Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Oğlumla Ayvalık gezisi, öneriler

Motovento
    REKLAM ALANI
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar;
    9 yaşındaki oğlumla nmax155 motorumuzla çadırlı/çadırsız (uygun fiyatlı günübirlik yerler bulunabilirse çadırsız) bir gezi düşünüyorum.
    İstanbul kağıthane semtinde oturuyoruz. Sizlerden ricam en güvenilir güzergah nasıl olur. Sanırım yenikapı bandırma feribotu mantıklı gibi.
    Tek olsam sorun değil ama oğlumda artçı olunca biraz tedirdiginim bu yolculuk konusunda.

Güzergah önerileriniz nelerdir?
    Yol boyunca kalınabilecek uygun fiyatlı pansiyon/apart vs. nerelerdir?
    Yada ayvalık, sarımsaklı, asos taraflarında çadır alanları nerelerdir?

Fikir ve önerileriniz benim için çok değerli, bekliyorum sabırsızlıkla ...

Şimdiden teşekkürler...
    alargada bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Ayvalıkta epey pansiyon ve kamp mevcut, fiyatlar da iyidir fakat ayvalığın içerisinde çok fazla göreceğiniz birşey yok, tavsiyem ayvalıktan sarımsaklıya doğru giderken orman içinde kamping alanı var ve çok güzeldir orayı değerlendirebilirsiniz, uygun fiyatlı pansiyonlar ise ayvalık çevresindeki bölgelerden bulabilirsiniz, altınova, dikili civarında çok sayıda vardır aklıma şimdi bunlar geldi, yol güzergahı olarak da en temizi bandırmadan devam etmek, yollar gayet düzgündür, viraj seviyorsanız bi savaştepe, bide ivrindi edremit arası hem asfalt hem virajları güzel yol var, tapagaz dönebilirsiniz
    twisten bunu beğendi.

Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayvalıkta epey pansiyon ve kamp mevcut, fiyatlar da iyidir fakat ayvalığın içerisinde çok fazla göreceğiniz birşey yok, tavsiyem ayvalıktan sarımsaklıya doğru giderken orman içinde kamping alanı var ve çok güzeldir orayı değerlendirebilirsiniz, uygun fiyatlı pansiyonlar ise ayvalık çevresindeki bölgelerden bulabilirsiniz, altınova, dikili civarında çok sayıda vardır aklıma şimdi bunlar geldi, yol güzergahı olarak da en temizi bandırmadan devam etmek, yollar gayet düzgündür, viraj seviyorsanız bi savaştepe, bide ivrindi edremit arası hem asfalt hem virajları güzel yol var, tapagaz dönebilirsiniz
    Viraj severim ama tapagaz sevmem. Artçı olarak oğlum olacağı için ikisi de benden uzak dursun Sakin ama diğer araçlar tarafından da taciz edilemeyecek uygunlukta hız benim için en iyisidir.

Önerileriniz için teşekkürler, dikkate alacağım...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    delikanlı antrenmanlı mıdır ?
    oğlan 12 oldu "belki"lerdeyim, hayta sıcağı görünce uyuyor,
    ekipman eksiğin var mı ?

cundanın dolaşılacak bir kaç yeri var,
    taksiyarkis kilisesi restorasyondan sonra gayet güzel oldu,
    denizcilik ile güzel tarihi eşyalar var içerisinde,
    şeytan sofrası manzarası için çıkılır,

konaklama fiyatı konularını bilmiyorum,
    ne zaman çıkacaksınız yola ?
    twisten bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorularına cevap veremem ama 3 gün önceye kadar ayvalıkta olduğum için belirtmem gerek: Ayvalık bomboş bir yer. Yemek yiyecek ye dahi yok. Cunda'ya gidersin seçenek çok fiyat fazla.

O nedenle araştırmalarınızda merkeze yakın kamptan çok çevresinin aktifliğine bakın derim
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Acaba Çanakkale-Eceabat tarafında bulunan bu seçenek nasıl olur;

http://www.kabatepe.com.tr/Kurallar.htm

http://www.canakkaleolay.com/Kabatep...e-konukl-39416

Veya Assos yolu üzerinde bulunan;

http://www.neverlandcamping.com/kampimiz/

http://www.gargarakamp.com/
    twisten, potasyum ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Daha önce gitmediysen kapıdağ yarımadasını tavsiye ederim.
    İstediğin koyda gönül rahatlığıyla çadır atabilirsin. Hemde bedava.
    Köye yakın bir koy bulursan daha rahat edersin.
    Yenikapıdan bandırmaya feribot ile geçersen çok rahat olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Alıntı alargada adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kabatepede bir kaç yıl önce kalmıştım.
    Günlük 40 TL. idi yanlış hatırlamıyorsam.
    Daha çok aileler için bir yer.
    Bekarlara göre bir yer değil bence
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    Geçen sene Küçükkuyu-Asos arasında kalan Nil Kamping'de 3 arkadaş birkaç gün kaldık. Denizini ve ortamını çok sevdik. Bu sene tekrar gitmeyi düşünüyorum. 3 kişi 4 kişilik çadırda kalmıştık, sanırım kişi başı 20 TL idi. Yemek işini Bim'den hazır mangal alıp kendimiz pişirip yemiştik. Ekmek arası tost, köfte de vardı sanırım.

Ekleme: Kapıdağ Yarımadası düşünürseniz Küçükova Koyu (maps kordinat: 40.516540, 27.711271) var. Bakkal, dükkan vs hiçbir şey bulunmuyor. Sadece çeşme mevcut. Erdek sahiline göre denizi güzeldir. En yakın yerleşim yeri İlhanköy. Yiyeceğinizi içeceğinizi Erdek'ten alarak kendi çadırınızla ücretsiz bir şekilde burada birkaç gün kafa dinleyebilirsiniz.
    twisten bunu beğendi.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    delikanlı antrenmanlı mıdır ?
    oğlan 12 oldu "belki"lerdeyim, hayta sıcağı görünce uyuyor,
    ekipman eksiğin var mı ?

cundanın dolaşılacak bir kaç yeri var,
    taksiyarkis kilisesi restorasyondan sonra gayet güzel oldu,
    denizcilik ile güzel tarihi eşyalar var içerisinde,
    şeytan sofrası manzarası için çıkılır,

konaklama fiyatı konularını bilmiyorum,
    ne zaman çıkacaksınız yola ?
    Kısa mesafelerde antremanlı Ben diyorum 9, o diyor 10 yaşındayım. Büyümeye meraklı malesef. Cunda' ya 2-3 yılda bir mutlak giderim. İlk kez motosiklet ile gideceğimden konuyu açtım, yoksa biliyorum az çok... Bahsettiğiniz yerleri de biliyorum, bıkmadan yine gezerim. Şeytan sofrasının manzarası yangın sonrası ne oldu bilemiyorum :( Orada bir de ''Gelin kayası'' diye restoran vardı, yiyip içtikten sonra ''gelin kayalım'' ismini takmıştık
    Marşa ne zaman basarız bilmiyorum. Seçim sonrası herhangi bir vakit inş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce gitmediysen kapıdağ yarımadasını tavsiye ederim.
    İstediğin koyda gönül rahatlığıyla çadır atabilirsin. Hemde bedava.
    Köye yakın bir koy bulursan daha rahat edersin.
    Yenikapıdan bandırmaya feribot ile geçersen çok rahat olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Kabatepede bir kaç yıl önce kalmıştım.
    Günlük 40 TL. idi yanlış hatırlamıyorsam.
    Daha çok aileler için bir yer.
    Bekarlara göre bir yer değil bence
    Kapıdağ yarımadasını ilke kez duydum. Araştırmaya değer. Önyargım şu; marmara denizinde imiş, ben kuzey ege tercih ederim. O kadar yolu çekip birde girdiğim deniz marmara olsun istemem Ama yine de dedim ya önyargı, araştırayım belki önyargım kırılırsa gidebilirim.
    Kabatepe sanırım hizmet dışı imiş.
    Teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı alargada adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öneriler için teşekkürler, hepsini inceliyorum...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    Esimle Assosta neverland kampingte kalmistik.Tavsiye ederim.
    twisten bunu beğendi.

Alıntı mehmetdogu37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esimle Assosta neverland kampingte kalmistik.Tavsiye ederim.
    Baktım şimdi internetten bayağı iyi görünüyor. Ama fiyatlar bi kamping için biraz tuzlu gibi. Motorcu deyimiyle az daha koyar YBR alırım

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    akçay altınoluk arasında Sır Motel var. hem pansiyon hem de çadır kamping var.
    ister kendi çadırınla, istersen de oradaki hazır çadırlarda konaklama yapabiliyorsunuz.
    sabah kahvaltı da veriyolar. gayet sakin bi yer, tavsiye edebilirim.

https://www.google.com/maps/place/S%...5!4d26.8232249

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    9 yaşında bir çocukla nmax gibi rahatsız bir Scooter ile bu sağanak yağışlı havalarda biraz fazla macera olur. Gözü kararttım dersen Ayvalık iyidir kamp yapacak yer var pansiyon da olsa sıkıntı olmaz. Ama yerinde olsam motorsuz Erdek ocaklar falan yaparım.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Asos tarafında yer çok, Neverland hem güzel, hem ekonomik olur. Başka yerler de var.
    Yol uzun olunca çocuk uyuyabiliyor, benim de 8 yaşında kızım var, sıkça durup mola vermek faydalı olur.
    twisten bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    benimde en büyük korkum cocugun uyuması acaba cocugu kendimize bağlayabileceğmiz bir kemer vb olabilirmi https://tr.aliexpress.com/item/ocuk-Emniyet-Motosiklet-Emniyet-Kemeri-Geri-Koruyucu-Reflect-Yelek-Kemer-Ayarlanabilir-ocuk-Ara-G-venli/32835365786.html?src=google&albslr=224243441&isdl= y&aff_short_key=UneMJZVf&source=%7Bifdyn%3Adyn%7D% 7Bifpla%3Apla%7D%7Bifdbm%3ADBM&albch=DID%7D&acnt=7 68-202-3196&albcp=1418125330&albag=53860672057&slnk=&trgt =298785920806&plac=&crea=tr32835365786&netw=g&devi ce=c&mtctp=&aff_platform=google&gclid=EAIaIQobChMI gLri0LHk2wIVAWQZCh1gqA0oEAQYASABEgI5-fD_BwE&gclsrc=aw.ds

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    9 yaşındaki oğlumla nmax155 motorumuzla çadırlı/çadırsız (uygun fiyatlı günübirlik yerler bulunabilirse çadırsız) bir gezi düşünüyorum.
    İstanbul kağıthane semtinde oturuyoruz. Sizlerden ricam en güvenilir güzergah nasıl olur. Sanırım yenikapı bandırma feribotu mantıklı gibi.
    Tek olsam sorun değil ama oğlumda artçı olunca biraz tedirdiginim bu yolculuk konusunda.

Güzergah önerileriniz nelerdir?
    Yol boyunca kalınabilecek uygun fiyatlı pansiyon/apart vs. nerelerdir?
    Yada ayvalık, sarımsaklı, asos taraflarında çadır alanları nerelerdir?

Fikir ve önerileriniz benim için çok değerli, bekliyorum sabırsızlıkla ...

Şimdiden teşekkürler...
    Ören altıncamp gidin mutlaka sonrada buradan konuşalım tekrar gidip gidebileceğiniz en iyi kamp yeri o rotada..

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 yaşında bir çocukla nmax gibi rahatsız bir Scooter ile bu sağanak yağışlı havalarda biraz fazla macera olur. Gözü kararttım dersen Ayvalık iyidir kamp yapacak yer var pansiyon da olsa sıkıntı olmaz. Ama yerinde olsam motorsuz Erdek ocaklar falan yaparım.
    Haklsınız lakin Bandırma'ya feribotla gittikten sonra geriye 3 saatlik yol kalıyor. Bir kaç mola ile çekilebilir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asos tarafında yer çok, Neverland hem güzel, hem ekonomik olur. Başka yerler de var.
    Yol uzun olunca çocuk uyuyabiliyor, benim de 8 yaşında kızım var, sıkça durup mola vermek faydalı olur.
    Feribotla Bandırma'ya geçtikten sonra 2-3 saatlik yol kalıyor. Bir kaç mola ile bu uyku sorunu aşılabilir diye düşünüyorum.
    Kızınızı da Allah szilere bağışlasın inş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Alıntı ilkdem26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde en büyük korkum cocugun uyuması acaba cocugu kendimize bağlayabileceğmiz bir kemer vb olabilirmi https://tr.aliexpress.com/item/ocuk-Emniyet-Motosiklet-Emniyet-Kemeri-Geri-Koruyucu-Reflect-Yelek-Kemer-Ayarlanabilir-ocuk-Ara-G-venli/32835365786.html?src=google&albslr=224243441&isdl= y&aff_short_key=UneMJZVf&source=%7Bifdyn%3Adyn%7D% 7Bifpla%3Apla%7D%7Bifdbm%3ADBM&albch=DID%7D&acnt=7 68-202-3196&albcp=1418125330&albag=53860672057&slnk=&trgt =298785920806&plac=&crea=tr32835365786&netw=g&devi ce=c&mtctp=&aff_platform=google&gclid=EAIaIQobChMI gLri0LHk2wIVAWQZCh1gqA0oEAQYASABEgI5-fD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Feribotla Bandırma'ya geçtikten sonra 3 saatlik yol kalıyor. Bir kaç mola ile bu uyku sorunu aşılabilir diye düşünüyorum. Kemer ne derece güvenli olur yada aksi etki yaratır mı bilemem ama güncelde benim ihtiyacım yok şu an gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ören altıncamp gidin mutlaka sonrada buradan konuşalım tekrar gidip gidebileceğiniz en iyi kamp yeri o rotada..
    Ören Altın kampı bi araştırayım Mahmut bey. Öneri için teşekkürler. Gidersem mutlak paylaşım yaparım...
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Feribotla Bandırma'ya geçtikten sonra 2-3 saatlik yol kalıyor. Bir kaç mola ile bu uyku sorunu aşılabilir diye düşünüyorum.
    Teşekkürler, sizin de yolunuz açık olsun.

Baba - çocuk ilişkisi genelde anne veya kardeşler nedeni ile doğrudan olamıyor.
    Çocukla geçirilen bireysel zamanlar gerçekten çok değerli.
    Hayatı boyunca unutamayacağı bir tatil olacaktır.
    twisten ve potasyum bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklsınız lakin Bandırma'ya feribotla gittikten sonra geriye 3 saatlik yol kalıyor. Bir kaç mola ile çekilebilir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Feribotla Bandırma'ya geçtikten sonra 3 saatlik yol kalıyor. Bir kaç mola ile bu uyku sorunu aşılabilir diye düşünüyorum. Kemer ne derece güvenli olur yada aksi etki yaratır mı bilemem ama güncelde benim ihtiyacım yok şu an gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Ören Altın kampı bi araştırayım Mahmut bey. Öneri için teşekkürler. Gidersem mutlak paylaşım yaparım...
    Yaklaşık 8 yıldır sürekli kamp yapıyorum gerek karavanla gerek motosikletle türkiyede ege şeridinde gidebileceğiniz en nezih yer altıncamp.. Assosda neverland motorcu dediler bende gittim fakat ev bahçesi tarzında çok büyük olmayan biryer o yüzden oradan çıkıp az ilerdeki gargaraya gittim oda aynı ayarda asoos civarında orman kampı yapılabilecek güzel biryer maalesef yok.

Eğer birazdaha yol yaparım derseniz izmir gümüldür hipo kamp. Haricinde datça aktur türkiyedeki eşi benzeri olmayan bir kaç kamp alanından biridir.

Çanakkale yolunu tavsiye etmiyorum çok fazla radar var ve motosikletin hız sınırı bazı yerlerde 60 70 e düşüyor otomobile 90 verdiği yerde motosiklete 70 veriyor hertürlü radar tehlikesi olabiliyor ve yol biraz tehlikeli. En güzel arabalı feribot yalova bursa ordan balıkesir burhaniye. Gezi sonu geri dönüşlerinizi mutlaka belirtin.
    twisten bunu beğendi.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 8 yıldır sürekli kamp yapıyorum gerek karavanla gerek motosikletle türkiyede ege şeridinde gidebileceğiniz en nezih yer altıncamp.. Assosda neverland motorcu dediler bende gittim fakat ev bahçesi tarzında çok büyük olmayan biryer o yüzden oradan çıkıp az ilerdeki gargaraya gittim oda aynı ayarda asoos civarında orman kampı yapılabilecek güzel biryer maalesef yok.

Eğer birazdaha yol yaparım derseniz izmir gümüldür hipo kamp. Haricinde datça aktur türkiyedeki eşi benzeri olmayan bir kaç kamp alanından biridir.

Çanakkale yolunu tavsiye etmiyorum çok fazla radar var ve motosikletin hız sınırı bazı yerlerde 60 70 e düşüyor otomobile 90 verdiği yerde motosiklete 70 veriyor hertürlü radar tehlikesi olabiliyor ve yol biraz tehlikeli. En güzel arabalı feribot yalova bursa ordan balıkesir burhaniye. Gezi sonu geri dönüşlerinizi mutlaka belirtin.
    Önerilerinizi dikkate alacağım sadece İzmir Gümüldür öneriniz bana uymayacak. Tek olsam tüm Türkiye'yi dolanırım ama yanımda oğlum olduğundan mümkün olduğunca az yol katetmek istiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)