Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Eski bir sevgili ile bir aşk hikayesi. :) Belki de son GS500 hikayelerinden...

Motovento
    REKLAM ALANI
    chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Hayirli olsun, naked ve yuvarlak far 🖒
    Allah Kazasiz belasiz binmek nasip etsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hayırlı olsun ben de eski bir GS500 kullanıcısıyım.
    hatta 3 tane ayrı GS500'üm oldu.
    Bir taenesini modifiye ediyorum diye baya rezil bir hale getirmiştim hatta forumda konusu vardır Komple Carbon folyo falan kaplatmıştım.
    biri 2001 model diğer ikisi de seninki gibi 2004 idi.
    Temiz olduğu zaman keyfine doyulmaz bir motor. Hem şehir içi çok rahat hem de gerektiğinde uzun yolda her türlü iş görür.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Çok güzelmiş uzun yıllar sağlık ve mutlulukla binersiniz umarım.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Cok beğendiğim motorlardan sahibindende bakip bakip alinir mi bu acaba diye kaç tanesini düşündüm.
    Gule gule kullan.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Suzuki Gs 500, Honda Cbf 500 , Kawasaki Er5 bunlar hayatımda hiç kullanmadığım ama görüntülerine fetiş derecesinde bayıldığım motorlar. Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız sürmen dileğiyle..

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki Gs 500, Honda Cbf 500 , Kawasaki Er5 bunlar hayatımda hiç kullanmadığım ama görüntülerine fetiş derecesinde bayıldığım motorlar. Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız sürmen dileğiyle..
    Gene benden önce davrandın
    tommygun bunu beğendi.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Hayırlı olsun...Hikaye,anlatım çok güzel.metalica da süper soundtrack olmuş.GS500 ü 3 sene kullandım aynı senıkı gibi mavi 2004 modeldi...Hep hayalimdi gs500, hayalimdeki motoru aldım ve hiç hayal kırıklığı yaşatmadı.müthiş dengeli kaliteli bir motordur...
    Daha öncede söyledim bunu, sıfırını aynı tasarım üretseler MT-07 mi satıp hemen alırdım.çok özendim size,sakın satmayın bence böyle temizini bulmak çok zor artık.
    Güle güle kullanın...

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Arkadaşlar, hepinize güzel duygularınız, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. MT'nin ne kadar güzel bir aile olduğunu unutmuşum. İyi ki geri dönmüşüm dedirttiniz, hepinizin tekeri düz bassın, hepinizin deposu dolu virajı bol zevki çok olsun.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Kazasız belasız İnşaAllah. Makine tüm forumun içini gıdıkladı, resmen orjinalin oğlu diyebiliriz

Arkadaş yaşamak başka bir şey. Bunu anlatabilme yeteneği kapasitesi başka. Çoğumuz bunu yaşasak burdurda motur vardı aldım geldim masreaf ettim ama değdi der bırakırız.

Günde bir kez girip bakıyorum fotoğrafına valla. tü tü tü maşallah.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hayırlı olsun hocam. Biraz cafe racer-scrambler vb şeyler bekliyorum senden çok yakışır bu motora

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Maşallah cillop gibi,"motor samanlıktan çıktı dayı"sözünü canlı görmüş olduk kazasız belasız ve arızasız günlerde kullanman dileği ile.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Çok güzel yaa hem zevkle okudum hem de imrendim tertemiz bi motorunuz olmuş kazasız belasız kullanın inşallah

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    yaptığın tek yanlış motoru olduğu yerden çıkartmadan önce yağını değiştirmemen.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Bende de er-5 vardı 2005 model harika motordu.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam. Biraz cafe racer-scrambler vb şeyler bekliyorum senden çok yakışır bu motora
    Yeter abi orjinal 1-2 makine kalsın.Her ebay'a giren cafe racer oldu

mertarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Street Rod 750
    Çok güzel bir motosiklet, çok şasnlısınız. Bir çok arkadaşımın da dediği gibi eskiler, hele de temizse, bir başka oluyor

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar dostlarım.

Eskilerdenim, hatırlayan olur belki, belki olmaz. Uzun sürelerdir buralara gelmiyordum, geri döneyim istedim sizlere.

Dönüşümün postu olarak da Suzi'mi, eski bir aşkı, doyulamamış bir sevgiyi tekrar nasıl bulduğumu anlatayım.

Olay birkaç ay önce gelişti. Facebook'ta dolanırken bir motosiklet grubunda gördüm onu ilk önce. Hatta post'un screenshot'u budur ;

https://image.ibb.co/b3UeLT/29546997...59755824_n.jpg

31.000 Km'de ilk sahibinden 2004 model orjinal bir GS500. Samanlıkta bekliyordu. Sahibi 60 yaşında bir emekli polisti. Burdur'un bir köyünde idi motosiklet. Ben Marmaristeyim.

GS'yi görür görmez 17 yaşıma geri döndüm. Çok sevdiğim bir ağabeyimin GS500'ü vardı. Kullandığım ilk büyük motordu, aylarca kullandım onu, gençlik aşklarım bindi o motosiklete. Müthiş bir aletti, nitekim abim bir gün satmaya karar verdi motosikletini ve sattı. Tadı hep aklımda kalmıştı nitekim asla temizinin çıkacağına inanmadığım için yarım kalmış bir aşk, kırık hayallerden ibaretti.

Ne alacak gücüm, ne ona ayırabilecek extra bir bütçem vardı. Dayanamadım. CBR125'imi hemen satılığa koydum, biraz piyasa motoru olması sebebi ile çabucak satıldı.

Aradım satıcıyı, dedim ki ağabey, ben geliyorum, ahanda sana kapora da yolluyorum.

Ertesi gün karga bokunu yemeden, sabah 5 de Burdur'a yola çıktım. Otobüs hareket ettiğinde Metallica, Unforgiven II tıngırdıyordu kulaklıklarımda.

https://www.youtube.com/watch?v=5bt7kAVxKfs

Yolculuk devam ederken;

https://image.ibb.co/nP25uo/IMG_0442.jpg

Yolculuk çabuk bitti, Burdur'a vardım. Satıcı ile buluştuk.

Motosiklet beklediğimden daha kötü halde idi. Motor ve boya durumu iyi olmasına rağmen, çok fazla para harcamak gerekecekti. Üstüne bir de 300 Km geri dönmem gereken bir yol ve karşımda öyle orjinal bir motosiklet vardı ki, lastikleri bile fabrika çıkışı yani 14 yaşında idi.

https://preview.ibb.co/jRQ5S8/IMG_0465.jpg

Bütün sarf malzeme masraflarını göze aldım. Satıcıya elimi uzattım, aldım Suzi'nin anahtarını.

Gittim, bir arkadaşımda kaldım gece, sabah 5 de Marmaris'e doğru yola çıktım, lastiklerim sağ olsun birkaç ardinal yüklü an yaşattı. Döner dönmez Marmaris'e lastikleri sipariş ettim.

Suzi bol bol ilgi ve para istedi. Aklıma gelen aldıklarım ve yaptıklarım şöyle;

*Pirelli rosso 2 lastik seti
    *Hava filtresi
    *Koltuk kaydırmazı
    *Yeni yakıt hortumları
    *Zincir ve dişli seti
    *NGK İridyum bujiler
    *EBC ön arka fren balataları
    *Ön arka lastik rulmanları
    *Arka lastik takozları
    *Hidrolik sıvı değişimleri
    *Sıfır bir akü
    *Yeni manetler
    *Yeni elcikler

Suzi'yi alalı birkaç ay oluyor. Bir kere aksırmadı, öksürmedi. Arkadaşlar, dile kolay, burada 14 yaşında bir motosikletten bahsediyoruz. Henüz motor bloğu hiç açılmamış, civatalar çiziksiz. Debriyaj balatası dahi orjinal, şu an 34.000 km'de ve hala debriyajı mükemmel çalışıyor. Ben inanın ki şaşkınım, 100 KM'de sakin kullanımla 4 LT yakıyor, biraz sıkarsam 6-7 LT'lere çıkıyor. İnanılmaz mutluyum onunla, sanırım Türkiye'deki son temiz GS500 sahibi benim. Motosikletim aynalarına sinyallerine boyasına kadar orjinal.

Henüz işleri tamamen bitmemişken Suzi ile bir resmimiz;

https://image.ibb.co/d9L8Eo/IMG_0584.jpg

Suzi artık böyle. Bütün işi bitti, bütün masrafları yapıldı, artık sadece zevkle biniyorum. Umarım yollarımızın ayrılması gerekmez bir gün.

https://preview.ibb.co/gbeqS8/2.jpg

https://image.ibb.co/gBv3fT/IMG_2992.jpg

Selamlar, hepiniz sağlıcakla kalın, umarım minik hikayemiz hoşunuza gitmiştir bir nebze bile olsa.
    Marmarise bu yaz tekrardan gelicem geldıgımde gormek ısterım
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Maşallah diyelim kardeşim. Güle güle kazasız belasız kullan inşallah. Ben de olsam düşünmeden alırdım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)