Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Pulsar' ın Ağzına yüzüne vurmak // Yersiz cesaret // Yahu sana ne oluyor :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Yok ben anlatamiyorm, etraf bktan gecilmiyoken ne gerek boyle bir kac gordugunuze yardirmaya
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben anlatamiyorm, etraf bktan gecilmiyoken ne gerek boyle bir kac gordugunuze yardirmaya
    Karar verdim başlığı değiştiriyorum. Vuran Vurana olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektronik desteklerin pek bir şey getirdiğini düşünmüyorsun sanırım. Hoşaf yine hoşaf
    Elektronik destek olayından bağımsız olarak konuşuyorum.

Yoksa elektronik destek eskisinde çok eksikti. Değil traction control, vites göstergesi bile yoktu. Yenisinde elektronik destek olmaması düşünülemezdi.

Ancak eskisine elektronik destek ekleseniz de motosiklet çok iyi değildi zaten. Malum nakedların çoğu SS'ten devşirme. Honda iyi iş çıkaramamıştı bu noktada. Tipi falan güzel ama kullanımı olması gerektiği kadar iyi değildi aletin.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektronik destek olayından bağımsız olarak konuşuyorum.

Yoksa elektronik destek eskisinde çok eksikti. Değil traction control, vites göstergesi bile yoktu. Yenisinde elektronik destek olmaması düşünülemezdi.

Ancak eskisine elektronik destek ekleseniz de motosiklet çok iyi değildi zaten. Malum nakedların çoğu SS'ten devşirme. Honda iyi iş çıkaramamıştı bu noktada. Tipi falan güzel ama kullanımı olması gerektiği kadar iyi değildi aletin.
    Evet sadece modern bir görünümü ve biraz kısıtlanmış 1000RR bloğu vardı. Honda sürüş destek sistemlerini motosikletlerine yansıtma işinde geride kaldı. Türkiye' ye gelen büyük makinelerde ABS bile yoktu ( 600rr, 1000rr )

Motosikleti
    R25
    Bütün video efendi efendi gidip konuşuyoruz. Sırf senin motorunu geçtik diye mi bu kindarlık
    Senin EGO’n niye tatmin olmuyor bilader, ben pulsar sahibiyim ve açtığım konularda pulsarı yerin dibine sokmuşumdur. Saçma sapan bir konu açmışsın pulsarı tokatladım diyorsun. Bir senmi akıllısın hangi pulsarı tokatlıyorsun 200 cc iki kişi binmiş bir pulsarı, 250 cc herhaliyle beygir güç vs bir motorla geçiyorsun ve karşındaki pulsarlı sana tepki bile vermezken, sen yok tokatladım geçtim ettim diyorsun. Biz niye göremedik pulsarın tokatlandığını. Arkadaşın biri cuk oturtmuş “pulsarın haberi varmıydı” demiş. Sen kendinimi kandırır durursun ve milleti kendine güldürmekten başka bişey yapmıyorsun. Neyse devam et sen biz eğleniyoruz.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin EGO’n niye tatmin olmuyor bilader, ben pulsar sahibiyim ve açtığım konularda pulsarı yerin dibine sokmuşumdur. Saçma sapan bir konu açmışsın pulsarı tokatladım diyorsun. Bir senmi akıllısın hangi pulsarı tokatlıyorsun 200 cc iki kişi binmiş bir pulsarı, 250 cc herhaliyle beygir güç vs bir motorla geçiyorsun ve karşındaki pulsarlı sana tepki bile vermezken, sen yok tokatladım geçtim ettim diyorsun. Biz niye göremedik pulsarın tokatlandığını. Arkadaşın biri cuk oturtmuş “pulsarın haberi varmıydı” demiş. Sen kendinimi kandırır durursun ve milleti kendine güldürmekten başka bişey yapmıyorsun. Neyse devam et sen biz eğleniyoruz.
    Sen yine eğlen güzel kardeşimde yazdıklarına ben cevap verdim daha önceki mesajlarda. Çok kötü bir motosiklete sahip olduğunu kabul etmediğin için senin haykırışın. Konuyu sürekli hortluyor senin yüzünden belki daha mühim meseleler var burada. Kötü işte motosikletin ne diye yazıp yazıp duruyorsun
    dyavol-77 bunu beğendi.

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Boşuna yoruluyorsunuz arkadaşlar. Herşeyin bilimsel bir açıklaması var:

Ergenlik Döneminde Beynin Yapısal ve Nörokimyasal Değişimi
    Gonca Çelik1, Ayşegül Tahiroğlu2, Ayşe Avcı3, 1Uz.Dr., 2Yrd.Doç.Dr., 3Prof.Dr., Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı, Adana

Gelişimin önemli basamaklarından olan ergenlik pek çok duygusal ve davranışsal güçlük ile ilişkilidir. Ergenlik döneminde beyin gelişiminin ruhsal sorunlar için hem koruyucu hem de risk oluşturucu etkileri vardır. Ergen beyni belirgin bir biçimde yapısal gelişim gösterir ve zedelenmeye yanıt açısından erişkin beynine göre daha duyarlıdır. Ergenlik döneminde, yeni hücre oluþumu, hücre kaybı, yeni yolakların oluşumu, dallanma ve budanmayı içeren pek çok süreç ile beyinde beyaz madde artarken, gri madde azalýr.

Ergenlik dönemi boyunca nöral ağların yeniden yapılandığı, bazı beyin bölgelerinde değişiklikler görüldüğü, genel olarak beyaz madde miktarında
    artma ve gri maddede azalma olduğu bilinmektedir (Benes ve ark. 2003, Blumberg ve ark. 2003).

Ergenlik beyin belirgin gelişime ve değişme gösterir ve zedelenmeye beynine göre daha açıktır (Adriani ve Laviola 2004, Dahl 2004, Olazabal ve ark. 2002).
    Ergenlik dönemine özgü davranışsal ve duygusal değişiklikler gözlenmeye başlandığında frontal lobun yapısal gelişimi henüz tamamlanmamıştır.
    Yapısal değişimin etkileri evrelere göre özetlenecek olursa;

1. Erken ergenlikte heyecan arayışı, emosyonel uyarılmışlık, ödül arayışı;
    2. Orta ergenlikte davranış ve duygulanımın düzenlenmesinde problemler ve risk alma davranışına yatkınlık;
    3. Geç ergenlikte frontal lobun olgunlaşması ile davranış ve duygusal tepkilerin denetiminin kolaylaştırılması olarak sıralanabilir (Paus 2005).

Makalenin tamamını okumak isteyenler için: https://www.journalagent.com/kpd/pdfs/KPD_11_1_42_47.pdf

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı KILINC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna yoruluyorsunuz arkadaşlar. Herşeyin bilimsel bir açıklaması var:

Ergenlik Döneminde Beynin Yapısal ve Nörokimyasal Değişimi
    Gonca Çelik1, Ayşegül Tahiroğlu2, Ayşe Avcı3, 1Uz.Dr., 2Yrd.Doç.Dr., 3Prof.Dr., Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı, Adana

Gelişimin önemli basamaklarından olan ergenlik pek çok duygusal ve davranışsal güçlük ile ilişkilidir. Ergenlik döneminde beyin gelişiminin ruhsal sorunlar için hem koruyucu hem de risk oluşturucu etkileri vardır. Ergen beyni belirgin bir biçimde yapısal gelişim gösterir ve zedelenmeye yanıt açısından erişkin beynine göre daha duyarlıdır. Ergenlik döneminde, yeni hücre oluþumu, hücre kaybı, yeni yolakların oluşumu, dallanma ve budanmayı içeren pek çok süreç ile beyinde beyaz madde artarken, gri madde azalýr.

Ergenlik dönemi boyunca nöral ağların yeniden yapılandığı, bazı beyin bölgelerinde değişiklikler görüldüğü, genel olarak beyaz madde miktarında
    artma ve gri maddede azalma olduğu bilinmektedir (Benes ve ark. 2003, Blumberg ve ark. 2003).

Ergenlik beyin belirgin gelişime ve değişme gösterir ve zedelenmeye beynine göre daha açıktır (Adriani ve Laviola 2004, Dahl 2004, Olazabal ve ark. 2002).
    Ergenlik dönemine özgü davranışsal ve duygusal değişiklikler gözlenmeye başlandığında frontal lobun yapısal gelişimi henüz tamamlanmamıştır.
    Yapısal değişimin etkileri evrelere göre özetlenecek olursa;

1. Erken ergenlikte heyecan arayışı, emosyonel uyarılmışlık, ödül arayışı;
    2. Orta ergenlikte davranış ve duygulanımın düzenlenmesinde problemler ve risk alma davranışına yatkınlık;
    3. Geç ergenlikte frontal lobun olgunlaşması ile davranış ve duygusal tepkilerin denetiminin kolaylaştırılması olarak sıralanabilir (Paus 2005).

Makalenin tamamını okumak isteyenler için: https://www.journalagent.com/kpd/pdfs/KPD_11_1_42_47.pdf

Ergenlik tanısını bir Pedagoglar bir de Pulsar sahipleri koyabiliyor haklısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Merak ettiğim Çocuk Gelişimini Pulsar almadan önce mi yoksa sonra mı bitirdiniz ? Hayır eşim çocuk gelişimi mevzunu da ondan biliyorum

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    İzninizle bir şeyi merak ediyorum. Yaşınız kaç acaba ?

Elin gavuru üşenmez icat yapar. Mühendisleri daha iyiyi, daha hızlıyı, daha ucuzu üretebilmek için günlerce kafa patlatır.Ar-ge çalışmalarına ciddi miktarda para harcar.

Bizim insanımız ise gider gavurun icat ettiği ile başkasına hava atar, aşağılar, kendini göklere çıkarır.

Tek bildiği gaza ve frene basmaktır. Bu aleti üreten adam bile bu konularda konuşmazken bizim tipik türk insanı üreticiden 100 kat daha fazla konuşur.

İtalya'nın malıyla hintli'yi aşağılar. Japonun malı ile çin'i aşağılar. Ama elin çinlisinin yaptığının 100'de 1'ini yapacak ne kapasitesi ne aklı ne de beyni vardır.

Sanırım Aziz Nesin bir konuda haksızdı ; o da oran. Oranı az söylemiş sanki.

Motosikleti
    Hyosung GV650

olay bundan ibaret
    oialdemir bunu beğendi.

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet

Ergenlik tanısını bir Pedagoglar bir de Pulsar sahipleri koyabiliyor haklısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Merak ettiğim Çocuk Gelişimini Pulsar almadan önce mi yoksa sonra mı bitirdiniz ? Hayır eşim çocuk gelişimi mevzunu da ondan biliyorum
    Nörobilim uzmanıyım güzel kardeşim. Merak edersen buyur: www.kilincerdemir.com/hakkimda/
    Pedagoji ile nörobilimi ayırt edemiyorsun ama aslında yeni jenerasyonun tüm özellikleri sende toplanmış. İncelemek için harika bir örneksin.

Ayrıca Pulsar benim başlangıç motorum. Ha sorarsan BMW f800GS alacak param da var ama haddimi biliyorum. Pulsar'ı da senin gibi dengesize yedirmem. İnsanları kullandıkları eşyalar üzerinden aşağılaman ve dalga geçmen senin ne kadar acınası bir halde olduğunu gösteriyor. Bu kafayla çok dayak yersin benden söylemesi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elin gavuru üşenmez icat yapar. Mühendisleri daha iyiyi, daha hızlıyı, daha ucuzu üretebilmek için günlerce kafa patlatır.Ar-ge çalışmalarına ciddi miktarda para harcar.

Bizim insanımız ise gider gavurun icat ettiği ile başkasına hava atar, aşağılar, kendini göklere çıkarır.

Tek bildiği gaza ve frene basmaktır. Bu aleti üreten adam bile bu konularda konuşmazken bizim tipik türk insanı üreticiden 100 kat daha fazla konuşur.

İtalya'nın malıyla hintli'yi aşağılar. Japonun malı ile çin'i aşağılar. Ama elin çinlisinin yaptığının 100'de 1'ini yapacak ne kapasitesi ne aklı ne de beyni vardır.

Önce ki sayfalarda yazdım ama sanırım okunmamış. Bunu videoyu paylaşmamın sebebi bu markanın bu modelini süren tiplerin genelde aynı profilde olması. Yani başta model hakkında kötü bir şey söylemedim. Ve söylemek bir özgürlüktür. Herkes her markanın her modeli hakkında fikir beyan edebilir. Bir kaç mesaj önce de videoyu izledikten sonra kendime kızdığımı bu kadar kolay gereksiz bir hırbonun gazına gelmenin doğru olmadığını kabul ettim. Aslında konunun uzama sebebi. Bu motorun sahiplerinin ❝ Kusura bakmayın ağalar bir yanlış ettik ❞ filan dememi beklemeleri. Ben özür dilesem, ki dilemem. Bu durum Pulsar' ın tırto, teneke, berbat ve kronik sorunlu bir motor olduğunu değiştirmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı KILINC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nörobilim uzmanıyım güzel kardeşim. Merak edersen buyur: www.kilincerdemir.com/hakkimda/
    Pedagoji ile nörobilimi ayırt edemiyorsun ama aslında yeni jenerasyonun tüm özellikleri sende toplanmış. İncelemek için harika bir örneksin.

Ayrıca Pulsar benim başlangıç motorum. Ha sorarsan BMW f800GS alacak param da var ama haddimi biliyorum. Pulsar'ı da senin gibi dengesize yedirmem. İnsanları kullandıkları eşyalar üzerinden aşağılaman ve dalga geçmen senin ne kadar acınası bir halde olduğunu gösteriyor. Bu kafayla çok dayak yersin benden söylemesi.
    Konu bir şeyi ayırt etmek değil. Pedagoglar bir insanın çocukluk ve ergenlik dönemini ile ilgilenir. Nörobilim uzmanısın ve Pulsar' ın ülke ekonomisine tutunmasını mı sağlıyorsun. Komik . Pulsar ın jant kırmasını, yazılım sorunlarını stop etmesini Nörobilim nasıl açıklıyor Sen bir konuyu değil bir ürünü savunuyorsun. Çünkü benimsemişsin bütün motosiklet sahipleri gibi. Bunda bir problem yok. Hepimiz makinelerimizle duygusal bağ kuruyoruz. Yalnız daha ileri gidersen Nörolojik Sorunların olabilir. Takılma bu kadar makine alt tarafı dünya da sevecek daha güzel şeyler var

Birine sen çok dayak yersin demek. Kibarca karşımda olsan ağzını yüzünü kırarım demektir aslında. Doğruyu her yerde söylemek gibi bir huyum var işte ne yaparsın. Gerekirse dayağı da yerim bir araba adamdan Hem sen Nörobilimcisin nereye vuracağını bilirsin
    MFTaşkıran ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Konudan bağımsız olacak ancak söylediğiniz şeye bir ek yapmak istiyorum;

Bugün yurtdışında cs oynayan adamlara bakıyorum, çoğu işsiz güçsüz aylak aylak dolaşan tipler. Ancak oyun bile oynasalar hakikaten uğraşıp oyundaki bıçakları vs. geçip tornanın başına birebir aynısını yapıyorlar. Yani en boş olanlarının dahi bir yetenekleri var ve bunu bir hobi haline getirmişler. Bizimkiler de miskinliklerini yarıştırıyolar. Tabiki burda olduğu gibi, borçla harçla aldıkları makinalarla birbirine hava atıyolar, taktıkları egzozlarla kafa şişiriyolar vs. vs.
    oialdemir ve zapalka bunu beğendiler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı ashes35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzninizle bir şeyi merak ediyorum. Yaşınız kaç acaba ?
    Sizin yaşınız kaç ? Nerede oturuyorsunuz ? Motoru nereye bağlıyorsunuz mesela ? Açık adreste iyi olabilir. Bakın hocam insanların yaşları, eğitim kariyerleri onları kim olduğunu gösteremez. Onları tanımak söylediklerine kulak vermek gerekir. Bakın ben mesela şöyle sürerim böyle sürerim diyorum arkadaşlarıma ama arada apaçilik yapıyorum. Video gösteriyor Ya da KILINC arkadaşımıza bakın. Nörobilim o kadar Üniversite filan. Adam Bajaj' ın Türkiye Reklam ve Halkla ilişkiler sorumlusu gibi Hemde bedava yapıyor. Hizmetin böylesi.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Yahu yeter be :D Adam trafiğe açık alanda ayaklarıyla motor sürdü bu kadar tepki göstermediniz :D Bu kadar laf söylemeye ne gerek var. Tamam vuran vurdu hatta ben de söyledim bir şeyler ama yeter yani :d
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı MFTaşkıran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu yeter be :D Adam trafiğe açık alanda ayaklarıyla motor sürdü bu kadar tepki göstermediniz :D Bu kadar laf söylemeye ne gerek var. Tamam vuran vurdu hatta ben de söyledim bir şeyler ama yeter yani :d
    Konu nörobilim e geldi şaka değil
    MFTaşkıran bunu beğendi.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Hepinize sesleniyorum Abiileer kardeşler bu kadar abartılacak bir şey yok valla yok mevzu nerelere geldi ya

[QUOTE=oialdemir;4354376]Önce ki sayfalarda yazdım ama sanırım okunmamış. Bunu videoyu paylaşmamın sebebi bu markanın bu modelini süren tiplerin genelde aynı profilde olması. Yani başta model hakkında kötü bir şey söylemedim. Ve söylemek bir özgürlüktür. Herkes her markanın her modeli hakkında fikir beyan edebilir. Bir kaç mesaj önce de videoyu izledikten sonra kendime kızdığımı bu kadar kolay gereksiz bir hırbonun gazına gelmenin doğru olmadığını kabul ettim. Aslında konunun uzama sebebi. Bu motorun sahiplerinin ❝ Kusura bakmayın ağalar bir yanlış ettik ❞ filan dememi beklemeleri. Ben özür dilesem, ki dilemem. Bu durum Pulsar' ın tırto, teneke, berbat ve kronik sorunlu bir motor olduğunu değiştirmez.[COLOR="Silver"]

aslında tam olarak size değil genele yazmıştım ama ufaktan size de bir mesaj vermek istedim.

hatta shine34 nickli arkadaşımız da ekleme yapmış.

tipik türk insanının tarifini yapmak istedim.

Nolur artık kendi icatlarımız, kendi yaptıklarımız ile övünelim; birşeyler yapalım.

şu ortadoğu çöplüğünde helak olacağız yoksa.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar hakikaten de konu güzel uzamış, kimse para vererek aldığı ve de duygusal bağ kurduğu bir ürüne dandik olduğunun söylenmesini istemez. Misal bugün konuyu açan arkadaş Pulsar'a "tırto" derken yarın öbür gün 600'lük ya da üstü bir Japon, Alman v.s motoru kullanan da trafikte gördüğü Leoncino'ya "sikko" ya da "İtalyan görünümlü Çinli" diyebilir. Bu işler böyledir. Kimse birbirine kırılmasın, kızmasın. Son olarak video ismini yanlış hatırlayabilirim ama AEA'nın "Taşan R1" isimli bir videosu vardı, izlemenizi tavsiye ederim. Bugün düzlükte Leoncino Pulsar'ı yer, yarın öbür gün öyle bir viraja ve sürücüye denk gelirsiniz ki Pulsar da Leoncino'yu tokatlar.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)