Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

100 cc CG 200 cc ye nasıl yükseltirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleykum arkadaslar 100 cc falcon sk 100 cg var arkadaşımda komple 200 cc yükseltmek için hangi parçaları takıcaz tektek eksiksiz parçaları yazarsanız tedarik edicem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru şaseden sök gönder bide banka hesabıma 800 lira. 10 gün içinde Full Set Cg 210 veya isteğe bağlı 220cc olarak yapıp gönderirim Tüm parçaları aldıktan sonra motoru yarma toplama 2 gün.
    berk_cglr bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru şaseden sök gönder bide banka hesabıma 800 lira. 10 gün içinde Full Set Cg 210 veya isteğe bağlı 220cc olarak yapıp gönderirim Tüm parçaları aldıktan sonra motoru yarma toplama 2 gün.
    bu arkadaşa güvenme benim snpapiye cbr1000 rr motoru takması için gönderdim takmamış üstüne üstlük 100lük motorumu alıp mobilet motoru takmış...
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadaşa güvenme benim snpapiye cbr1000 rr motoru takması için gönderdim takmamış üstüne üstlük 100lük motorumu alıp mobilet motoru takmış...
    Hehe çok şakacısın

bana alınacak parça listesi lazım komple ?

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    biraz daha katıp ybr al.Ne uğraşıp duruyon?

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ciddi anlamda imkanın varsa menguye bırak Şöyle anlatayım kaliteyi, "Beğenmezsen ben ödeyeceğim"
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi anlamda imkanın varsa menguye bırak Şöyle anlatayım kaliteyi, "Beğenmezsen ben ödeyeceğim"
    Kendi motoruma yaptım 900km yol yaptım modifiyeden sonra, saat gibi çalışıyo motor Motoru toplarken göz kararı yaptığım subap ayarı bile bozulmadı daha. Yüksek devirde bi vuruntu olayı vardı onu bujinin yaptığını fark ettim bugün. Farklı tipte bir buji alıp o sorunu da çözüme kavuşturucam.

Alıntı cihanbursa16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana alınacak parça listesi lazım komple ?
    Parça listesi konusunda da cihan kardeş, geçen sana Mondial'in 200cc set linkini atmıştım. O seti alırsan hiç uyum sorunu yaşamazsın, hatta o sette piyasada bulunmayan parçalar da var. 250'lik karbüratöre uygun hava filtresi bağlantısı, Üst kapak şase bağlantı sacı gibi.
    http://bizimmotor.com/cg-modelleri-i...-ye-gecis-seti

Motosikleti
    -
    Reis motor kısmında oynama yapmak muayene de sıkıntı çıkarmıyor değil mi?

Motosikleti
    Reis motor kısmında oynama yapmak muayene de sıkıntı çıkarmıyor değil mi?
    125'i 150 cc yapıp muayeneden geçirdim ama buna ne derler görücem seneye. 100'lüklerde daha sıkı tutuyolar vergiden dolayı. Belki muayeneye giderken 125'lik üst kapağı takıp giderim o zaman anlamaları çok zor. Yarım gün idare etsin beni o üst kapak diye yanma odasını oyup genişleticem önceden.

Motosikleti
    -
    Ss olarak ccsi yükseltilmiş bir motor almak ne kadar doğru olur sence?

Motosikleti
    Ss olarak ccsi yükseltilmiş bir motor almak ne kadar doğru olur sence?
    Modifiyeyi yapan işini düzgün yaptıysa. Sürücü de motorun canını çıkartmadan, yağını eksik bırakmadan sürdüyse bir sorun olacağını sanmıyorum. Benim motoru satmak gibi bir derdim yok ama Pulsar'ı satarım bunu satmam asla.
    Sepya bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Mengu, bu linkteki 200 cc set, 100cc motor için de uygulanabilir mi ?

Ayrıca siteye ne kadar güvenebiliriz ?

Motosikleti
    Alıntı muAff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu, bu linkteki 200 cc set, 100cc motor için de uygulanabilir mi ?

Ayrıca siteye ne kadar güvenebiliriz ?
    100'lüğe oluyo. Ben piston-silindir krank ve bikaç parçayı burdan aldım 1 günde geldi sorunsuz.

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Mengu müsaitsen bu işlerin profosyoneli olarak sana bir sorum olacak.

Biliyosun ki benim motorun aynı şekilde 150cc versiyonu var. Daha önce de bu konuda bir konu açtım ama sen gelmedin, cevap da bulamadım...

Benim motor 100 fakat aynı motorun 150'liğinde silindir kısmında hiçbir fark yok gibi gözüküyor. Balansör zaten yok. Ama silindir ve üst kapak acayip büyük 150'de.

Şimdi sormak istiyorum. Aynı motor oldupu için, 150cc yapmak istesem 150 modelinin hangi parçalarını alıp değiştirmem lazım ?

Aynı model olduğu ve fabrika çıkışı orjinal yedek parçaları olduğu için bu şekilde daha sorunsuz olur diye tahmin ediyorum. Sen ne düşünüyorsun ?

Yoksa en temiz böyle bir siteden set alıp yan sanayi uydurmak da sorunsuz olur mu ? Çünkü sağda solda hep sıkıntı çıkarabilir diyorlar.

Motosikleti
    Alıntı muAff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu müsaitsen bu işlerin profosyoneli olarak sana bir sorum olacak.

Biliyosun ki benim motorun aynı şekilde 150cc versiyonu var. Daha önce de bu konuda bir konu açtım ama sen gelmedin, cevap da bulamadım...

Benim motor 100 fakat aynı motorun 150'liğinde silindir kısmında hiçbir fark yok gibi gözüküyor. Balansör zaten yok. Ama silindir ve üst kapak acayip büyük 150'de.

Şimdi sormak istiyorum. Aynı motor oldupu için, 150cc yapmak istesem 150 modelinin hangi parçalarını alıp değiştirmem lazım ?

Aynı model olduğu ve fabrika çıkışı orjinal yedek parçaları olduğu için bu şekilde daha sorunsuz olur diye tahmin ediyorum. Sen ne düşünüyorsun ?

Yoksa en temiz böyle bir siteden set alıp yan sanayi uydurmak da sorunsuz olur mu ? Çünkü sağda solda hep sıkıntı çıkarabilir diyorlar.
    Bu sitedeki set yan sanayi değil Mondial marka. Deltaforce Mondial'in yedek parça markası, çinli veya japon malı bir sürü motor için parça satıyolar artık. 150'lik yapacaksan üst kapak Kuba Çitanınki gibi 4 köşe bişeyse Kuba parçaları kullan yoksa başka markalar da olur. Motor bloğu siyahsa yine siyah parçalar alki dikkat çekmesin trafikte. 150'lik yapacaksan Piston-silindir krank ve üst kapak değişecek. Ve tabiki zincir dişli.

mengu abimiz hepimizi aydınlattı teşekkürler abi

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi motoruma yaptım 900km yol yaptım modifiyeden sonra, saat gibi çalışıyo motor Motoru toplarken göz kararı yaptığım subap ayarı bile bozulmadı daha. Yüksek devirde bi vuruntu olayı vardı onu bujinin yaptığını fark ettim bugün. Farklı tipte bir buji alıp o sorunu da çözüme kavuşturucam.

Parça listesi konusunda da cihan kardeş, geçen sana Mondial'in 200cc set linkini atmıştım. O seti alırsan hiç uyum sorunu yaşamazsın, hatta o sette piyasada bulunmayan parçalar da var. 250'lik karbüratöre uygun hava filtresi bağlantısı, Üst kapak şase bağlantı sacı gibi.
    http://bizimmotor.com/cg-modelleri-i...-ye-gecis-seti
    Abi bu parcalari alinca baska bir seye gerek varmi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Mengü eski avatarını geri istiyoruz.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü eski avatarını geri istiyoruz.
    aynen geri istiyoruz. MazhaRR arkadaşımızı da görmek isterdik konuda; o da ybr ye 200cc kit yapmıştı bildiğim kadarıyla.
    tinerci bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)