Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

B sınıfı ehliyet ile şehir içinde kullanılabilir bir motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Ankara'da yaşıyorum. Evden okula 7 km, evden ara ara çalışmaya gittiğim bir yer 16 km. Otobüs ile git gel çoğu zaman çileli oluyor. B sınıfı ehliyet ile birkaç yıl kullanabileceğim ve sonrasında satmak istediğimde rahatça satabileceğim bir motor veya scooter arıyorum. İnternette gezerken önerilenler arasında;

Daelim Beagle:
    http://www.daelimtr.com/ürünler/7/beagle

Sym Orbit II 50:
    http://www.sym-tr.com/urunler/maxi-scooter/orbit-50/

Yuki Gusto:
    https://www.yukimotor.com.tr/urun-de...to-motosiklet/

bunları buldum. Bunlardan hangisini önerirsiniz veya bunlara ek neler önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Bu B sınıfı ehliyete Moped sürme yetkisini veren kör oldu herhalde. 7500tl ona vereceğine A sınıfı ehliyet+motor almanı tavsiye ederim.

50'den yukarıya çıkan bir motor için ailemden finansman alamam .d Elimde param yok. Ailemden borç alıp aydan aya onlara ödeyerek alacağım mobileti

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    SYM iyidir. 50 cc moped deyip geçme. Bu motor namıssızına besmele ile kontak veren adam, hatim indirse arıza yapmasını, aşınmasını engelleyemez. SYM sağlam makinedir, parçası boldur, nispeten ucuzdur. Şahsi görüşüm SYM den yanadır.

Finansman desteğine bağlı kredilendirmeyi ailenden alman yerinde olmuş. En azından on gün gecikti diye ilerideki kredi derecelendirme puanını etkilemez. Ailedir yahu, aile kredi puanın mı düşecek. Ancak, dikkatli hesap yap bunun benzini var, bakımı var, aksesuarı var, sarf malzemesi var, ekipmanı var... ekstra bir bütçeyi elinde hazır tutmalısın. Eline geçen para ile yapacağın ödemeyi iyi dengelemelisin.

Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    MT-07
    Yahu 7500tl veriyorsun. El insaf. Ailene göre ikiside şeytan icadı. Bir ehliyet birde 125cc scooter alsan işine daha çok yararlar.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    50cc almak mantık işi değil. Heleki yetmediğini gördükçe ehliyet almaya karar verirsin. En az 100 cc ve ehliyet daha mantıklı bence.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    2. el 150 cc 5-6 bin civarında bişey alsan kalan paraylada ehliyet alsan daha mantıklı aynı parayı vermiş olcan

Bana hız yapabileceğim çok rahat sürebileceğim bir şey lazım değil yol kenarında tın tın tın gidebileceğim bir şey lazım. Alıp birkaç yıl kullanıp satacağım. Kendi param yok krediye falan da girmeyeceğim ailemden para alıp onlara geri ödeme yapacağım. Ailemde 150 cc motor için para vermez bana o yüzden böyle tın tın tın giden bir şey lazım.

Motosikleti
    MT-07
    125-150cc yi uçak mı zannediyorsun? Gaz kolu senin elinde.

Gaz kolunun bende olması annemin umrunda olan bir ayrıntı değil. O motoru alırsam sonuna kadar basacağımı bildiği için izin vermiyor. Ben senden 150 cc motor için akıl istemiyorum B sınıfı ehliyet için akıl istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler