Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yıllar sonra tekrar başa döndüm - ''Bir motosiklet hikayesi''

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    [B]Merhaba arkadaşlar sizlerle sahip olduğum YBR 125'imin hikayesini paylaşmak istiyorum.
    Her şey vitesli bir motosiklete sahip olma isteği ile başladı sahip olduğum scooter bana mutluluk vermiyordu artık, öğrenci halimle çalıştım 3 5 kuruş köşeye koyup azda borçlanarak sürücü kursundan çıkma 45.000 km deki bolca düşmüş kalkmış ama bir şans daha diyen kırmızı YBR 125'i aldım.
    Aldığım ilk gün çevremdekiler hurda almışsın deselerde benim içim içime sığmıyor,boru mu lan ybr aldım diyorum kendi kendime

Aldıktan 1 ay sonra yan kapaklarını değiştirdim. Jantları ve ön çamurluğu boyadım, sabah akşam deli gibi gezdim,elim ayağım olmuştu artık.

2.aya girdiğimizde 50000km yi çoktan geçmiştim ufak tefek eksikleri alıp tamamlıyordum sürekli.

Dedimya deli gibi geziyorum garajda 2 araba yatıyor ben hurdamla sabah okula gidiyorum gece işteyim

Ben bir yandan okuyup bir yandan çalışarak yuvarlanıp giderken babam iş kazası geçirdi, iş yerinden parasını alamadı, maddi sıkıntılar çekmeye başladık. Oturdum düşündüm abim asker babam evde yatıyor bu eve kim bakıcak. Bir hışımla bıraktım okulu kuryeliğe başladım artık iki işte çalışıyordum, beni bir kere olsun üzmedi motosikletim.

Yoğun tempolu bir çalışma ve gezilerimin ardından motosikletim 100.000 km'yi devirdi bu sırada
    Tam 99.000 km de resim çekmiştim bulamadım km sıfırlandıktan 1700 km sonra bir resim daha çekmişim.

zaten fazla geçmedi bir grup sürüşünde grubu yakalayacağım diye canını aldığım ybr 125'im daha fazla dayanamayarak sübabları eğdi, beni eve kadar geri getirdi ertesi gün ustaya götüreyim derken eksantrik zincirde koptu.
    bizde aldık motoru aşağıya ve önüne geçip kurban yatıran amcalar gibi poz verdik

motoru sökmeye başladık,ancak takım eksikliği sebebiyle bu iş bizi aşar deyip ustaya havale ettik motoru

bu sırada 0 ayarında CBF 150 aldım tat vermedi bana ybr çıkar çıkmaz sattım onu

YBR toplandı ve ufak tefek detaylara el atıp yollara geri döndüm

yuvarlak far iyiydi güzeldi ama 10 metre ötesini aydınlatmıyordu bende halojen tip grenajlı fardan alıp taktım.

Veee.. Yıllar sonra 45.000 km yani motoru aldığım km ye geri döndüm aramızda artık bir bağ var inşallah burada 245.000 km fotoğrafımı paylaşmakta nasip olur.
    emremm, bursalıali, MSMorkan ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Günlük kaç km yapıyor Sun. Araba olsa bu kadar km yapilmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

Bende ybr mi satıp CBF almak istiyordum. Vazgeç tim simdi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yengeyle düğün ne zaman

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babanın kazası için çok üzüldüm. Ancak kesinlikle okulu bırakma ileride çok pişman olursun. Motor vs herşey gelip geçer. Kendini unutma.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günlük kaç km yapıyor Sun. Araba olsa bu kadar km yapilmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

Bende ybr mi satıp CBF almak istiyordum. Vazgeç tim simdi
    Günlük ortalama olara 100ila 130 km yol yapiyorum, cbf de güzel motor ancak daha ikinci yag degisminde yag eksiltince hemen sattim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yengeyle düğün ne zaman
    Yenge özgur ruhlu evlilik istemiyor, geziyoruz oyle
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babanın kazası için çok üzüldüm. Ancak kesinlikle okulu bırakma ileride çok pişman olursun. Motor vs herşey gelip geçer. Kendini unutma.
    Arkadaş çok doğru söylüyor. Eminim bu arada okuluda götürebilirsin senin ki biraz okulu bırakmak için bahane olmuş gibi me geliyor.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler. Okula devam edicem, gecen her gun icin bile pismanlik duyuyorum.
    Yamaha YBR 125 150.000 km, Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Daha önce yanlış hatırlamıyorsam 100.000 km lere yakın bir fotoğraf paylaşılmıştı forumda sanırım sizdiniz. Bende 2 kez YBR 125 alıp uzun yollar yaptım ve sattım. Her iki satışımda da pişman oldum. Pek fazla esprisi olmayıp ama kendine bağlayan bir motosiklettir. Bazen gözüme çarpıyor sağda solda acayip şekilde tekrardan alma isteği doğuyor. Çok daha fazla kmler görmeniz dileğiyle. Hoşçakalın

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce yanlış hatırlamıyorsam 100.000 km lere yakın bir fotoğraf paylaşılmıştı forumda sanırım sizdiniz. Bende 2 kez YBR 125 alıp uzun yollar yaptım ve sattım. Her iki satışımda da pişman oldum. Pek fazla esprisi olmayıp ama kendine bağlayan bir motosiklettir. Bazen gözüme çarpıyor sağda solda acayip şekilde tekrardan alma isteği doğuyor. Çok daha fazla kmler görmeniz dileğiyle. Hoşçakalın
    Ybr 125 çok garip bir motor insanın algısını bozuyor. oyuncak kadar dişliler piston v.s ancak kolayca bozulmuyor. sizde bu durumdan kopamıyorsunuz yag değişimi geçeli 1000 km oluyor takmadan binebiliyorsunuz, yola çıkarken içinizde bir korku olmuyor ulan zaten bozulmaz bozulsada parçası bakkalda bile var deyip yola devem ediyorsunuz.
    adm12 ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 çok garip bir motor insanın algısını bozuyor. oyuncak kadar dişliler piston v.s ancak kolayca bozulmuyor. sizde bu durumdan kopamıyorsunuz yag değişimi geçeli 1000 km oluyor takmadan binebiliyorsunuz, yola çıkarken içinizde bir korku olmuyor ulan zaten bozulmaz bozulsada parçası bakkalda bile var deyip yola devem ediyorsunuz.
    Her şeyin karma karışık olduğu bu zamanda son derece basit ve işlevsel olan ender makinelerden biridir ybr 125.
    Kural [ Z ], Metehan07-70 ve ramazan_06 bunu beğendiler.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Allah nazar değdirmesin. Nazar boncuğu falan takın bir yerine. Göze gelmesin...
    ramazan_06 bunu beğendi.
    Respect

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kardeşim babana büyük geçmiş olsun, sağlığına ve haklarına kavuşmuştur inşaallah.

Motosiklete zaten denecek söz yok, kitap gibi maaşallah. Kat be kat iyileride nasip olacaktır eminim, düzgün adam her zaman kazanır.
    ramazan_06, bursalıali ve Riptalon bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim babana büyük geçmiş olsun, sağlığına ve haklarına kavuşmuştur inşaallah.

Motosiklete zaten denecek söz yok, kitap gibi maaşallah. Kat be kat iyileride nasip olacaktır eminim, düzgün adam her zaman kazanır.
    Teşekkurler abi, babam saglina kavustu ancak haklarini tam olarak alamadik yinede bu günlere sükür olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Nice kilometreler dilerim, keyfinizce sürün.

Ben de uzun yıllardır kullanmaktayım, işte bir yolculuk hikayesi;

https://ortac.net/2017/06/26/pupa-yelken-ama-iki-teker/

https://ortac.net/2017/07/10/pupa-ye...-iki-teker-ii/

YBR candır
    ramazan_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    halojen farı nasıl montaj ettiğinizi anlatır mısınız? Tam olarak detaylarını bilmiyorum bende de yuvarlak farlı ybr var ve aydınlatması çok yetersiz geliyor.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı ynslky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halojen farı nasıl montaj ettiğinizi anlatır mısınız? Tam olarak detaylarını bilmiyorum bende de yuvarlak farlı ybr var ve aydınlatması çok yetersiz geliyor.
    Yaklasik 250 liraya halloluyor grenaj isi yuvarlak fara led,xenon v.s herturlu ampul taktim ama aydinlatma sifir, set olarak aliyosunuz grenaj,far,demir,yan kapaklar seklinde tesisati hazir geliyor sokup takiyorsunuz.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Peki duy tipi s2 mi h4 mi birde bulamadım dediğiniz gibi komple varsa link rica edebilir miyim? Aydınlatmadan bende müzdaripim bu ilaç gibi oluyor mu?

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    S2 tip duyu direk soketinden sokup h4 duyu takiyosunuz sokete islem bitiyor,ben internetten almadan burda parcacim var ondan aldim isterseniz size yardimci olurum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)