Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Seçimi Hk. (fz8-z750-600rr-mt07-fazerS2-600f)

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar.

Geçtiğimiz haftalarda CBF 600 ümü sattım ve 27-28 bin tl gibi bir bütçem var. Şimdilerde daha genç daha hafif daha kıvrak ve daha güçlü bir ss veya naked/half faired tarzı bir motosiklet almayı planlıyorum.

Ayda 2-3 kez hafta sonları tamamen hobi amaçlı arkadaş çevresiyle maks 200-300 km civarı orta ve yüksek tempolu geziler yapıyoruz. (Otoban veya şile yolları tarzı virajlı güzel asfaltlar) Artçı konforu gibi bir beklentim yok tek süreceğim. Kendi konforumdan da ödün vermeye hazırım gerekirse.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6963185/detay/
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...80837253/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5927702/detay/
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0063524/detay/
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...62733997/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...82121186/detay

Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bu kullanım tarzına nakedda fz8, ss de 600rr tercih ederdim. edit : Fazer s2 abs ile 600rr tercihimi değiştiriyorum. R6 bloğuna ek abs ve sport touring rahatlığı 600rr ı çöpe gönderdi.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kullanım tarzına nakedda fz8, ss de 600rr tercih ederdim.
    MT7 den fazer8 e geçme durumu vardı galiba sizde. MT 7 için ne dersiniz? Yumuşak süspansiyonlar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT7 den fazer8 e geçme durumu vardı galiba sizde. MT 7 için ne dersiniz? Yumuşak süspansiyonlar?
    Fazer 8 , fz8 , abs olmayan fazer s2, 600rr ve mt07 hepsini kullandım.

Benim fazer8 e geçmek isteme sebebim motosikletimin kmsinin şişmesi ve kendi arkadaşımın temiz bakılmış az kilometreli motosikletini alacak olmamdı. Nakit satıldı nasip değilmiş. 35 bin kmdeyim heralde bi 50-60 bini geçicem mt ile.

fz8 uzun yollar yapılmayacaksa ideal, mt07 ye olan üstünlükleri hız, daha oturaklı (kafa sallama vs yok) naked motosikletin handikapı helede mt serisi gibi hafifse 200km/h üstünde tehlike çanları başlıyor. Mt09un limitörü bundandır sanırım.

mt07 nin üstünlükleri abs, az yakıt, hafiflik

600rr bana hiç hitap etmiyor, hatta hiç bi ss bana hitap etmiyor 1.90 boyla naked gibi rüzgar yiyorum.

İmkan varsa Fazer 8 abs (30-35) arası bulunur kesinlikle tercih etmelisin.Yoksa fazer 6 s2 helede abslisi racingi aratmaz sana.

Süspansiyondan şikayetçi değilim, ayak pegimin altındaki demirlerin biri kırıldı virajda sürtünmeden dolayı. Lastiğin tamamını kullanabiliyorsun Virajda ama bi fz8 gibi güven vermiyor. Ha viraj içindede fz8 le pek oynayamıyorsun ama mt07 buna izin veriyor.

Fazer 8 , fz8 , abs olmayan fazer s2, 600rr ve mt07 hepsini kullandım.

fz8 uzun yollar yapılmayacaksa ideal, mt07 ye olan üstünlükleri hız, daha oturaklı (kafa sallama vs yok) naked motosikletin handikapı helede mt serisi gibi hafifse 200km/h üstünde tehlike çanları başlıyor. Mt09un limitörü bundandır sanırım.

mt07 nin üstünlükleri abs, az yakıt, hafiflik

600rr bana hiç hitap etmiyor, hatta hiç bi ss bana hitap etmiyor 1.90 boyla naked gibi rüzgar yiyorum.

İmkan varsa Fazer 8 abs (30-35) arası bulunur kesinlikle tercih etmelisin.Yoksa fazer 6 s2 helede abslisi racingi aratmaz sana.
    600 rr düşük model oluyor bu paralara. İlandaki motorun km düşük ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. Fazer8 e bütçe yetmiyor maalesef. Peki S2 le fz8 kıyaslanırsa?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    İlandaki motosikletlere hiç bakmamıştım şimdi baktım ben olsam hiç düşünmeden ve iyi bi pazarlıkla s2 yi alırdım. Anlatıldığı gibi temizse tabi ki temiz duruyor.

İlandaki motosikletlere hiç bakmamıştım şimdi baktım ben olsam hiç düşünmeden ve iyi bi pazarlıkla s2 yi alırdım. Anlatıldığı gibi temizse tabi ki temiz duruyor.
    Teşekkür ettim yorumlar için. İkisini de bir görüp ona göre karar vereceğim bakalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Rica ederim hayırlı olsun şimdiden.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Hepsi birbirinden alakasız motorlar kullanım amacınız ne olacak beklentınız ne bunları belırtırsenız yardımcı olabılırız

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi birbirinden alakasız motorlar kullanım amacınız ne olacak beklentınız ne bunları belırtırsenız yardımcı olabılırız
    Kullanım amacımı yazmıştım aslında. "Ayda 2-3 kez hafta sonları tamamen hobi amaçlı arkadaş çevresiyle maks 200-300 km civarı orta ve yüksek tempolu geziler yapıyoruz. (Otoban veya şile yolları tarzı virajlı güzel asfaltlar)"

Beklentilerde, virajda yolda gezmemesi, ivmelenmesinin iyi olması, frenlerinin güven vermesi diyebiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    4 silindirden sonra 2 pişman edebilir bence iyi düşünün derim.o listede kötü motor yok zaten km düşük,kazası belası olmayan,modeli yüksek,mümkünse abs olan bir motor tercih ederdim açıkcası

S2 çok mantıklı geliyor ama egzoz yok koruma demiri yok. Bunları almaya kalkışsam fz8 parasına gelecek neredeyse. Fz8 de abs var egzoz var ama bu kadar kuvvetli motorda rüzgar adamı ne yapar kestiremiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S2 çok mantıklı geliyor ama egzoz yok koruma demiri yok. Bunları almaya kalkışsam fz8 parasına gelecek neredeyse. Fz8 de abs var egzoz var ama bu kadar kuvvetli motorda rüzgar adamı ne yapar kestiremiyorum.
    Bu fz8 de abs olduğuna eminmisin

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Fz8 rahat sürüş sağlıyor.kullandım.yakıtta ortalama 100km 7ila 9 litre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Buarada zevk meselesi tabi ama fazer s2 sentorlar gibi bişey.

Pardon tam tersi s2 de var fz8 de yok. Cuma günü bakacağım fz8 e. Haftasonu da s2 ye gidip bir cablı göreyim diyorum.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abs li fazer S2 derim ben, orta yollu bir ss gidişi, ve touring rahatlığı.

Fakat benzin fiyatları aklıma gelince Mt07 öne çıkıyor.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    yeni nesil olmaları sebebiyle fz8 yada mt07 öneririm

Alıntı Mrtbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fz8 rahat sürüş sağlıyor.kullandım.yakıtta ortalama 100km 7ila 9 litre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Buarada zevk meselesi tabi ama fazer s2 sentorlar gibi bişey.
    7-9 litremi? Sıkıştırmayınca 6 lt gibi değerlere düşmez mi?

Fazer S2 e bir ve bir 636 a bakabildim. Fazer beni heyecanlandırmadı ısınamadım tipine. 636 da biraz hor kullanılmış gibiydi. Şimdi 2011 model 40k km de bir KTM 990 SMT buldum ama bu motosiklet ile ilgili tecrübesi olanlar var mıdır? Uygun bir fiyata buldum.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Bence Z750 nin R versiyonuna bakmalısın. R versiyonları görüntüden anlarsın önde baş aşağı amortisörler ve arkada kutu profil olmayan güzel bir maşa var. Nakedlar arasında 600 ve 1000 arası güzel bir sınıftı. Çok sevilen ve çok kararlı bir makinedir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)