Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

aşağı yukarı quick shifter

Motovento
    REKLAM ALANI

güncel aşşağıya çalışan aranıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

şuan motorumda dynojet var ama aşağı atmaya korkuyorum, çalışıyor mu çalışmıyor mu bilmiyorum aşşağı

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan motorumda dynojet var ama aşağı atmaya korkuyorum, çalışıyor mu çalışmıyor mu bilmiyorum aşşağı
    Sevgili kardeşim, yılmadan bunu aramışsın uğraşmışsın bir senedir ama anlayamadım sol elin mi yok? Bu kadar buna kafayı takacağına standart olan bir motosiklet alsana? Şanzımanı bozmaktan deneme yanılma yapmaktan daha iyidir diye düşünüyorum.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim, yılmadan bunu aramışsın uğraşmışsın bir senedir ama anlayamadım sol elin mi yok? Bu kadar buna kafayı takacağına standart olan bir motosiklet alsana? Şanzımanı bozmaktan deneme yanılma yapmaktan daha iyidir diye düşünüyorum.
    motor fiyatlarından haberiniz yok
    insta: veli_montana_

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi yukarı çalışıyor ama aşağı geldimi iş orj kadar değil çünkü aragaz vermiyor o yüzden gaz açık olması gerekiyormuş, ben alıp takmadım henüz ama o kadar elektronik bağlıyoruz zaten neden aragaz veremiyorki
    Aragaz verenleri var(Translogic, HMQuickshifter vb.) fakat sadece belli başlı modeller için; R1,R6,MT10,MT09,GSXR1000,CBR1000RR,ZX10R gibi. Tabii fiyatları yazmaya gerek yok ufak bir 2. el pulsar ns200 parası kadar diyelim.
    velizrsln bunu beğendi.

Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aragaz verenleri var(Translogic, HMQuickshifter vb.) fakat sadece belli başlı modeller için; R1,R6,MT10,MT09,GSXR1000,CBR1000RR,ZX10R gibi. Tabii fiyatları yazmaya gerek yok ufak bir 2. el pulsar ns200 parası kadar diyelim.
    çok teşekkür ederim aradığım böyle bir cevaptı, hemen hmqs yi inceledim fiyatları 2,5-3 gibi birşey çok değil, translogic e de baktım bunlar hiç bilmediğim markalardı, dynojet ile aynı para

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    hiçbir zaman bu shifter işine ısınamadım.Yarışçı değilsen gerek de yok.Saniyenin binde bilmem kaçı avantaj sağlıyor.BMW testinde s1000rr kullanmıştım onda vardı bu sistem.Tamam güzel bi buluş ama o kadar fark vermeye hem cebini hem motorunu yormaya değmez.Sen gibi Hevesli bir kaç arkadaşım vardı.Tabiki de taktıramadılar.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çift yonlu ve extra yazilima gerek yok sadece gaz acıkken calişiyor aşagi da yukarıda ara gazi mevzusunu çökertiyor çok memnun kaldım kullandıgım sürece
    Güzel kardeşim bilmiyorsun bari insanları yanlış yönlendirme!! Ne demek gaz açıkken çalışıyor aşağı yukarı! Senin bazaz qs sadece up shifer var.Evet hassasiyeti aşağı ya da yukarı olarak modülü ayarlayabiliyorsun ama down shifter çok farklı bir olay.mili saniyelik ara gazı veriyor vites koluna aşağı dokunduğun da ama bunu her vitese göre ayarlanması lazım.Bunu da dyno da bu işi bilen daha önce takmış,ikinci modül ya da qs ın ecu sun da senin motora göre ayarlanmış down shifter verileri olması lazım.Up shifter takmak çok kolay,3 aşağı 5 yukarı hassasiyeti de ayarlarsın ama down shifter ayarlıcam derken ağzına sıçarsınız şanzımanın göz açıp kapıncaya kadar.
    böyle bir konuya yeteri kadar hakim değilseniz insanları yanlış yönlendirmeyin.

Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim bilmiyorsun bari insanları yanlış yönlendirme!! Ne demek gaz açıkken çalışıyor aşağı yukarı! Senin bazaz qs sadece up shifer var.Evet hassasiyeti aşağı ya da yukarı olarak modülü ayarlayabiliyorsun ama down shifter çok farklı bir olay.mili saniyelik ara gazı veriyor vites koluna aşağı dokunduğun da ama bunu her vitese göre ayarlanması lazım.Bunu da dyno da bu işi bilen daha önce takmış,ikinci modül ya da qs ın ecu sun da senin motora göre ayarlanmış down shifter verileri olması lazım.Up shifter takmak çok kolay,3 aşağı 5 yukarı hassasiyeti de ayarlarsın ama down shifter ayarlıcam derken ağzına sıçarsınız şanzımanın göz açıp kapıncaya kadar.
    böyle bir konuya yeteri kadar hakim değilseniz insanları yanlış yönlendirmeyin.
    aynen kesinlikle down için motora özel yapılmış olması lazım, telli gaz yiyen bir motorda bu nasıl olur bilmiyorum ama yukarıda "elessartt" arkadaşın dediği hm quickshifter da bu var sanırım ve motora özel yapmışlar gibi birde aynı fiyata gayet güzel

bazaz'da (dynojet) neden motora göre dynoda ayar yapılması gerektiğini anlamıyorum zaten bunun yapılmış motorlara göre hazır ayar yazılımı yokmu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)