Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZAMAHA

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle iyi geceler herkese cok klise bi konu fakat konusmadanda edemeyecegim. Bir hevesle 2016 da motor ehliyeti aldim A2 yasim A ehliyete yetmiyordu. O zamanlar R25 cikali bir sene olmustu fiyatlar 15 bin TL bandinda seyrediyordu. Klasik aile baskisi nedeniyle motor almadim o zamanlar. Keske alsaymisim aman Allahim bu fiyatlar ne! Lansman fiyati 13.500 tl olan motor 26 binlerde bu %100 zam demek hem binerdim hem de 2.el satip kâr ederdim. Dun bir makalede denk geldim Fransiz ekonomist yil sonu dolar/tl bandinin 5 e cikacagini soyluyor ama bu fiyatlara da motor alamam ki. Universite sinavlari bitti 1 ay ise girmeyi dusunuyorum yarin pizzacida kuryelige basvurucam motor hevesimi biraz alayim diye. Ehliyetiminde suresi doluyordu bu sene iyi denk geldi cikartmam. Her neyse demem o ki YAMAHA Turkiye bu gidisle kapanir mi? R25 sadece bir ornekti sahsen XMAX 250 almayi planliyordum ama ABS li fiyati 27.590 tl. Bu ne abilerim bu nedir ya artik kredi destekli motor satiyor magazalar. Degerli goruslerinizi bekliyorum.
    An itibariyle dolar 4.91 tl (12/07/2018 saat 02.03)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende diyorum yurtdışı monta bakıyordum geçen hafta 1200 ₺ idi şimdi 1350 ₺ olmuş dedim orası Türkiye deil nasıl zam gelsin 😂 meğersem kura zam gelmiş 🤣🤣

Motosikleti
    R25
    Motosiklet sürme konusunda kararlı isen almadığım her güne zarar yaz. Geçen sene durumlar daha güzeldi, 2 sene önce daha da güzeldi ve almayanlar pişman oldu. Gelecek senelerde de aynı şeyler olacak. İyiye gitmediğini sen de söylüyorsun ve haklısın. Ürün ithal ve tl hep değer kaybediyor. Devlet sürekli vergi yumurtluyor ve hiç bir vergi indirimi söz konusu değil. Yakında %20 ek gümrük versinden %10 ek vergi alırlarsa şaşırmam. Bence yamaha türkiyeden çıkmaz. Ürün satışlarından kar elde etmeyip gitse bile(ki bence şuan zor bir ihtimal) servis ve yedek parça olarak devam eder.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kardeş sen bu fiyatlarla motor satilmadigini filan mı zannediyorsun? Satılıyor hemde çatır çatır. Bu zamlara ağlayan sadece senin benim gibi fakirler
    TIGERSHARK bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sen bu fiyatlarla motor satilmadigini filan mı zannediyorsun? Satılıyor hemde çatır çatır. Bu zamlara ağlayan sadece senin benim gibi fakirler
    Yamahanın satışları mayıs ayında %12 hondanın satışları %42 düşüş yaşadı bilginiz olsun şu anki durumu siz düşünün. Büyüyen firmalar olmadı mı oldu tabiki; yuki, mondial vs... Zaten şu an markalar stok çekmiyor muhtemelen büyük markalar kendini baya küçültecek bu sene.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @harslan155 kardeşim benden sana abi tavsiyesi.Üniversiteyi bir an önce bitir,yurtdışında yaşam kurabileceğin düzgün bir ülke ara.Yakında bırak motosiklet almayı bu ülkenin vatandaşı karnını zor doyuracak.Fabrikamıza gelen bütün stajerlere de aynı tavsiyeyi veriyorum.Şimdiden araştırmalara başla.Hani ülke,hangi üniversiteleri,hangi meslek dallarını kabul ediyor,nerelerde hangi iş imkanları var.Kredi olayına hiç girme.Kredi faizleri çoştu iyicene.Bu kriz ortamında son yapacağın şey borca girmek olsun.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Forumda hala "Xmax mı alayım yoksa Nmax mı ?" diye soranlar oldukça hiçbir zaman batmazlar. Konu para da değil. Bizim insanımız bir malın ederinin ne olduğunun bilincinde değil. Tek baktıkları marka ve şekil çünkü...

Satışların ne durumda olduğunu 2017 model RC390'ın %37 ÖTV'siyle beraber 26000 TL'ye düşmesinden anlayabilirsiniz. Euro'ya çevirince SL250 ile neredeyse aynı para yapıyor. Buradan kâr marjlarının ne kadar olduğunu bir düşünün. Mevzu sadece ekonominin durumu değil yani...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 ilk çıktığında dolar 2,20 TL idi, bundan da haberin var mı?

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı harslan155 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle iyi geceler herkese cok klise bi konu fakat konusmadanda edemeyecegim. Bir hevesle 2016 da motor ehliyeti aldim A2 yasim A ehliyete yetmiyordu. O zamanlar R25 cikali bir sene olmustu fiyatlar 15 bin TL bandinda seyrediyordu. Klasik aile baskisi nedeniyle motor almadim o zamanlar. Keske alsaymisim aman Allahim bu fiyatlar ne! Lansman fiyati 13.500 tl olan motor 26 binlerde bu %100 zam demek hem binerdim hem de 2.el satip kâr ederdim. Dun bir makalede denk geldim Fransiz ekonomist yil sonu dolar/tl bandinin 5 e cikacagini soyluyor ama bu fiyatlara da motor alamam ki. Universite sinavlari bitti 1 ay ise girmeyi dusunuyorum yarin pizzacida kuryelige basvurucam motor hevesimi biraz alayim diye. Ehliyetiminde suresi doluyordu bu sene iyi denk geldi cikartmam. Her neyse demem o ki YAMAHA Turkiye bu gidisle kapanir mi? R25 sadece bir ornekti sahsen XMAX 250 almayi planliyordum ama ABS li fiyati 27.590 tl. Bu ne abilerim bu nedir ya artik kredi destekli motor satiyor magazalar. Degerli goruslerinizi bekliyorum.
    An itibariyle dolar 4.91 tl (12/07/2018 saat 02.03)
    27.590TL olan XMAX 250 ABS vergiler hariç 17.019TL; bugünkü kurla $3.578 yapıyor (TCMB döviz satış kuru 4.7574).

edit: yanlış okumuşum yazdığımı düzelttim

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Ülke de ucuz olan birşey söyler misiniz? Motorları boşverin 1lt yağ 2 lastik ne kadar hepsinden önce akaryakıt fiyatlarına bir bakın?

Kusura bakmayında hergün paramızın değer kaybettiği bir ekonomik ortamda motorlar çok pahalı diğer herşey ucuz yada a markası çok zam yapmış diye dar bir açıdan görmeyin artık gözünüzü açın yada hiç açmayın en iyisi çoğunluk olarak bu şartların oluşmasına sen ben o herkes az yada çok katkı sağladık. Geçmiş olsun...

Şaka değil 2.10 dan tüketici kredisi veren bankalar var,sıkışan ihtiyacı olan çok insan var gidip paşa paşa kullanıyor mecbur çünkü,taşıt kredileri motosiklet içinde kullandırılıyor ve alıcılarda hiç küçümsenecek kadar az değil. Xmax dediğin scooterın fiyatına geçen yıl mt7 alınıyor üstüne de para kalıyordu. Şimdi o paraya xmax alınmıyor. Aslında hiç bir firma zam yapmadı daha doğrusu yapamadı %20 gümrük vergisi eklenince kurdaki yükselme ile beraber firmalar bunları fiyatlara yansıttı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)