Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

EGZOZ VE ECU

Motovento
    REKLAM ALANI
    cnyt34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt09
    Merhaba arkadaşlar açık egoz ( two brothers) yakıt hava karışımı'nı etkilermi? çünkü motosiklet 1ve 2 viteste rolantide giderken inceden bir sarsma yapıyor.zararı olurmu?powe comander olup olmadığını bilmiyorum.motoikleti bir ay önce aldım power commander ın nerede ve nasıl bişe olduğunuda bilmiyorum. Açıkcası bu sorunun bundan kaynaklandıgın dan da emin değilm.sadece tahmin.yani belki rolnti yada başka birşeyde olabilir.2015 mt09

not motosikletin gidişinde bir problem yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

etkiler mi etkilemez mi neredeyse kimse bilmiyor ama herkez direk egzozu takıp geçiyor başka bişey yapmıyor

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Merhaba, egzoz sisteminde stok dışında yapılan bütün değişikliklerde esasen ayar yapılması gerekli. Sadece tüp değiştiriliyorsa sübap ayarıyla bu sorun hallediliyor ancak full sisteme dönüldüğü zaman ateşleme yani ecu ile oynamak gerekli. Bu noktada power commander gibi ürünler devreye giriyor.

Fabrika aksesuarı olarak satılan egzozlar ve uyumlu olarak satılanlar genelde ayar gerektirmez diye belirtir ancak uzun km kullanımlarında sübapta düzensizlikler ortaya çıkmakta ve yakıt tüketimi, çekiş vs bir çok parametreyi etkilemektedir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)