Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

28.000TL Yüksek bütçe Motorsiklet Tavsiyesi ! + 5000TL Ekipman.

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle İyi bayramlar arkadaşlar. Kısaca hakkımda bilgi vereyim. Yaklaşık olarak 8 yıldır trafikteyim paketçilik vb durumlardan çeşitli motorlar kullandım ve uzun yol tecrübem fazla yok. 3 Yıla yakındır Mondial MCT-250 çift silindir motor kullanıyorum. Artık 10 yıllık bu çin malı makine beni çıldırttı. Naked ve R6 Tipi yüksek sürat motorlarını sevmiyorum. Chopper'ın hantallığıda beni baydı Cross desen asfalt yolda kullanıcam. Bana daha çok Cruiser Touring tipi (naked olmayan) 650cc üzeri bir motor lazım. Bütçeyi daha fazla zorlayamıyorum ekipmana para kalmayacak. Gönül der Kawasaki Vulcan S bütçe der Mondial SD 650 T. Baktım bu böyle olmayacak birde sizlere danışayım dedim. Yaz kış yağmur çamur demeden aman yol olsun yeter diyip süren bir insanım ve tabi ki öğrenciyim.

Bütçem Max 28.000TL ve alacağım motoruda muhtemelen minimum 6-7 yıl kullanıcam dağları bayırları ovaları şehirleri karış karış dolaşıcam (tabiki asfalt yolda) Sizlerin bu bütçeye uygun 650cc ve üzeri bir öneriniz var mı ? Motor için özellikle arka sağ ve sol çanta takımı mümkünsede arka benim için şart gidipte bunu R6 ya takamam sonra adamı mındar ederler. Uzun yol yapıcam dolaşıcam önerilerinizi bekliyorum .

+++ 5000TL bütçeyle özellikle Karbon fiber malzeme ağırlıklı ekipmanlar almak istiyorum özelliklede kask. Ve kevlar bir kot birde 4 mevsim tipi ekipman ancak 4 mevsim önermiyorsanız ilkbahar yaz - sonbahar kış modunda 2 ayrı ceket alabilirim bunlarda süslü püslü olmasın biraz daha sade görünümlü motordan inince sanki gündelik bir ceketmiş gibi görünecek bir ceket arıyorum deri olur falan filan..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NC700S
    Honda nin NC serisinden bir makine tam size göre diyeceğim ama naked makineler. İntegra düşünürseniz tam bir yol motoru , DCT şanzıman mis çiçek. Bu motor ile Avrupa turuna çıkanlar var. Yakıt olarak alabileceğiniz en ekonomik seridir , bende 700S var 3,2 lt/100km yakıyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:45 ----------

Model düşük sorun olmaz derseniz Honda NT700 Deuville ve ST1300 Pan European alabileceğiniz en iyi tur motorlarının arasındadır .

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Vfr800, dl650 v-strom bakabilirsiniz
    HONDA

#BZ3082

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dur şu tekere bi çomakta ben sokayım

Honda pan european

Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nin NC serisinden bir makine tam size göre diyeceğim ama naked makineler. İntegra düşünürseniz tam bir yol motoru , DCT şanzıman mis çiçek. Bu motor ile Avrupa turuna çıkanlar var. Yakıt olarak alabileceğiniz en ekonomik seridir , bende 700S var 3,2 lt/100km yakıyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:45 ----------

Model düşük sorun olmaz derseniz Honda NT700 Deuville ve ST1300 Pan European alabileceğiniz en iyi tur motorlarının arasındadır .

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur şu tekere bi çomakta ben sokayım

Honda pan european
    https://lh6.googleusercontent.com/pr...A=w420-h315-nc
    Hocam NT700 pek hoşuma gitmedi. Ancak şu Honda Pan European efsane güzel bayıldım. Ancak biraz araştırma yaptıktan sonra biraz eski olduğunu 13-11 yıllık olduğunu fiyatının yüksek 30.000 üstü olduğunu fark ettim. Ayrıyetten ucuz olanlarında km göstergesi ciddi anlamda yüksek zaten touring normal ama bukadarı bana fazla. Ancak param olsa yeni bir modelini almak isterdim.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf 1000 diyorum. Sehir ici 7 lt sehir disi 5 lt yakarsiniz canta da takiliyo cok seri stabil ve cok guzel bir makinedir.

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dl650 V-storm'a baktım 2004 modelleri var alınmaya uygun ancak naked tipine biraz daha yatkın birde enduro kullanmak için henüz kendime güvenemiyorum. Ancak dersen VFR800 derim bir tane baktım bile. Motorun çanta setli bir ikinci eline baktım km normal seviyelerde 32.000km 2008 model tatlı kıp kırmızı boyasının rengine bakacak olursam derim ki güneş altında yatmamış garajda muhafaza edilmiş. Niyetim şu anda bir usta ile birlikte gidip sorunu yoksa almak fiyatta 24.000 civarlarında filan. Tabi bundan önce daha çok öneri bekliyorum.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 1000 diyorum. Sehir ici 7 lt sehir disi 5 lt yakarsiniz canta da takiliyo cok seri stabil ve cok guzel bir makinedir.
    Hocam Cbf nin modellerini beğenmiyor evet güzel güçlü motorlar üretiyorlar ama bana hitap etmiyor. Naked tipine çok fazla kaymıyor olmasına rağmen hoşuma gitmedi. Yinede değerli önerin için teşekkür ederim.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar yaklaşık 1 hafta daha motoru almak için sürem var. 1 Hafta sonra karar verdiğim motoru gidip alıcam.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    Hyosung GV 650

Motosikleti
    MT-07
    Yamaha Tenere

istemiyosun galiba ama honda nc serisi bence de sana uygun istediklerini karşılayacak bir motor. Büyük cruiser/touring yoğun şehiriçi kullanımda üzer. hem aradan dereden geçemezsin hem çok yakar hem de ağırlıyla yorar dur kalk trafikte.

bir de cruiser seven bi insan olarak bakacağım en son motor vulcan s olurdu heralde. paralel çiftsilindir cruiser mı olur yahu. cruiser dediğin vtwin olur.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Aradığın motosiklet: Tenere.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    MT 07 - SV650 her ihtiyaca hitap eden motorlar. Hem şehir içi hem uzun yol için ufak modifiyeler ile uzun yıllar mutlu ederler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Nightingale yi altın kafese koymuşlar

demirden at, olur mu demiş

gönlünce olsun

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatıma VFR gibi motoru soktuğun için önerin için teşekkürler.

Arkadaşlar abilerim Yaklaşık 18 gün falan önce motoruma kavuştum. Önerdiğiniz tüm modelleri inceledim kimisi bütçemi çok aştı kimisi çok eski çok yüksek km olarak karşıma çıktı. Kimisi içinde boyum yeterince uzun değil (1.80)

Uzun soluklu bir araştırma sonunda Honda VER 800 kalbimi çeldi fiyatıda uygundu bir fırsatı kaçırdım sadece 2 gün bekledim ve fiyat 24 den 30 a yükseldi bir fırsat daha yakaladım ve sadece 50km uzaktaydı. Gittim baktım inceledim mükemmeldi. Ve aldım.

Umarım herkez gönlünce bir motora sahip olur. Bir isim koymazsam olmazdı. Bende adına TUTULMA koydum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

Motorla ilgili izlenimlerimide anlatayım okadar gün kapımın önüne çekip oturmadım 500km yol yaptım. Bu süre zarfında motor kesinlikle ama kesinlikle MCT 250 gibi motordan vfr 800 gibi vtec olan bir motora geçen biri için aşırı farklı ve zordu.
    Bikere mct 250 bir chopper tork yok hiç yok. Hızlanma yok hantal max 120 basıyor oda zorlarsan. Mct 250 130kg falan taş çatlasa. Bu 230kg civarında ve yüksek sele hafif eğik oturuş pozisyonu falan anlayacağınız bayaa ağlattı beni başta. Ama sonra uzun yola bir çıktım. Motor bana cevap veriyor dokunmam yetiyor gaza gaz kestiğim anda hızı tatlı tatlı seri bir şekilde düşürüyor. Motor yolu biliyor virajları kendisi alıyor. Sen misin beni sollayan diyince arkanda kimse kalmıyor abi sonraki ışıklara yetişiriz diyorsun kendi kendine. Ama şehir içinde hararet var düşük deviri sevmiyor fazla yakıyor dur kalk problem değil ama o ağırlık dur kalkta seni yoruyor uzun süre yarım debriyaja parmaklar dayanmıyor üstelik hidrolik olmasına rağmen. Farlar fevkalade uzun yakmıyorum bile. korna yeterli ancak motor fazla büyük be abi. Millet yaklaşmıyor eyvallahta, motor değil sanki araba kullanıyorsun. Yan çantalar şehir içinde problem diye çıkardım en sonunda şehre gelince. Birde şöyle bir tatmin duygusu var etrafındaki motorlara bakıyorsun ulan diyorsun benimki bunlara fark takar bir V-tec açsam yeter diyorsun kendi seviyesinde (1000cc altı) muazzam bir güç.
    Stock Sever bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    hayırlı olsun. güle güle kazasız belasız

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. güle güle kazasız belasız
    Sağolasın ama kaza konusunda çok geç. 2. gün motor park halindeyken geri gelen bir araç çarptığı için yanda ufak bir sıyrık oldu. Yan parçayı komple boyatıcam metalık orjinal renginde.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çok güzel bir motosiklet tercih etmişsin. Eğlenerek sürmeni temenni ederim.

Uzun yollarda büyük keyif alacağını düşünmekteyim.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Alıntı Nightingale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın ama kaza konusunda çok geç. 2. gün motor park halindeyken geri gelen bir araç çarptığı için yanda ufak bir sıyrık oldu. Yan parçayı komple boyatıcam metalık orjinal renginde.
    Bence boyatmayın, nazarlık olarak kalsın.
    Hem ileride satmak isterseniz bu hali daha cazip durur.

Motosikleti
    regal raptor dd 150 e2
    umarım istediğin gibi bir motosklet bulursun kendine. benim önerim hatta rüyalarıma giren yamaha xt650z tenere olur. bununla alakalı çekilmiş incelemeleri takip et derim ilgini çekerse

edit: yorumları yeni okudum hayırlı uğurlu olsun motosikeltin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)