Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çizik, sürtük kapatma ve küçük bir taşıma sorusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar güvenli sürüşler

2. el almıştım motorumu önceki sahibinden böyle iki küçük hediyem var. Bunları nasıl kapatabilirim kolayca ? Mat ruj veya oje sırıtır mı, iş görür mü? Başka tavsiye edeceğiniz yöntem var mı ?

2. konu ise, hafta sonu İstanbul'dan bodruma gideceğiz yaz için, motora yeni başladım uzun süre ayrı kalıp soğumak istemiyorum. Bir çok taşıma konusunu okudum ancak 2-3 sene önce hepsi. Benim sormak istediğim otobüsler hala motorları kabul ediyor mu ? Yakın zamanda otobüsle motorunnu taşıyan var mı ? Ve masrafı ne kadar oldu ? Harem otogarından halledebilir miyim? Veya halden kalkan bir kamyon/kamyonet ile anlaşmak motorun çizilmesi hasar görmesi açısından ne kadar güvenli ?

bir umut belirteyim fiat fiorinomuz var, onunla gideceğiz. Arabanın kullanıldığı bir senaryo mümkün mü sizce aparat ruhsat vb zahmetlere girmeden ?

motor: pulsar 150 ns 2016

herkese iyi günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1.Çizik derin değilse , garantili olmasada , polisaj ile ve alt katmanında boya katı yok ise (Tamamı siyah yekpare ise) , yine derin olmayan plastik parçalarda ısıl işlem ve zımpara ile nerede ise ilk güne döndürüle biliniyor.

2. Donanımlı bi motosiklet sürücüsü yakınınız var ise gerek yok , değilse yardımsever otobüsler olduğunu , benzin tamamen yokken alabildiklerini (sahiplik belgenizi ibraz edip) ve tabii ücretini evvelden konuşmak gerektiğini okuduk.

Çizilme riski var , eski bir-iki battaniye ile sarmalanır etrafına kalın puff karton konulabilirse belki sıkıntı olmaz , diye okumuştum.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Boya konusunda fikrim yok ama taşıma hakkında bilgi vereyim. 2017 eylülde kendi motorumu istanbuldan yozgata götürdüm. Tanıdık bulduğum için 150 liraya hem kendimi hem motorumu götürdüm. Benzinini boşalttım. Aynaları söktüm. Konusunu da açtım orada detaylı bilgi yazıyor. Profilimden bulabilirsin.

Yine mart ayında arkadaşımın motorunu yozgattan ankaraya gönderdik. Yine otobüsle. Benzini boşaltıp koyduk. Açtığım başlıktakileri uygula. Gidince de bi fotoğraf at bodrumdan keyfimiz gelsin
    HONDA

#BZ3082

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Çizik derin değilse , garantili olmasada , polisaj ile ve alt katmanında boya katı yok ise (Tamamı siyah yekpare ise) , yine derin olmayan plastik parçalarda ısıl işlem ve zımpara ile nerede ise ilk güne döndürüle biliniyor.

2. Donanımlı bi motosiklet sürücüsü yakınınız var ise gerek yok , değilse yardımsever otobüsler olduğunu , benzin tamamen yokken alabildiklerini (sahiplik belgenizi ibraz edip) ve tabii ücretini evvelden konuşmak gerektiğini okuduk.

Çizilme riski var , eski bir-iki battaniye ile sarmalanır etrafına kalın puff karton konulabilirse belki sıkıntı olmaz , diye okumuştum.
    Teşekkür ederim cevabınız için. İlk maddeyi tam olarak algilayamadım, daha basit anlatırsanız sevinirim :D 2. İçin de, demekki devam ediyor bu otobüsle taşıma, hareme bir uğrayım artik

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya konusunda fikrim yok ama taşıma hakkında bilgi vereyim. 2017 eylülde kendi motorumu istanbuldan yozgata götürdüm. Tanıdık bulduğum için 150 liraya hem kendimi hem motorumu götürdüm. Benzinini boşalttım. Aynaları söktüm. Konusunu da açtım orada detaylı bilgi yazıyor. Profilimden bulabilirsin.

Yine mart ayında arkadaşımın motorunu yozgattan ankaraya gönderdik. Yine otobüsle. Benzini boşaltıp koyduk. Açtığım başlıktakileri uygula. Gidince de bi fotoğraf at bodrumdan keyfimiz gelsin
    Tamam ustam bakıyorum konuna. Götürebilirsem fotoğraf da atarız video da, canınız sağolsun
    Stock Sever bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar. Son olarak götüremedim motoru, garibim 2 aydan fazla süre yatacak burada...

Otobüsler cin olmuş, gözünü açmış. herkes 300den kapı açıyor. 250ye hallederiz deniyor. Artık eskisi gibi 100-150 liraya motor yollama devri bitti galiba. Üzdü ama yapacak bir şey yok...

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Turtle scratch remover (çizik giderici) pasta kullanabilirsin. Boyalı plastik yüzeylerde de iş görüyor. Kaskımdaki çizikleri bile farkedilmeyecek sekilde düzeltmişti.

Alıntı BikeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turtle scratch remover (çizik giderici) pasta kullanabilirsin. Boyalı plastik yüzeylerde de iş görüyor. Kaskımdaki çizikleri bile farkedilmeyecek sekilde düzeltmişti.
    Sağol üstat bakacağım

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

sürtük kapatma.

manası çok derin ...
    SlimeDont ve twisten bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)