Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu motora bu ekipman fazla değil mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi kurs sizin ekipmansız motosiklet üzerinde derse katılmanıza izin verdi? Yuh. Motosiklet eğitmenleri böyleyse...
    Malesef bazı kurslar birden fazla kask ve ekipman ile ortak kullanılması zorunlu kalındığından farklı problemlere yol açmaması için kask ile bone temin edip bot hariç tüm ekipmanı adaya giydirip her fırsatta eğitime çağırırken, bazıları kask hariç hiçbirşey vermiyor haftada yarım saat ders verip adayı sınava sokuyor. Şu anki durum eskisinden çok daha iyi tabi o kesin ama yine de hala mükemmel değil.

O yüzden kayıt yaptırmadan önce kursta ekran başında oturan memurdan öte size ders verecek eğitmenle konuşup ne motosiklet kullanacağınızı, ekipman durumunu, eğitim günleri ve Kişi Başı Düşen eğitim süresini mutlaka tek tek sorup aklınızdaki tüm sorulara makul cevap alırsanız kaydınızı açtırın.

Eğer ki bir kursa kayıt açtırırsanız başka bir kursa kayıt yaptıramazsınız, aradan seneler de geçse o kurs kaydınızı kapatmadan başka yere gidemeyeceğiniz için sizden kontejyanda yer kapladığınızdan kayıt silmeden önce de ödeme isteyebilecektir. Bu tip tatsızlıkları önlemek için tedbirli davranmakta yarar var.

Tabi ki imkanınız varsa mümkün mertebe eğitimlerde de kendi ekipmanınızı kullanmanızı öneririm. Yeni ehliyet alacak arkadaşlara tavsiyemdir. Böylece daha öncesinde yapılmış masraf nedeni ile motosiklet almak için bütçe ayırmaya başladığınızda en azından ekipman için ayıracağınız bütçe hafiflemiş olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    A sınıfı sınavına giricem bu pazar, geçen pazar parkura gidip kurs hocasınıda ziyaret edeyim dedim malum kullandığım motosikletin aynısıyla sınava giricem. Tam sınav üzerine gitmişim, beni gören denetmenler kurs hocasına kaydı fırçayı. Sınava girenlerde ne bot var ne eldiven ne mont , yalandan bi dizlik dirseklik kask. Motosiklet sürücüsünden önce kursları sınava sokmak lazım.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abiler ben kask muhabbetini acinca parayla ilgili ekonomik durum ile ilgili umarim bana yazilmamistir bunlar,henuz motorumu almadim,ehliyet paramin tamamini odemedim,universite ogrencisiyim.Cup alcaksindir bisey diyemem ama 125cbr alcak olursun ozaman paramiza gore demek sacma degil mi? gider mondial zone alirim ama kafamdaki oyle olur.Kaski alsigimdan beri belim dogrulmadi onun taksidini oduyorum,motor yok kaskin sampoyonlar ligi diyor gulup geciyorlar bana,umrumda mi degil,ben kendimi aciklayamadim sanirim bende senin gibi ogrenciyim usta,parasal bi durum yok ortada,parasini pesin vermedik ya? 9ay odeyecegim pasa pasa ? yasimiz daha 21 20 (konuyu acan arkadasim icjn soyluyorum) benim 20 degilde 23 yasinda motorum olsun ama daha cok motosiklet uzerinde kalabileyim. benim derdim bu , tabi kader bambaska bi boyut ama
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler ben kask muhabbetini acinca parayla ilgili ekonomik durum ile ilgili umarim bana yazilmamistir bunlar,henuz motorumu almadim,ehliyet paramin tamamini odemedim,universite ogrencisiyim.Cup alcaksindir bisey diyemem ama 125cbr alcak olursun ozaman paramiza gore demek sacma degil mi? gider mondial zone alirim ama kafamdaki oyle olur.Kaski alsigimdan beri belim dogrulmadi onun taksidini oduyorum,motor yok kaskin sampoyonlar ligi diyor gulup geciyorlar bana,umrumda mi degil,ben kendimi aciklayamadim sanirim bende senin gibi ogrenciyim usta,parasal bi durum yok ortada,parasini pesin vermedik ya? 9ay odeyecegim pasa pasa ? yasimiz daha 21 20 (konuyu acan arkadasim icjn soyluyorum) benim 20 degilde 23 yasinda motorum olsun ama daha cok motosiklet uzerinde kalabileyim. benim derdim bu , tabi kader bambaska bi boyut ama
    para olmaması ayrı yavaş yavaş toparlarsın bende bi eldivene gereksiz dedim burda 10 gün sonra baş parmağım kırıldı şuan eldivende takıyorum korkudan bu sıcakta hepsi gerekli yani ufak bir kazada bile darbe yiyorsun hayatına önem veren en kısa sürede bunları almaya çalışır gereksiz fazla diyenlerinde fikirleri değişiyor bu motora fazla diyen adamda bi yaralanmalı kazaya karışırsa fikirleri değişicektir
    Kural [ Z ] bunu beğendi.
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kafaya bu bu beden fazla değil mi diye soraydın.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    çocukken asfaltta maç yapardık her gün. normal mesafede koşma hızında düşünce bile nasıl can yakar. 100km üzerine çıkan aletlerde niye tedbir almayalım ki. ölümsüz müyüz
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    ffffff
    aynı şeyi köye giderken giymiştim mont kask aynısını arkadaşım dedi altı üstü bi köy bide 125 cc lik bi motorun var taş çatlasa yüz yapıyo dedi bende tırın altında alırsan solu o zaman görürsün dedim sende böyle de geç demene bile gerek yok cahille cahil olunmaz boş ver sen giy ekipmanını önlemini al sonuçta senden başka bi tane yedeğin yok yada organlarımızın yok

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.

Bugün 10 gibi sefaköy de eve giderken kaskız bir kurye bana bu motora bu ekipman fazla değil mi? Dedi. (bajaj boxer 150 kullanıyorum)
    Ekipmanım da full (bot hariç)

Hayır anlamadığım iyi bir ekipman takmak için iyi bir motorun mu olması lazım. Benim ekipmanlarım motorundan daha pahalı çünkü benim canım motordan da ekipmandan da daha önemli. Kaç ay harçlıklarımı kısıp çalışıp öğrenciliğim ile ekipmanım dizdim çokta mutluyum çok güvenli hissediyorum ama böyle insanları gördükçe tuhaf geliyor canlarının hiç kıymeti yok.
    Onun ucuz fiyata alabileceği organları vardır belki!
    Bu sebepten çok görmüştür arkadaş.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Allah korusun bir gün pekmezleri aktığında anlarlar önemini.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Ekipmansiz yere yapistim ben. Tamamen sans eseri hicbiseyim yok ama trafikte bile degildim bos alanda sinavda yapacaklarimi calisiyordum. Hizim 20km den fazla degildi.
    Denge zimbirtisinin uzerine ciktim. asla hata yapmadigim o yerde hata yaptim ve yere yapistim. Dedigim gibi hizim 20km den fazla degildi hatta 20km bile olmayabilir :D
    Asiiiirrii canim yandi. Sert vurdugum yanim şişti sertlesti. Kafami sans eseri vurmadim. Kaldirim tasina denk gelmek uzereymis.
    Kafani yarmak icin motosiklette olmana bile gerek yok insanlar ayagi kayip basini vurup ölüyorlar. Saka mi bunlar?
    Motosiketin uzerindeyken 30-40km cok yavasmis ve dussen bisey olmaz gibi geliyor ama bal gibi de olur.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Selam arkadaşlar.

Bugün 10 gibi sefaköy de eve giderken kaskız bir kurye bana bu motora bu ekipman fazla değil mi? Dedi. (bajaj boxer 150 kullanıyorum)

Hayır anlamadığım iyi bir ekipman takmak için iyi bir motorun mu olması lazım. Benim ekipmanlarım motorundan daha pahalı çünkü benim canım motordan da ekipmandan da daha önemli. Kaç ay harçlıklarımı kısıp çalışıp öğrenciliğim ile ekipmanım dizdim çokta mutluyum çok güvenli hissediyorum ama böyle insanları gördükçe tuhaf geliyor canlarının hiç kıymeti yok.
    "Motosiklet kullanmak için zekan az değil mi ?" diye karşı bir soru cümlesi yöneltebilirsin bu durumlarda.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    kuba cg-100
    ekipmanı önemsememezlik yapmayın, şimdi enistem acilde çalıştığı için mesaj attı, küthaya simav doğumlu zafer çelik isimli 85 doğumlu bir genç izmirde yaptığı motosiklet kazası sonucu hayatını kaybetmiş, ekipman yoktu diyor.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    bu ekipman konusu geçince hep dizlik takmıorum o geliyor aklıma :(

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bugün de bi abi bende motorcuyum benim bildiğim motora yazın montla binilmez gibi bişeyler saçmaladı insanlar da değişik bakıyor...

Bilmiyorlar ki kan akacağına ter aksın ben su gibi olmaya razıyım.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Selam arkadaşlar.

Cahillik kardeşim, aydınlat onları

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Bu konuyu şu söz gayet yeterli derecede açıklıyor

''etme sohbet cahil ile küstürürsün alma taharet cam kırığı ile g-tünü kestirirsün''
    mombohunter bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Cehalet kolay başa çıkılacak bir şey değil. Sen her zaman tam ekipmanla kullan. Motosikletinin büyük ya da küçük olması hiç bir şeyi değiştirmez. En iyi ekipmanla en kötü motosiklete binen adama saygı duyarım ben. Akıllı olduğu için. Bahsettiğin tipte insanlara sabahtan akşama kadar anlatsan anlamaz. Sen keyfine bak. Kimseye de kulak asma. Arkadaşlarımın arasında 1200GS ile 100.000 kilometreden fazla tecrübesi olup dizlik dahil tam korumayla dolaşan çok arkadaşım var. Maalesef tedbirli olmayı korkaklıkla eş tutan çok cahil var. Ki bence biraz da korkak olmakta fayda var.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Sen bakma öyle diyenlere sen doğrusunu yapıyosun. Zamanında banada diyorlardı :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)