Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Önlem aldım yine de kaçamadım - Kulak Çınlaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Selam forum ahalisi,
    Ben geçen hafta avrupa seyahatinden döndüm. Bu uzun yolculuk 26 gün sürdü.
    Eve geldikten sonra 1 haftadır sol kulağımda çınlama peyda oldu.
    Bu tehlikenin bilincinde birisi olarak, şehir içi kısa sürüşler hariç, tamamen 3M kulak tıkacı kullanmıştım halbuki. Buna rağmen bu sinir bozucu rahatsızlığa yakalandım. Tecrübesi olan var mı? Fikirlerinizi almak isterim. Kendi kendine geçer mi yoksa doktor randevusu alacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    benim 10 küsür senedir kulaklarım durmaksızın günde 24 saat çınlıyor, sol taraf daha fazla . çaresini ben bulamadım bulan, bilen varsa gerçekten iyi olur. bir zararı var mı dersen yaşam konforun bozuluyor, kaliteli ekipman ile müzik falan dinlemiyorsan ve mesleğin hasas işitme ile alakalı değilse fazla takma.

Kulak çınlaması önemlidir.Başta yüksek tansiyon olmak üzere geçmeyen kulak çınlaması önemli rahatsızlıkların sebebi olabilir.Orta kulak iltahabı,kirlenme vs..gibi nedenlerdende oluşabilir.Lütfen kalıcı kulak rahatsızlıklarına neden olmadan önce bir KBB doktoruna gösterin...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kulak kiri, yüksek tansiyon, kötü beslenme de kulak çınlaması yapabiliyor. Ama eğer sesten kaynaklı olarak kulak hasar aldıysa yapacak pek bir şey yok.
    Çınlama ani bir şekilde oluştu ve geçmediyse o anlarda doktora gitmek alacağınız hasarı azaltabilir, aklınızda bulunsun

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Askerde silah sesinden dolayı sağ kulağımda çınlama oldu

2 senedir çınlama var geçmedi. Geçeceğinide düşünmüyorum.

Hayatımı çınlama olarak geçireceğimi biliyorum. Konsantrasyonumu başka şeylere veriyorum yapacak bir şey yok

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Yaşadığınız şey tinnitus. Bende de 6-7 senedir var. Ses olmadığı zaman çınlar. Tedavisi yok.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Benim sol kulağımda 4 senedir aralıksız çınlıyor. Önceleri kafayı yiyecek gibiydim ama bununla yaşamasını öğrendim. Bilinen bir tedavisi yok. Bununla yaşayacaksın diyor doktor.

temurlenk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf 250
    Merhaba herkese.
    Uzun zamandır bende de var.doktor doktor gezdikten sonra k.b.b.uzmanı tavsiyesi ile nörolojik gittim.boyundaki fıtık yani sinir sıkışmasına bağladı.iyileşme yok ama en azından sebebini öğrenmek iyi geldi biraz.
    Geçmiş olsun size de.Zaman zaman artıp zaman zaman azalıyor nöbet tarzında yani.
    Gelelim çözüme.bana boyun egzersizleri ve kas gevşetici krem verdi.bir miktar azalıyor ama tam olarak geçmiyor maalesef.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Akustik travma. Doktor vasoserc verecektir. Bir süreliğine kesiyor sonra tekrar başlıyor. Yine vasoserc. Herhalde 6 sene oldu.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kulak çınlaması olanlar mutlaka tansiyonunu ölçtürsün.
    3 sene evvel ağzımdan burnumdan 1 Lt kan geldi.
    Pelte pelte.
    Kanama olmasa beyin kanamasından gidiyormuşum

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Kulak kirini derinden temizlemek bile çınlamaya sebep oluyor. Asıl sorunu bulmak için doktora gitmek lazım.
    Ykalaşık 3-4 sene önce bende de çınlama başladı, doktora gittiğimde burun üstü sinüslerin iltihablanıp şişmesi sonucunda çınlıyor denildi.
    Tedaviden sonra kesildi, fakat banyoda su kaçması, kir temizliğinden sonra ara ara yine yapıyor.
    Alıştım artık.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Forumda ne kadar çok varmış, aynı meslek hastalıkları gibi bu da motosiklet hastalığı sanırım
    Sizin de dediğiniz gibi, internette araştırdım tedavisi yok yazmış herkes. Yarın kbb uzmanı da aynı şeyi söylerse yıkılırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kokular yerindeyse
    kaygılanma

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Aslında tamamen kaskın aldığı rüzgar sesinden kaynaklı bi problem, kaskımı bu yüzden değiștirdim ama yıllardır kurtulamadım tinnitus denen bu hastalıktan ama șunu farkettim küçük rakıyı bitirdiğimde ses kesiliyor ertesi gün gene başlıyor. Tedavisi yok maalesef.
    Kızıl pars bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tinnitus insanı delirtir. Bir ara iltihap yüzünden bende de baş gösterdi. Az kaldıydı salyalar akmasına. Geceleri yatarken dalga sesi, müzik falan açıyordum.
    Biraz şehir efsanesidir ama kısık sesle film vs izlerseniz azaldığı söylenir.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Fan açın yada brown noise denilen şey geceleri sesi kesiyor.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Vay be forumda amma tinnitus varmış hakkaten, bende bir ben yaşıyorum sanırdım. Gece yastığa kafayı koyana kadar duymam, ama tüm sesler kesilip, yastığa kafayı koyunca çın çın çınlar, aslında şuandada çınlıyor ama odaklanmayınca problem olmuyor. Alışması epey sürdü tabi...

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be forumda amma tinnitus varmış hakkaten, bende bir ben yaşıyorum sanırdım. Gece yastığa kafayı koyana kadar duymam, ama tüm sesler kesilip, yastığa kafayı koyunca çın çın çınlar, aslında şuandada çınlıyor ama odaklanmayınca problem olmuyor. Alışması epey sürdü tabi...
    Motor sürüp de kulağı çınlamayan çok yoktur diye tahmin ediyorum. Kulak tıkacı kullanmaya alışana kadar kaskın içinde gezegenler arası yolculuk yapıyordum.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Çok can sıkıcı bir şey bu. Bende henüz yok uzun yolda da kullanıyordum fakat şehir içinde iş-ev arası gidip gelirken vs. kulak tıkacı kullanmıyordum. Kullanmalı mıyım sizce?

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok can sıkıcı bir şey bu. Bende henüz yok uzun yolda da kullanıyordum fakat şehir içinde iş-ev arası gidip gelirken vs. kulak tıkacı kullanmıyordum. Kullanmalı mıyım sizce?
    Bence kullanın, üstelik kullanması daha kolay olanlar da var, Alpine'ındı sanırsam, motosiklet için üretim olanları filan var. Kullanmadım ama denenme fırsatı olursa alınabilir. Amerikalı bir motovlogcu çok memnun kalmıştı, üstelik normal tıkaçlar gibi kendisini "başka bir boyuttaymış gibi" veya "dünyadan kopukmuş gibi" hissettirmediğini söylemişti. Tabii hepsi ateş pahası, ama bir kez alınacaksa alınabilir diye düşünüyorum.

Bana gelince, ben 3M'in 1100 sünger tıkaçlarını kullanıyorum, çoklu alınca çifti 60 kuruşa filan denk geliyordu ben aldığımda. Bir çifti birkaç kez kullanabiliyorsunuz, özellikle kulağınızı sürekli temiz tutuyorsanız. 5-10 dakikadan daha uzun süre çıkacağım tüm yolculuklarda takıyorum kendilerini, beni pek üzmediler bugüne kadar. Bazen çok engebeli yollardan geçerken bas sesli bir "tırrık" duyuyorsunuz kask kafanızda sallandıkça, o kadar.

Neyse, her zamanki gibi biraz uzun anlattım ama bence üşenmeyip kullanmalısınız; geri dönüşü olmayan bir hastalıktan bahsediyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler