Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Forza 250 mi Xmax 250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar kolay gelsin, biliyorum 250 forza hala piyasada değil ama kendi pcx 150 motorumu satmak üzereyim ve motorumu yükseltmek istiyorum. ne Xmax 250 abs sürdüm ne de Forza yı gördüm desem yeri ama maxi scotere geçmek istiyorum, mağlum pcxin frenlere pek sağlam değil 2 kere fena kaydırdı.

Şuan kararsız kaldığım için Forzanın gelişini bekliyorum ve tercihimi o yönde yapacağım sizin tavsiyeniz hangi yönde olur.

bir başka konu 2 nci bir kask ihtiyaç şuan yarım kask var sadece sezonda biniyorum nitro aikido kenshi ile Marushin Kask - 779 arasında kaldım birde tecrübesi olanlar bu konuda da aydınlatırsa memnun olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Arkadaşlar az araştırdım şuan 2018 model xmax 250 de pşyasada yok �� ne kadar ilginç, galiba artık 250 gelmeyecekmiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Ben 2016 xmax abs 0 km aldım 3600 km kullanıp sattım. Yakıt fazlalılığı ve süspansiyon sertliği dışında iyidi. Tavsiye etmem önce ki motosikletim pcx 150 idi. Forza gelince incele bak Honda yakıt konusunda daha cimri diyorlar. Eski forza 300 bile xmax tan az yakıyormuş. Ben olsam Honda tercih ederim
    aggressive bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    xmax daha performans spor odaklı bir scooter o yüzden daha çok yakması bence normaldir.ama merak ettiğim ne kadar fark olabilirki.biri 3.5 ise öbürü 4 olucağını sanmıyorum.forza daha gelmedi zaten daha bir şey söyleyemeyiz tasarım ve motoru güzel duruyor sıra fiyatına geldi bakalım o nası durucak.

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Güncel xmax ler oldukça yumuşak ve yakıt tüketimi de önceki modellerine göre daha ekonomik bluecore teknoloji 10.000km bakım aralığı gibi bir çok iyileştirmesi var. Diğer taraftan bende yeni forzayı merakla bekleyenlerdenim ilk dikkat çeken elektirikli ön cam ve kağıt üzerindeki performansı ile yeni tasarımı dikkat çekici tasarımı ile xmax e en büyük rakip olarak görülüyor pcx in pazarını nmax e kaptırdığı için forza üzerinde daha titiz çalışıldığını tahmin etmek de zor değil. Eğer fiyat politikasını da makul tutarlarsa eminim bir çok insan forza ya yönelir.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı yelken_786 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel xmax ler oldukça yumuşak ve yakıt tüketimi de önceki modellerine göre daha ekonomik bluecore teknoloji 10.000km bakım aralığı gibi bir çok iyileştirmesi var. Diğer taraftan bende yeni forzayı merakla bekleyenlerdenim ilk dikkat çeken elektirikli ön cam ve kağıt üzerindeki performansı ile yeni tasarımı dikkat çekici tasarımı ile xmax e en büyük rakip olarak görülüyor pcx in pazarını nmax e kaptırdığı için forza üzerinde daha titiz çalışıldığını tahmin etmek de zor değil. Eğer fiyat politikasını da makul tutarlarsa eminim bir çok insan forza ya yönelir.
    Ağır bakımları için 2000 tl gibi fiyatı duyunca arkadaşım kaçarak olay yerini terk etmişti. Hatta olm yanlış anlamışsındır demiştim ama motoron incelemesinde de bu konudan bahsedilmiş. Benim arkadaşa tavsiyem burgman olacaktır. Kaya gibi alet üstelik fiyatta uygun.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ozkan003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ........az araştırdım şuan 2018 model xmax 250 de piyasada yok....

İstanbul Maltepe de ki bayide dün gördüm 250 lik ve 300 lük var , aralarında da 2000 lira fark var 300 lüğü almak daha mantıklı zira konfor sele ve bazı görsel farklar ile satılıyor , kasa aynı motor 6 beygir daha güçlü..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aralarında ne/niye fark var anlamış değilim
    işini bayi, servis kolaylaştırabilir

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır bakımları için 2000 tl gibi fiyatı duyunca arkadaşım kaçarak olay yerini terk etmişti. Hatta olm yanlış anlamışsındır demiştim ama motoron incelemesinde de bu konudan bahsedilmiş. Benim arkadaşa tavsiyem burgman olacaktır. Kaya gibi alet üstelik fiyatta uygun.
    Burgmanın fiyatı bence o motor için fazla xmax yıllardır en çok satan scooter güncel 2018 modelleri daha çok beğenildi iyileştirmeler de kullanıcıların yakındıkları sıkıntılar dikkate alınarak yapılmış. 300cc olanı test ettim arnavut kaldırımı yollarda bile oldukça konforlu ve keyifli geldi tek sıkıntı ayaklarını öne uzattığın da biraz dizler kırık kalıyor normal ayaklılarda herhangi bir rahatsızlık yaşamadım. Selesi yüksek evet yan ayaklığı açarken ayağınız krenaja sürtüyor zamanla o parçada çizikler boya silinmesi oluşabilir. Gerçi yeni forza da aynı şekilde çizilmeye müsait bir çok parça barındırıyor gibi görünüyor fotoğraflarında ki gri renkli parçalar fazla sürmeden çizilecek izlenimi uyandırıyor bende.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yamaha servisleri ve müşteri ilişkileri ile ilgili şikayetlerin benzerini hondadan duyduğumu hatırlamıyorum.

herkese öncelikle teşekkürler, bende de aslında ilk seçenek forza çünkü 3 yıldır hondadan genel anlamda memnunum ama x-max kullanıcısı da azımsanmayacak kadar çok. Şimdi yine yeni forzayı beklemeye devam edeceğim.

Arkadaşlar yeniden merhaba; Motor olarak 16 Ağustosta Yamaha Xmax 300 Aldım, birazdan forza ile xmax 300'ün gördüğüm artı ve eksi yönleri detaylarıyla ele alacağım ama önce yine tavsiyeye ihtiyacım var. ben genelde şehir içi biniyorum mevcut kaskı değiştirmek istiyorum, iki kask arasında kaldım birisi "SHOEI QWEST" diğeri ya Nitro Aikido veya Marushin 799 olur ama dediğim %90 şehir içi olduğu için pek fazla para vermek istemiyorum.

Gelelim Neden XMAX aldığıma ; gidip aynı anda hem forza 250 hem de Xmax görme şansına sahip oldum, Forzanın önü dışında bir artısı yoktu soldaki eşya gözünün plastik kalitesi ve arka tarafın duruşu vs çok sade ve kalitesiz geldi gözüme üstelik 28,700₺ fiyat etiketide cabası. Anahtarsız çalıştırma sistemi çok basit ve dandik geldi ve beni önü hariç hiç bir yeri etkilemedi. Xmax hem dizayn hem de kalite olarak gördüğüm andan itibaren hep bir adım önde idi. Hele de izlediğim tüm videolarda yeni kasaların her yönden iyileştirilmiş olması beni daha da cezbetti. Konfor sele Michelen lastikler sol kilitli eşya gözü, bagajı, fazladan 6 bg derken Xmax 300 alıp çıktım. Tam 1 haftadır sürüyorum herşeyi ile on numara bir maxi scooter olmuş. PCX 150 den sonra motora binmiyor muşum dedirtti resmen.

Herkese kazasız belasız günler dilerim, tekeriniz düz bassın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Ben xmax alicam

Motosikleti
    MT-07
    Shoei Qwest kullanıyorum. Her yol şartında 10 numara. Vizörü pahalı olduğu için maalesef güneş gözlükleri ile kullanıyorum. Yüksek hızlarda kaskım geriye doğru kayıyor ve güneş gözlükleri ne yazıkki batmaya başlıyor kask yükseldiğinden. 150'den aşağıya pek düşmediğim içinde benim için tek eksi noktası bu oluyor.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben xmax alicam
    Gardaş,kayimçodan memnun değelmisin??

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Bende kısmet olursa seneye naked cb250r ya da scooter da bu ikilemde kaldım. Testleri, kullanıcı sayfalarını, hatta kullanım klavuzlarını bile takip edince ibre bazı bariz artılarından dolayı biraz forza250 ye kayıyor. Bakalım seneye ekonomi ve motor fiyatlarına göre hayırlısı.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Xmax 300 veya forza 250 karşılaştırılabilir gerisi hikaye

Motosikleti
    Forza
    https://www.youtube.com/watch?v=dwBnOQtmNl4

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)