Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor alacagim dedim ailem bana düşman oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıyorsun 9mm glock'u babanın alnına dayıyorsun, bak bakalım itiraz edebilecek mi?
    Bence az daha koy Beretta al. Alman da güzel ama Beretta alırsan ilerde pişman olmazsın. Bakımı gelmeden sat ama.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Herkes buyumus te adam olmus ta tavir koymaya bile baslamis...

Daha cogu annesinin babasinin evinde yasiyor...
    Basina bi is gelse "oglum" diye hastaneye kosturacak olan belli, maddi manevi desteklerine sirtini dayayacak olan da belli...

Daha hayatta ayaklarinin uzerinde durmaktan aciz, bir de tavir koyuyor beyefendiler... Kusura bakmayin ama dusuncesizlik, bencillik ve vurdumduymazliktan baska bir sey degil bence.

Once buyuyup adam olun, ayaklarinizin uzerinde durmayi ogrenin, hayatinizi kazanin, sonra motosiklet almasi kolay.
    Carlsberg ve mombohunter bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    kendi kararlarını verip, sonuçlarına katlanabilecek yaşta olduğunu düşünüyorsan, kendi kararını uygulamanı tavsiye ederim.
    yok, ben başıma bi iş gelirse ne yapacağımı bilemem edemem diyorsan hiç bulaşma derim.
    jimi_hendrix ve mombohunter bunu beğendiler.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz motosikleti cok buyutmussunuz hayatinizda. KALAN OMRUNU ETKILEYECEK demekte ne demek.

ALACAKSIN BITECEK.
    Esas bu ne demek ya? Adam bi kaza yapsa, ayağını kırsa, sakat kalsa belki de ömrü boyunca basamayacak o ayağa.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Basina bi is gelse "oglum" diye hastaneye kosturacak olan belli, maddi manevi desteklerine sirtini dayayacak olan da belli...

Daha hayatta ayaklarinin uzerinde durmaktan aciz, bir de tavir koyuyor beyefendiler... Kusura bakmayin ama dusuncesizlik, bencillik ve vurdumduymazliktan baska bir sey degil bence.

Once buyuyup adam olun, ayaklarinizin uzerinde durmayi ogrenin, hayatinizi kazanin, sonra motosiklet almasi kolay.
    Aynen öyle, bu insanlar nesini anlayamıyor şunun bende onları anlayamıyorum.
    Maşallah herkes kurtlar vadisi izlemiş gelmiş, yok ben şöyle tavır koyarım yok ben şöyle yaparım...
    İYİ B*K YİYORSUNUZ AFERİN AYNEN BÖYLE DEVAM EDİN! Herşeyden önce SAYGI denen bir kavram vardır ama belliki bu arkadaşlar ondan da bi haber.
    tommygun bunu beğendi.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence az daha koy Beretta al. Alman da güzel ama Beretta alırsan ilerde pişman olmazsın. Bakımı gelmeden sat ama.
    M4A1 den başlamak istiyorum caiz midir...
    bursalıali bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ailenizde oluşturduğunuz intiba çok önemli. Rahmetli babam "En az iki araba alacak param her zaman oldu. Ama almadım" derdi. Kaza korkusu nedeniyle ne ehliyet ne de araba aldı. Bunda trafik kazasında ölen arkadaşlarının da payı vardı.
    1991 yılında Mobilet almaya karar verdim. O zamanın parasıyla masraflar dahil 4 milyon TL idi. Bu kadar nakit param olmadığı için babama müracaat ettim. Epey nasihat etti. Vazgeçiremeyeceğini anlayınca borç senetlerime kefil olmayı kabul etti. Daha sonra ikinci, üçüncü motorlarıma da nakit destek çıktı. Şimdi motorumu sattım. Motorsuzum. Artan fiyatlar karşısında motor almamayı tercih ediyorum. Babam sağ olsaydı çoktan sıfır bir motor almıştım.
    Uzun lafın kısası;
    Siz yeterli güveni oluşturursanız aileniz izin de verir para da.
    bursalıali ve aokuyumcu bunu beğendiler.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı tugr.md adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl ikna edilir kız arkadaşım annem babam teyzeler dayılar hepsi resmen taarruza gectiler.sizden nefret mi ediyor aileniz nasıl ikna oldular çok merak ediyorum
    iyi akşamlar değerli dostum,

öncelikle yaş kaç, maddi durum nasıl, çevren, arkadaşların ne durumda v.b sana elli tane soru sorabilirim ama sormayacağım...

eskiden beri aklımda olan motosiklet hayalimi yedek subaylığım esnasında gerçekleştirdim... öncesinde bana ait olmayan 50 cc ile iş nedenli bir sürü gezdim ama "benim motorum" dediğim alete sahip olmam biraz zaman aldı... daha sonra 100 cc cub ile kendi aracıma sahip oldum... zaman geçti onu sattım 150 cc apache aldım...

buraya kadar şunu söylemeliyim ki aynı baskıları ben de gördüm... ilk ikisinde ailem görmedi bile ama 3. motorumu hep beraber almaya gittik... inanır mısın motosiklet alacağım dediğimde benimle haftalarca konuşmayan annem babam benimle motosiklet mağazası gezmeye başlamıştı... ne değişti peki, sence onları nasıl ikna ettim.... ben de bilmiyorum

aradan zaman geçti... yiğenim motosiklet almak istiyorum dediğimde ilk ben karşı çıktım... değerli arkadaşım motosiklet çok tehlikeli bir hobi... neredeyse 3 yıl oldu motosiklete binmeyeli ama istisnasız haftada 3 gün rüyamda görürüm... inanılmaz keyifli bir uğraş ama memleketimizde kelle koltukta... normal şartlar halinde bile ecel ile ölmek lüks sayılırken motosiklete binmek ölüme davetiye... sen çok dikkatli olursun karşındaki önüne kırar... sen yolunda gidersin minibüs, taksi ya da normal vatandaş sıkıştırır taciz eder... seni bisiklet sanır kaldırıma çık der... memleketimizde bu kadar saygısız, eğitimsiz, oro*bu evladı varken motora binmek gibi bir hobiye bulaşma...

şimdi ailenin gözünden bakarak söylüyorum yiğenim motor dediğde ilk ben karşı çıktım demiştim... neden çünkü serseri, nden çünkü kontrolü yok, neden çünkü o kadar kolay gaza geliyor ki elinde tüfek olsa herkesi öldürecek... bu adama motora bin denilmez...

ailen de seni böyle görüyor ise önce olgunlaştığını ve motosiklete ne amaçla bineceğini iyi anlatman lazım... bunu ispatlaman lazım... onları rahatlatman lazım... annenin ve babanın ahını almaman lazım... ikna etmeye çalış ama olgunluğunla... eğer almıyorlar ise ve sen kendinin olgun olduğunu düşünüyor isen ilk maaşınla 50 cc bir scooter al... ne kadar tehlikeli bir uğraş olduğunu anla... içine sinerse yavaş yavaş büyütürsün acele etme...

yanlış anlama ... ailen senin kendine kontrol ettiğinden emindir... olgunluğundan emindir ama yine de korkuyordur... haklılar... o korkuyu anlatmak da senin elinde... ben evden ayrılıp istanbula motosiklet ile gittikten sonra annemin akşam sesini duymadan uyuyamadığını öğrendim... beraber otururken dönüp dolaşıp eve geliyordum... evden ayrıldıktan sonra kadın her gece benden haber almadan uyumamaya başladı... neden çünkü memleketimizde pis pisine ölmek çok kolay... ecel ile ölmek lüks...

kusura bakma seni rahatsız edecek birşey söylediysem... biraz alkollüyüm... motosiklete binmeyi çok istiyorum ama şu anda o kadar sakin kullanmaya, o kadar dikkatli olmama rağmen geçirdiğim tehlikeleri düşününce korkuyorum... neden biliyor musun artık ben de bir babayım ve benim de bir ailem var... onları üzmek istemiyorum...

acele etme, ömür boyu keyifli yaşa...

herkese selamlar...
    mombohunter ve onurson76 bunu beğendiler.

Al gitsin. Ilerde pisman olursun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al gitsin. Bu hytta kndi kararini kendin vermelisin

Dustugunde nden dustum dye kndine sor fkt aglama.

Kalktgindada bn yptim bn klktim tek bsima dye ovunmyide ihmal etme

Unutma arkdslar dostlar ve aile kendi cikari icin seni sverler

ORNEK VERIYORUM

Ben biriyle konusuyorsam bu su demektir. Onun shbti knusmsi hsuma gidiyordur. Temelde bu vardir. Çikar iyi olsun kotu olsun. Sonucta bu da bir cikardir. BENCIL olmanin temelinde bu vardir. Bu bncillik karsindakine zarar vermez.
    Yani ikili iliskilerde daima cikar vardir.

Aile cocgu motosiklet alirda ölür sakat kalir dye dsunmktedir.
    Yuzeysel dsunursek dgrudur. Bu aileyi yikar.

Fakat temelde su da vardir. Aile o uzuntuyu yasamak istememekle aslinda ( bunu kabullenmssede) KENDINI DUSUNMEKTEDIR.
    Türkçe hocana selamlar.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Bana da dediler, onların yerine koyunca kesinlikle hak veriyorum. Lakin sürmekten keyif aldığım ve ulaşımımı müthiş kolaylaştıran bir taşıt motorum. Körü körüne karşı olunmasına da karşıyım.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sözün banaysa eğer işlere artık ben bakıyorum kendi paramı kendim kazanıyorum evet ailemle kalıyorum ama imkanım var istesem ayrı eve de çıkarım. Ben işlere bakmasam şu an babam bakacak durumda değil iş için uzun yola bile ben gidiyorum. Ben olmasam zorda kalacak oda biliyor.

Bence meselenin aslını bilmeden yorum yapmamalısın.
    Kimsenin bana gösterdiği hayatı yaşamk zorunda değilim kimsede değil herkes kendi kararlarını kendi verir. Eğer imkanım olmasaydı bile para kazanmıyor olmasaydım bile tavrımı koyardım gerekeni yapardım. Kimseyi karıştırmam kendime.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ben de bir ara aynı durumda hanımın alnına keleşi dayamayı epeyce düşünmüştüm. Amma motoru alıp da eve getirdikten sonra itirazın para etmeyeceğini O da anladı. Yine de her konu açildığında motoru sat , araba al diye bana emrediyo. Ben de hemen hanım diye cevap veriyorum.
    Lakin cami ne kadar büyük olursa olsun , hoca efendi bildiği duayı okuyo. Hürmetlerle.
    Hsncinar bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Motorculuğun tek sorunudur bu. Motorcunun sadece motorcu arkadaşı olur. Eskiden bile böyle bu. Tecrübe ile sabittir.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    40 yaşından sonra insanın karışanı olmuyor. Ben öyle yaptım, 40'ımdan sonra aldım.
    20'li yaşlarda motor alma şansım, tek nefeste okyanusu dipten geçmeye göre daha azdı. Anne-babalar çok kıymetlidir, sabredelim üzmeyelim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözün banaysa eğer işlere artık ben bakıyorum kendi paramı kendim kazanıyorum evet ailemle kalıyorum ama imkanım var istesem ayrı eve de çıkarım. Ben işlere bakmasam şu an babam bakacak durumda değil iş için uzun yola bile ben gidiyorum. Ben olmasam zorda kalacak oda biliyor.

Bence meselenin aslını bilmeden yorum yapmamalısın.
    Kimsenin bana gösterdiği hayatı yaşamk zorunda değilim kimsede değil herkes kendi kararlarını kendi verir. Eğer imkanım olmasaydı bile para kazanmıyor olmasaydım bile tavrımı koyardım gerekeni yapardım. Kimseyi karıştırmam kendime.
    Yok genele yazmistim...

Aileye muhtacken "tavir veya posta koyma" bence en hafif tabiriyle komik.

Erdogan'in BM genel konseyin'ne "dunya besten buyuktur" demesi gibi. Komik.

Mira bismillah, oltayi salladik. Kuvvetli bir av bekliyoruz.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    ailen müsade etmiyor ise alma . demek ya o güveni onlara veremedin, ya bulunduğun çevre ve arkadaşlarının motorları var zıpırlık yapıyorlar, vs .
    benim 3 oğluma da motorlarını alırken destek oldum hala kullanıyorlar , önce yamaha dan eğitim, sonrasında ehliyet, ekipman ve en son motor almalarına destek oldum. zaten araba ehliyetleri vardı ve yanımda şöförlük yaptırarak acemiliklerini atırdım.
    Aile reisi ne derse o olur. dışına çıkma derim.
    ava giderken avlanmada , yanlış yunluş yerlere güvenme, türkiyede halkın sağı solu belli değildir...

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Valla önce alttan alttan habire motor deyip bilinç altına işleyeceksin. Daha sonra sormadan ehliyete yazılıp ben yazıldım diyeceksin. Hele alım kalsın ehliyeti diyeceksin laf ederlerse. Sonra bir gün motoru alacaksın aldım diyeceksin. Taruza geçecek bir şey kalmayacak artık çünkü iş işten geçmiş oluyor. Ama şunu unutma ki ekipman önemli hep öyle gezeceğim diyip hep te öyle gezeceksin...
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Biraz da klavye kursu😂😂

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce gizli gizli ehliyet aldım, ardından fuardan kask aldım. Kaskı süs objesi gibi evin ortasına koydum, 1-2 ay kaldı gözler alıştı. Sonra mont ve eldiven aldım. Laf arasında çaktırmadan alttan alttan bu korumaların ne kadar önemli olduğunu, kaza esnasında nasıl insanları koruduğunu anlattım. Sonra beğendiğim motor (kırmızı renk) ile kelalaka ama göreceli olarak daha sönük ve çirkin bir motorun resmini aldım. 2 motor arasında hanıma "sen olsan hangisini alırdın sevdiceğim?" diye sordum. Eğer cevabı "manyak mısın ne motoru?" olsa biraz daha fazla uğraşacağım anlamına gelirdi bu ama "kırmızı olan güzelmiş" deyince işin çoğunluğu bitti, gittik bayiye, bayi de güven verdi. Anlaşmamızı yaptık, ilk motoru aldık 2 sene önce. Bu süreç 6-7 ay sürdü.
    Aynen katılıyorum, toplumumuzda ve insanlarımızda motosiklete karşı yıllardır haklı olarak beslenen önyargılar öyle bir iki ısrarla kırılmaz, illa planlanmış ve zamana yaylmış bir olaylar silsilesi yaratman lazım.
    Ben nasıl yaptım ;
    2012 de ehliyetimi alırken a2+b beraber alırsam çok uygunmuş diyerek bi punduna getirdim ehliyetimi aldım koydum cebime. Üniversiteden Sonra tabiki ailem bana motor almadı bende işsiz kaldığım dönemlerde girdim motor kurye olarak fast food da falan çalışmaya başladım. İşsiz gezmemdense motor kurye olmam zor da olsa ikna edilebilir bir süreç oldu. Sonra bende paramı kazandıkça ekipmanlarımı aldım birer ikişer, kaskımı aldım koydum kenara falan alıştılar, fakat hala motor almama razı olacak kıvama gelmediler. Yıl oldu 2017 tabi artık düzenli bir işim de var, kendi mesleğimi icra ediyorum, paramı kazanıyorum falan, gittim kendime ait ilk motosikletimi aldım koydum kenara ilk başlarda arkadaşın motoru emanet aldım falan dedim. Üç beş güne kendiliğinden alıştılar, bu aslında benim motorum dediğimde çok az yadırgandım. Ama bugün gidip sorsam gene sat bunu araba al derler
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)