Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KENAN SOFUOĞLU'NUN ARABASININ PLAKASI (MA-MZ)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Bir haber sitesinde gördüm kenan abimizin arabasının (araba demek biraz garip oluyor) plakası 54 MK 001. Sonra baktım MA-MZ plakalar gümürk vergisi ötv vb bütün vergilerden muaf. Alla alla kimlere özel la bu dedim içimden kategorilerden hangisine dahil olduğunu anlayamadım. yanlış anlamayın helali hoş olsun çokta yakışıyor abimize. millet vekili maaşının bir kuruşuna dokunmayacağım diye açıklama da yaptı bu arada kendisi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kardeşim eşi yabancı uyruklu bundan doğan hakkını kullanıyor, Turinge 700bin tl teminat gösteriyorsun yıllık 50-60 bin tl teminat masrafın oluyor ve 40bin tl ye yakın vergi ödüyorsun.Bu adamın kendi üzerine olan ve yurt içi ötv li kdv li alınma olan bilmem kaç arabasından sadece biri.
    Varsa imkanın işe yabancı uyruklu bi hatun bulmakla başla 😁

Buraya gelip doğrusunu yazınca Kenan'cı Ak partici oluyoruz, lütfen araştırmadan konu açmayın 😃
    sey_47 ve 4KORSAN bunu beğendiler.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Parası olabilir eşi zengin olabilir ama bilgi birikimi olmadan siyasete atılması yanlış.

Siyaset mi okumuş? Bu konuda birikimli mi? Ülkenin motorcuların sorunlarını dile getirecek mi? İnşallah yanılırım ama koca bir

HAYIR!

HALKI TEMSİL ETMEYE MİLYONLUK ARABA İLE GÖSTERİŞ YAPMAYA GELEN BİR MV.

HOŞ GELDİN BURASI TÜRKİYE

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Millete hizmet için vekil ol ama vergiden kaçın. Vergi kaçırmak değil kaçınmak yaptığı Vekilimiz bize de yol gösterici olmuş sağ olsun.
    mombohunter, MotoRR ve sezgingulmez bunu beğendiler.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    eşi yabanci onun üzerine ama yillik genede 45 bin tl vergisi var
    MahmutBiner bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    eşi yabancı olan insan vergiden niye muaf olsun ki? bu kanunlar haksız kanunlar, zihniyet değişmeden düzgün kanunlar ile yaşayamayacağız biz.

yabancı biriyle evlendi diye vergiden muaf kılmak hiçte doğru değil, ben başka sebepten ötürü vergiden muaf olduğunu sanıyordum bu arada ama tam hatırlamıyorum hangi sebepten ötürü.
    birbilent bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ma mz arası plakalar vergiden muaf değil ki. yaşadığım yerde ingiliz-alman çok, hepsinde ma mb plaka var ve hepsi de vergisini ödüyor.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    O plaka aralığı yabancı plaka aralığıdır. Yıllardır sokaklarda tonlarca lüks araçta aynılarını gördüm. Yabancı futbolcuların arabaları da aynı plakalara sahip olabiliyor. ÖTV'den muaftır. Sırf malum site üzerinden bile yabancı plakalı olarak aratıp fiyat farklarına bakabilirsiniz.

Kimse inkar etmesin bu imkan elimizde varken hepimiz bunu kullanırdık. Mesela ben şahsen Pulsar parasına MT-07 alırdım. Abartmıyorum fiyat farkı bu noktada

Lakin MV iken şu şekil takılır mıydık? MV olup vergi arttırımlarına el kaldırıp, vergisiz araçla showlara kalkışır mıydık? Bizleri asıl rahatsız eden konu bu.

Burası Türkiye!
    twisten bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eşi yabancı olan insan vergiden niye muaf olsun ki? bu kanunlar haksız kanunlar, zihniyet değişmeden düzgün kanunlar ile yaşayamayacağız biz.

yabancı biriyle evlendi diye vergiden muaf kılmak hiçte doğru değil, ben başka sebepten ötürü vergiden muaf olduğunu sanıyordum bu arada ama tam hatırlamıyorum hangi sebepten ötürü.
    Eşi yabancı diye vergiden muaf olmuyor. Araba kanunen eşinin, eşi de yabancı olduğu için araba vergiden muaf. Ben olsam yapar mıydım? Ben de yapardım. Ama denildiği gibi, milletvekilinin yapması hoş olmamış.
    fatih.met bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Bilgiler icin tesekkurler. Amacim elestirmek degikdi bastada soledigim gibi sizin yorumlatinizi merak ettim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şu aldığı lamborghini normal plakalıydı sanırım, onda üç kağıtçılık yapmamış.

ma plakalı araç karısının ise niye kenanın imiş gibi konuşup beni yanıltıyorsunuz şimdi siz

vergiden muaf olması için benim görüşümce o muaf tutulacak kişinin ülkeye ciddi yararı olan birisi olması lazım yani ülkeye yararı olmayan biri neden vergiden muaf tutulur? kenanın eşinden bahsediyorum.

vergiden muaf derken şimdi bizde bir dünya vergi türü olduğu içinde kafalar karışabiliyor, bir alırken vergiye giden miktar var birde arabayı aldıktan sonra düzenli ödenen vergi türleri var.

vergi manyağı yaptı bizi ülke, çok pis vergi öderiz biz, öyle böyle değil fena vergi öderiz, vergi ödeme konusunda elimize su dökebilecek başka bir ülke vatandaşı var mı? vergi ödeme konusunda ustalaştık artık.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben neden bu adama hiç güvenmiyorum acaba?

milletvekili kenan'ın ilk işi şu bariyerleri değiştirtmek olmalı. hatta bunu kendisinden talep etmeliyiz.

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parası olabilir eşi zengin olabilir ama bilgi birikimi olmadan siyasete atılması yanlış.

Siyaset mi okumuş? Bu konuda birikimli mi? Ülkenin motorcuların sorunlarını dile getirecek mi? İnşallah yanılırım ama koca bir

HAYIR!

HALKI TEMSİL ETMEYE MİLYONLUK ARABA İLE GÖSTERİŞ YAPMAYA GELEN BİR MV.

HOŞ GELDİN BURASI TÜRKİYE
    Bu ulkede kim okudigi isin uzmanligini yaliyor. Veya siyasilerden hangisi okudugu alanda gorev aliyor.

Milletvekili olmak icin ilkokul mezunu olmak yeterli. Sonra bu ilkokul mezunu adamlar vatanla devletle ilgili karar aliyor. Senin benim gibi yillarca okumus, dirsek curutmus, yuksek lusansini, doktorasini yapmis adamlarin nasil calisacagi nasil yasayacagi hakkinda karar alabiliyorlar. Durum yillarca degiamemisken Kenan la mi bu akliniza geliyor.

Hangi parti olursa olsun, meclise giristeki egitim kosulu en az lisans mezunu olmak oldugunda ve vekilleri parti baskani degilde gercekten halk belirlediginde ulkemiz bir nebze olsun ilerleyebilir
    sezgingulmez bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    adam milletvekili olduktan sonra mı bu işlemi yapmış?
    yoksa bugüne kadar var olan plaka milletvekili olduğu için mi gündeme geldi?

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok ta bu konuyu irdelemeye gerek yok. Adam Sakarya'dan seçildi. Sakarya'nın büyük kısmı Rizeli ve Doğu Karadenizli. Bu diyarın uşağı inşaatçı ve asarım keserim tayfadır. Bunlarda bol miktarda para olur. Sen evine ekmek götürmekte zorlanırken; oranın insanı bunu umursamaz. Adil paylaşımla işleri yoktur. Onlar için eğitimli ülke değil; bol paralı Karadenizli makbuldür. Hayatlarında hiç bir şekilde ideoloji kelimesini duymayan bu adamlar; yarın senin öbür gün başka birinin destekçisidir. Para neredeyse onlar oradadır. Bu yüzden Lambo'lu milletvekili çıkarmışlar pek te önemli değil.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ulkede kim okudigi isin uzmanligini yaliyor. Veya siyasilerden hangisi okudugu alanda gorev aliyor.

Milletvekili olmak icin ilkokul mezunu olmak yeterli. Sonra bu ilkokul mezunu adamlar vatanla devletle ilgili karar aliyor. Senin benim gibi yillarca okumus, dirsek curutmus, yuksek lusansini, doktorasini yapmis adamlarin nasil calisacagi nasil yasayacagi hakkinda karar alabiliyorlar. Durum yillarca degiamemisken Kenan la mi bu akliniza geliyor.

Hangi parti olursa olsun, meclise giristeki egitim kosulu en az lisans mezunu olmak oldugunda ve vekilleri parti baskani degilde gercekten halk belirlediginde ulkemiz bir nebze olsun ilerleyebilir
    kesinlikle doğru. eğitimsiz yönetici vasfı olmayan ilkokul mezunu yapsatçı müteahhitlerin bilim adamlarını okumuş insanları yönettiği bir ülkeyiz. sonra canerler tatlısesler sofuoğlular vekil adayı oluyor hatta vekil oluyor.
    bir kere sistem temelden yanlış. vekil adayı seçilmek için bir dünya para harcamak dağıtmak yedirmek nüfuslu kişilerin işleri için vaatler vermek zorunda. e hal böyle olunca bu parayı edebinle namusunla çalmadan çırpmadan kazanamadığın bir ülkedeyiz bu mertebeye gelene kadar adayların zaten kanına yolsuzluk işlemiş oluyor vekil seçilince de önündeki deniz derya gözlerini kamaştırıyor. işte bu yüzden bu ülkede aydın kesimin yönetimde ülke adına kararlar alması gerekir. yoksa biz daha çok konuşuruz kenan ın arabasını ötekinin saatini filancanın oğlunun gemilerini
    kalidor bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Türkiye'deki siyasetteki tıkanıklığın çözümü sistem değiştirmek değil, siyasi partiler yasasını değiştirmek idi.
    kalidor ve sezgingulmez bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)