Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mobilettt

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleyküm mobiletle alakalı kafama takılan bi şey var bu mobilet debriyajlarındaki 6 tane bilyadan 3 tane bırakıp bazı motorlarda öyle monte ediyolar bunun faydası veya zarı var mıdır böyle yapmalarındaki amaç ne şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mobylette Flipper M14
    Mobylette te zaten 3 bilya var, 6 bilya dediğine göre motor peugeot , bildiğim hızı biraz artıyor, ama illaki bir zararı vardır.

Hocam benimki ramzey wolf 6 bilya var 3 tanesini alıyolar eğer daha iyi kavrama yapacaksa debriyaj bende almayı düşünüyorum

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı ilkercifterl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benimki ramzey wolf 6 bilya var 3 tanesini alıyolar eğer daha iyi kavrama yapacaksa debriyaj bende almayı düşünüyorum
    dostum selam yaklaşık 15-20 öncesindeki bilgilerimle paylaşayım benim ilk motosikletim ilk okula gittiğim seneler peugeot 105 ti anladığım kadarıyla

ayni debriyaj sistemi var bu bilyeler dönüş hızıyla birlikte debriyajın açmasını sağlayarak bir nevi dişli oranlarını değiştiriyor

fikrim sökmemen yönünde teknik bir bilgim olmayarak hızlanmasının artabileceği yönünde fakat bu kez de son hızda sorun yaşayabilirsin

zaten bu meret bionic 51 tipli mobilette 3 adet plastik kasnak içerisinde pug tiplilerde metal kasnakta olmalı ağırlık oranları da farklı oluyor tabi

elbet deneyimleyerek yazan bir arkadaşımız olur bu mopetlerden kullanmamış az insan vardır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)