Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Cbf 150'den Kuba 200 Superlıght'a

Motovento
    REKLAM ALANI
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Herkese cümleten selamlar. Bu aralar kafam baya karışık. 2014 model cbf 150 ile 2017 ağustos ayında motora başladım. Gerek gezmek gerek okula gitmek amacıyla motorumu okuduğum yere yozgata götürdüm. Kış mış demeden epey bindim. Yaklaşık 7000 km yaptım. Bu süreçte sadece yağ, balata ve arka lastiğimi değiştirdim. Motorumdan son derece memnunum. Ama biliyorsunuz. Motor 150lik ve alan geniş olduğundan 100-110 100-110 yol bitmiyo. Gitmiyo. Görenler de kurye sanıyor. Halbuki topcase falan yok sadece koruma demirleri var

Neyse asıl mevzumuza dönelim. Epeydir araştırmalarıma rağmen kuba sl200 baya hoşuma gitti. Fiyatı benim motorla eşdeğer. Satsam direk alabilirim diyorum.

(Bütçem olsa cbf500 er5 cbf 600 falan bakacaktım ama pulsara dahi param yetmiyor. O yüzden başka motor tavsiye etmezseniz sevinirim.)

Peki neden cbf ten sıkıldım?
    -Yağ yakması
    -Sıkıştırınca gereksiz fazla yakması(subap ayarı da yapılı olmadığından 4.5-5 litreye yakın yakıyor)
    -iki kişi binince ön tekerin dönüşlerde yerden kesilir gibi olması
    -Tipi güzel ancak üniversite için pek uygun olmaması(hiç olmamasından iyidir yalnız)
    -Uzun zamandır bindiğimden artık sıkılmış olmam

Neden kuba istiyorum?
    -İlk nedenim Yozgatta tanıdığım büyük çoğunluğun chopper cruiser kullanması
    -Tipi biraz daha güzel olması
    -Yakıtı cbften daha uygun olur diye düşünüyorum.(cbfte gereksiz atraksiyonlara girip motoru biraz sıkıştırıyorum. Ancak kubanın tipinden ötürü epey zaman sıkıştırmadan sürerim diye düşünüyorum)
    -İki kişi daha rahat yolculuk yaparım düşüncesi
    -Parçaları daha ucuz olması
    -Pulsara para biriktirene kadar biraz daha tipi güzel motora binmek istemem

Bundan sonra değerli abi ablalarımın tecrübeleri işin içine girsin istiyorum.

Evet farkındayım. Hondadan kubaya iniyorum. Kalite düşüşünün de az çok farkındayım.

Ancak bu motoru kullananlar çok memnun. Epey videosunu izledim. Okudum.

Sormak istediklerim:

-Olası başıma gelebilecek işler?
    -Bu motoru aldığıma pişman edecek şeyler
    -Çinli olduğu için kullanım değişiklikleri(şanzuman, debriyaj vs)
    -Kronik sorunları
    -Gidişi
    -Duruşu
    Gibi kısaca sorularım. Aklımda bunun gibi birçok soru var. Bana tavsiyeleriniz nelerdir? Al, şu yüzden. Veya alma, şu yüzden gibi cevaplarınızı merak ediyorum.

Siz olsanız ne yapardınız? Neden?

Teşekkür ediyorum şimdiden.
    HONDA

#BZ3082

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Görsel olarak tercih meselesi olduğundan yorum yapamam.

40.000 Km. SL150 kullandım o zamanlar Keeway diye geçiyordu.
    Sonra Cbf150 ye geçtim. 62.000 km. cbf kullanmışlığım var.
    Asla Kübaya Mübaya dönmem.

Ha imkanım olsa ikinci motor olarak keyif için SL150 alabilsem alırım o ayrı bir konu.
    Silerim parlatırım bir tur atarım keyif yaparım.

-Yağ yakması
    Usturuplu kullanınca yağ yakmıyor alet.
    -Sıkıştırınca gereksiz fazla yakması(subap ayarı da yapılı olmadığından 4.5-5 litreye yakın yakıyor)
    Sabit 90 km. ile çok fazla uzun yol yaptım. 3.5 litre civarı yaktı. Ful trafikte 2.8 litreyi geçmiyor zaten.
    İlginç bir durum hiç yaşamadım.
    -Tipi güzel ancak üniversite için pek uygun olmaması(hiç olmamasından iyidir yalnız)
    Üniversite okumadığım için yorum yapamıyorum.
    Bende uzun zaman Cbf 150 kullanıp sıkıldıktan sonra Bir Kawasaki macerası yaptım. Cbf e nasıl geri döneceğimi şaşırdım.
    Stock Sever, hyanax100 ve sdt bunu beğendiler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    dostum tvs apache rtr 150 ye bak. hem tipi çok daha iyi, çekişi gidişi daha iyi makinesi ve parçaları da cbf kadar kaliteli. çinden çok üstün. bi bak istersen.
    Stock Sever bunu beğendi.

Sıfır km mi düşünüyorsunuz ? bana kalırsa cbf den superlight 200 e değil de lifan lf250b veya rks blackster gibi bir modele geçmeniz daha iyi olur çünkü bir yandan gidişin de daha iyi olmasını istiyorsunuz ve bence lifan lf250b fiyatı, yakıt tüketimi, parça kolay bulunurluğu ve tasarım olarak çok çok daha üstün

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    blacksterde eski keeway kalitesi yok. 2 yıllık makineler paslanmaya başlıyor. enjeksiyon işide çinlide hala sıkıntı.

Motosikleti
    RS200
    Abi tvs düşünmüyorum cbf ten sonra çok bi fark olmaz. Uzun yol da yaptığım için cbf daha makul şuan. Titreşim olayından kullanan arkadaşlarım dertli. Cbf gitmiyor ama en azından titremiyor.

Kubayı sıfır düşünmüyorum. 5-6 aralığında bakıyorum. Bol videosu ve bilgi var diye kuba baktım. Lifan ve rks bu kadar uzun deneyimlenmiş makinalarına denk gelmedim ve bütçemi aşıyor bu yüzden şuan için gidiş çok da önemli değil. Kuba ağır basıyor. Başka makinalara bakamıyorum.
    HONDA

#BZ3082

O halde bence gidip bir bayide sl200 ün üzerine oturun bi sesini duyun çünkü bence sesi gerçekten çok güzel içinize de sinerse alın derim çünkü genelde kullanıcıları memnun kalıyor ama dediğim gibi ben tercihimi lifan veya rks cruiser,blackster olarak kullanırdım

Motosikleti
    RS200
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O halde bence gidip bir bayide sl200 ün üzerine oturun bi sesini duyun çünkü bence sesi gerçekten çok güzel içinize de sinerse alın derim çünkü genelde kullanıcıları memnun kalıyor ama dediğim gibi ben tercihimi lifan veya rks cruiser,blackster olarak kullanırdım
    Bahsettiğiniz 2 motorda güzel ancak benim bütçem 5-6 arası. Bu yüzden uymaz bana. O kadar param olsa direk er6f falan bakarım. Bu yüzden başka motor bakamıyorum şuan. Ya kuba ya da kendi motorumdan devam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görsel olarak tercih meselesi olduğundan yorum yapamam.

40.000 Km. SL150 kullandım o zamanlar Keeway diye geçiyordu.
    Sonra Cbf150 ye geçtim. 62.000 km. cbf kullanmışlığım var.
    Asla Kübaya Mübaya dönmem.

Ha imkanım olsa ikinci motor olarak keyif için SL150 alabilsem alırım o ayrı bir konu.
    Silerim parlatırım bir tur atarım keyif yaparım.

-Yağ yakması
    Usturuplu kullanınca yağ yakmıyor alet.
    Sabit 90 km. ile çok fazla uzun yol yaptım. 3.5 litre civarı yaktı. Ful trafikte 2.8 litreyi geçmiyor zaten.
    İlginç bir durum hiç yaşamadım.
    Üniversite okumadığım için yorum yapamıyorum.
    Bende uzun zaman Cbf 150 kullanıp sıkıldıktan sonra Bir Kawasaki macerası yaptım. Cbf e nasıl geri döneceğimi şaşırdım.
    Abi dediklerinizde çok haklısınız ancak cbf beni yoruyor artık. Ya kubaya geçecem ya da benim motora bakım yapıp devam edecem.
    HONDA

#BZ3082

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hem hızlı gitsin hem az yaksın istiyorsun?!?!?!?!

dostum honda cb125f çıktı yeni. genç işi. bi incele derim.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hızlı gitsin az yaksın istemiyorum. O dediğiniz motora da ayıracak param yok. Hiç mi okumadınız mesajı be hocam.
    HONDA

#BZ3082

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

10beygir motor 100den tıkanır.

Konuyu açan arkadaşa önerim düzgün cbf250 motorlari kovalamasi.20hp bir nebze iyi gider.yağ sogutuculu vs.tamir bakim basit.7-8 arasi bulur hem takasada saydirabilir.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Konuyu açan arkadaşa önerim düzgün cbf250 motorlari kovalamasi.20hp bir nebze iyi gider.yağ sogutuculu vs.tamir bakim basit.7-8 arasi bulur hem takasada saydirabilir.
    bulacağı motor 12 yıllık olacak, eski motosikletler güvenilir olur mu ki ? elbette çok güzeli bulunabilir ama biraz riskli bir durum

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulacağı motor 12 yıllık olacak, eski motosikletler güvenilir olur mu ki ? elbette çok güzeli bulunabilir ama biraz riskli bir durum
    Forumda 12bin km de cbf250 motor alan bir kaç kişi vardi motorlar çil çil..iyi kovalamak lazim.

Risk her motorda vardir.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi tvs düşünmüyorum cbf ten sonra çok bi fark olmaz. Uzun yol da yaptığım için cbf daha makul şuan. Titreşim olayından kullanan arkadaşlarım dertli. Cbf gitmiyor ama en azından titremiyor.

Kubayı sıfır düşünmüyorum. 5-6 aralığında bakıyorum. Bol videosu ve bilgi var diye kuba baktım. Lifan ve rks bu kadar uzun deneyimlenmiş makinalarına denk gelmedim ve bütçemi aşıyor bu yüzden şuan için gidiş çok da önemli değil. Kuba ağır basıyor. Başka makinalara bakamıyorum.
    kendine macera arıyorsun.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Levent abi bütçe max 6 olur. 7 olsa zaten pulsar olur :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendine macera arıyorsun.
    Hiç kaşınma mı diyosun abi
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    MT-07
    Ben Kuba Superlight 200 kullandım. Bilmiyorum tipide hoş duruyor, kendiside. Arkadaş etmediğini bırakmadı halen sağlam ki ondan önceki sahibide anasını ağlatmıştı. Cruiser seviyorsan güzel motor. Ha CBF kadar hızlı satamazsın ama hoş bir deneyim olabilir. Lakin ben Pulsar kullanırken, benim motorumun yeni yeni açıldığı yerde o motor gidişinin sonlarına geliyordu. Ben Pulsar alacağım diyorsan, paranı biriktir. Yok ben Kuba da kullanacağım, şekil gözüksün diyorsan patlat gitsin.

o fiyata var mı bilmiyorum ama bajaj avenger da iyi bir alternatif olabilir tabii ikinci elinin zayıf olmasını dert etmezsen

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Bence düşündüğünüz alternatiflerin tümünden daha iyi ve güvenilir bir motorunuz var. Çok sıkıştırmadan kullanmaya devam edin. Saydığınız sebeplerin bir çoğunu geçersiz buldum. Özellikle üniversite meselesini. Bakış açınız doğru değil.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Kuba Superlight 200 kullandım. Bilmiyorum tipide hoş duruyor, kendiside. Arkadaş etmediğini bırakmadı halen sağlam ki ondan önceki sahibide anasını ağlatmıştı. Cruiser seviyorsan güzel motor. Ha CBF kadar hızlı satamazsın ama hoş bir deneyim olabilir. Lakin ben Pulsar kullanırken, benim motorumun yeni yeni açıldığı yerde o motor gidişinin sonlarına geliyordu. Ben Pulsar alacağım diyorsan, paranı biriktir. Yok ben Kuba da kullanacağım, şekil gözüksün diyorsan patlat gitsin.
    Valla seneye son sınıfım. Düşüncem bu sene de cbfe binmektense kubayı alıyım diyorum. Cbfle saçma salak hareketlere giriyorum en azından bu motorun bi ağırlığı var o hareketlere girmem diyorum. Seneye de mayıs haziran gibi ilana koyarım 500 aşağı olsa yaza kadar satılır diyorum. Ama öncesinde de fikir paylaşımı olur diye buraya yazdım ama pek olumlu cevap alamadım sizden başka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence düşündüğünüz alternatiflerin tümünden daha iyi ve güvenilir bir motorunuz var. Çok sıkıştırmadan kullanmaya devam edin. Saydığınız sebeplerin bir çoğunu geçersiz buldum. Özellikle üniversite meselesini. Bakış açınız doğru değil.
    Sonuna kadar haklısınız. Ancak cbf çok sevdiğim ve satmaya kıyamayacağım bi motor olmasına rağmen boğdu beni artık.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    MT-07
    Titrerim ben sorun değil diyorsan patlat gitsin Superlight'i. Hem Superlight'a binince millet aaa ne güzel bile yapıyor. Benim Dominar yanında daha güzel duruyor superlight

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)