Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Tek başına uzun yol yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AslıBellek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Umarım güzel keşiflerle dolu bir yolculuk yaparsınız siz de. Ben Ankara ve Pamukkale olmak uzere iki kez konakladım. Daha çok gezmek de güzel olurdu aslında. Umarım hedef koymaksızın çıkarım bir gün yola.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Tamir kitim hala yok. Dediğim gibi nasıl tamirat yapacağimı bilmiyorum. En azından bir tekeri tamir edebilmeyi ögrenmem lazım.
    Sunu izleyip ogrenebilirsiniz. Henuz ihtiyacim olmadi ama topcase icine attim bir sprey.
    https://www.youtube.com/watch?v=V-vpvjOHzkQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Evet başardım. Yalnız İskilip-Ankara arası yolda sanırım 15 km lik yıllardır yapılmayan kazılıp bırakilmış bir yol var. Orada motoru devirdim. Neyse ki 20 km falandı hızım. Çok sinirlendim yıllardır yapılmıyor olmasına. Efendim neymiş 'yolun altı bataklıkmış da yolun oturması bekleniyormuş'. Milletin canına malına kastedilerek yapılan işler beni benden alıyor. Bende herhangi bir zarar yok ama motorcuğum çizildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Benim motor 34 plaka.
    Motosiklet çizilmiş sana bişi olmamış can sıkmaya gerek yok. Az önce bir haber okudum uzun yolda motosiklet kullanmak yerine araba fikri daha da ağır basmaya başladı. O yüzden üzülme motora. Satar başka alırsın ya can?

28 plaka başkası o zaman.

Az daha konuşacaktım iyiki konuşmamışım.

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Evet katılıyorum kardeşim ve an itibari ile Ukrayna dayım takılıyorum tek tabanca.tek piston.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Ablamız Tekirdağ, Saray'da yaşıyor sanırım. Geçtiğimiz mayıs ayında Kıyıköy'e giderken Saray yakınların da(Erkek olduğunu sandığım)Nmax 155 kullanıcısına yolda selam vermiştim (Genelde gördüğüm tüm motorculara selam veririm) bana orta parmak yapmıştı sonradan fark ettim ki hanımmış o gün içerisinde iki defa karşılaşmıştık. Konuyu açan abla eğer o kişi sen isen çok ayıp ettin.
    Weak are prey

Motosikleti
    Yamaha nmax 155
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ablamız Tekirdağ, Saray'da yaşıyor sanırım. Geçtiğimiz mayıs ayında Kıyıköy'e giderken Saray yakınların da(Erkek olduğunu sandığım)Nmax 155 kullanıcısına yolda selam vermiştim (Genelde gördüğüm tüm motorculara selam veririm) bana orta parmak yapmıştı sonradan fark ettim ki hanımmış o gün içerisinde iki defa karşılaşmıştık. Konuyu açan abla eğer o kişi sen isen çok ayıp ettin.
    Hayatımda kimseye öyle bir hareket yapmadım. Bana selam veren bir motorcuya hiç yapmam zaten. Kim yaptıysa kötü bir deneyimi olmuş demek, acısını senden çıkarmış. Gerçekten ayıp etmiş.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Hayatımda kimseye öyle bir hareket yapmadım. Bana selam veren bir motorcuya hiç yapmam zaten. Kim yaptıysa kötü bir deneyimi olmuş demek, acısını senden çıkarmış. Gerçekten ayıp etmiş.
    Gerçekten çok ayıp. İnsani değerleri kaybetmeye yüz tutmuş bir toplum olduk.
    Sabırsız sinirli bir toplum olduk. Neyse gözlerimden uyku akmaya başladı. Sabah inşallah güzel bir haberle uyanırım. Dört gözle sabah olmasını bekliyorum.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastik tamir kitiniz oldugu surece dert edeceginiz cok bir sey yok ne kadar uzun yol yapiyor olursaniz olun.

diger tum oneriler lukstur. ben 120 bin liralik motor kullaniyorum. bundan evvel de 60 bin liralik motor kullaniyordum. kilometrenin cogunlugunu da uzun yolda yaptim. cektigim cilelerin tamamini lastikten cektim. radyatorden cekip yolda kalmis arkadaslarim da var ama benim basima gelmedi. zaten uzun yolda basiniza gelebilecekler cok kisitlidir:

- lastik patlamasi
    - radyatordeki delik
    - yoldaki yag deformasyon vs ivir zivir kaza yapmaniz.

bunun disindaki nedenlerden basiniza bir sey geliyorsa hem surusunuzu hem egitiminizi sorgulamaniz gerekir zaten. yoksa yukaridakilere onlem yeterlidir uzun yolda, fazlasi sadece showdur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hiç korkma yanında japon harikası yamaha var
    hiç yolda kalan yamaha duymadım görmedim
    kendim de yamaha kullanıyorum buji ampül vs taşımaya uğraşma çevir marşı bas git.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç korkma yanında japon harikası yamaha var
    hiç yolda kalan yamaha duymadım görmedim
    kendim de yamaha kullanıyorum buji ampül vs taşımaya uğraşma çevir marşı bas git.
    şaka mı mekanik alet bunlar
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka mı mekanik alet bunlar
    Hiç korkma bozulsa benim kuba cg 150 sport bozulurdu 600 km Altınyayla-Burdur-Afyon turu,560 Km Antalya-Kaş-Fethiye turu,160 km Altınyayla-Fethiye koyları turu,Günü birlik 360 km Antalya turu vs. takır takır kullanıyorum ve hepsinide tek başıma yaptım

Bazıları diyordu yok o motor bozulur şişer falan hiç bir şeyi takma önlemini al motorun bakımlarını yaptır Allah'a dua et ve yolun keyfini çıkar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Benim motor haziran başında 8160 km'deydi bugün 11428 km olmuş yani 55 günde 3268 km yapmışız

Motosikleti
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç korkma bozulsa benim kuba cg 150 sport bozulurdu 600 km Altınyayla-Burdur-Afyon turu,560 Km Antalya-Kaş-Fethiye turu,160 km Altınyayla-Fethiye koyları turu,Günü birlik 360 km Antalya turu vs. takır takır kullanıyorum ve hepsinide tek başıma yaptım

Bazıları diyordu yok o motor bozulur şişer falan hiç bir şeyi takma önlemini al motorun bakımlarını yaptır Allah'a dua et ve yolun keyfini çıkar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Benim motor haziran başında 8160 km'deydi bugün 11428 km olmuş yani 55 günde 3268 km yapmışız
    benim drift 85 binde
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    benim drift 85 binde
    Bakarsan bağ olur misali iyi bakmışsın, yolda kaldın mı bilmiyorum ama tekte olsan kalabalıkta olsan yolda kalmak konusunda bakmazsan oluyor.
    3 - 4 senedir japon motosiklet kullanıyorum, motosikletimde kullanabileceğim bütün anahtarlar var ama hiç gerek kalmadı, arkadaşın dediği gibi basacaksın marşa yol senin, tabi lastik olayı farklı mutlak lazım ya köpük yada tamir kiti.

Keyifli akşamlar.

Motosikleti
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakarsan bağ olur misali iyi bakmışsın, yolda kaldın mı bilmiyorum ama tekte olsan kalabalıkta olsan yolda kalmak konusunda bakmazsan oluyor.
    3 - 4 senedir japon motosiklet kullanıyorum, motosikletimde kullanabileceğim bütün anahtarlar var ama hiç gerek kalmadı, arkadaşın dediği gibi basacaksın marşa yol senin, tabi lastik olayı farklı mutlak lazım ya köpük yada tamir kiti.

Keyifli akşamlar.
    1 kere kaldım oda cdi ünitesi değişmişti servisten çıktım 200 mt gittim stop etti çalışmadı ��

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    1 kere kaldım oda cdi ünitesi değişmişti servisten çıktım 200 mt gittim stop etti çalışmadı ��
    Mondial servisi iyi değil diyorlar, belki ondandır Mert.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Beyin niye değişti serviste? Demek ki o da bozulmuş....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial servisi iyi değil diyorlar, belki ondandır Mert.
    evet ondan

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:20 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyin niye değişti serviste? Demek ki o da bozulmuş....
    benim motoru aldığımda gösterge sorunum vardı gösterge 70 i geçmiyordu garantiden gösterge geldi fakat onunda rpm çalışmıyor bir beyin taktık gösterge çalıştı sorun yok bi dene bakalım aksırma öksürme vs var mı bakalım 200 mt gittip stop etti çalışmadı eskiyi taktık yeni gösterge istedik

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)