Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Viraj Kaydırma Üçlüsü Hk sorular

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar

Acemi ama bilinçli bir kullanıcıyım. Motorum Pulsar 150ns üzerinde MRF marka lastikler var. Şimdiye kadar kullanırken kaydığını falan hissetmedim. Bilmiyorum virajlara yavaş girip az yatırdığımdan mı sakin kullandığımdan mı. Ama insanların sürekli o lastikler naylon değiştirin demesi kafama takıldı.

Gerçekten değiştirmeli miyim?
    Yerine ne almalıyım ?
    Ölçüleri orijinal olsun istiyorum ama bu konu hakkında bir kaç kelam ?
    Motor lastiği ne zaman nasıl kayar ? Motoru fazla yatırdığımızda mı ? Sakin kullanımda bir sorun oluşturur mu şuan ki lastiklerim?

Şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motosiklette lastik demek senin hayatın, hayat sigortan demek. Seni yerde tutan 2 tekerlek var. onlarda çok iyi tutmalı ki can ve mal sigortan tam olsun. Lastiklerini mutlaka iyi bir lastikle değiştir. Ani bir frenlemede o lastiklerle kendini direk yerde bulabilirsin.

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ns 200 kullanıcısıyım. Sanırım aynı lastikleri kullanıyoruz. Lastikler virajlarda bırak da kayayım diye can atıyor. Hani neredeyse kaymasın diye çabalarken düşücem o derece kayıyor. Tabi diğer kullanıcıların yorumlarına da bakmak lazım. Bu söylediklerim benim hatamdan kaynaklanıyo olabilir. Çok deneyimli değilim, yanıltmak istemem.

Lastik kaysaydı şimdiye kadar hissederdim değil mi ?

Motosikleti
    pulsar ns200
    Sakın kullanır ani gaz frenden kaçınırsaniz problem yaşamazsınız ,apaçi moda geçerseniz yeri opersiniz

Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın kullanır ani gaz frenden kaçınırsaniz problem yaşamazsınız ,apaçi moda geçerseniz yeri opersiniz
    E-5teki köprülü kavşaklardaki büyük virajlara max 45-50 ile giriyorum. Zaten biraz da korktuğum için öyle riskli viraj almıyorum motoru iyice yatırarak hızlı bir şekilde falan. Sorun yaşamaz mıyım ?

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı atasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E-5teki köprülü kavşaklardaki büyük virajlara max 45-50 ile giriyorum. Zaten biraz da korktuğum için öyle riskli viraj almıyorum motoru iyice yatırarak hızlı bir şekilde falan. Sorun yaşamaz mıyım ?
    Islak tozlu vs zemine denk gelirseniz sorunun kralını yaşarsınız. Bende de stok lastik var freni az fazla sıkayım lastik kayıyor yerde fren izi oluşuyor. Az daha sıkmaya devam etsem yeri öpecem. Yağışlı havada mümkün olduğunca acele etmiyorum. 2 kere düşünce farklı motosiklet ile yağışta ıslanmayı tercih ediyorum.

Ustam peki hangi markayı tavsiye edersiniz ? F/p ürünü var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hocam sıkıntı orda zaten üzerndeki lastikler kayıyorum demiyor birden salıyor.kullanıcağın kmyi hesapla lastikleri değiştir.r25 var bende de ırc lerle başıma hiç iş gelmedi ama bir viraj yapiyim vs diyorum herşey doğru ama motor açılıyor.bunu lastik alınca fark ettim benim sürüşümle alakalı değilmiş lastik yol izinden dışarı atıyormuş beni.mitas var sanırım bu arada senin ebatlarda.yada ns200 ebatı tak derim

Motosikleti
    Çok fazla bilgim yok ama piyasayı araştır bir çok lastik var. Kaliteli mal tavsiyesi al. Motosiklet modelinin grubuna sor. Hangi lastiği önerirler önermezler ona göre karar ver.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Anlas tournee sport.

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Islak tozlu vs zemine denk gelirseniz sorunun kralını yaşarsınız. Bende de stok lastik var freni az fazla sıkayım lastik kayıyor yerde fren izi oluşuyor. Az daha sıkmaya devam etsem yeri öpecem. Yağışlı havada mümkün olduğunca acele etmiyorum. 2 kere düşünce farklı motosiklet ile yağışta ıslanmayı tercih ediyorum.
    Tavsiye edeceğin marka var mı üstat ?
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sıkıntı orda zaten üzerndeki lastikler kayıyorum demiyor birden salıyor.kullanıcağın kmyi hesapla lastikleri değiştir.r25 var bende de ırc lerle başıma hiç iş gelmedi ama bir viraj yapiyim vs diyorum herşey doğru ama motor açılıyor.bunu lastik alınca fark ettim benim sürüşümle alakalı değilmiş lastik yol izinden dışarı atıyormuş beni.mitas var sanırım bu arada senin ebatlarda.yada ns200 ebatı tak derim
    Anladım hocam da 200ns daha kalın bu yakıt vb olayları etkilemez mi

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok fazla bilgim yok ama piyasayı araştır bir çok lastik var. Kaliteli mal tavsiyesi al. Motosiklet modelinin grubuna sor. Hangi lastiği önerirler önermezler ona göre karar ver.
    Mantıklı usta, yazdım oraya

Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas tournee sport.
    100 80 17 var burada ama benim boyutla 80 100 17 usta :/

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    lastikte f/p ürünü arama en iyisini al emin ol pişman olmazsın
    yani 100 tl batmazsın ama keyif alırsın yoldan virajdan

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikte f/p ürünü arama en iyisini al emin ol pişman olmazsın
    yani 100 tl batmazsın ama keyif alırsın yoldan virajdan
    Hocam en iyisi hangisi ? Sadece 1 tane önerildi konuda

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    michelın
    bende 660 tenere var onda var daha önce nc vardı onda da michelın vardı yumuşak hamur mükemmel yol tutuş

Motosikleti
    Şimdilik Mondial 150 zat
    Benim önerim ölçülerini bilmiyorum ama michlen veya mezeler Alman eskiden racing kullanirdim. Motor lastiği en önemli şey. Bunu çok insan söyler ama ani hareket kabiliyetinde önem arz etmeye başlıyor. Yumuşak lastik eğim aldığı zaman yolu tutar hangi makina olursa olsun lastik ilk yola çıktığında isitilmali ve eğim verdiğinde yolu tam kavramali. Bana göre makinana onerdigim lastiklerden ölçülerine göre tak. İyi geceler.

Motosikleti
    Tavsiye edeceğin marka var mı üstat ?

Anladım hocam da 200ns daha kalın bu yakıt vb olayları etkilemez mi

Mantıklı usta, yazdım oraya

100 80 17 var burada ama benim boyutla 80 100 17 usta :/
    Ölçülere göre yumuşak hamurlu paranın yettiği en uygun gelen hangisi ise al Michelin metzeler vs iyidir birde orta yollu Duro diyorlar ama bilmem. F/p yerine güvenliğe önem vermek iyi ama lastik yandan yarılırsa çöp olur. O yüzden dikkat et yandan yarmamaya bak.
    Ayrıca lastiği ilk aldığın zaman kaygan bi tabaka vardır o tabaka erimeden(mumsu incecik) fazla riske Girme. 70-80km sürdükten sonra tabaka erir. Düz yol değil virajlı 70 km gideceksinki lastiğin tüm yerlerindeki tabaka erisin. Dikkat et tekerin düz bassın.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Direkt Pulsar konusuna yazdım ama ölü galiba konum 150ns kullanan var mı hangi ölçüler uyuyor bize orijinali dışında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)