Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu motora bu ekipman fazla değil mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Selam arkadaşlar.

Bugün 10 gibi sefaköy de eve giderken kaskız bir kurye bana bu motora bu ekipman fazla değil mi? Dedi. (bajaj boxer 150 kullanıyorum)
    Ekipmanım da full (bot hariç)

Hayır anlamadığım iyi bir ekipman takmak için iyi bir motorun mu olması lazım. Benim ekipmanlarım motorundan daha pahalı çünkü benim canım motordan da ekipmandan da daha önemli. Kaç ay harçlıklarımı kısıp çalışıp öğrenciliğim ile ekipmanım dizdim çokta mutluyum çok güvenli hissediyorum ama böyle insanları gördükçe tuhaf geliyor canlarının hiç kıymeti yok.
    Guven, mombohunter, oialdemir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fazla mal göz çıkarmaz , deyip kestirip ataydın.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Ülkemizde cahil kısım çok takilma sen.Bendede full takim var bot olaeak dainese d1 pro begenmistim satici sende ne motor varki dedi seni caprisma aninda altindaki motor degil ustundeki ekipman korur ha cbf le 100 le koymussun ha cb 650 f ile.
    oialdemir ve reberemo bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Cana geliceğine mala gelsin sen canını koruyosun zırh giysek yeridir

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Ustad bende rs200 yada ns150 tarzi bisey almayi dusunuyorum,illa bajaj olacak degil ama 200cc yi gecmeyecek.Gecenlerde gidip Shoei q west aldim , bide revit gtr air aldim.Arkadaslarim bana gulduler.Bi arkadasim da rs200 var,hayabusa alcan heralde diye benimle baya dalga gecti,bugun kaza yapti,Allah kimseye gostermesin o da benim kardesim gibidir onada bir daha gostermesin ama kolunun yarisi yuzuldu, shoei qweste 150bar basinc uyguladiginda esner(kirilmiyor ilk iki basincta) testini izlemistim ondan aldim.Kafandan gecen araba tekerlegi ortalama 200 300 kg basinc uyguluyor 150barda cm2 ye 153kg basinca falan tekabul ediyor.Yani kaska 2milyar verdik ama Allah muhafaza boyle bisey olsa bisikletle giderkende olur hayabusayla giderkende olur.En iyisini yapmissin.Ben yeniyim sende benim gibi yeni misin bilemiyorum ama , ekipman ile motoru kiyaslamak sacma bir durum,ekipman senin ic organlarin kolun kemiklerin omuriligin, beynin, ayak bileğin, motosiklet ise bindiğin ulasim ihtiyacini keyifle giderdiğin ve sen ona o anlami yukledigin icin sana gore degerli ve muhteşem bir şey olan bir metal yığını.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustad bende rs200 yada ns150 tarzi bisey almayi dusunuyorum,illa bajaj olacak degil ama 200cc yi gecmeyecek.Gecenlerde gidip Shoei q west aldim , bide revit gtr air aldim.Arkadaslarim bana gulduler.Bi arkadasim da rs200 var,hayabusa alcan heralde diye benimle baya dalga gecti,bugun kaza yapti,Allah kimseye gostermesin o da benim kardesim gibidir onada bir daha gostermesin ama kolunun yarisi yuzuldu, shoei qweste 150bar basinc uyguladiginda esner(kirilmiyor ilk iki basincta) testini izlemistim ondan aldim.Kafandan gecen araba tekerlegi ortalama 200 300 kg basinc uyguluyor 150barda cm2 ye 153kg basinca falan tekabul ediyor.Yani kaska 2milyar verdik ama Allah muhafaza boyle bisey olsa bisikletle giderkende olur hayabusayla giderkende olur.En iyisini yapmissin.Ben yeniyim sende benim gibi yeni misin bilemiyorum ama , ekipman ile motoru kiyaslamak sacma bir durum,ekipman senin ic organlarin kolun kemiklerin omuriligin, beynin, ayak bileğin, motosiklet ise bindiğin ulasim ihtiyacini keyifle giderdiğin ve sen ona o anlami yukledigin icin sana gore degerli ve muhteşem bir şey olan bir metal yığını.
    ekipman alıpta böyle anlatılması çok itici bence napcan kardes 153 bar ı 150 bar olsa almayacakmıydın yani nedir bu teknık sevdası .. Niye bu kaskı aldıklarında paramız buna yetti demek en durust cevap :D
    something123 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    R25
    Ayni tepkiyi bende yemistim kuzenimden kafana takma dogru olani yap

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    vermek istedigim ornek suydu baskanim yani illa yapacagimiz kazanin siddeti motorun gucuyle dogru orantili olacak diye bir kaide yok demek istedigim,istatistik bunu gostersede motosiklet kazalarinin cogu karsi tarafin hatasidnan kaynaklaniyor sonucta

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kardeşim pilli bisiklete binerken kask mont dizlik sırtlık eldiven giyiyor. Onlada dalga geçen varmış 600lüğe böyle binmiyorum diyen varmış. Cahil çok.
    something123 ve mombohunter bunu beğendiler.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    İnsan canının kıymeti kadar ekipman kullanır ;)
    mombohunter bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    İşte malesef 150 tl lik kask 450 tl 600 tl lik mont 1000 tl olunca , mal parasını hak etmeyince ve dahası hiç kaza yapmamış olmanın verdiği öz güven ile birleşince '' ben rabbimi çok özledim kavuşturun '' beni manasında sözler sarf edilebilir.
    oialdemir bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Maalesef bazı insanlar bir badire yaşamadan olayın ciddiyetini anlamıyor/anlamak istemiyor. Okudukları, öğrendikleri, duydukları davranış algısı oluşturmaya yetmiyor illaki deneyim etmeleri gerekiyor. Başlarına bu tarz bir olay gelincede motosikleti ekipmanla beraber satıp hepten motoru bırakıyorlar. Sonra motor tehlikeli oluyor, evet motor tehlikeli abicim sen binme.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Cevap:

"-Param var alıyorum, Allah sana da nasip etsin" dersin,

"-Amin İnşallah" der geçer.
    mombohunter bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    İnsan 50 km ile kaza yapıp ölebiliyor. Ekipmanın aşırısı yoktur. Normalde insanları küçümsemem ama cehaletin böylesi makbul memlekette. Bir akrabamız var. Normalde full ekipman giyen bir adamdır. 3-4 sene önce bir kaza geçirdi. Çokta uzun yıllardır biniyordu. Biraz alkol aldığı bir akşam fazla özgüven ile arkadaşını evine bırakmak istiyor. Üşendiği için korumalı pantolon giymiyor onun dışında her şey tam. 4 silindir bir SS i vardı. Allahtan dönüş yolunda oluyor kaza. Çünkü götürdüğü çocukta hiç bir şey yokmuş. Bizim ki çakır keyif olmanın etkisi ile virajda kendi kendine düşüyor. Bir bacağında platin var şimdi !!!

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Kesinlikle haklısın. Öğrenci olmasam düzenli bi işim olsa bende 2 bin liraya kadar kask alabilirim ama maalesef şuan alamıyorum ve ona göre sürüyorum.

Kaskım ls2 ff396 ama yaz sonuna değiştirmeyi düşünüyorum daha iyisini alırım inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Geçmiş olsun. Belki 50 60 tl lik dizlik olsa hiç bir şey olmayacaktı o bacağına...

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Sen tam ekipmanla en doğrusunu yapmışsın kardeşim. Benim de altımda NS160 var. Acemiyim. Ama kask, mont, sırt koruma, eldiven, pantolon vs derken verdiğim para 6-7bin TL'yi bulmuş. Kaldı ki motoru almadan aylar önce bunları almaya başladım.(Arabada bile kemeri takmadan vitese atmayan adamım )

Ekipman motor için değil sürücü içindir boş ver sen kış olunca botunu da giy öyle gez
    srknsnyz bunu beğendi.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Motoru değil kafanı vücudunu beynini koruyorsun. Herkes kendine ne kadar değer biçiyorsa o kadarlık giyine bilir.
    srknsnyz bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Kaç paradır ki bi kol ?veya bir ayak bileği hadi o da yoksa bir Gaffa !!??!birbir

Kursta ekipman vermedikleri için düşük hızda sert düşüş yaşayıp az daha kolu dirsekten kıracak hale geldiğimden mütevellit cebimdeki paraya alabileceğim en iyi ekipmanlarımı aldım ve paşalar gibi 150 cc motosikletimle robocop gibi geziyorum ve yollarda adalet dağıtıyorum

Demem o ki n'oldu o eski 600 lükleri sürenlere yaa
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kursta ekipman vermedikleri için
    Hangi kurs sizin ekipmansız motosiklet üzerinde derse katılmanıza izin verdi? Yuh. Motosiklet eğitmenleri böyleyse...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)