Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir yamaha niken videosu izlerken düşündürttükleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Aklıma gelenleri karaladım yorum olarak. Sizlerle de paylaşmak istedim:

Öne bir teker daha eklersiniz givenlik yol tutuş viraj kabiliyeti viraj hızı... kamyonla avantaj elbette sağlarsınız da... yahu arkaya da bir teker daha eklersiniz 2 tekerin her türlü eksisi biter. 3 tekerin artıları da katlanarak artmış olur. Eeee sonra? Nedir yani? Noluyor ne olacak nereye gidecek? Elbette teknolojik ilerlemeye dur denilemez ahmakçadır eleştirmek orası ayrı. Bence motosiklet denmesin yeni bir taşıt türü olsun bu ve benzerleri bundan sonra. Yoksa 4 tekerlisi de motosiklet. 2 daha ekle 6 tekerli motosiklet... sürer gider. Postmodernite dünyayı daha zorlu ve karmaşık bir yer haline getirdi. Bundan genelde teknoloji ve özelde motosiklet teknolojisi de etkileniyor. Eski kalıplar kurallar zor. Ayrımlar zorlaştı alt dallar arttı. Aynı anda birden fazla şeye benzeyen müzik türleri var örneğin. Eh biz motorcular da bundan muaf değiliz. Tüm dünya motosiklet camiasını bir soru bekliyor sanki. Kaportası olmadığı için sürücünün başta kask olmak üzere güvenlik ekipmanları kullanmasını gerektiren her şey motosiklet midir? Yoksa bir şeyi motorsiklet saymanın temel kuralı durduğu zaman kendi kendisinin dengesini sağlayamamak mı olmalıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Guzel konu.

Motosiklet tekerleklerini motor ile çeviren iki ya da üç tekerlekli araç olarak tanımlanmış. Araba ise aynisinin 4 tekerleklisi. Fakat bu durumda triportor ne oluyor? Ya da iki tekerlekli olan ginger?

Ulaşım metodları değiştikçe araba ve Motosiklet kavramları kalmayacak. Ileride nostaljik bir ulaşım aracı, tehlikeli ve delilerin kullandığı bir antika olarak anilabilir. Bundan 40 sene sonra torununuza motosiklet kullanırdım diye hava atabilirsiniz. Hatta zongshen, yuki filan gibi çin motorları kullananlar hepten çılgın dedeler moduna girebilirler.

Benim umudum ise isinlanma. Emekli olmadan icad edilirse issiz dahil kasabasında yaşayıp lanet olası ıstanbulda calismaya devam edebilirim.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yana yatıyorsa motosiklettir, öne yatıyorsa Segway/Ginger.

Bunu da verelim:

http://www.quadrovehicles.com/vehicles/quadro-4/

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Ayrı bir tarz ve eğitim gerektirir!!!

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bunu da verelim:
    https://i.ytimg.com/vi/1YhBURPbQZY/maxresdefault.jpg
    Öne yatma konusunun tamamen cahiliyim ��

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    10 numara konu olmuş ama ben sevdim ya bilmiyorum neden ama çok mutlu etti beni

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ari Henning, Niken'ı incelerken "Belki böyle bir şeye gerek yok, belki çok satmayacak ama Yamaha'nın en çılgın fikirleri hayata geçirip, 'bakın, yapılamaz dediniz ama yaptık' demesi meşhurdur" tarzı bir şey demişti. Bence arada böyle ilginç fikirler işlenmeli. Motorcular olarak zaten toplumun dışlanmışları sayılırız, tutuculuk yapmamak lazım. Bakarsınız ihtiyarlayıp bel tutmamaya başlarsa işimize yarar böyle şeyler.

Forumdan Uzaklaştırıldı

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motor nasıl incelenmez video'su.

AEA olsaydı tekrar tekrar izlerdik.
    Sj's bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bunları görünce aklıma Arçelik triportörler geliyor 😁

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ari Henning, Niken'ı incelerken "Belki böyle bir şeye gerek yok, belki çok satmayacak ama Yamaha'nın en çılgın fikirleri hayata geçirip, 'bakın, yapılamaz dediniz ama yaptık' demesi meşhurdur" tarzı bir şey demişti.
    Yamaha yeni olarak neyi denedi? Zaten bu tip 3 tekerlekli motorlar vardı.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha yeni olarak neyi denedi? Zaten bu tip 3 tekerlekli motorlar vardı.
    Kesinlikle yeni olarak denediği şey büyük cc, tecrübeli sürücü gerektiren bir makinede bunu denemeleri olabilir. Trisikletler benim bildiğim kadarıyla küçük cc, yeni başlayan veya asıl işi motor sürmek olmayan tayfaya hitap ediyor. Yamaha bunu aşmaya yeltenmiş olabilir, veya aşmaya yeltenmeyip "bakınız büyük hacimde üç tekerlekli olup da iki tekerlekliymiş gibi kontrol edilen ve hissiyat veren motor yaptk" demek için yapmış olabilir. Niken'ı elbette deneyemedim; lakin deneyen insanları dinlersek çoğunun motoru heyecanla karşıladığını ve hakkında iyi izlenimler edindiğini görebiliriz. Bu da demek oluyor ki Yamaha her neyi denediyse bir miktar başarılı olmuş. Şahsen denemek isterdim Niken'ı, benim için de ilginç bir deneyim olurdu.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bunu da verelim:
    https://i.ytimg.com/vi/1YhBURPbQZY/maxresdefault.jpg
    ahahhahahahaah ben bunu sevdim
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Motosiklet hissini korurken önden kayma sebepli kontrol kaybını minimuma indirmesi bence gayet güzel. Param olsa büyük ihtimalle bunu alırdım(africa twin , cbr1000sp gibi motorların yerine ) TC ile birlikte ön ve arka tekeri dinlemeyi bırakıp sınırlar zorlanabilir.

Kendimi Danimarka'da yaşıyor gibi hissettim. Keşke tek sorunumuz bu aleti sınıflandırmak olsa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)