Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaskın içinde güneş gözlüğü kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask içinde güneş gözlüğü taktığınızda vizör açık giderseniz havadaki bütün çer çöp o camlara çarpacaktır. bir gözlüğüm çöp oldu o yüzden söyleyeyim dedim.
    Vizörü sürekli kapalı tutarım. Birkaç kez de kapalı olmasının faydasını gördüm. Toz dışında kocaman böcekler de çarpıyor. Ya da çakıl-taş vs. Bir defasında erik kadar kocaman bir böcek çarptı. Vizör açık olsa kör ederdi herhalde. Aman yolda açık gitmeyin. Hava girsin derseniz alttan yarım cm açık bırakın yetiyor.
    twisten bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Hem tünellerde sizi sıkıntıya sokmayacak hem de amacına uygun olan ürünler tercih etmek lazım.
    Sürüş gözlüğü adı altında satılan ürünler mevcut.
    Sarı renkli olan UV filtreli olan gözlükler var.
    Bence onları tercih etmelisiniz.
    Hem karanlık ortamlarda hem de aydınlık ortamlarda Güneşten gelen mavi ışık olarak adlandırılan ve göze asıl zarar veren ışınları keser ve görüşünüzü kısıtlamaz.
    Değerlendirmenizde fayda var.
    https://www.hepsiburada.com/autocet-...-pm-otctn0103a

https://urun.n11.com/outdoor-gozluk/...luk-P237175299

iki farklı link bırakıyorum. Biri ucuz diğeri de bir miktar pahalı
    Wing750 bunu beğendi.

Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük yerine siyah cam filmi alıp kaskınızın vizörünü kaplayabilirsiniz. 10TL gibi cüzi bir miktar ile hem UV ışınlarından korunur hemde daha şık gözükürsünüz.
    Bu işe yarar mı harbiden

Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem tünellerde sizi sıkıntıya sokmayacak hem de amacına uygun olan ürünler tercih etmek lazım.
    Sürüş gözlüğü adı altında satılan ürünler mevcut.
    Sarı renkli olan UV filtreli olan gözlükler var.
    Bence onları tercih etmelisiniz.
    Hem karanlık ortamlarda hem de aydınlık ortamlarda Güneşten gelen mavi ışık olarak adlandırılan ve göze asıl zarar veren ışınları keser ve görüşünüzü kısıtlamaz.
    Değerlendirmenizde fayda var.
    https://www.hepsiburada.com/autocet-...-pm-otctn0103a

https://urun.n11.com/outdoor-gozluk/...luk-P237175299

iki farklı link bırakıyorum. Biri ucuz diğeri de bir miktar pahalı
    Bu ucuz olan gözlük gece gündüz iş görür ve kör etmez di mi ? :D

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı atasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ucuz olan gözlük gece gündüz iş görür ve kör etmez di mi ? :D
    İnşallah etmiyordur

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Dün Karaköy'deki hırdavatçılar çarşısından gözlüğü aldım. KOnuyu açarken paylaştığım gözlüğün aynısını buldum. Füme camlı, rengi günlük kullanıma uygun. Bu gözlüklerin kaynakçılar için de olan, çok parlak ışıkta kararan camlıları da varmış. Tabii ki onu almak mantıklı değil. Yalnız aldıktan sonra şöyle bir şeyle karşılaştım. Camları bombeli ve yanlara doğru eğimli olduğu için sanırım bana biraz garip geldi. Daha önce hep düz, yani bombeli olmayan camlı gözlük kullandığım için sanki bunda çok hafif numara varmış gibi geldi. O da camın eğiminden dolayı öyle hissettiriyor sanırım. Dürüst olmak gerekirse bu gözlüğü ilk önce sahada kullanılan ve iş koşullarına uygundur, dayanıklıdır vs diye tercih ettim. 3M olması da etkiledi tabii tercihimi. Adamlar bütün gün takıyorsa iyidir dedim. Gözlük tamamen polikarbonat. Sap uçları yumuşak silikon türü bir malzeme. Çok hafif, 22 grammış. Takınca rahatsız etmedi ki koca kafalıyımdır. Çizilmez diyor ama pek emin değilim o konuda. Neticede cam değil. Korumak lazım. Bugün bir de sürüş testi yapacağım bakalım beklediğimi verecek mi.
    Biraz komik oldu ama önemli olan işe yaraması.
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Karaköy'deki hırdavatçılar çarşısından gözlüğü aldım. KOnuyu açarken paylaştığım gözlüğün aynısını buldum. Füme camlı, rengi günlük kullanıma uygun. Bu gözlüklerin kaynakçılar için de olan, çok parlak ışıkta kararan camlıları da varmış. Tabii ki onu almak mantıklı değil. Yalnız aldıktan sonra şöyle bir şeyle karşılaştım. Camları bombeli ve yanlara doğru eğimli olduğu için sanırım bana biraz garip geldi. Daha önce hep düz, yani bombeli olmayan camlı gözlük kullandığım için sanki bunda çok hafif numara varmış gibi geldi. O da camın eğiminden dolayı öyle hissettiriyor sanırım. Dürüst olmak gerekirse bu gözlüğü ilk önce sahada kullanılan ve iş koşullarına uygundur, dayanıklıdır vs diye tercih ettim. 3M olması da etkiledi tabii tercihimi. Adamlar bütün gün takıyorsa iyidir dedim. Gözlük tamamen polikarbonat. Sap uçları yumuşak silikon türü bir malzeme. Çok hafif, 22 grammış. Takınca rahatsız etmedi ki koca kafalıyımdır. Çizilmez diyor ama pek emin değilim o konuda. Neticede cam değil. Korumak lazım. Bugün bir de sürüş testi yapacağım bakalım beklediğimi verecek mi.
    Biraz komik oldu ama önemli olan işe yaraması.
    http://<a href="http://hizliresim.co...aO.jpg</a></a>
    Bence önemli olan kask içinde uzun süre kullanımlarında sizi rahatsız etmemesi.
    Wing750 bunu beğendi.

Güle güle kullanın. poligonda kullanmak amaçlı 3M in rakip firmasından bir gözlük almıştım. yeni co2 tüpü takılmış 4.5mm pellet atan havalı tabancayla 1 metreden kısa mesafeden atış yaptık. sadece küçük bir oyuk oluştu. polikarbonat öyle sağlam bir malzeme.
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Bugün iki saat kadar bu gözlükle yol yaptım. Hava güneşli, gözlük gayet güzel işini yapıyor. Sonra bazı arkadaşların dediğini denemek adına, daha karanlıkta nasıl diye görmek için Belgrad Ormanı yoluna girdim. Görenler bilir, tamamen ağaçlarla örtülü yollar var. Işık nispeten az. Orada da görüşle ilgili sorun yaşamadım. Kullandığım süre boyunca neredeyse gözlük taktığımı unuttum. Camların eğimi ve çerçevesiz olması nedeniyle tüm görüş alanımı kapladı. Sanki kaskın vizörü renkliymiş gibi hissettiriyor. Kulaklarda, şakaklarda en küçük baskı hissettirmiyor. Burun padleri olmasa hiç yokmuş gibi. Bu tür bir şey arayanlara öneririm. İnternette 40 lira - 45 lira civarında. Ben Karaköy'de bir hırdavatçıdan 37'ye aldım. Oradan alma sebebim görüp denemekti. Herkese güvenli sürüşler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)