Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu, Milletvekili oldu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elit azınlığın elde ettiği hakların yok olması.
    Şu forumda özellikle ana sayfadaki konular da siyasete girmeyim girmeyim diyorum ama zorluyorsunuz adamı.

Elit azınlık ne oluyor tam olarak onu söyler misin bana?
    Bir de bu sözde elit azınlığın ne hakları yok olmuş çok merak ettim.
    Motosiklete,benzine getirilen vergilerden siz etkilenmiyor musunuz?AKP ye oy verenlere ayrı vergi tarifesi mi var?Motosikletlerde indirim mi yapıyorlar?Size ekmek 25 kuruş bize 1 TL mi?Bizim internetimiz sansürlü sizinkisi sansürsüz mü?Bilmem farkında mısınız ama aynı ülkede aynı şartlarda yaşıyoruz,aynı vergileri ödüyoruz,aynı interneti kullanıyoruz.

Elit azınlıkmış.Evet para kazanıyorum ama öyle bir elitim ki bazen iş yerinden gelince parmaklarımdaki yağ lekelerini yıkaya yıkaya çıkartamıyorum.Bütün gün iş yerinde viski puro yapmaktan geçen ay belimi sakatladım bir kaç hafta önce buzlu badem yerken parmağımın ucunu kopardım.

Oğlum,evladım canım kardeşim siz neyin kafasınız yaşıyorsunuz?Tam olarak ne zannediyorsunuz bizi?Bütün gün viski puro ile buzlu badem yiyen akşamları da maskeleri giyip grup seks partilerine giden tipler olarak mı hayal ediyorsunuz bizi?

Elit azınlık.
    MFTaşkıran ve OğuzÖztürk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kendinizi eleştirmeyin. Ana muhalefet part. başkanı biraz önce açıklamasını yaptı.
    Kaybeden AKP'miş, topal ördek olmuş, demokrasi kazanmış, oylarını yükseltmişler, hiç MV çıkaramadığı ilçelerden MV çıkarmışlar.

Yüzsüzlüğün bu kadarı, inanılmaz.
    Bir ülkede muhalefet yoksa iktidardan bir şey beklemeyin.
    Siz AKP'yi, destekçilerini eleştireceğinize, gidin kendi partinizi, başkanını niye başarılı olamadınız diye hesap sorun.
    Aga zaten kılıçdar hala o koltuktayken chp ye oy verecek zihniyete acırım bu saatten sonra ya Muharrem İnce geçsin ana muhalefetin yerine ki layığıyla yerine getirecektir ya da başka bir parti ve parti genel başkanı anamuhalefet görevini devralsın
    emremm bunu beğendi.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milletvekili olması motosiklet camiası için bir kazanç olmayacaktır. Biz o doğmadan önce Deli Zeki, Matkap Haydar, Tek teker kamil ve Arifleri gördük. şimdi ortalık boş...izmit gişeleri 90'lı seneleri görseydiniz bana hak verirdiniz. Onların hepsi cadde ekolündendir. 1000 km hızda makine yapın ona tişörtle binerlerdi. Eskiler onlar bilir. Neyse genç arkadaşlarımın da bir kahramanı olsun.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Yalayan yol buluyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hala esit sartlarda bir secim oldugunu mu dusunuyorsunuz? Bu kadar naif olmayin. Sonucun boyle olacagi cok onceden belliydi, yazdim da.

Halkin iradesinden cekinmeyen niye medyayi kontrolu altina alsin?

Sucsuzlugundan emin olan niye yargiyi kontrolu altina alsin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oy verenler Kenan sofuoğlunun vekil adayı olduğunu da biliyordu. hakanı da seçtiler fakat aynı halk, hakana verdiği itibarı tekrar aldı. Şuan esamesi bile okunmuyor.
    Oyle mi oldu gercekten? Ben de iktidarin satin aldigi, ve dolayisiyla istedigi her yalani ve tezvirati, hic bir ahlaki ve etik kurala uymadan rahatlikla yazan gazetecimsi yaratiklarin olusturdugu yandas medyanin, cogu zaman oldugu gibi talimatla namluyu Hakan Sukur'e dogrulttugunu zannetmistim.

Kim bilir, belki de kotu biridir. Cok da tanimiyorum acikcasi. Futbol da izlemem. Ancak yandas medya birine kotu diyorsa muhtemelen oyle degildir gibi bir kuralim var. Cunku onlarin dogrulari yanlislari yok. Tamamen talimatla yazan, prensipsiz, satilmis, karaktersiz insanlar.

Trajikomik olan, yandas medyanin yazdigini sahiplenen insanlar olmasi... Gerci zaten onun icin ana akim medya tamamen satin alinip emir kulu haline getirildi. Ucuz olmadi. Kolay da olmadi. Ama bugunleri gorunce iktidarin ne kadar isine yaradigini goruyor insan. Ulkeyi yonetemeyince, yonetiyormus algisi olusturmak icin sartmis gercektende.
    kalidor bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda bahsedilen şeylerin hepsi kendi görüşleri dışında düşünen insanlara karşı kendi kendine ürettikleri kendilerini çıkar yol aramak için kullandıkları bir düşünce tarzı,bunlara inanmak için beyinlerini kapatmislar.
    Daha seçim vaadleri arasında RTE açık mahkemelerde yargılayacağiz diyenler seçimi kazansa neler yapar düşünmek bile istemiyorum
    Atatürk ile Demirtaş CHP için seçime girse Demirtaş kazanacak duruma gelmiş, Atatürk kompleksinden bahsediyorsun.
    Ülke batiyormuş bırakın bu ayakları,size batan sadece ülkedeki elit azınlığın elde ettiği hakların yok olması.
    Ortada bı taraf varsa bununda yaratan bellidir.
    Hep aynı hikaye
    Hep aynı hikaye
    Batmış yunanistanın bile alım gücü bizden %60 fazla (OECD alım gücü endeksi yunanistan 82 türkiye 50). Şu an batmış olan yunanistan insanı bizden daha rahat yaşayabiliyor maddi bakımdan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Thracian bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala esit sartlarda bir secim oldugunu mu dusunuyorsunuz? Bu kadar naif olmayin. Sonucun boyle olacagi cok onceden belliydi, yazdim da.

Halkin iradesinden cekinmeyen niye medyayi kontrolu altina alsin?

Sucsuzlugundan emin olan niye yargiyi kontrolu altina alsin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Oyle mi oldu gercekten? Ben de iktidarin satin aldigi, ve dolayisiyla istedigi her yalani ve tezvirati, hic bir ahlaki ve etik kurala uymadan rahatlikla yazan gazetecimsi yaratiklarin olusturdugu yandas medyanin, cogu zaman oldugu gibi talimatla namluyu Hakan Sukur'e dogrulttugunu zannetmistim.

Kim bilir, belki de kotu biridir. Cok da tanimiyorum acikcasi. Futbol da izlemem. Ancak yandas medya birine kotu diyorsa muhtemelen oyle degildir gibi bir kuralim var. Cunku onlarin dogrulari yanlislari yok. Tamamen talimatla yazan, prensipsiz, satilmis, karaktersiz insanlar.

Trajikomik olan, yandas medyanin yazdigini sahiplenen insanlar olmasi... Gerci zaten onun icin ana akim medya tamamen satin alinip emir kulu haline getirildi. Ucuz olmadi. Kolay da olmadi. Ama bugunleri gorunce iktidarin ne kadar isine yaradigini goruyor insan. Ulkeyi yonetemeyince, yonetiyormus algisi olusturmak icin sartmis gercektende.
    Millet kimin yalaka kimin samimi olduğunu anlayacak durumda . Bazı kesimlerin özellikle anlamadığı bir konu ise ; insanların gerçekten medya ile hipnoz olduğu, milletin koyun sürüsüne benzetildiği, örümcek kafa vb gibi cümlelerle akılları ve idraklerinin olmadığı vurgulanmakta. Gerçi bir gazete okuruna oylarınızı kullanırken beyninizi yanınıza almayı unutmayın demişti tabi bu gazeteyi ömrü hayatımda okumadığım için bana demiyordur herhalde diye pek umursamadım... Tabii aynı gazete tekzipleriyle de pek meşhurdur. Kimileri gazetecilik adı altında, mit tırlarını haber yaparak Türkiye Cumhuriyeti devletini bir takım ülkelere kötü göstermeye çalışır. Kimi medya birilerine saz çaldırıp parlatmaya çalışır, kimi medya işi gücü bırakıp hocaları çekiştirir, kimi medya bütün işlerden uzak akşama kadar dul karı koca birleştirir, kimisi de akşama kadar halay çeker. Vatandaş neyin doğru, neyin yanlış olduğunu idrak edecek seviyede. Yalaka ise bununda farkında samimi ise bununda farkında yalancı ise vs... herşeyin farkında. Eski medyayı da vatandaş iyi bilir, eski aydınları da iyi bilirler, eski özgürlükçüleri de iyi bilirler, efendim vatandaş bu zamana kadar çok badireler atlattı çok tecrübe kazandı. Siyasiler vatandaşa iş öğreteceğine vatandaşa hizmet vermeli, vatandaşın medya ile yönlendirilmesi kandırılması felan bana göre içiboş cümleden ibarettir.
    bursalıali ve emremm bunu beğendiler.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, motosiklet camiasında çok emekleri ve katkıları olmuştur ve olacaktır da.Emek çaba göstermeden bir yerlere gelmek mümkün değildir ,boş laf üretmeninde kimseye faydası olamayacağı kanaatindeyim.Gerek Toprak gerek diğer yarışçı kardeşlerimize öncülük etmeye çalışmış,elinden geleni yapmış ve yapmaktadır. Neredeyse vücutlarında kırılmadık kemik kalmayan motosiklet yarışçılarının hayatı cidden zor ve karışıktır.Yani alınlarının teriyle bir yerlere gelmek bu camiada sponsor bulmak,uyum sağlamak vs cidden çok zor işlerdir.Allah yar ve yardımcımız olsun.
    "Yaşamak istiyorsanız çalışacaksınız , daha iyi yaşamak istiyorsanız daha çok çalışacaksınız,tabi onurlu ve namuslu yaşamayı yol edinmişseniz"
    Olmuyor denedim 15 yaşımdan beri hemde 8 silindirli tır motoru gibi çalışıyorum hep haksızlığa uğradım onursuz namusuzlar yüzden. Hani bir hikaye var ya burda çalışanı s.. Diye o mesele

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    efendim vatandaş bu zamana kadar çok badireler atlattı çok tecrübe kazandı.
    Yeterince değil demek ki. Çok sağlam bir badire daha yolda. Hazırlanmakta fayda var.

vatandaşın medya ile yönlendirilmesi kandırılması felan bana göre içiboş cümleden ibarettir.
    Ya art niyetli, ya ön yargılı, ya da düpedüz kör olmak lazım bunu söyleyebilmek için.

Yıllar öncesinde Sabah'ın zorla alınması ve "Alo Fatih"lerle başlayan, çok planlı ve pahalı bir projeyle ana akım medya tamamen ele geçirildi.

Bugün sonuna kadar biat eden Hürriyet bile affedilmedi.

Sizce niye yapıldı bütün bunlar?

Sahi en son ne zaman beklemediği bir soru soruldu Erdoğan'a?

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Hayırlısı olsun.Millet motosikletteki ve benzindeki kdv,ötv,mtv,butv,şutv'den şikayetçi sayın vekilim bi el atın.

Yeterince değil demek ki. Çok sağlam bir badire daha yolda. Hazırlanmakta fayda var.

Ya art niyetli, ya ön yargılı, ya da düpedüz kör olmak lazım bunu söyleyebilmek için.

Yıllar öncesinde Sabah'ın zorla alınması ve "Alo Fatih"lerle başlayan, çok planlı ve pahalı bir projeyle ana akım medya tamamen ele geçirildi.

Bugün sonuna kadar biat eden Hürriyet bile affedilmedi.

Sizce niye yapıldı bütün bunlar?

Sahi en son ne zaman beklemediği bir soru soruldu Erdoğan'a?

Sizlere göre dediğim gibi, millet çok kolay yönlendirilen bir unsur fakat ne hikmet ise uzun senelerdir bu milleti demokratik olarak yönlendiren pek azdır. Netekim eski gazate manşetleriyle yönetimler hedef gösterilip darbe yaptırtılırdı, Türkiyenin imajı sarsılıyor nerede bu asker yada bizim fenomen dayının dediği gibi irticaaaa geliyeeeeaaaa diye manşet atılır gereken yere mesaj verilir bunun neticesinde ise darbe yapılırdı, yine millet çizgiyi aşmıştır tabii... çünkü onlar herzaman en iyisini bilir millet de kim oluyor efendim!. Lafı sağa sola bükmeden söyleyeyim , benim palavralara karnım tok evveliyatını bildiğimiz insanların bize faydasının olmaycağını da biliriz kuru muhalefetten de iş çıkmayacağını az çok anlarız , her zurnacının peşine de takılıp devlete düşman olmayız.

Bakın Devlet Reis ne söylemiş
    “Sayısız iftiranıza teşekkür ederim” diyen Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Hayret verici ithamlarınıza teşekkür ederim. Şaşırtan isnatlarınıza da teşekkür ederim. Sizin gibiler olmasa hakikat, haysiyet, doğruluk, adamlık, ahlak, insanlık nasıl seçilir, ayırt edici vasfını nasıl gösterirdi! Bu nedenle şükranlarımı sunuyorum, var olun diyorum. Ne yaptınızsa başaramadınız, nitekim Milliyetçi Hareket Partisi’ni yıkamadınız. Beyhude yere uğraşmayın, Türk Milletini durduramazsınız.

Ne diyelim Reis tokat gibi vurmuş.
    bursalıali bunu beğendi.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    yemin töreninden sonra umarım bir daha görürüz yoksa yurt dışına mı postalayacaklar bekleyip göreceğiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı pintus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun.Millet motosikletteki ve benzindeki kdv,ötv,mtv,butv,şutv'den şikayetçi sayın vekilim bi el atın.
    reisten habersiz öyle mecliste bunu şöyle yapalım dedirtecekler mi bakalım habersiz parmak sallarsa kırarlar o parmağı bknz: A.Davutoğlu.
    Bunlarınkisi flörtün güzelliği evlenince neler olacak göreceğiz bakalm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sizlere göre dediğim gibi, millet çok kolay yönlendirilen bir unsur fakat ne hikmet ise uzun senelerdir bu milleti demokratik olarak yönlendiren pek azdır. Netekim eski gazate manşetleriyle yönetimler hedef gösterilip darbe yaptırtılırdı, Türkiyenin imajı sarsılıyor nerede bu asker yada bizim fenomen dayının dediği gibi irticaaaa geliyeeeeaaaa diye manşet atılır gereken yere mesaj verilir bunun neticesinde ise darbe yapılırdı, yine millet çizgiyi aşmıştır tabii... çünkü onlar herzaman en iyisini bilir millet de kim oluyor efendim!.
    Kabul. Yazdıklarınız olmadı diyemem.

Gel gelelim onlar bile bugünkü kadar baskıcı olmadılar. Eleştiriye bu kadar düşman olmadılar, bitaraf olan bertaraf olur demediler, medyayı tümden ele geçirmeye yeltenmediler, yargıya bu kadar müdahale etmediler.

Evet, Türkiye hiç bir zaman kabul edilebilir ölçüde demokratik ve özgür bir ülke olmadı. Ancak son otuz senedir hiç bugün olduğu kadar da uzaklaşmadı demokrasiden.

Eskiden ordu ve derin devlet, milletin seçtiği iktidara, yani milletin iradesine gayri meşru müdahalede bulunuyordu. Bugün ise devleti yöneten kişi, yasama yürütme ve yargıyı cebine koymuş, istediğine gayri meşru müdahelede bulunmakta.

Biraz düşünürseniz bunun çoook daha tehlikeli bir durum olduğunu farkedersiniz.

"Eskiden kötüydü" deyip, tarafgirlikle bugün olan biten pisliği görmezden gelmenin faturasını ödemeye başladık. Fatura kabararak artmaya devam edecek. Allah sonumuzu hayır etsin.

Kabul. Yazdıklarınız olmadı diyemem.

Gel gelelim onlar bile bugünkü kadar baskıcı olmadılar. Eleştiriye bu kadar düşman olmadılar, bitaraf olan bertaraf olur demediler, medyayı tümden ele geçirmeye yeltenmediler, yargıya bu kadar müdahale etmediler.

Evet, Türkiye hiç bir zaman kabul edilebilir ölçüde demokratik ve özgür bir ülke olmadı. Ancak son otuz senedir hiç bugün olduğu kadar da uzaklaşmadı demokrasiden.

Eskiden ordu ve derin devlet, milletin seçtiği iktidara, yani milletin iradesine gayri meşru müdahalede bulunuyordu. Bugün ise devleti yöneten kişi, yasama yürütme ve yargıyı cebine koymuş, istediğine gayri meşru müdahelede bulunmakta.

Biraz düşünürseniz bunun çoook daha tehlikeli bir durum olduğunu farkedersiniz.

"Eskiden kötüydü" deyip, tarafgirlikle bugün olan biten pisliği görmezden gelmenin faturasını ödemeye başladık. Fatura kabararak artmaya devam edecek. Allah sonumuzu hayır etsin.
    Hiç bir baskı olmadan Ülke genelinde %80 küsür oy kullanılmış, insanlar seçimini yapmış fakat insanların kör olduğunu şerde birleştiğini düşünmektesiniz. Elbetteki her insan kusursuz asla olamaz mutlaka vardır eksiği ki son seçimde düşen millet vekili sayısı bunun açık göstergesidir. Sizde çok karamsar bir hava görüyorum hatta psikolojik bozulma gibi birşey, bu ülkeden kimler geldi kimler geçti, esas kalıcı olan devlettir. Ülkeye katkısı olan başa konur ülkeye faydası olmayan unutulur. Hatalar düzeltilir,eksikler tamam edilir yeterki devlet başta ola.
    bursalıali bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç bir baskı olmadan Ülke genelinde %80 küsür oy kullanılmış, insanlar seçimini yapmış fakat insanların kör olduğunu şerde birleştiğini düşünmektesiniz. Elbetteki her insan kusursuz asla olamaz mutlaka vardır eksiği ki son seçimde düşen millet vekili sayısı bunun açık göstergesidir. Sizde çok karamsar bir hava görüyorum hatta psikolojik bozulma gibi birşey, bu ülkeden kimler geldi kimler geçti, esas kalıcı olan devlettir. Ülkeye katkısı olan başa konur ülkeye faydası olmayan unutulur. Hatalar düzeltilir,eksikler tamam edilir yeterki devlet başta ola.
    Bu ülkede 2 sene önce desteklediğiniz partinin semirttiği tarikat darbe yaptı devlete be daha hala neyi konuşuyorsunuz. Övündüğünüz reisiniz çıktı özür dilerim, kandırıldık dedi. Çıkmış hala Devlet, Millet diyorsunuz. Hakkındaki her türlü kutuyu, baskıcılığı, adam kayırmacılığı, adaleti hizmetine almayı bıraktım Devletini düşünen tarikatlar tarafından kullanılan, kandırılan ve bunu itiraf eden birini yine Devletin başına getirir mi?!

Devletler güçlü ekonomilerle ayakta durur, ekonomi çöküşe geçmiş, bunu ilkokul matematiği bilen bile anlar, kalkmış vatan millet sakarya edebiyatı yapmaya utanın be utanın.

Hadi bu seferde sistem değişicek, bürokrasi bitecek yalanına kandınız, sistem değişti sayenizde, yine ülke iyiye gitmezse daha ne bahaneniz kalacak acaba merak ediyorum. Reisiniz çıksın düzeltsin, ekonomiyi, çevreyi, terörü, ülke ilişkilerini, suriyelileri de görelim utanalım. 16 senede yapamadı, kandırdılar hadi bir 5 senede neler yapacak hep birlikte göreceğiz..
    Thracian bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sofuoğlu oraya kendi kafasına göre girmedi, halk seçti ben katkı sağlayacağını düşünüyorum. Motosiklet severlerin sorunları ile de ilgileneceğinden eminim. Ayrıyetten bir kesimin dışardan desteklenmek sureti ile meclise girmiş vekiller neden bukadar tartışılmamıştır. Bu vekiller memleket adına ne yapmıştır da, Kenan sofuoğlunun vekilliğini tartışır olmuşsunuz. Kenan Sofuoğlu başarılı bir insan yiğidi öldürün hakkını yemeyin.
    Aynen katılıyorum. Mesela Sofuoğlu, ne Sakarya, ne de motosiklet camiası için kılını kıpırdıtmayacak diyelim. Bir dahaki seçimde yine aday olursa ne olacak? Halk gereğini yapıp yine onu seçecek. Olacak olan budur.

AKParti kazandı diye kimsenin kimseye koyduğu, geçirdiği yok. Aylık geliri 10 binin üstünde olan adamın geliri azalmayacak, azalsa bile aylık 9000'e düşer en fazla ki iyi bir yaşam sürmek için yine yeterli olur. Öte yandan maaşı 2000 olanın maaşı 1000-1500 olur ki onun geçimi iyice zorlaşır. Ülke kalkınırsa herkes kalkınacak, ülke batarsa herkes batacak. Koyduk diyeceğinize, "İnanmıyorsunuz ama ülke daha iyi olacak, göreceksiniz" gibi şeyler söyleyin bari.

Yargı meselesine gelince, FETÖ bilimum komutanı hapse doldururken iktidar cenahından "Masum insan niye yargılanmaktan korksun", başka bir zaman da "Suç işlemiyorsanız telefonunuzun dinlenmesinin size ne zararı var?" gibi güzel demeçler geliyordu.

Sayın Muharrem İnce ne dedi hep? Adil yargı tesis edeceğim, ondan sonra kimi yargılayacağına ben karar vermem, o yargının işidir dedi.

MİT tırı konusundaki her açıklama ayrı bir komedi. Tırlar insani yardım malzemesi götürüyor denildi. MİT'in öyle bir görevi yok ama hadi olsun diyelim. Sonra bu yardım konvoyu gönderen tırları ifşa etti diye birileri suçlandı. Yardım malzemesi götürmenin nesi devlet sırrı, anlamış değilim. Sonra Türkmenler'e silah gönderiyoruz dediler, MİT'in yine böyle bir görevi yok.
    Sonuç olarak, bakın, her devlet kirli ve gizli işler çevirir. TC de çıkarı için birşeyler yapabilir. Ama bunun raconu bellidir. İş başındaki adam yakalanırsa devlet onu sahiplenmez, hatta devletten habersiz çalışıyorlarmış diye ceza verir (Sonra o ceza alan adamı yurtdışına kimlik değişimiyle gönderirler göndermezler o ayrı konu). Ama hiçbir gizli iş çeviren devlet, çevirdiği gizli işi sahiplenmez. Ancak ABD gibi olursanız 40-50 yıl sonra açıklayabilirsiniz utanmadan ama o da ayrı konu.
    Son not, arkadaşlar, ortada yasaya aykırı bir durum varsa, bunu kimin ihbar ettiğinin önemi yoktur. Olay yasaya aykırıysa, yasaya aykırıdır. Bir çete lideri, rakip çete liderini devre dışı bırakmak için rakibinin işlediği bir cinayeti ihbar ederse "Yok arkadaş, bu ihbar sayılmaz. Sen suçlusun ve kendi çıkarın için ihbar ediyorsun. Çıkarın olmasa ihbar etmezdin." demenin mantığı var mı?
    kalidor bunu beğendi.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletvekilleri hiç bir iş yapmıyor mu yani?

Ben mevzunun para olduğuna ihtimal vermiyorum
    Hakan şükür örneği geliyor hemen akıllara

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Keşke öyle olsa.

Gayet yüksek oy alarak başbakan olan Ahmet Davutoğlu'nu hatırlıyor musunuz?

Kim nasıl işten attı adamı? Darbe de olmadı? Kendi iradesiyle de olmadı. Milletin iradesiyle de değil?
    kalidor bunu beğendi.

Ahmet Davutoğlu istifa etti, neden ve niçin istifa etti tam ayrıntısını pek bilmem. Yerine gelen başbakan da saygın birisi. Ben Türkiyenin bulunduğu konuma bakarım,yapılan icraate bakarım. Çıplaklık eylemi yaparak özgürlüüük diye bağıranlar mesela benim umrumda olmaz. Elinde yumurtayla, duran polise yumurta fırlatıp kadın hakkııııııı! özgürlüüüük! diye çığıranları da farklı bir amacı olduğunu algılarım. Sizde amerikadasınız hatta amerikan vatandaşısınız değilmi. Mesela bende amerikan vatandaşlarının vergilerinin pyd,ypg örgütüne silah olarak verildiğini söylüyorum, amerikan vatandaşı uyutuluyormu dersin.
    bursalıali ve OğuzÖztürk bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ahmet Davutoğlu istifa etti, neden ve niçin istifa etti tam ayrıntısını pek bilmem. Yerine gelen başbakan da saygın birisi. Ben Türkiyenin bulunduğu konuma bakarım,yapılan icraate bakarım. Çıplaklık eylemi yaparak özgürlüüük diye bağıranlar mesela benim umrumda olmaz.
    Ordunun, milletin iradesini hiçe sayıp, seçilmiş başbakanı görevden almasını dile getiriyorsunuz.

Erdoğan'ın, milletin iradesini hiçe sayıp, seçilmiş başbakanı görevden almasını görmek istemiyorsunuz.

Öyle mi?

Tavsiyem, kendinizi taassuptan, körü körüne bağlanmaktan, bağnazlıktan korumak için, desteklediğiniz insanın kötü yönlerini de görmeniz, üstünü örtmemeniz.

Mesela Türkiye'nin bulunduğu konuma bakarken ülkemizin her geçen gün eriyip giden ekonomik gücünü de göz önüne alın mesela...
    kalidor bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)