızdan geçen motosikletlere kin besliyor musunuz. İstanbul trafiğinde emniyet şeridi gibi bir gerçek var. Motosikletlere müsamaha gösteriliyor. Bana emniyet şeridinde yol veren polis bile oldu. Otomobilin ilerleyemeyeceği halde sağ tarafa çok yakın gitme sebebi nedir. Bence düşüncesizlik. Kasıtlı olarak yapan belki %5tir.
    Ben motosikletleri engellemek gibi anlamsız ve tehlikeli bir şey yapmıyorum otomobil kullanırken. Ancak motosiklet kullanırken de emniyet şeridine kesinlikle girmiyorum. Daha açık ve net ne denilebilir bilmiyorum. Kural net, emniyet şeridini kullanamazsın. Zorunlu hallerde durmak içindir o şerit. Hele akan trafikte emniyet şeridine girmenin ne açıklaması var bilemiyorum. Unutmayalım ki trafik kuralları her araç için aynıdır. Sonra olan kazalarda öyleydi şöyleydi demenin anlamı kalmıyor. Kural varsa sebebi de vardır. Hepsinden önce kendi canının emniyeti için. Ne yazık ki emniyet şeridi motosikletlere serbest diye düşünen çok kişi var.
    sdt ve nalpergok bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Emniyet şeridine girilmez demeyin, linç ediyorlar burada adamı.
    Wing750 bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bazı arkadaşlar konuya biraz tepkisel ve duygusal yaklaşıyor, kanuna nizama göre de dedikleri doğru ancak, kocaman bir ancak gelecek;

Hayatta kalmak ile kurallara uymak arasında kalırsanız hayatta kalmayı tercih edersiniz.
    akan trafikte yoğun şekilde motosiklet kullanırsanız görürsünüz ki en güvenli yer emniyet şerididir.
    Bununla birlikte polise bir sürücüyü şikayet ettiğinizde "sen de o şeritten gitme emniyet şeridinden git" dediğine şahit olursunuz.
    Veya senin ne işin var solda - sağda - ortada emniyet şeridinden gideceksin diyen çok sayıda şoförle karşılaşırsınız.
    Şeridin sağında dursanız solunuza, solunda dursanız sağınıza, ortasında dursanız iki tarafınıza birden araba girer.
    Hangi birisi ile uğraşayım düşüncesi ağır basar ve emniyetten gitmeye başlarsınız.

Ayrıca kurallar sırf kural olsun diye değil, insan içindir.
    Lane Splitting (şerit paylaşma) uygulaması yasal olarak bazı ülkelerde mevcut.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Lane_splitting

Aslında yanlış bilmiyorsam TEM otoyollarında da uluslararası kurallar gereği motosiklet şeridi olması gerekiyor.
    Bizde de olsa güzel olur diye düşünüyorum.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridine girilmez demeyin, linç ediyorlar burada adamı.
    Çok mu dokundu ki her emniyet şeridi konusuna yazıyorsun bunu
    07

arabalardan önce kendimizi sorgulayalım ;

Dün istanbul otobanda kemerburgaz sapağından sonra gaziosmanpaşa yönünde EMNİYET ŞERİDİNDE TERS YÖNDE ilerleyen, hem de baya bi 40- 50 ile giden motorlu arkadaş,

sonrasında mahmutbeyi geçtikten sonra yanımdan silme geçen ve hem beni hem kendini riske atan diğer motorlu arkadaş.

Biz motorcuların yanında arabaların emniyete girmesi falan hiç birşey.

Daha motorcunun motorcuya saygısı yok. Önce birbirimize saygı gösterelim, sonra diğerlerinden bekleyelim.
    Wing750 bunu beğendi.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Otomobilde motosiklette kullanıyorum malum aşırı trafikten dolayı yalan yok ikisiylede emniyet şeridine giriyorum tabi geçemeyeceğim halde durupta kitlemiyorum.Bazı motorcular trafik polisliğine savunup emniyet şeridindekilere geçen gün küfür ediyordu Tekirdağdan gelirken.Aramızdaki böyle salaklar sayesinde motorlara karşı bi nefretin diniceğini düşünmüyorum sonuçta her ikisinede yasak ve sen trafik polisi değilsin.
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok mu dokundu ki her emniyet şeridi konusuna yazıyorsun bunu
    Dokundu diyelim, ne olacak?
    Wing750 bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dokundu diyelim, ne olacak?
    Belli belli dokunduğu. Troll desem troll değilsin ama trollük sınırına yakınsın. Nevi şahsına münhasır bir kişiliğin var , takma bu kadar

Motosikleti
    speederbike
    Çok bahsetmem de size dokundu galiba
    Fr.Sante bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)