Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çekirdekten yetme motorcunun yol haritası nasıl olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC700S
    Merhaba arkadaşlar ortaokuldan bu yana motor üzerinde olan biri olarak en büyük hayalim, bir oğlumun olması ve ona daha iyi imkanlar ile motosiklet sevdasını aşılamak idi. Hamdolsun 5 yıl önce aslan parçam doğdu ve şimdiye kadar en sevdiği oyuncakları, boyama kitapları , odasındaki posterleri hep motosikletler oldu. Kaskını, dizlik ve dirsekliklerini de takıp benim 125cc makinada depo üzerinde yolculuk etmeyi çok seviyor. Donanımı olmadan hayatta evden çıkmıyor. Yeni aldığımız NC700S in sesine ve duruşuna da hasta, arda "baba inip çalıştıralım mı" diyor. Artık yaşı 5,5 dolaylarında, bisiklet sürüyor ancak yardımcı tekerlekler ile.

Neyse gelelim sadede ; ben oğlumu iyi bir motosiklet sürücüsü hatta imkanım dahilinde kabiliyeti de olursa sporcu olarak yetiştirmek niyetindeyim. Bu süreci nasıl başlatmalı, nelere dikkat etmeli , aşamaları ne olmalı sizlere sormak istedim. Bu konu erkek çocuk sahibi bir çok forumdaşımıza da ışık tutar diye tahmin ediyorum. Bu arada şehir İzmir , maddi imkanım ortadan hallice. Yetenekli çıkarsa iyi bir sporcu olması için gerekirse imkanlarımı sonuna kadar zorlarım.
    mombohunter ve sdt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Benim de hayat planimda olan bir konuya parmak basmissiniz. Suan mobilim fakat detaylica daha sonra deginmek isterim. Instagramdan feyiz alabilirsiniz kendinize. Bu tarz motosiklet uzerinde buyutulen cocuklarin hikayeleri bol miktarda mevcut. Sanirim ilk olarak bisikletin yardimci tekerleklerinden kurtulup biran once denge konusuna hakimiyet saglanmali ve arkasindan kucuk bir cross ile yavas yavas yol alinmali. Akademik olarak destek olan kulupler de mevcut.
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Destek olabilecek klüpleri öğrenmek isterim . Kros motorları biraz yüksek oluyor sanki , gaz tepkisi ve fren olayını kavrayana kadar daha yere yakın bir şey olsa daha mı iyi olur acaba ?

Forumdan Uzaklaştırıldı

Motosikleti
    Honda NC700S
    Video çok yardımcı oldu , böyle bir denge bisikleti olduğunu bilmiyordum . Benim de 1,5 yaşında bir kızım var , onun eğitimine daha erken baslayabilirim.

Levent konuya detaylı deginmenizi bekliyorum , özellikle klüp konusunda .

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 aydır avrupa ülkelerindeydim öğrenci değişim programı ile ve küçük çocukların hepsinin bu tarz pedalsız bisikletler ile bu işlere başladığını gördüm. Zaten o bölgeler motosiklet kültürü oluşmuş ve yaşanan yerler olduğundan genelde çok rahat oradan da devam edebiliyorlar.

Asıl konuya gelirsek denge işi çözülür çözülmez en mantıklı çözüm çocuklar için olan ufak cross motosikletler. Birçok pist yarışçısının bile bu şekilde başladığını biliyorum. Tek sıkıntı bu motosikletlerin biraz pahalı olmaları.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denge işi çözülür çözülmez en mantıklı çözüm çocuklar için olan ufak cross motosikletler. Birçok pist yarışçısının bile bu şekilde başladığını biliyorum.
    Ben de bundan yanayım, isterdim ki benim de babam beni küçüklüğümden böyle yetiştirsin. Belki ileride oğlum olursa böyle yapmayı planlıyorum. Çocuklar yetişkinlere nazaran her anlamda daha esnek olur; zihnen de, bedenen de. Dolayısıyla ekipmanını tam tutup çıktığı araziye de dikkat ederseniz çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Arazi tam olarak arazi olsun ama, trafik vesaire derdi olmasın.

Böyle 50cc bir mini cross aldığınızda, bir pazar alın oğlunuzu, ormana gidin. Eğitime yumuşak zeminde başlamak işe yarayabilir. Bununla ilgili daha detaylı bilgiyi elbette bunu aktif olarak yapan babalar verecektir ki, aramızda bir iki tane olacağını düşünüyorum. Belki çocuğu olup da motosiklet süren bir motosiklet eğitmenine bile denk geliriz, kim bilir?

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bundan yanayım, isterdim ki benim de babam beni küçüklüğümden böyle yetiştirsin.
    Hangimiz istemezdik ki Ne kadar güzel ve sağlam bir temel olurdu.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangimiz istemezdik ki Ne kadar güzel ve sağlam bir temel olurdu.
    Aynen, üstelik ülkemiz şartlarında arazi motorculuğu bana daha mantıklı geliyor sanırım :D Dağı taşı çocukluğumdan beri sevmem bir yana, trafik yok arkadaş, var mı böyle bir lüks :D Mini cross iyidir iyi. Bugün biri benim elime tutuştursun, ne yaşıma bakarım, ne boyuma, olduğu gibi binerim :D

Motosikleti
    Honda NC700S
    İlk fırsatta yardımcı tekerlekleri söküp denge işini halledeceğim . Önereceginiz 50cc kim bir makine var mı peki ? Nereden alabilirim acaba ? Rakam olarak 2000TL civarı olsa tamam benim için . Oğlum bende olmayan imkanlara ulaşsın, varsa bir cevheri çıksın ortaya .

Hocam ikinci el bulmadığınız sürece mini cross'lar biraz tuzlu. Verdiğim linklerin en ucuzu yaklaşık bin yedi yüz oyrocuk, dolayısıyla ikinci elden bir şeyler bulmanız çok daha mantıklı. İlanına denk gelmedim lakin illa çocuğu artık büyümüş ve motoru satmak isteyen birileri olacaktır. Facebook gruplarını filan bir deneyin.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ikinci el bulmadığınız sürece mini cross'lar biraz tuzlu. Verdiğim linklerin en ucuzu yaklaşık bin yedi yüz oyrocuk, dolayısıyla ikinci elden bir şeyler bulmanız çok daha mantıklı. İlanına denk gelmedim lakin illa çocuğu artık büyümüş ve motoru satmak isteyen birileri olacaktır. Facebook gruplarını filan bir deneyin.
    Hocam linkteki de 2. El yazıyor ilana dikkatle bakınca görünüyor. Demekki sıfırı daha da pahalı...

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    2 yaşına girmek üzere olan ikinci evladımı ne yaptıysam motosiklete bindiremiyorum.
    Evde kullanmadığım kaskı bazen oynaması için bırakıyorum. Uzaktan inceleyip inceleyip kendince hayır ben buna yaklaşmak istemiyorum gibi sesler çıkarıyor. (Henüz konuşamıyoruz)
    Motosikletli birini ya da beni görünce çok heyecanlanıyor benim de kullandığımı bildiği için. Fakat iş onu yaklaştırmaya gelince bir türlü yaklaşmıyor.
    Neden korktuğunu bilsem çözeceğim ama konuşamadığımız için vücut dili ve sesler ile sadece korktuğunu anlayabiliyorum.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden sadece ''erkek çocuk sahiplerine ışık tutar'' orasını pek anlamadım.
    Özellikle büyük kızım çok sever motosiklete binmeyi, fakat sürekli beni uyarır yavaş git diye. Bir ara çok ısrar etmişti elektrikli bir motosiklet al bana diye, şimdi bisikletle neler yapabildiğini görünce vazgeçti.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bisiklet- moped- 125-150 cc vitesli- 250cc vitesli- 50hp- kabiliyetliyse devam

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    REİS herşeyi düşünmüş zamanında şaka maka 1 oldu be :(

Metehan07-70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)