Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Tek başına uzun yol yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha nmax 155
    Selam arkadaşlar. Ben 10 aylık motosiklet kullanıcısıyım. Nmax 155 kullanıyorum ve yaklaşık 1000 km lik bir yolculuğa çıkmayı planlıyorum. Tekirdağ Çorum arası bir yolu gelmişliğim var 700 km kadar. Bodozlama çıktığım bir yolculuktu. 11 saat sürdü aşırı trafikten. Trafik yoğunlaşacak korkusundan fazla mola da veremedim.Daha rahat bir yolculuk yapmak istiyorum. Tek başına yolculuk yaparken nelere dikkat etmem lazım? Önerileriniz var mı? Sözkonusu Türkiye olunca kadın sürücü olarak iki kez düşünüyorum tabii.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    As uzun yolda yanınıza ufak tefek alet edevat alın konaklayacak yerleri önceden seçin
    mavisekiz bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    en güzel tavsiye, tek başınıza çıkmayın olabilir.
    kadın, erkek fark etmez, yolda yanınızda birinin olması her zaman avantajdır.
    mavisekiz bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax250
    cesaret dısında birseye ihtiyacınız yok..

tek basıma 6500 km lik tur gerceklestirdim basıma da birsey gelmedi.. kadın erkek kaskı taktıgında cok fark etmiyor.. onun dısında maalesef ulkemizde basınıza gelecek seyler araba kullanırken de yururken de basınıza gelebilir...

bol bol mola vererek ve gideceginiz varış noktalarına gunduz varmak dısında verebilecegim pek tavsiye yok...
    mavisekiz bunu beğendi.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Ben yılda 1-2 kez Tekirdağ - Kapaklı dan Muğla- Milas a yolculuk yapıyorum tek başıma 800 km falan. Yolda canınızın sıkılmaması için intercom tavsiye ederim. Sabah erken saatte çıkıyorum 7 gibi 1 saat sonra Tekirdağ dan çıkmış Çanakkale'ye doğru gidiyor oluyorum. Tek başınıza olduğunuz için mola vermek istediğiniz yeri ve zamanı kafanıza göre belirliyorsunuz bence bu bir avantaj. 100-150 km de bir mola verdiğim de oluyor daha kısa da oluyor bazen su içmek için bazen de kahve içmek için duruyorum kahve içeceğim zaman üstümde ağırlık yapan bütün ekipmanları çıkarıyorum o çok iyi geliyor dinlenmek açısından. Ben uzun yolu tek başımayken daha çok seviyorum. Benim için çok eğlenceli oluyor :D
    mavisekiz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha nmax 155
    nvrmnd bunu beğendi.

Evvelden uzun yol yapmışsınız , buna rağmen forumda arama yapıp benzer konuları okuyun , tavsiyem besin ve elektrolit/sıvı alımına azami özen gösterin , gündüz seyahat edin.
    mavisekiz bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    700 km yolculuğu bodozlama yapabilen biri 300 km daha fazlasını da aynı şekilde yapabilir sanırım.
    MFTaşkıran, mavisekiz ve computeus bunu beğendiler.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    sık mola, müzik, su, vee biyere yetişeyim acelesi olmadan sürmek...
    mavisekiz bunu beğendi.

ahmetunuver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135
    Tekirdağ!da tek başına uzun yol yapanları görünce sevindim. Ben de genellikle tek geziyorum, zaten motorum da çok küçük olduğu için grup sürüşüne pek uygun değil. Tek olarak en uzun Eskişehir'den Tekirdağ 550 km kadar yaptım. Bursa Keles-Tekirdağ ve Manisa-Tekirdağ tek uzun yollarım var..Tek çıkmak her zaman daha rahat ve özgür oluyor..
    mavisekiz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ne kadar sık mola o kadar rahat yolculuk. Şu saatte şurada olmalıyım gibi stres yaratmayın kendinize. Belde, totoda hafif ağrı başladıysa hemen mola verin. nmax de selesi rahatsız ve serttir uzun yolda sizi yorabilir. Tabi yolculuğun nereye olduğu da önemli keyif almanız için.
    mavisekiz bunu beğendi.

Bence en önemlisi bu. 3 hafta önce bursa didim yaptım. Sıcaktı da. Çok dikkat etmedim su olayına. Manisa izmir arası sabuncu belini bilen bilir. Zor yerdir. Uyumak sızmak yorgunluktan bitap düşmek arası bir durumda yakaladım kendimi. Farketmesem devrilir giderdim muhtemelen. Durdum su içtim kahve içtim ve farkettim ki uyku yorgunluk değil susuz kalmışım. Zalım ışıkti da yakmıyor sinyal vermeyebiliyor. Dikkat.
    mavisekiz bunu beğendi.

Motosikleti
    regal raptor dd 150 e2
    iyi yolculuklar şimdiden. ben bayramda regal raptor 150 ile adana-antalya arası gittim geldim. vaktim olduğundan geze geze kamp ata ata gittim 6 gün sürdü. tavsiyem sabah erken bi saatte (5-6) yola çıkman olur. güneş tepeye çıkana kadar güzel bir sürüş oluyor. ortalama 80-100 km de bir mola veriyorsun istemesen bile wc,sigara, birşeyler yeme içme vs. o sırada motosiklet dinlenmiş oluyor zaten. eğer yükleyeceksen motoru dengesine çok dikkat et ve yorulursan da zorlama. çantanda lastik tamir kiti olsun. tekerin düz bassın
    mavisekiz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Merhaba, ben de yeni başladim ve yaklasik 800km lik bir tecrubem var. Istanbuldan çeşmeye sürmeyi planliyorum. Gündüz ve bol molali, yetişme endişesinden uzak bir yolculuk düşünüyorum. Lastik problemlerine karsilik bir tamir kiti bulundurmak faydali olacaktir.
    Iyi yolculuklar

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    mola vermekten çekinmeyin, kulak tıkacı alın.
    mavisekiz bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Yardımcı alet edevat, buji, far ve stop ampulü..
    Uyku tulumu, batticon, sargı bezi, yara bandı
    Elektroliz dengeliyecek yitecek, içecek
    Kesici-delici pratik bir şey
    Biber gazı
    Harita, yedek şarj aleti
    Minik bir anımsatıcı defter
    Acil telefon ve gerekli yerlerin telefon ve adresi
    Yedek anahtar ( boynunuza asın )
    Bir tek güzergah hakkında internetten araştırma yapıo o deftere not edin
    Not: 2,5 lt lik koka şilesine benzin alıp yedekte bekletin. Ben 2 defa bunun avantajını gördüm.
    Bol şans..
    mLh ve mavisekiz bunu beğendiler.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erken yola çıkıp erken varmak önemli.
    mavisekiz bunu beğendi.

Ne güzel bir soru. İçten sorulmuş..dikkat toplama ve olasılıkları gözden geçirin sürekli. Sıvı alın bol bol, 100km civarı mola yapın, yakıt durumu ve sürekli dolu depo yapmaya çalışın.
    mavisekiz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha nmax 155
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700 km yolculuğu bodozlama yapabilen biri 300 km daha fazlasını da aynı şekilde yapabilir sanırım.
    Ya işte bodozlama yaptım ve çok da rahat olmadı. O yüzden bi sorayim dedim. �� Çok güzel tavsiyeler de geldi ve gerçekten cesaret buldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya işte bodozlama yaptım ve çok da rahat olmadı. O yüzden bi sorayim dedim. 😅 Çok güzel tavsiyeler de geldi ve gerçekten cesaret buldum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kız başına uzun yol yapacaksan "https://www.kizbasinayollarda.com/" yazarının yazılarını okumanı öneririm. Bu konuda tavsiyelerini yazdığı yazısı da var. Yaptığı geziler, anlatımları örnek alınacak cinsten.
    mavisekiz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)