Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

aşağı yukarı quick shifter

Motovento
    REKLAM ALANI

sonradan takılanlarda genellikle yukarı ama takmışken tam olsun, daha önce uğraşmış olan var mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sonradan takılan derken? Motorun nedir? Bende africa twin dct var ben sonradan taktirdim orjinal parça taktirdim vites gibi aşağı yukarı oluyor.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı erdemsuslu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonradan takılan derken? Motorun nedir? Bende africa twin dct var ben sonradan taktirdim orjinal parça taktirdim vites gibi aşağı yukarı oluyor.
    sizde debriyaj hic yok ama durum farkli sizde

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Vites küçültürken ne işine yarayacak shifter ? Yarışlara mı katılıyorsun da devir hız kaybetmeden vites küçültme derdindesin ? gazı bırakma debriyajla vitesi küçült bedeva para harcıyorsunuz

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizde debriyaj hic yok ama durum farkli sizde
    Bende orjinal parca ney diye sorucaktim

Guncel

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asagi shifter upshiftten cok daha karmasik bir algoritmadir. Bu yuzden fabrikadan motorunuz ona uygun sekilde gelmiyorsa bulasmanizi onermem.

Debriyajsiz vites indirme ateslemeyi asagi vites icin kesme kisminda komplike bir islem oldugundan elektronik olarak bunu yapan bir urun edinseniz de cok yetkin birinin bunu motorunuza gore ayarlamasi gerekir. O urun ilk defa denenen motorlardan birine sahipseniz, sanzimani elinize almamaniz icin dogru degerleri ogrenip fabrikaya danismaya kadar gider o is.

Upshift ise cok basittir, herhangi bir urun otomatikman uygulanabilir.

Zaten halihazirda bu sistem motorunuzda yoksa bir zahmet sikiverin debriyaji vites indirirken
    drejj bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Bu quick shifter zararlı bir zıkkım değil midir? Ben ustaya sordum, drag yapmıyorsan gerek yok, aktarmayı yorarsın dedi.

BasıkÇocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Benim driftte var quick shifter debriyajsız yarışlarda iyi oluyo

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asagi shifter upshiftten cok daha karmasik bir algoritmadir. Bu yuzden fabrikadan motorunuz ona uygun sekilde gelmiyorsa bulasmanizi onermem.

Debriyajsiz vites indirme ateslemeyi asagi vites icin kesme kisminda komplike bir islem oldugundan elektronik olarak bunu yapan bir urun edinseniz de cok yetkin birinin bunu motorunuza gore ayarlamasi gerekir. O urun ilk defa denenen motorlardan birine sahipseniz, sanzimani elinize almamaniz icin dogru degerleri ogrenip fabrikaya danismaya kadar gider o is.

Upshift ise cok basittir, herhangi bir urun otomatikman uygulanabilir.

Zaten halihazirda bu sistem motorunuzda yoksa bir zahmet sikiverin debriyaji vites indirirken
    Valla ben bilmem ben assagiyada istiyorum, neden zorki gazi biraktigin gibi assagiya attiginda da geciyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    vites küçültme işine genelde hiç bir firma standart olarak koymaz.pek o işe girmiyorlar çünkü küçültme demek yarış demek pist demek.sokakta pek iş yapmıyor.herkes ışıklardan kalkmayı hiç gecikme olarak istiyor ama neden küçültsün.ayrıca evet devri,vitesi,dişlileri çok daha yoran bir olay küçültmek.benim bildiğim ducati 1299 s corsa bilmem ne bmw hp4 modellerinde var.r1m de varmı bilmiyorum yani toplasan 5i bulmaz fabrikasyon motorlarında vites küçültme.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites küçültme işine genelde hiç bir firma standart olarak koymaz.pek o işe girmiyorlar çünkü küçültme demek yarış demek pist demek.sokakta pek iş yapmıyor.herkes ışıklardan kalkmayı hiç gecikme olarak istiyor ama neden küçültsün.ayrıca evet devri,vitesi,dişlileri çok daha yoran bir olay küçültmek.benim bildiğim ducati 1299 s corsa bilmem ne bmw hp4 modellerinde var.r1m de varmı bilmiyorum yani toplasan 5i bulmaz fabrikasyon motorlarında vites küçültme.
    aynen en son modellerde var ama sonradan takmak istiyorum

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    yukarı kaydırmada problem olmuyor. Fakat aşağı kaydırmada kısa kısa gaz vermesi gerek motorun. Bu da yazılımla olabilecek birşey. Bildiğim kadarıyla aşağı quickshifter aldığında bir elektronik modül çıkıyor. onu da motorun ecu'su ile TPS arasına baypas etmek gerekir. Tam emin olmamakla beraber birde yazılım yüklenmesi gerekiyor diye hatırlıyorum. Bu sebeplerden dolayı elektronikten anlamayan birine yaptırma bu işlemi. Yaklaşık olarak 2bin tl civarında bir masrafı vardı o zamanlar. Fakat şimdi nedir bilmiyorum. Birde bu arada debriyajı ayrıdan kablo çok çabuk kopuyormuş.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bazaz qs kullanıyordum çok memnun kaldım tavsiye ederim sitesinden marka model seçerek olup olmadığına bakabilirsiniz şanzıman i sizden daha çok düşünüyor bazaz ;) www.bazzaz.net sitesi

Alıntı Xyma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde bu arada debriyajı ayrıdan kablo çok çabuk kopuyormuş.
    anlamadım

Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazaz qs kullanıyordum çok memnun kaldım tavsiye ederim sitesinden marka model seçerek olup olmadığına bakabilirsiniz şanzıman i sizden daha çok düşünüyor bazaz ;) www.bazzaz.net sitesi
    diğerleri ile arasında 1000 tl fark var peki çift yönlü demi bu?
    Maslak bunu beğendi.
    insta: veli_montana_

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadım

evet çift yonlu ve extra yazilima gerek yok sadece gaz acıkken calişiyor aşagi da yukarıda ara gazi mevzusunu çökertiyor çok memnun kaldım kullandıgım sürece
    Yamaha MT-09 Nebi IRMAK
    YouTube Kanalı ;
    https://www.youtube.com/c/nebiirmak

Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çift yonlu ve extra yazilima gerek yok sadece gaz acıkken calişiyor aşagi da yukarıda ara gazi mevzusunu çökertiyor çok memnun kaldım kullandıgım sürece
    viraja gelirken gaz kapatıyoruz, orada nasıl yapıyoruz?

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadım

Naptın hocam buldun mu yukarı aşşağı çalışan quickshifter (bazzaz çalışıyormu yukarı aşağı)

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    benimki manuel kuyik şiftır. hem yukarı hem aşağı sorunsuz çalışıyor
    oldcockroach bunu beğendi.

Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naptın hocam buldun mu yukarı aşşağı çalışan quickshifter (bazzaz çalışıyormu yukarı aşağı)
    hepsi yukarı çalışıyor ama aşağı geldimi iş orj kadar değil çünkü aragaz vermiyor o yüzden gaz açık olması gerekiyormuş, ben alıp takmadım henüz ama o kadar elektronik bağlıyoruz zaten neden aragaz veremiyorki

aşşağıda çalışan marka yok mu yaaa

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)