Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter mı yoksa vitesli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Şimdi düşününce işe giderken kuru gitmek önemli ve her gün kayaşehir-aksaray fatih güzergahında 25-25 toplam 50km yolum var. Trafik yoğun ama akıcı vaziyette oluyor genelde. Bazı yerlerde kitlenebiliyor. Xmax ben ve eşimle artçı olarak düşününce çok mantıklı geliyor, nmax için ufak gelirmi bilemiyorum açıkçası. Ama sürekli aynı motor sesi vites yok gaz yok vın vın vın aynı ses keyif alamayacağımı düşünüyorum. Sele altı bagaj ve ıslanmama düşüncesi oldukça güzel aslında. Kaynatamda piaggio x8 var 400cc. Bununla bu güzergahı deneyeceğim olmadı eğer keyif almazsam vitesli harici alacağımı zennetmiyorum. En guzel 1 tane nmax 155 birde dediğiniz gibi gezme tozma için vitesli birşey ama oda maddi olarak ayrıca külfet.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı MuratKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi düşününce işe giderken kuru gitmek önemli ve her gün kayaşehir-aksaray fatih güzergahında 25-25 toplam 50km yolum var. Trafik yoğun ama akıcı vaziyette oluyor genelde. Bazı yerlerde kitlenebiliyor. Xmax ben ve eşimle artçı olarak düşününce çok mantıklı geliyor, nmax için ufak gelirmi bilemiyorum açıkçası. Ama sürekli aynı motor sesi vites yok gaz yok vın vın vın aynı ses keyif alamayacağımı düşünüyorum. Sele altı bagaj ve ıslanmama düşüncesi oldukça güzel aslında. Kaynatamda piaggio x8 var 400cc. Bununla bu güzergahı deneyeceğim olmadı eğer keyif almazsam vitesli harici alacağımı zennetmiyorum. En guzel 1 tane nmax 155 birde dediğiniz gibi gezme tozma için vitesli birşey ama oda maddi olarak ayrıca külfet.
    Yenge sürekli sana eşlik edecekse vitesliyi unut. Sen vitesli de keyif alırken yengeye vitesli ızdırap olur. Konforlu bir scooter sizin işinizi çözer.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En tehlikesiz olan ABS takılı bir 250 cc scooter. Bir de tur camı olunca bas dünyayı gez.
    Ama en tehlikeli kullanıcılar da bu kategoride ,kaç tane xmax beni biçiyordu az daha :/

Motosikleti
    VFR 800
    50 Km pek az bir yol dağil, artçı da geldiğinde iyiden iyiye senaryo değişecektir. Scooter için 250cc nin altına inmemeniz yerinde olur diye düşünüyorum. İlk etapta amaç ulaşım aracı sahibi olmak olduğu için maxilerden biri iyi olabilir. Kymco Xciting 250'yi de düşünebilirsiniz. 2. elde xmax tan yaklaşık 5 bin tl aşağıda kalacaktır. Eğer parçaları da ucuzsa denenebilir. Beğenmezseniz satarsınız Honda SH 300 muazzam performanslıdır, fakat fiyatlarına baktım, karşılığı olarak da oldukça pahalılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    nmax 155 birde dediğiniz gibi gezme tozma için vitesli birşey
    sol manet bi debriyaj bi fren oluyo !

Alıntı alargada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 Km pek az bir yol dağil, artçı da geldiğinde iyiden iyiye senaryo değişecektir. Scooter için 250cc nin altına inmemeniz yerinde olur diye düşünüyorum. İlk etapta amaç ulaşım aracı sahibi olmak olduğu için maxilerden biri iyi olabilir. Kymco Xciting 250'yi de düşünebilirsiniz. 2. elde xmax tan yaklaşık 5 bin tl aşağıda kalacaktır. Eğer parçaları da ucuzsa denenebilir. Beğenmezseniz satarsınız Honda SH 300 muazzam performanslıdır, fakat fiyatlarına baktım, karşılığı olarak da oldukça pahalılar.
    Hondaya bakınca sadece 6-7 ilan var demek ki piyasa pazar ölmüş yedek parça sıkıntı diye düşünürüm üstad. Diğer motor fiyat uygunmuş ama servis bakım yedek parça nasıldır bilemem elbette. Eşim 7 günün 2 günü işe gidip gelirken eşlik edecek ayrıca pazar gezmeleri. Scooter daha mantıklı gibi gözüküyor ama nmax 125 yada pcx filan hiç kurtarcak gibi durmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Markalara göre malum sitede ilan sayısına bakınca en çok piyasası olan olarak gördüğüm şu markalar var.

Bajaj: 1484
    Kuba: 1494
    Honda: 6675
    Yamaha: 6647

Rakamları görünce aklıma şu geliyor, pazar payı ve piyasa yoğunluğu ve tercihler.
    İlk başlarda Kuba bakıyordum ama hava soğutmalı motorlar iş yapmaz dediler hiç bakma dediler.
    Bajaj bakıyordum dediler servis kötü parça sıkıntı.
    Honda servis ucuz parça bol.
    Yamaha servis pahalı parça honda kadar bol değil.

Bu noktalarda yanlışlarım varsa düzeltin lütfen bu şekilde tekrar değerlendirmeye alayım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hondaya bakınca sadece 6-7 ilan var demek ki piyasa pazar ölmüş yedek parça sıkıntı diye düşünürüm üstad. Diğer motor fiyat uygunmuş ama servis bakım yedek parça nasıldır bilemem elbette. Eşim 7 günün 2 günü işe gidip gelirken eşlik edecek ayrıca pazar gezmeleri. Scooter daha mantıklı gibi gözüküyor ama nmax 125 yada pcx filan hiç kurtarcak gibi durmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Markalara göre malum sitede ilan sayısına bakınca en çok piyasası olan olarak gördüğüm şu markalar var.

Bajaj: 1484
    Kuba: 1494
    Honda: 6675
    Yamaha: 6647

Rakamları görünce aklıma şu geliyor, pazar payı ve piyasa yoğunluğu ve tercihler.
    İlk başlarda Kuba bakıyordum ama hava soğutmalı motorlar iş yapmaz dediler hiç bakma dediler.
    Bajaj bakıyordum dediler servis kötü parça sıkıntı.
    Honda servis ucuz parça bol.
    Yamaha servis pahalı parça honda kadar bol değil.

Bu noktalarda yanlışlarım varsa düzeltin lütfen bu şekilde tekrar değerlendirmeye alayım.
    İlan sayısına göre mi tercih yapacaksın? Senin kendi beğenilerin zevkin ne diyor? sen onu bunu boşver. Ben sana şuraya 2 model yazacağım senin zevkine uygun, fiyat olarak da Honda ve Yamaha ya göre çok avantajlılar. İstanbul'da yaşıyorsun servis sıkınıtısı olmaz merak etme
    1) Benelli BN251
    2) Pulsar NS200

Yalnız tecrübe kazanana kadar arkana artçı alma.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan sayısına göre mi tercih yapacaksın? Senin kendi beğenilerin zevkin ne diyor? sen onu bunu boşver. Ben sana şuraya 2 model yazacağım senin zevkine uygun, fiyat olarak da Honda ve Yamaha ya göre çok avantajlılar. İstanbul'da yaşıyorsun servis sıkınıtısı olmaz merak etme
    1) Benelli BN251
    2) Pulsar NS200

Yalnız tecrübe kazanana kadar arkana artçı alma.
    Benelli bana o parayı haketmez gibi geldi açıkçası, o paraları vereceksem üstüne 3-5 daha koyup honda almak daha mantıklı gözüktü. Bajaja gelirsek yaz kış süreceğimden ns200 yerine absli rs200 daha mantıklı olurmu diye düşündüm. yada 8-9000 e ns200 alıp tecrube kazanmak için kullancam. O şekilde bir kullanım uygun olabilir belki.

Motosikleti
    Benelli bana o parayı haketmez gibi geldi açıkçası, o paraları vereceksem üstüne 3-5 daha koyup honda almak daha mantıklı gözüktü. Bajaja gelirsek yaz kış süreceğimden ns200 yerine absli rs200 daha mantıklı olurmu diye düşündüm. yada 8-9000 e ns200 alıp tecrube kazanmak için kullancam. O şekilde bir kullanım uygun olabilir belki.
    Sana da motor beğendiremiyoruz. 3-5 dediğin 5binTL fark var az mı?
    HONDA CB250R 22,600TL , YAMAHA MT-25 ise 24,650TL fiyatlı demişsin. Benelli 17676TL, Pulsar NS200 15700TL. Aradaki farka komple ekipmanını alırsın. Yeni NS200'de de ABS var Euro4 motorlu. Bütçe varsa Honda CB250R bence de mantıklı . Yalnız bunlarla artçılı yolculuğu unut yani, eşin bir kez binse bir daha binmez.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle objektif degil subjektif sizin yorumunuz. Scooter kullanicisi olarak hepsine katilmakla birlikte park konusunda ayni fikirde degilim sizinle. Orta sehpa diye bir sey, hatta bazi scooterlarda (ornegin Burgman 400) viteslilerde olmayan el freni var
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada unutmusum, seri olma konusunda JCosta kit takili bir scooter kullanin, kalkista seri oldugunu goreceksiniz. Benim JCosta varyator dagildigi icin stok varyatore gectim, kalkis artik sizin dediginiz gibi zorlu
    16 inch jant ve oturuş pozisyonları gayet matematiksel objektif yorumlar işte daha nasıl objektif olunacak JCosta ise sonradan yapılan modifiye. Onu öne sürerek arkadaşa bilgi vermem yanlış olurdu. Size de geçmiş olsun

Scooter sürüşü ile ilgili görüşlere katılmakla birlikte çok da iyi bir model sürmediğinizi anlıyorum. Belki çin malı bir şey kullandınız. 16" tekerli scooterlar sürüş darbe emme açısından vitesliyi aratmaz, ancak seleler serttir (modeline göre.)Demirden mamul hız tümseklerinde dediğiniz sıkıntılar oluyor onlara girerken ekstra yavaş geçmekte fayda var, ayaklarınıza hafif yük verip totoyu hafifletirseniz daha rahat oluyor.
    Yokuşta park ile ilgili çözüm arka ayağa kaldırmak zaten söylenmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Diz ve bilek problemin varsa scooterdan şaşma, başka macera aramaya gerek yok. Viteslide o diz bilek daha beter olur. Senin olayın öyle motor sesinden sürüşünden keyif almak değil, güvenli ve konforlu bir şekilde a noktasından b noktasına varmak. Daha kafa karışacak bir şey yok. nmax al bitir
    Kullandığım scooter Yamaha XCity. Çok bilinen iyi bir marka. Sele sertliği darbe alma konusunda bana katılmışsınız işte sizde Kasislerden ekstra yavaş geçmek gerekir. Evet. Bunlar hep benim dediklerim...

Alıntı yelken_786 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatalı ve yanlış bilgi vermeyelim.

1.küçük lastikler nedeni ile değil amörtüsör meselenin kısa olmasından dolayı son noktaya gelen amörtüsör vurup darbelerle baş edemez bu durum bazı vitesli motorlarda da geçerlidir. Viteslilerden daha iyi süspansiyona sahip scooterler da var hayta en son Honda adv buna örnek olabilir sonuçta arazi için üretilen bir scooter. Tekerlerler de küçük.
    2. Büyük çaplı lastik daha iyi yol tutar diye bir kural yoktur.Kullandığınız aracın kapasiteleri önemlidir. Bunda da yol tutuşuna etken süspansiyon lastik alt takım vs en büyük etkendir. Kullanım tarzına göre hissiyat değişir bir cruiser yada turing kullanıcısı race bir makinede kendini rahat hissetmediği gibi virajlarda daha tedirgin olur.
    3. Scooterlar geneli enduro naked motorlar gibi dizler kırık şekilde oturma pozisyonuna sahiptir. Bazıları konfor odaklı ayaklarını öne uzatmana olanak sağlar. Her scooter de ayaklarını öne uzatamazsın ama normal bir motosiklette gibi ayaklarını dizlerden kırık sürüş pozisyonunda ayağa kalkabilirsin. Ama her motosiklette ayaklarınızı öne uzatamazsınız.
    4.Scooterler aynı otomatik bir otomobil gibi performans için değil konfor odaklı olarak üretilmiş ağırlıkla şehir trafiğinde rahat bir kullanım için tasarlanmış o mantıkla kullanıcı kitlesine hitap eden bir araçtır.Kayış aktarmalı motosikletlerde güç kaybı pek yoktur. Bir Harley de kayışlıdır ama hiç de küçümsenmeyecek ilk kalkış ve tork değerlendirine sahip bu tekere kayışla sorunsuz bir şekilde iletir. Kayışlı motorlar zincir gibi ses yapmaz sürekli bakım istemez.
    5.viteslide olsa yokuş aşağı motorun önü aşağı bırakırsanız motor durmaz aşağı doğru salınır gider.o yüzden yokuşta vitesli motor bırakırken de önü yukarıda bırakılır vites 1 e takılır öyle park edilir. Büyük cc goldwing tarzı geri vitesi olan bir motorda istediğin gibi park edebilirsiniz. Scooter da aynı şekilde el freni olanlar nasıl istersen öyle park edersin. El freni olmayan normal bir scooter de orta ayakta yine yokuşa arkası gelecek şekilde park edilir.

Objektif olan budur. Vitesli vitessiz tercihi herkesin isteğine sürüş zevkine bağlıdır. Her aracın kendine göre artısı eksisi mutlaka var hangisini alırsanız kullanırsanız kullanın mutlaka eksik bir yanını bulacaksınız.Selamlarımla...
    Siz de benim söylediklerime karşı çıkar gibi yapıp yine dediklerimi tasdiklemişsiniz. Yokuşta scooter park etmesi emniyet açısından vitesliye göre dezavantajlı. Evet orta ayak benim de kullandığım XCity de vardı. Şunu düşünün, yokuş yukarı park edeceksiniz diyelim. Yokuş yukarı durdunuz, kontağı kapadınız. (açık da olabilir bilmiyorum) freni sıkar vaziyette inip orta ayağa almanız falan gerekiyor. Bu da vitesliyle karşılaştırınca scooterın yokuşta park edilmesinin daha zor olduğunu açıkça anlatıyor.

Yani bazı itirazlar gelmiş. Gelsin evet. Ama konuyu açan arkadaş scooter mı vitesli mi? demiş. Scooter ve viteslinin ikisini de kullanan biri olarak sizlerin de itiraz ederken bile beni tasdiklediğiniz son derece tarafsız ve doğru görüşümü belirttim.

Yorumlarımda da hissiyat-keyif gibi olaylardan bahsetmedim. 16 inch, kayışlı aktarma, fizyolojik olarak ayağın popo altına gelememesi gibi karşılaştırma yapan arkadaş açısından "referans" olabilecek bilgiler verdim. Kendisi bunları okusun. Scooter kötülemek gibi bir niyetim yok.

İsteyen istediğini tabi ki kullanır herkesin zevki başkadır. Ama objektif karşılaştırma bambaşkadır.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    motor zevktir. eğer motor kullanmaktan zevk alırsan ister scooter ister vitesli kullan pişman olmazsın.
    yorumların tamamını okudum. herkese teşekkür ederim. ben de bu ikilemdeyim açıkçası ama durumum biraz farklı.
    şöyleki: son aldığım nmax155 e kadar hep vitesi kullandım. mondialden hyosunga,honda dan kavasakiye, bajajına kadar hep vitesli idi.
    size şunu söyleyeyim abs li motor kullanıncaya kadar abs nin bu denli faydalı olduğunu bilmiyordum. (doğru tercih etmişsiniz)
    ben sakin bir adamım sakin kullanırım o yüzden scoter yada vitesli farketmez.
    ama param çok olsa uzun yol için vitesli şehir içi için scooter alacağım bir gerçek.
    nmax i alma nedenim de hiç scooter kullanmadım bi deneyeyim demek. sonuç mükemmel
    neden mi vitesle uğraşmıyorum şehir içinde trafiğe daha iyi konsantre oluyorum. uzun yola bal gibi gidiyor hem çanta hem bagaj altı misss..
    sıkıntının s sini hissetmedim. geziyorum ve daha iyi çevreyi izliyorum ayrıntıları kaçırmıyorum.
    şu an nmax imi sattım ve tekrar scooter düşünüyorum. (biraz daha güçlüsünü forza 250 yi bekliyorum incelemek için)
    vitesli de alırım sıkıntı olmaz benim için ama genel kullanımım şehir içi ve inan bana scooter bu konuda 2-3 gömlek üstün..
    ve 250 cc sınıfı bir vitesli de durunca özellikle yüksek viteste boşa almak ya da kalkış yapmak için 1 etakmak biraz eziyet olabiliyor.
    haaaaaaa yüksek cc lerde bu durum yok kaydırmalı deprajmıdır nedir şıkır şıkır kereta..
    size tavsiyem ise genel anlamda şehir içi için kullanacaksanız ve artçılı da gezerim diyorsanız kesinlikle scooter

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor zevktir. eğer motor kullanmaktan zevk alırsan ister scooter ister vitesli kullan pişman olmazsın.
    yorumların tamamını okudum. herkese teşekkür ederim. ben de bu ikilemdeyim açıkçası ama durumum biraz farklı.
    şöyleki: son aldığım nmax155 e kadar hep vitesi kullandım. mondialden hyosunga,honda dan kavasakiye, bajajına kadar hep vitesli idi.
    size şunu söyleyeyim abs li motor kullanıncaya kadar abs nin bu denli faydalı olduğunu bilmiyordum. (doğru tercih etmişsiniz)
    ben sakin bir adamım sakin kullanırım o yüzden scoter yada vitesli farketmez.
    ama param çok olsa uzun yol için vitesli şehir içi için scooter alacağım bir gerçek.
    nmax i alma nedenim de hiç scooter kullanmadım bi deneyeyim demek. sonuç mükemmel
    neden mi vitesle uğraşmıyorum şehir içinde trafiğe daha iyi konsantre oluyorum. uzun yola bal gibi gidiyor hem çanta hem bagaj altı misss..
    sıkıntının s sini hissetmedim. geziyorum ve daha iyi çevreyi izliyorum ayrıntıları kaçırmıyorum.
    şu an nmax imi sattım ve tekrar scooter düşünüyorum. (biraz daha güçlüsünü forza 250 yi bekliyorum incelemek için)
    vitesli de alırım sıkıntı olmaz benim için ama genel kullanımım şehir içi ve inan bana scooter bu konuda 2-3 gömlek üstün..
    ve 250 cc sınıfı bir vitesli de durunca özellikle yüksek viteste boşa almak ya da kalkış yapmak için 1 etakmak biraz eziyet olabiliyor.
    haaaaaaa yüksek cc lerde bu durum yok kaydırmalı deprajmıdır nedir şıkır şıkır kereta..
    size tavsiyem ise genel anlamda şehir içi için kullanacaksanız ve artçılı da gezerim diyorsanız kesinlikle scooter
    Skuter ve artçılı deyince aklıma xmax geliyor benim. Nmax sanki biraz minyatür kalıyor. Nmax aralardan daha güzel sıyrılır gibi gözüküyor ama yinede karar vermesi zor. Hevesimde var vitesli motorda, belki sıkılıp dediğiniz gibi trafikte gerçek hakikat olan skuter a yöneleceğiz Xmax aslında olabilir bana diye düşünüyorum ama fiyatları çok yüksek. Skuterin o paraları haketmediğini düşünüyorum nedense...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

İstanbulda xmax, nmax, mt25 ve cb250r ı deneyebileceğim bayiler nerede bulunuyor bilgisi olan varmı acaba ? Üstüne binmeden anlamak zor gibi duruyor sanki.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Scooter rahat, vites ağlenceli. Tercih sana kalmış.

Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter rahat, vites ağlenceli. Tercih sana kalmış.
    Artçımın mt-25 yada cb250r da rahat edeceğini bilsem kafamda kesinlikle vitesli var şuan açıkçası. Artçım olduğundan kafam karışıyor biraz açıkçası...

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 inch jant ve oturuş pozisyonları gayet matematiksel objektif yorumlar işte daha nasıl objektif olunacak JCosta ise sonradan yapılan modifiye. Onu öne sürerek arkadaşa bilgi vermem yanlış olurdu. Size de geçmiş olsun

Kullandığım scooter Yamaha XCity. Çok bilinen iyi bir marka. Sele sertliği darbe alma konusunda bana katılmışsınız işte sizde Kasislerden ekstra yavaş geçmek gerekir. Evet. Bunlar hep benim dediklerim...

Siz de benim söylediklerime karşı çıkar gibi yapıp yine dediklerimi tasdiklemişsiniz. Yokuşta scooter park etmesi emniyet açısından vitesliye göre dezavantajlı. Evet orta ayak benim de kullandığım XCity de vardı. Şunu düşünün, yokuş yukarı park edeceksiniz diyelim. Yokuş yukarı durdunuz, kontağı kapadınız. (açık da olabilir bilmiyorum) freni sıkar vaziyette inip orta ayağa almanız falan gerekiyor. Bu da vitesliyle karşılaştırınca scooterın yokuşta park edilmesinin daha zor olduğunu açıkça anlatıyor.

Yani bazı itirazlar gelmiş. Gelsin evet. Ama konuyu açan arkadaş scooter mı vitesli mi? demiş. Scooter ve viteslinin ikisini de kullanan biri olarak sizlerin de itiraz ederken bile beni tasdiklediğiniz son derece tarafsız ve doğru görüşümü belirttim.

Yorumlarımda da hissiyat-keyif gibi olaylardan bahsetmedim. 16 inch, kayışlı aktarma, fizyolojik olarak ayağın popo altına gelememesi gibi karşılaştırma yapan arkadaş açısından "referans" olabilecek bilgiler verdim. Kendisi bunları okusun. Scooter kötülemek gibi bir niyetim yok.

İsteyen istediğini tabi ki kullanır herkesin zevki başkadır. Ama objektif karşılaştırma bambaşkadır.
    Hala yanlış bilgi veriyorsunuz ve doğru olduğuna inanıyorsunuz benim de 22 yıllık motosiklet mazim var birine iyi diğerine kötü diye bir yorum yapmışmıyım. Vitesli de scooter da kullanıyorum yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım. Ayrıca scooter yan ayakta da bir süre durur park edeceğin yere göre değişir.

Motosikleti
    Siz xcitynin tümsekten geçerken rahatsız ettiğini belirtmişsiniz. Ben arada fark olmadığını iddia ediyorum. Yavaş geçmek gerekir kuralı vitesli için de geçerli. Hatta Söz konusu xcity selesi ise vitesliden 1 tık daha rahat olduğunu düşünüyorum büyüklüğünden dolayı. Yokuş yukarı durduğunuzda sol elle arka freni sıkabiliyorsunuz ve her iki ayağınızı da yere basabilirsiniz, oysa viteslide sağ ayağınızla frene basmanız gerekiyor. Hangisi daha güvenle duruş ve park yapar acaba bir daha düşünün isterseniz. Aynı şeyleri söylemiyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Artçımın mt-25 yada cb250r da rahat edeceğini bilsem kafamda kesinlikle vitesli var şuan açıkçası. Artçım olduğundan kafam karışıyor biraz açıkçası...
    artçı yı düşünecek/taşıyacak seviye, tecrübede olmak güzel

Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artçı yı düşünecek/taşıyacak seviye, tecrübede olmak güzel
    Yanlış anlaşılma olmasın, ben daha önce elime hiç motor almadım. Bir tecrübe sahibi değilim, şuan A sınıfı almak için eğitimdeyim, daha ehliyet sahibi değilim. Ama artçı eşim oluyor düşünmek zorundayım haftada 2 gün bana eşlik edecek ayrıca pazar gezmeleri şeklinde düşününce 2miz içinde iyisi olması gerekiyor elbette.

Motosikleti
    Yanlış anlaşılma olmasın Ben daha önce elime hiç motor almadım şuan A sınıfı almak için eğitimdeyim, daha ehliyet sahibi değilim. Ama artçı eşim oluyor düşünmek zorundayım haftada 2 gün bana eşlik edecek ayrıca pazar gezmeleri şeklinde düşününce 2miz içinde iyisi olması gerekiyor elbette.
    Şu an arabanız var mı peki? motosiklet ekstra mı yoksa tek ulaşım aracı mı olacak?

Şu an arabanız var mı peki? motosiklet ekstra mı yoksa tek ulaşım aracı mı olacak?
    Şuan arabam yok, heryere toplu taşımayla gitmeye çalışıyoruz ve uzaklara gitmeye gözüm yemiyor, yoruluyorum. Tek ulaşım aracım motor olacak. İlerde cocuk filan olursa illaki ayağımızı yerden kesecek bir araba bakacağız gibi duruyor ama...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)