Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çalıntı buluntu olayı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hsndmrcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6
    Merhaba arkadaşlar,

İş sebbeiyle Afrika'da bulunduğumundan açtığım bir kaç konuda bahsetmiştim. Neyse yaklaşık 2 senedir Afrika'da motor macerasına kaldığım yerden devam ediyorum. Birgün bi arkadaşım beni heyecanla aradı. İstediğim bir modelin arkadaşında olduğunu ve satmak istediğini söylemesi ile elimde ki Honda CB600F' im + bir miktar para karşılığında motoru takas yaptık. Yeni motorum 2005 Yamaha R6 oldu(S kasa olmadığını araştıra araştıra öğrendik )

Motora 2 ay kadar bindikten sonra aklıma daha temiz ve Afrika şartlarına (yollar patates tarlası olduğundan) uygun bir motor almak fikri yerleşince satılığa koyayım dedim. Koymaz olaydım. Neyse 1 kaç gün sonra motoru almak istediğini söyleyen bir Afrikalı vatandaşımız aradı konuştuk filan tabi bizde de yabancı dil İngilizce, çat patta Fransızca olunca herifle zar zor yakınlarda ki bir yeri tarif ederek anlaştık. Herif baktı etti iyi güzel abi pazarlık filan yapıldı. Herif kimliği uzattı bana bir test için turlayabilir miyim filan derken herifin kimliği aldık tamam dedik.( burada 8 motor alıp sattık hep bu yöntemle).

Adama anlattım şu şöyle bu böyle herif test sürüşü diye bir aldı 15 dakika dönen yok.. 30 dakika dönen yok... Herife ellerimizle demir atı teslim ettik durur mu? Uzamış gitmiş tabi karakteri bozuk insan (neler söylerim de neyse...) HEryere haber saldık tabi.. motorculara, tamircilere, tanınan hırsız tayfasına kadar.. Ödülü de koyduk Afrika da yüklü bir miktar..

1 hafta oldu haber yok abi 2 hafta.. 3 hafta.. 1 ay... derken .Tabi ben bu arada izne gittim geldim yine haber yok..
    Bir gün bir haber hop motorunu şurada görmüşler bulup almaya gidiyorum diye. Arayan eleman gitti bizde bi kaç Afrikalı arkadaşı gönderdik, neyse bizim elemanlardan bir tanesi eliyle koymuş gibi ona sorarken buna sorarken buldu abi..(Neden ben gitmedim diyenler için hem kavga gürültü muhabbeti, hem de ten rengi farklı oldu mu polis jandarma rüşvet avında..) Motoru jandarma alıp götürdü karakola..

Neyse abi evrak, dosya rüşvet derken 20 gündür kazasız belasız sürmeye devam ediyorum herhangi bir sorunumuz olmadı...

Bu olayı da sizlerle paylaşayım dedim..Kalın sağlıcakla..
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Vay anasını be. Geçmiş olsun abi. Kazasız sürüşler
    Ancak o kadar zaman yanımda olmayan yüksek hacimli motorumla bidaha yüksek hız yapamam sanırım. Ne yaptı nasıl kullandı belli değil. Komple bi bakıma sokardım ben olsam.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Yamaha R6
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay anasını be. Geçmiş olsun abi. Kazasız sürüşler
    Ancak o kadar zaman yanımda olmayan yüksek hacimli motorumla bidaha yüksek hız yapamam sanırım. Ne yaptı nasıl kullandı belli değil. Komple bi bakıma sokardım ben olsam.
    Sağolun Hocam. Bi bakımdan geçirdim kontrolü de yaptık zaten kilometreyi ezberlemiştim, öyle düşündüğünüz gibi sürememiş yakalanırım diye şansıma Bizim bölge de maksimum 3 tane R6 var, onun korkusu da olabilir.
    Stock Sever ve bursalıali bunu beğendiler.
    Yamaha R6

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    geçmiş olsun...

ayıptır sorması oradaki fiyat nedir ustam...

Motosikleti
    Yamaha R6
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...

ayıptır sorması oradaki fiyat nedir ustam...
    Motora göre değişiyo diyebilirim. Örneğin 2, el olarak, 2008 üstü Kawasaki z750 fiyatı 3000$ , 2003-2009 Yamaha R6 3500$,Ducati 1200-Panigale 7000$ civarı, Bmw r1200gs adventure 10000$..
    Yamaha R6

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı hsndmrcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora göre değişiyo diyebilirim. Örneğin 2, el olarak, 2008 üstü Kawasaki z750 fiyatı 3000$ , 2003-2009 Yamaha R6 3500$,Ducati 1200-Panigale 7000$ civarı, Bmw r1200gs adventure 10000$..
    vay arkadaş yaw koca adv gs bak sen tr deki 660 parası :(
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş yaw koca adv gs bak sen tr deki 660 parası :(
    Afrika da insanlar 10 dolar kazanmak için serengetinin düzlüklerinde aslanlarla dans ediyor, hemde 1 ay boyunca
    Lucas bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    geçmiş olsun hocam ben test sürüşü için vermeyin kimseye motorunuzu çalmasa bile düşer kalkar al başına belayı en iyisi artçı olarak almak gitsin bayide yapsın sürüşü

Motosikleti
    Yamaha R6
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam ben test sürüşü için vermeyin kimseye motorunuzu çalmasa bile düşer kalkar al başına belayı en iyisi artçı olarak almak gitsin bayide yapsın sürüşü
    Sağolun Hocam. Ama adamların test sürüşü yapacağı bayi yok ki:D
    Yamaha R6

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)