Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Teknik bilgiler içeren bir YouTube kanalı açmak hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Arkadaşlar selamlar.

Motosikletimin hemen her bakımını kendim yaparım ben.

Balatalarımı, yağımı, hidrolik sıvılarımı, bujilerimi, hava filtremi vs vs, diğer işte zincir germek vs gibi işleri de kendim yaparım, pek tamirciye gitmem ciddi bir durum olmazsa, elimden biraz iş gelir anlayacağınız.

Açıkçası, malesef extra bir kamera alamayacağım, bir iphone 7'm bir iphone 5'im var, ikisini tripod ve dış mikrofon desteği ile kullanırsam amatör başlangıç için yeterli gibi, iphone yanılmıyorsam 4k video çekebiliyor zaten

Uslubum da çok kötü sayılmaz, ben düşündüm ki bir youtube kanalı açsam, bu bilgilerimi, yıllarca sağda solda tamirci köşelerinde, yurtdışı forumlarında biriktirdiğim bilgileri insanlarla paylaşsam, atıyorum ön fren kaliperleri temizliği yaparken bir video çeksem, püf noktaları düzgünce anlatsam, kamera açıları vs. de düzgün olsa (tripod ile sabitlenmiş şekilde iki kamera düşündüm, kafaya gopro takıp milletin başını döndürmeyeceğim), sizce nasıl olur, izlenir, belki biraz ilgi görür, emeğim boşa gitmez mi, fikirleriniz nelerdir acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kanal açmayan kalmadı sen de şansını dene belki tutar.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanal açmayan kalmadı sen de şansını dene belki tutar.
    hocam, arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz, bugün teker atıp makas atacağız şeklinde bir kanal olmayacak. Gördüğüm yeni jenerasyonların hep bu şekilde kanal açtıkları.

Ben, insanları bilgilendirme yoluna gidecek, belki tamircilere boşuna para kaptırmalarını önleyecek bir kanal açmak istiyorum, bilgimi birikimimi paylaşayım istiyorum, karşılığında bir beklentim yok, teşekkür alsam kafi gelir.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz, bugün teker atıp makas atacağız şeklinde bir kanal olmayacak. Gördüğüm yeni jenerasyonların hep bu şekilde kanal açtıkları.

Ben, insanları bilgilendirme yoluna gidecek, belki tamircilere boşuna para kaptırmalarını önleyecek bir kanal açmak istiyorum, bilgimi birikimimi paylaşayım istiyorum, karşılığında bir beklentim yok, teşekkür alsam kafi gelir.
    Piyasada şuan parçala behçet var. Adam komple motoru topladı bilgilerini ustalar bilmez ama kanal abonesi artmıyor. İhtiyacımız var hocam böyle kanallara. Ne kadar çok olursa o kadar bilgi olur.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Abi içinden nasıl geliyosa öyle yap birilerinin işine yarar. Bir sermaye yatırmıyosun sonuçta dene şansını.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada şuan parçala behçet var. Adam komple motoru topladı bilgilerini ustalar bilmez ama kanal abonesi artmıyor. İhtiyacımız var hocam böyle kanallara. Ne kadar çok olursa o kadar bilgi olur.
    parçala behçet bu forumda mıknatıslı yağ filtresi konusunu açtıp kendi videosunu paylaşmıştı. motor mekanik bilgisi iyi olan paylaşım yapan birinin açtığı konuyu adminler reklam yapıyor diyerek kaldırdılar.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parçala behçet bu forumda mıknatıslı yağ filtresi konusunu açtıp kendi videosunu paylaşmıştı. motor mekanik bilgisi iyi olan paylaşım yapan birinin açtığı konuyu adminler reklam yapıyor diyerek kaldırdılar.
    Hadi canım. Yok artık. Şu forumda mengü neyse youtubede parçala behçet aynıdır benim gözümde.
    HONDA

#BZ3082

Kesinlikle açın çok işimize yarar.Belki kafanızdaki ilgiyi göremeyebilirsiniz ama bir kişi öğrense bir kişidir ben desteklerim beğenirim

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    destekleriz

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam öncelikle amacını iyi belirlemen lazım; gerçekten birilerine faydalı olmak, bilgini paylaşmak gibi bir düşüncen varsa izlenmemeyi, abone sayısının azlığını, bu işten para kazanmamayi hatta harcamayı göze alıp video altı ukala ve olumsuz yorumlara hazırlıklı olmalısın. Eğer bu işi şöhret elde etmek ya da para kazanmak odaklı yapmayı amaçlıyorsan maalesef daha aksiyonlu işler peşinde olup düzenli olarak kanala aynı maymunlukta içerik üretmen gerekecektir. Kurgu ve montaj konusuna girmiyorum bile. Kazalar, apaçilikler, kavgalar daha fazla izleniyor. Her ne yaparsan yap başarılar diliyorum.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bu tür kanalın izleyeni çok olmayabilir ama sonuçta faydalı olur.

Onun haricinde benim de elimden iş gelir hatta arada bir çekeyim falan dedim de,
    en büyük sorun olarak yapacağın işin süresini çok uzatmasını görüyorum.

15 dakikalık bir iş bazen 2 saat sürecek, ışık ayarla, konuyu kameraya göster, konuş, anlat, aa bunu söylemedim geri sök tak vs.
    Sonrasında montajı yüklemesi falan derken epey uğraş.
    Yaparım ne olacak dersen izleyen faydalanan mutlaka olur.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Eğer ki yapmaya karar verirseniz ilk aboneniz benim sizden öğreneceğim çok şey olacak.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    herkes hile yapıyor. Youtube analiz ve istatistikleri yapan https://socialblade.com/ tarzında siteler var .. Motopixel tv, çift silindir, motorisk gibi saçma sapan tamamı fake ve parayla satın alınmış abonelere sahip kanallar direk kendini gösteriyor. Hile yapmassanız iyi bir kesim tarafından tutulursunuz. Ben şahsen içeriğini sevmediğim bir kanalın abone sayısını görünce şaşırıyordum. Aslında çok basitmiş 15 liraya 5000 bin abone veren siteler var.. Tavsiyem abone ve izlenme hedefiniz yoksa yapın çünkü herkes herşeyi orada arıyor. Birde yağ değişimi su değişimi bla bla haricinde motosiklet bozulduğu zaman ne yapılır işte bu ses gelirse neyin belirtisidir şöyle olursa neresine bakılır gibi çok daha faydalı olacaktır.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Aslında çok basitmiş 15 liraya 5000 bin abone veren siteler var.
    Çok ucuzmuş. Bu kadar tahmin etmiyordum.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Açıkçası kendinizi sunmayı bilir iseniz(kaliteli içerik iyi anlatım vs) tutulursunuz diye düşünüyorum bakınız anlatan adamlar adlı kanal

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Videoların uzun olmasın 4-5 dakikaya sığdır, A dan Z ye nasıl yapılır videosu çekersen çok uzun sürer, kimse izlemez. Basit anlaşılır ve kısa olmalı. Video montajı da bilmen lazım biraz.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    başarılı olabilirsin ama ciddi anlamda iş öğrenmek isteyenler tarafından izlenirsin.

"EVVVET arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz,bugün tek teker giderken türkü söyleyecem"

bu şekilde vlog yapanların videoları senin videolarından daha fazla izlenecek ve abone sayın fazla olmayacak.bunu baştan belitmek isterim.

İzleyenlerin boş değil dolu insanlar olacaktır.detaylı şekilde ve direk olaya giren videolar çekmen tavsiye olunur.güzel açılar,küçük ama güzel tüyolar ...

Destekleriz.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Kullanma kılavuzunu bile okumak istemeyen hatta okumanın salaklık olduğunu iddia edenlerin bile olduğu bir ülkede bu tür işler zor. Fakat, teknik bilgi her zaman gerekli olacak ve gerçekten nokta atışı bilgi arayan,yardıma ihtiyacı olan birisi bile sizin videolarınızdan faydalanırsa gerçek amacına ulaşmış olacaktır. Sadece burada sizin motivasyonunuz kırılabilir ve hatta yorumlarda size sataşacak olan çok bilen insanımız tarafından hakaretlere bile uğrayabilirsiniz.

Tümüne iyisiyle-kötüsüyle katlanabilirim, insanlara yardımcı olmak istiyorum diyorsanız hiç durmayın bence

Şimdiden hayırlı olsun.

Youtube bile bir işyeri o yüzden öyle içine aniden dalınacak bir yer değil malesef. Önceden bir risk analizi yapman gerekiyor. Belki çok bilgilisindir fakat yazdığın title bile senin izlenmeni etkileyen bir faktör. Ben şahsen motor nasıl açılır , nasıl edilir öğrenmek istemem çünkü bunun gibi şeyleri yapmaktan hoşlanmam. Bilgilendirici videolar çekmekten ziyade insanların akıllarında olan fakat şuanlık hiçbir youtuberın bunlardan bahsetmediği şeylerin videosunu çekmen gerekir. Kısacası yazdığın başlık insanların akıllarında ya soru işareti oluşturmalı ya da o sorunun cevabını senden bulabileceğini düşünmesi gerekiyor. Başlıyacaksan bunları düşünmen gerekir. Yatırdığın şey para olmasa bile paradan daha değerli tek şey olan zamanını bu işe harcıyacaksın. Risk analizini yap.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    2 senedir bu şekilde vlog kanalım var. Elimden geldiğince nasıl yapılır videoları çekmeye çalışıyorum. Lakin saçmalamadığınız sürece maalesef emeğinizin karşılığını alamıyorsunuz. Ha ben buna takılıyor muyum? tabi ki hayır. Yoksa şimdiye kadar bırakmıştım. Çektiğim videolardan faydalanan insanlar zaten size bir şekilde ulaşıp teşekkür ediyor. Bu da benim için yeterli. Yani beklentinizi düşük tutun derim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)