Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 vs. TİPİ MOTORCULAR O GÜRÜLTÜDEN NE ANLIYOR?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Racing kılıklı 125cc 250cc arası düz çift silindir makinelerin etkileyici bir sesi yok normal olarak güçsüz patlama sesleri.. standart egzozu bağıranı ile değiştirenleri kastediyorum tabi.. yani öyle adrenalin verecek bir şey mi ne bu bu kadar beddua ve küfre tercih edilen.. uzaklaşamıyor da kurtulalım gürültüsünden çünkü basıyor gitmiyor sesi gibi.. kızlar mı etkileniyor kim etkileniyor.. benim gördüğüm herkes rahatsız oluyor.. kimsenin buna hakkı yok.. anayolda da görüyorum yani kullanıcısı 1 saat öyle gitse beyni ambale olmuyor mu.. yapmayın lütfen en azından e5 ve üstü yollarda o şekil gazlayın.. karakollara gürültü ihbarı yapmalı millet ama inancı yok kimsenin polisin gereğini yapacağına
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Sc project ve ixil osuruk susturucularını piyasadan toplatmak lazım.Herkesin sağlam küfrünü ve ahını alıyorlar ben dahil.Sokakta caddede o boktan ses.Şehir dışında git napıyosan yap.Aslında bağlıycaksın bi odaya 1 saat o sesi dumanıyla yedirtceksin öyle eşşek adamlara.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Bu gun de repsol yazili bir tanesi ortaligi velveleye vermis yarim saat yanimda gitti.. Yazik yani dedim

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Taktırdıktan 1-2 ay sonra motora binerken tekrar aynı eziyeti yaşayacağı için küfür etmiyorlarsa ben de bir halt bilmiyorum. Ha kimisinin hoşuna gidiyor onu hiç anlayamıyorum.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Ufak cc de bi çok genç tayfada o tip egzoz sesi duyuyor ve küfrediyoruz. Takıldığımız kahveye gelen bi sürü genç söylememize rağmen aragaz vs verip devam ediyor. Bizde küfür etmeye devam ediyoruz. Memnunlar çünkü......
    birbilent bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla bende de r25 var egsoz sesinden oldukça memnunum.ama diyorum bende takayim toklaşsın vs.takanların motorun durduğu yerde çalışması muhteşem ama gaza basınca sürülücek gibi değil.slip on takın çok fazla birşey fark etmiyor hatta ses tokalışıyor ama boğazdan gerçekten ufak hacimlere yaramıyor.amaç güzel tok değil ses çıksın yeter diyorsanız ki ancak o şekilde takılır o zaman doğru adres.
    birbilent bunu beğendi.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    İstisnalar hariç tek silindir ve çift silindire egzoz sesi yakışmıyor.

Ha egzoz ne için iyi olur 20 30 km işe eve okula vb gidersiniz trafikte görülmek amaçlı iyi olur.

Ama kafa ağrıtır uzun yolda çekilmez milleti rahatsız ediyor 4 silindir 3 silindir olsa neyse mükemmel bi sesi var ama diğerleri öyle deği maalesef...
    birbilent bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kucuk hacmi gurultu ile telafi etmeye calisiyorlardir belki de. Anlayisla karsilamak lazim.
    birbilent bunu beğendi.

Bende cbr250 var en az ses çıkaran egzos hangisi olur. Olaya tersinden yaklaşayım benimde wn sevmediğim şey motor olsun araba olsun ses. Ne anlarlar zırıltıdan anlam ıyorum
    birbilent bunu beğendi.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    annelerini sevmiyorlar, sokaktaki herkes annelerini kötü ansın istiyorlar...
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    annelerini sevmiyorlar, sokaktaki herkes annelerini kötü ansın istiyorlar...
    belki herkes küfür etsin günah işlesin tek ben cehenneme gitmeyim diyordur ��
    birbilent bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Arkadaşlar küçük hacimli motosikletlere egzos takmak çok rahatsız edici birşey tamam, ama litrelik makineye egzoz takıyorsun bas bas bağırtıyorsun onu, milletin hastasımı var, uyuyan çocuğumu var düşünmüyorsun o çok mu iyi, yav bırakın allasen tek-çift silindire yakışmıyormuşta bık bık.

Hiçbir motorlu araca egzoz yakışmıyor arkadaş, etrafındaki insanları rahatsız ediyorsun işte, yaya geçidinde veriyorsun ara gazı korkutuyorsun insanları ahaha çok komik.

Takmayın kardeşim, cezası var yasak, sen hariç herkes rahatsız oluyor işte bu nasıl bir bencillik, hatta sende rahatsız oluyorsun kulak tıkacıyla kullanıyorsun motoru. Çocuk yapıp fırın eldiveniyle seviyorsun ...

Stok egzozuyla kullanın şu aletleri, yada susturucusuyla falan neyse işte..
    birbilent bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kaç sene içinde kulak çınlaması başladığında kendi kendilerine de sövecekler.
    birbilent bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende de r25 var egsoz sesinden oldukça memnunum.ama diyorum bende takayim toklaşsın vs.takanların motorun durduğu yerde çalışması muhteşem ama gaza basınca sürülücek gibi değil.slip on takın çok fazla birşey fark etmiyor hatta ses tokalışıyor ama boğazdan gerçekten ufak hacimlere yaramıyor.amaç güzel tok değil ses çıksın yeter diyorsanız ki ancak o şekilde takılır o zaman doğru adres.
    slip on hastasıyız

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dkkat çekip ben de buradayım demek istiyorlar. Genelde dikkat çekiyorlar fakat tahmin ettikleri gibi değil
    dyavol-77 ve birbilent bunu beğendiler.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Bu konunun hemen hemen aynısı Pulsar200Ns içinde açılmıştı şimdi bu apaçilik r25'e bulaştı

Adamlar memnunsa yapacak birşey yok herkes küfür edebilir ama şunu unutmayın bir kıza laf attığın zaman o kızın içten içe hoşuna gider

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Onu kullanan adam 55-60 bin liraya 600rr gibi bir motosiklet alamadığı için mecbur elindekinden tatmin olmak istiyor. Şahsen bende o sesten rahatsız olanları anlamıyorum. Slip on Akrep ile R25 ve mt25 dahil birçok ufak CC den çok hoş bir ses çıkıyor.
    Birkaç genç kardeşime R25 icin egzoz takma sökme konusunda yardım etmiştim. Bu çocuklar öyle zengin filan değil. illa ki kompleksi olan vardır ama bu çocukların öyle kendini gösterme gibi bir olayı da yok. egzozu değiştirdikten sonra ki o ilk marş ile değişen sesi duyunca gozleri parildiyor bu kardeşlerin. "Abiiii ne oldu bu böyle yaaa"" diye tepkiler alıyoruz, yüzleri gülüyor. Tamamen zevk meselesi diye düşünüyorum.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    slip on adamdir.

full sistem street illegal dir.

Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konunun hemen hemen aynısı Pulsar200Ns içinde açılmıştı şimdi bu apaçilik r25'e bulaştı

Adamlar memnunsa yapacak birşey yok herkes küfür edebilir ama şunu unutmayın bir kıza laf attığın zaman o kızın içten içe hoşuna gider
    Son paragrafı kafan güzelken yazdığını düşünüyorum ,senin ailenden bir bayana laf atıldığını düşün ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Şahsen çift silindirde şimdiye kadar çok rahatsız eden bir ses duymadim kulağa hoş geliyor bence ama tek silindir sesini sevmiyorum gürültü kısmına gelince YBRyi bile bagirtirinca millet yine rahatsız olur bu rahatsız olma silindir veya CC ile alakalı birşey değildir gereksiz gürültü yapıyorsan rahatsız ediyorsun olay bu. Özellikle sıralı 4 silindir motorlara açık egzoz takınca halka açık yerlerden yavaş geçip hiç aragaz vermemeye çalışın ,yoksa kimsenin otobanda sizin motosikletiniz gürültülü diye rahatsız olacağını düşünmüyorum.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizin sülalede kız yok galiba, çünkü varsa ve sen böyle düşündüğüne göre durum vahim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)