Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor Spyder Lütfen Yardım Arkadaşlar!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Tüm motordaşlara selamlar. Çarşamba günü İzmirde Regal Raptor DD250e 9 model motorsiklet aldım. Varmamıza 20 km kala motor stop etti ve arkadaşın anında debriyaja basmasıyla güvenli bir şekilde sağa çektik daha binemeden motor arıza yaptı. Gündüz götürdük motorcuya açtı baktı. Krank gitmiş piston kolu bloğun altını delmiş. Anlıycağınız silindir piston sekman krank conta komple değişecek. Bu motora mct parçaları uyar mı? Tamirci yüksek fiyat çekti 2000-2500 arası rakamdan bahsediyor. İnternette farklı fiyatlar var kendim aliyim dedim parçaları. Ne yapmam lazım lütfen yardım !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xsr 900
    ikinci el bile alsan satan kisinin 15 gun sorumlulugu var, aldigin kisiyle gorus hemen

Yasal mı bu durum görüştüm 500 lira destek çıkacak.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Çok Geçmis olsun kardesim..

Daha geçen gün 28binde 2014 kawa zl250 baktim,sağini solunu iyice inceliyorum o sirada motorun sahibi gencin canı sıkılmış olacak ki garip triplere girdi huylandim zaten arada araci kisi olmasa muhatap bile olmam en son dedim arkadaşim acelen varsa veya işin gucun git hallet tabi eleman bozuldu Abi o kadar inceledin bir an anlaştik sandim gibi laf geveledi dedim motorun vitesleri sıkıntılı(4 ten 3 inmiyor,aragazi bile versen boşa duşmuyor) arka amortisor degisecek.frenler sakat..kalkmiş 13 bin istiyor..dedim rast gelsin..3 saat sonra mesaj atti, abi 11 ver hemen noter yapalim..dedim bana uymaz senin motor,hatta sana tavsiyem bu sekilde binme yaptir motorunu can daha kiymetli sana dost tavsiyesi diye mesaj attim..hemen cevap yazdi ´´Nasihatlerini buyuk harflerle not aldım dayı´´diye..vay babam vay ulen bir motor icin kimlerle muhatap oluyorum..

Velhasil 2.el alirken ne stresler ne gerginlikler yaşiyoruz..ulen zengin olsak risk alalim ama tek atımlık mermin varsa ince eleyip sık dokumaktan başka çare yok...

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Geçen çarşamba benzer şeyler oldu ve motor bi anda sustu zar zor sağa geçtim. Marrş basıyor ama çalışmıyordu. Dip gaz verip marş basınca çalıştı ve 100m gidemeden egzos renk alacak kadar ısınmıştı. Az çok anlayanlar bana sorunun pahalı olacağını 2.000 TL yi bulabileceğini söylüyor. Henüz usta gelip bakmadı ama gerçekten bu ücretler çıkarsa 6,000 Tl lik motosiklete 2000 parça parası vereceğime yedek parça olarak satarım..

Çinli maceram başlamadan bitiyor galiba

Umarım sizin sorununuzda hakkıyla çözülür ve başınız çok ağrımaz. Rast gele..

Teşekkür ederim dostlar can sağolsun kaldım bir motorcunun eline daha parça araştırıyor sıyırıcam.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence ustan tanıdık değilse başka usta baksın. Bujilerden başlayarak bir kontrol gerekiyor

Esremit sanayisinde benim motoru yapabilecek tek usta var şaka gibi.

Bence satıcı ile 500tl nin üzerinde pazarlık yap. Daha kullanamadan neyin patlaması?

onu verdiğine şükür ama vereceğide daha meçhul

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)