Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Noter İşlemleri Ve Sigorta İşlemleri..

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamın aleyküm Mt Ailesi ben İnşallah bir motosiklet alacagım reşit değilim ama anne ve baba izni ile motosikleti üzerime alabiliyormuşum nasıl bir yol izlemeliyim?

Birde alacagım kişi Misafir ve plakada misafir plaka diye geçiyor motosiklete alırken yeni bir plaka çıkartılıcakmış motosiklete bu olay nasıl oluyor?

Son olarak benim alacagım kişi motosikletin sigortasını yaptırmış bu sigortayı iade almıyacak motosiklet ile bana vericek yani motosikletin önceki sigortasını kendime alabilirmiyim?

Cevaplarsanız çok mutlu olurum hayırlı akşamlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ

Reşit Olmayan Küçükler Adına Araç Tescili

Madde 74- (Değişik: RG-31/12/2004-25687-3. Mükerrer)

Zihinsel özürlüler ile reşit olmayan küçüklerin sahibi bulundukları aracın, tescil kuruluşlarında adlarına tescillerinin yapılabilmesi için, ileride doğabilecek hukuki ve cezai sorumlulukları kabul ettiklerine dair, kanuni mümessillerince noterde tanzim ve tasdik edilmiş taahhütnameyi tescil anında vermeleri zorunludur.

Buda konu ile ilgili madde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eğer araç ehliyetsiz kullanan kişiye ait değilse bir ceza da sahibine kesilir

ehliyetsiz araç kullanmak 2018₺

Sigorta ve plaka işlermleri nasıl oluyor peki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler