Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorunu şehirden şehire nasıl taşırım

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamunaleyküm...
    Onca yıl çalışıp biriktirdiğim parayla cbr125 alacağım. Ama motor mersinde. Daha yeni 18 yaşımı bitirdim ehliyet sınavına başvurdum aslında gidip mersinden alır gelirim kullanmayı biliyorum.ama ehliyetim olmadığı için hem kendimi hem milleti tehlikeye atmak istemiyorum. samsunda oturuyorum bu arada. Otobüsle getirirsem ne kadar mal olur. Veya başka bişeyle getirebilir miyim yazarsanız çok sevinirim iyi günler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Otobusle, bir yolcu parasi'da fiyati tutar, pazarlik yap.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kurumsal firmalar almaz. Küçük ölçekli firmalarla görüşün.
    Veya kargo.
    Veya güvendiğiniz birine yol harçlığı verip getirtin.

Otobüsler gözü açmış. Sıkı pazarlık etmen ve iyice dolaşman gerekiyor. Benim Pulsar 150 ns için 250 lira fiyat çektiler. Az önce Honda gönderdim binlik 300 liraya seninki 250 olur dedi eleman. Kargo falan çok pahalı oluyor diye biliyorum. Diğer mantıklı seçenek ise tanıdığın büyük aracına mazot atmak... Ben geçen ay boyu araştırdım, başka bir mantıklı yöntem maalesef yok

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Nazının geçtiği güvendiğin a2 ehliyetli birisi sürerek getirebilir. Yada otobüs ile. Ama bir kamyonete mazot atim getirim hesabına girme mazot olmuş 5.80 acaip fazla tutar. En ucuzu otobüs.

Otobüsden başka çare yok bencede...

Motosikleti
    Honda CBF150
    Kardeş ağustos ayında senelik izne çıkıom. Tarihler ve şehirler tutsa yol masraflarım + allah razı olsun a motorunu alırdık ama. Malesef ben bursadayım burdan mersin e mersinden motorla samsuna ordan otobüsle bursaya benim 2-3 günüme mal olcak. Gerçi zamanım uygun olsa süper olurdu. Samsunda askerlik yaptım. Askerlik yaptığım şehri görmüş olurdum. Hemde tecrübem e tecrübe katmış olurdum. Bence nazın geçen birini bulmaya bak

Sana en az git gel yol masrafınla birlikte 500 tl gibi ek bir masraf çıkaracak. Biraz daha pahalı ama yakınındaki bir yerden almayı tekrar düşün derim.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı Scorpion55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleyküm...
    Onca yıl çalışıp biriktirdiğim parayla cbr125 alacağım. Ama motor mersinde. Daha yeni 18 yaşımı bitirdim ehliyet sınavına başvurdum aslında gidip mersinden alır gelirim kullanmayı biliyorum.ama ehliyetim olmadığı için hem kendimi hem milleti tehlikeye atmak istemiyorum. samsunda oturuyorum bu arada. Otobüsle getirirsem ne kadar mal olur. Veya başka bişeyle getirebilir miyim yazarsanız çok sevinirim iyi günler...
    değerli arkadaşım öncelikle mersinden motosiklet alma... zaten büyük şehirdesin, kendi şehrinde olmadı civar şehirlere bak illa ki istediğin motosikleti bulursun... mersine git, gel masraf, yakıt masraf, yeme içme masraf... oradaki motordan 300 500 fazla ver kendi şehrinden al... ayrıca ehliyetim yok diyorsun... ehliyetli birisiyle gitsen masraflar iki kat artar, mersin samsun 750 km yolu 11 saate anca gidersiniz bu sıcakta eziyet olur...

yok ben illa ki böyle bir macera istiyorum dersen daha önce konu ile ilgili yazılmış pek çok konu var ama kısaca bahsedeyim...

1) motosiklet güvendiğin bildiğin birindeyse, gözüm kapalı alırım diyorsan sen hiç gitme, söyle sahibine şehirler arası nakliye ambarına teslim etsin en ucuz yöntem bu... 3 - 4 güne elinde olur...

2) yok ben görmeden almam diyorsan tekrar ediyorum kendi şehrinden başlayarak civarda motosiklet ara...

3) illa ki gidecem mersine diyorsan git motoru beğendiysen ve tek marşa 750 km yol yapacağına eminsen, freni, motoru, lastikleri, filtresi bilmem nesi bakımlıysa yani motora güveniyorsan al... yine nakliye ambarlarına git... motoru teslim et... sen otobüsle dön motorunu teslim al... mersin ambarlar diye arat illa ki karadeniz ambarı vardır...

4) ambar işi olmaz dersen, motorum yanımda olsun dersen mersine gitmeden önce SAMSUN otogarına git... orada mersin, adana civarından gelen otobüs şoförleriyle konuş... biz alırız diyen olursa mersinden ya da adanadan ne zaman tekrar seferi olduğunu sor... ona göre denk getir...

5) en pahalı ama en az yorucu seçenek kargo şirketi... bir motosiklet mağazasında motoru tahta kutu içinde paketlettir... kargoya ver... en az 500 TL bayıl... otobüse bin samsuna dön... adres olarak samsunda bir motorcuyu ver orada tekrar toplarsın...

son kez tekrar edeyim kendi şehrinden 3 - 4 tane motoru görerek motor al...

yolun açık olsun...
    Lazasker bunu beğendi.

Hepsine burdan cevap vereyim .
    Öncelikle motorcu arkadaşım Samsunda yok hepsi bursada kaldı maalesef ve adamların evi barki var onun için hiç istemem.kendi çevremde bi r125 var onu alırım ama ekipmana bi kuruş kalmaz
    Samsundada öyle çok motorcu bulamaziniz kendi çevrem biraz zor.yapcak birey yok 2 gün sonrasına bilet aldım motorun sahibindende bi fikir alayım ona göre halletcez inşallah...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Keşke bizim mersin mt il grubuna yazsan da, mersinden biri ( mesela ben ) yardımcı olmaya çalışsa...
    Gerçi benim ayak bileği kırık, malumunuz ama en azından motor ne haldeymiş, ustası kimmiş, seceresi neymiş öğrenirdiniz..
    Vay be, eski MT kalmamış..
    Ben istanbuldan , hataydan, her yerden motor alırken birbirimize yardımcı olurduk..
    Eğer ki sonradan bana trip atmatacaksan, elimden geleni yaparım.
    bursalıali bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    alıcağın adamdan rica et getirsin

bican33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamunaleyküm...
    Kardeşim, ben Mersindeyim. Mesajını yeni gördüm. Yürekçe üstad da yazmış "yardımcı olurum" diye. Sen motorun nerede kimde olduğunu bildir. Ben de gider bakar araştırırım. Gerekirse Yürekçe üstadı da alırım. Yürekçe bizim üstadımızdır. Motordan anlar. Motorun ciğerini bilir. Onca yıl para biriktirdim diyorsun. Bitmiş motora paranı verip rezil de olma. Verdiğinden daha fazlasını masraf edersin. Eğer motor alınabilir nitelikte ise, pazarlık ve otobüs konusunda da sana yardımcı oluruz. Sana iyi günler dilerim.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Bulunduğun şehirdeki yada getireceğin şehirdeki ambar’a (mersinde var) gidip kamyoncular birliği başı yada yetkili biriyle görüşüp fiyatta anlaşıp rahatlıkla getirtebilirsin. Biz vakti zamanında araba getirdik bu yöntem ile uygun fiyata

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Hepsine burdan cevap vereyim .
    Öncelikle motorcu arkadaşım Samsunda yok hepsi bursada kaldı maalesef ve adamların evi barki var onun için hiç istemem.kendi çevremde bi r125 var onu alırım ama ekipmana bi kuruş kalmaz
    Samsundada öyle çok motorcu bulamaziniz kendi çevrem biraz zor.yapcak birey yok 2 gün sonrasına bilet aldım motorun sahibindende bi fikir alayım ona göre halletcez inşallah...
    arkadaşım o zaman ehliyeti alana kadar bekleyeceksin... gidip alacaksın... diyelim ki yarın birisi motosikleti kapının önüne getirdi ne yapmayı planlıyorsun... ehliyeti alana kadar garajda mı duracak yoksa ara ara gazlayacak mısın?

adamın ehliyeti yokmuş beyler yeni idrak ettim kimse bu yanlışa ortak olmasın...

EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANMAK KANUNLARA AYKIRIDIR...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım o zaman ehliyeti alana kadar bekleyeceksin... gidip alacaksın... diyelim ki yarın birisi motosikleti kapının önüne getirdi ne yapmayı planlıyorsun... ehliyeti alana kadar garajda mı duracak yoksa ara ara gazlayacak mısın?

adamın ehliyeti yokmuş beyler yeni idrak ettim kimse bu yanlışa ortak olmasın...

EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANMAK KANUNLARA AYKIRIDIR...
    sanki normal birşeymiş gibi akıl veriyoruz biz de...

sen büyüklerini dinleme değerli dostum akıllı davran ehliyet alana kadar sabret....

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Öyle şehirlerarası çok dolandırıcılık oluyor. Motor alacağım diye taa oralara gidip cebindeki parandan olma dikkat et. Keşke forumdakilere sorsaydın bak senin yerine bakacak arkadaşlar varmış. Orda motora hiç talip yok siz Samsun'dan anlaştınız yani. Bana pek hayırlı bir iş gibi gelmedi ama neyse.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)