Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tek başına uzun yol yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha nmax 155
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müzik dinlememe konusundaki karar doğru. Bazen bi anlık gürültü yada ses hayatını kurtarabilir. Arkan da hızla gelen arabanın lastiği patlarsa duymazsan yalpalayıp sana çarpar vs.

Şarkı söyleme olayına gelince o mükemmel olur hele birde ses güzelse. Benim sesim berbat olduğu halde arada mırıldanırım. Tam rotayı çizdin mi? Denizli üzerinden mi gideceksin yoksa yolu uzatıp İzmir üzerinden mi?
    Denizli daha makul görünüyor. Zaten İstanbul a donerken İzmir tarafindan gideceğim. Biraz mağara falan görürüm kaplıcalara uğrarım 'belllki'.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende yarın istanbuldan tekirdağ gidicem tek başıma oradada dolanmak belki farklı illere daha geçebilirim, ama benim için en önemli şeylerden biri intercom gerçekten müzik dinleyerek gitmek çok keyifli oluyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yarın istanbuldan tekirdağ gidicem tek başıma oradada dolanmak belki farklı illere daha geçebilirim, ama benim için en önemli şeylerden biri intercom gerçekten müzik dinleyerek gitmek çok keyifli oluyor
    Sürekli müzik dinlemeyin dikkatinizi dağıtır. Yola konsantre olsanız da aynaya bakma sıklığınızı azaltıyor.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı AslıBellek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denizli daha makul görünüyor. Zaten İstanbul a donerken İzmir tarafindan gideceğim. Biraz mağara falan görürüm kaplıcalara uğrarım 'belllki'.
    Denizli o yönden güzel ama yol durumu nedir çok bilmiyorum. İzmir İstanbul arası her yol güzel. Bulunduğum ilçe 90 km İzmir e. Vaktin olursa çalıştığım shellde çay ısmarlarım. Bu taraftan geçerseniz.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Balıkesir Merkezden geçecek olursanız, açsanız yemek, toksanız çay kahve ısmarlarım

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Planlı ve kontrollü gittikten sonra çok sorun olacağını sanmıyorum. Birde kamp fln yacapaksanız mümkünse öyle yerlere gündüz gitmeyi ve seçici olmayı ihmal etmeyin.
    Olumsuz şeyleri düşünerek cesaretinizi kırmayın bence.

Motosikleti
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Planlı ve kontrollü gittikten sonra çok sorun olacağını sanmıyorum. Birde kamp fln yacapaksanız mümkünse öyle yerlere gündüz gitmeyi ve seçici olmayı ihmal etmeyin.
    Olumsuz şeyleri düşünerek cesaretinizi kırmayın bence.
    Tek başına bir kızın bu ülkede kamp yapması ne kadar riskli? Farkındamısın.
    Aslında böyle olmamasını isterdim ama dünyanın çivisi çıkmış.
    Otel yada pansiyon tarzı temiz güvenilir bir yer kamptan 1000 kat güvenlidir.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Ben her gün işe giderken 55 git 55 gel nmax 155 gider mi diye düşünüyorum sen 1.000 km yol yapacam diyorsun. Çorum tekirdağ arası git gel yaptığında bel ağrısı veya bir rahatsızlık yaşadın mı? Kolay olmadı demişsin zorlayan faktörler neydi?

Motosikleti
    Yamaha nmax 155
    Denizli o yönden güzel ama yol durumu nedir çok bilmiyorum. İzmir İstanbul arası her yol güzel. Bulunduğum ilçe 90 km İzmir e. Vaktin olursa çalıştığım shellde çay ısmarlarım. Bu taraftan geçerseniz.
    Teşekkürler... Yolu uzatabilecek hem cesaret hem de vakit bulamam herhalde. Başka bir zaman belki imkan bulursam değerlendiririm teklifinizi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıkesir Merkezden geçecek olursanız, açsanız yemek, toksanız çay kahve ısmarlarım
    Teşekkür ederim. Yolda aç susuz kalmayacağım galiba bu gidişle. Güzergah nasıl olacak dönüşte pek bakmadım açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben her gün işe giderken 55 git 55 gel nmax 155 gider mi diye düşünüyorum sen 1.000 km yol yapacam diyorsun. Çorum tekirdağ arası git gel yaptığında bel ağrısı veya bir rahatsızlık yaşadın mı? Kolay olmadı demişsin zorlayan faktörler neydi?
    Evet bel ağrısı ve omuz ağrısı ve hatta popo uyuşması yaşadım bol miktarda. Ben biraz ayarsız yol aldım ama o yüzden oldu. Benzin almak dışında mola vermedim. Bayram trafiği vardı sabah 5 te yola çıkmama rağmen sakarya sonrası yollar tıklım tıklimdı. Daha fena olursa korkusundan bastım geldim. Mola verdiğimde bu kadar olmaz. İstanbul'a 130 km molasız gidiyordum sıkıntı olmuyordu. Bu hafta Samsun'a gittim ve dönüşte geceye kalmamak için yine molasız geldim. Kulaklarım hala çınlıyor. Biraz ayarlı olmak lazım orası kesin olarak anlaşıldı bu son tecrübeyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Tek başına bir kızın bu ülkede kamp yapması ne kadar riskli? Farkındamısın.
    Aslında böyle olmamasını isterdim ama dünyanın çivisi çıkmış.
    Otel yada pansiyon tarzı temiz güvenilir bir yer kamptan 1000 kat güvenlidir.
    Kamp yapmayı düşünmüyorum zaten ekipmanım falan da yok. Konaklamalar Ankara da arkadaş ziyareti ve Afyon da öğretmenevi şeklinde olacak planıma göre.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    başardın mı

Motosikleti
    28 plakalı nmax 155 cc li bi bayan geçti o sizmiydiniz..

Motosikleti
    Yamaha nmax 155
    Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başardın mı
    Evet başardım. Yalnız İskilip-Ankara arası yolda sanırım 15 km lik yıllardır yapılmayan kazılıp bırakilmış bir yol var. Orada motoru devirdim. Neyse ki 20 km falandı hızım. Çok sinirlendim yıllardır yapılmıyor olmasına. Efendim neymiş 'yolun altı bataklıkmış da yolun oturması bekleniyormuş'. Milletin canına malına kastedilerek yapılan işler beni benden alıyor. Bende herhangi bir zarar yok ama motorcuğum çizildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

28 plakalı nmax 155 cc li bi bayan geçti o sizmiydiniz..
    Benim motor 34 plaka.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende en çok tek başıma gezmeyi seviyorum. Bayram tatiline yıllık iznime 3-5 gün takviye yaparak 2 hafta boşluk yaratacığım ve yol nereye giderse oraya gideceğim. Tek sıkıntı kız arkadaşımın izin alabilme potansiyeli, izin alırsa sıkılacağımı düşünüyorum.

Tebrik ederim, ufak kazanız harici can sıkıcı bi durum yaşamamışsınızdır umarım. Nice yollara.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Her daim gün ışığı altında sürün.

Su içmek için, susamayı beklemeyin. Gerekirse sıkça mola verin, muhakkak bolca su tüketin.

Karnınızın acıkmasını beklemeyin, hacim olarak küçük ancak besleyici gıda içeriği olan yemekler tercih edin.

Havalar sıcak, molalar arası sürüş uzun olmasın. Farkında olmadan dikkat dağılıyor malum.

Lastiğin patlaması ihtimaline karşın yanınızda muhakkak tamir kiti bulundurun.

Telefonunuzun şarjı için muhakkak yedek güç barındıran bir aygıt temin edin.

Yağmur ihtimaline karşılık yanınızda muhakkak bir yağmurluk alın.

Motosikleti
    Yamaha nmax 155
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende en çok tek başıma gezmeyi seviyorum. Bayram tatiline yıllık iznime 3-5 gün takviye yaparak 2 hafta boşluk yaratacığım ve yol nereye giderse oraya gideceğim. Tek sıkıntı kız arkadaşımın izin alabilme potansiyeli, izin alırsa sıkılacağımı düşünüyorum.

Tebrik ederim, ufak kazanız harici can sıkıcı bi durum yaşamamışsınızdır umarım. Nice yollara.
    Teşekkür ederim. Umarım güzel keşiflerle dolu bir yolculuk yaparsınız siz de. Ben Ankara ve Pamukkale olmak uzere iki kez konakladım. Daha çok gezmek de güzel olurdu aslında. Umarım hedef koymaksızın çıkarım bir gün yola.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her daim gün ışığı altında sürün.

Su içmek için, susamayı beklemeyin. Gerekirse sıkça mola verin, muhakkak bolca su tüketin.

Karnınızın acıkmasını beklemeyin, hacim olarak küçük ancak besleyici gıda içeriği olan yemekler tercih edin.

Havalar sıcak, molalar arası sürüş uzun olmasın. Farkında olmadan dikkat dağılıyor malum.

Lastiğin patlaması ihtimaline karşın yanınızda muhakkak tamir kiti bulundurun.

Telefonunuzun şarjı için muhakkak yedek güç barındıran bir aygıt temin edin.

Yağmur ihtimaline karşılık yanınızda muhakkak bir yağmurluk alın.
    Tamir kitim hala yok. Dediğim gibi nasıl tamirat yapacağimı bilmiyorum. En azından bir tekeri tamir edebilmeyi ögrenmem lazım.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Teşekkür ederim. Umarım güzel keşiflerle dolu bir yolculuk yaparsınız siz de. Ben Ankara ve Pamukkale olmak uzere iki kez konakladım. Daha çok gezmek de güzel olurdu aslında. Umarım hedef koymaksızın çıkarım bir gün yola.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Tamir kitim hala yok. Dediğim gibi nasıl tamirat yapacağimı bilmiyorum. En azından bir tekeri tamir edebilmeyi ögrenmem lazım.

Çıkacağım 4000 km'lik seyahat öncesi, Youtube'un sponsorluğunda konuyla alakalı hatim indirmiştim. Öneriyorum.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende Ankara'dan muhakkak geçicem. Hem beypazar'ında fatma teyzenin gözlemesi için hemde kızılayda bi dondurmacı var; dondurması değil de külahları çok güzel onu yemek için Şaka tabi ki ATAmızı ziyaret yılda en az 2 kere şart.

Umarım sizde vakit bulup çıkabilirsiniz.

Motosikleti
    Sym Joymax 250İ
    Geçen sene ege akdeniz turu, konya ve adanadan sonra tek günde adana - istanbul arası 3536 km yol yaptım tek sıkılmadım herkes sıkılırsın diyorlarda motorun kendisini sürmek zevkli olduğu için çok keyif aldım. Bu sene de yıllık izini bayramla birleştirdim. 23 günlük sürem var bu sene de karadeniz turu yapmayı planlıyorum. Artvin'e gidipte Gürcistana gitmemek olmaz.

Demem o ki; Tek başına motorun bakımları yapıldıktan sonra her türlü gider aslı. )

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şu tarz lastik tamir spreyleri var.Ben yanımda sürekli taşıyorum.Şimdiye kadar şansım yaver gitti hiç kullanmam gerekmedi.Kullananların söylediğine göre lastikte abartı derecede yarılma veya delik olmadığı sürece lastiği tamir edebiliyormuş.Sanırım lastikçiye kadar idare eder.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu tarz lastik tamir spreyleri var.Ben yanımda sürekli taşıyorum.Şimdiye kadar şansım yaver gitti hiç kullanmam gerekmedi.Kullananların söylediğine göre lastikte abartı derecede yarılma veya delik olmadığı sürece lastiği tamir edebiliyormuş.Sanırım lastikçiye kadar idare eder.
    https://n11scdn.akamaized.net/a1/450...5456911059.jpg
    Sprey kullandığınızda delik büyük bile olsa uygun bir sac civatası ile kapatarak rahatlıkla lastikçiye kadar gidebilirsiniz.
    Ben iki civata yanyana sallayıp lastiği şişirmiştim.
    Önemli olan spreyi bastıktan sonra patlak kısmı alta getirmek.
    harley is making love with davidson

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)